מוק' מונדיאל 2010:שאר העולם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏12/10/07.

1. M_T_A Member

מהתגובות האחרונות פה אפשר ממש לחשוב שהמונדיאל זה שיעמומון זוועתי של חודש שעדיף בכלל לא לצפות בו. מה קרה לכם?
    יש כדורגל מחוץ לחבורת האירופיות הבכירות+ברזיל וארגנטינה, וכדורגל לא רע בכלל.
    נתחיל באירופה. מה זה השטויות האלה שצריך להוריד את מספר הכרטיסים של אירופה כי אין באירופה מספיק נבחרות טובות ובגלל זה קיבלנו את הגועל של יוון ושוויץ בפנים? תסתכלו על רשימות הנבחרות מאירופה שנשארו בחוץ: קרואטיה, צ'כיה, שבדיה, טורקיה, רוסיה. רשימה מכובדת לא? אבל הנבחרות האלה סבלו מטורניר חלש ונשארו בבית לצערנו. הסיבה היחידה שיוון ושוויץ בפנים היא הבית הביזיוני שהן קיבלו, שהוא ללא ספק הבית החלש ביותר בטורניר מוקדמות כלשהו באיזור האירופי.
    מאפריקה יש לנו את קמרון, ניגריה, חוף השנהב וגאנה המאוד אטרקטיביות, פשוט לא מובן לי הזילזול הזה.
    גם את הדרום אמריקאיות החלטתם משום מה לתייג כנבחרות של נגרים. אני רוצה שמישהו פה יגיד לי שהוא לא נהנה לראות את הקופה אמריקה..
    רק האסיאתיות בדרך כלל משעממות ונטולות כל כישרון, אבל בדרום אמריקה ובעיקר באפריקה יש נבחרות שאין לי ספק שיהיו יותר אטרקטיביות מחלק מהאירופיות הבכירות.

2. אלי מתחן Member

הויכוח הזה רק מדגים את העובדה שיש יותר מדי נבחרות במונדיאל. עדיף היה להישאר עם 24 ולהוסיף עוד איזה שלב באמצע.

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה?? מתי זה קרה? במהומה שאחרי המשחק? יש כזו חוסר פרופורציה בענישה שזה מדהים! טוב, אז נזדקק להגרלה קלה ומי יודע, אולי נגיע לשלב השני.

לגבי הסוגיות הפוליטיות שהזכרתם, קודם כל לגבי מצרים אמנם הם זכו פה לשתיקה מצד העולם לשערוריה שהייתה סביב המשחק נגד אלג'יריה, אבל בל נשכח שכשהוכרעה הסוגיה מי תארח את המונדיאל, כל הנציגים בערך אמרו לה שיבחרו בה, ובסוף הנציג הניו זילנדי דפק לה סכין בגב, והצביע לטובת דרום אפריקה, מה שהוביל לזכייתה.

לדרום אפריקה אין אפקט פוליטי כמו שהיה בזמנו לדרום קוריאה. אין מה להשוות לדעתי, ואני לא מאמין שנראה שערוריות ברמה הזו. שיפוט ביתי? יכול להיות, אבל משחקים מכורים לא.

4. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנקודה המרכזית של הויכוח הבין-יבשתי הזה הוא שהנבחרות הקטנות או הבינוניות בלאו הכי לא תורמות הרבה למונדיאל לאורך השנים ולכן חשובים שני דברים: א' שתהיה חלוקה בין היבשות ו-ב' אין מקום כרגע לשנות את כמות הכרטיסים המחולקת לכל פדרציה.

עידן, אני מבין שהכדורגל הלטיני הוא הסופט ספוט שלך, אבל בשורה התחתונה הכדורגל הוא עניין תחרותי וככזה אפשר למדוד בו הצלחות. מלבד העובדה שיש הרבה יותר נבחרות אירופאיות 'הישגיות' מאשר בשאר העולם גם יחד, גם הבינוניות מגיעות ליותר הצלחות - קרואטיה וטורקיה זכו במקום השלישי במונדיאלים של 98' ו-02' בהתאמה. לכן המשפט שלך "אז באמת כדאי שתבינו שמונדיאל זה לא רק אירופה + בראזיל וארגנטינה, יש לא מעט נבחרות שיכולות לעשות להן בעיות" לא עומד במבחן המציאות. לא טענתי לרגע שסלובניה ודומותיה יותר טובות מהמקבילות הדרום אמריקאיות או מ-3 הנבחרות האסיאתיות והאפריקאיות, אבל כאן נגמרת האיכות באותם איזורים בעולם ולכן אין הצדקה לייצוג נוסף במונדיאל.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אכן, במהומה שאחרי. מוזר שרק סבוז'ה הורחק, אבל לא ראינו את כל האירוע. אפשר לקוות שניקו לודאירו ימשיך בהתקדמות וישכיח את העדרותו של סבוז'ה, למרות שכמובן הייתי שמח לראות את שנייהם בהרכב.

6. benos Member

ניקו שחקן מוכשר, כך גם סבוז'ה למרות הכסחנות שלו לפעמים, הסיכוי שנראה את שניהם ואת פורלאן וסוארז בחוד הוא הוא נמוך מאוד לטעמי, לשים את לודיירו במקום קשר אחורי/מרכזי(חאפו מריבר פלייט שברח לי השם שלו) היה כבר הרפתקנות בשביל טאבארס אז בטח ששניהם זה כבר סיכוי נמוך. אלא אם כן הוא יעבור ל-4-4-2 מסורתי ואז יהיה מצב.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל בתחילת הקאמפיין שלו טאבארס באמת שיחק עם עוד שחקן התקפי על חשבון הגנתי, ככה שזה לא מערך שאין סיכוי בכלל שהוא ישנה אותו. דווקא יותר חשבתי על שלושה שחקני התקפה כמו שטאבארס ניסה לא מעט בתחילת דרכו - סוארס וסבוז'ה\ניקו באגפים כשהנותר מבין השניים ישחק באמצע (עדיף ניקו לדעתי).

גם 4-4-2 וגם 4-3-3\ 4-5-1 עוברים מבחינתי, מול נבחרות שמחכות מאחור זה עדיף בהרבה על המערך הנוכחי.

8. Ariel Member

ראוי לחתום דיון משובח עם הגרסה האורוגוואית:

GOL ABREU

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני לרגע לא ביקשתי לשנות את חלוקת הכרטיסים. אין לי בעיה עם החלוקה כמו שהיא, יש לי בעיה עם העובדה שאנשים "מוותרים" על השתתפות של נבחרות כמו הונדוראס ויפן רק כי הן לא אירופאיות. גם אם הן לא יגיעו לשלבים מאוחרים וסביר להניח שהן לא, עדיין מדובר בסגנונות שונים של כדורגל שלי כצופה יותר נחשמד לראות מאשר אירופאיות בינוניות. לגבי העובדה שרוב האירופאיות מגיעות לשלבים האחרונים היא פשוטה מאוד: יש לך 13 נבחרות אירופאיות לעומת 5 דרום אמריקאיות לצורך העניין, סטאטיסטית ברור שנקבל יותר אירופאיות לקראת הסוף. מספיק שבשמינית ייפגשו 2 נציגות דרום אמריקאיות כמו שהיה במונדיאל 90 וכבר יש לך אחת שלא צתוכל להמשיך הלאה, כך שגם הטענה הזו שלך אינה רלוונטית. אבל שוב, אין לי שום בעיה עם חלוקת הכרטיסים לכל פדרציה.

10. Y4K91 Member

לדעתי דרום אפריקה תיהיה הפתעה נעימה-עד כה כל המארחות עברו את שלב הבתים (הראשון בחלק המקרים) ורובם גם התקדמו לרבע (חוץ מארה"ב-שקיבלו את ברזיל-שזכתה.

ב30 אורגוואי זכתה
    ב34 איטליה זכתה
    ב38 צרפת הגיעו לרבע
    ב50 ברזיל סיימו מקום שני בבית הגמר
    ב54 שוויץ הגיעו לרבע
    ב58 שבדיה הגיעו למקום שני
    ב62 צ'ילה הגיעו לחצי (והפסידו לברזיל)
    ב66 אנגליה זכתה
    ב70 מקסיקו הגיעו לרבע גמר
    ב74 גרמניה זכתה
    ב78 ארגנטינה זכתה
    ב82 ספרד עברו את שלב הבתים הראשון (בשנים אלו היו שני שלבי בתים)
    ב86 מקסיקו הגיעו לרבע גמר
    ב90 איטליה לקחה מקום שלישי
    ב94 ארה"ב הגיעו לשמינית גמר
    ב98 צרפת המארחת לקחה את התואר
    ב02 ד' קוריאה הגיעה למקום רביעי אחרי שהפסידה לטורקיה שהדיחה גם את יפן בשמינית
    ב06 גרמניה לקחה את המקום השלישי

דרום אפריקה לא נראה לי תיהיה שונה ואולי תפתיע ותגיע לחצי גמר-לי יש תחושה טובה לגבייה והכל תלוי בבית שלה שאת זה נגלה ב4 לדצמבר.

11. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

ברור לי שדרא"פ תגיע לשמינית גמר כי ככל הנראה יהיה לה בית קל (אלא אם כן היא תקבל את הולנד/פורטוגל עם מקסיקו/ארה"ב).
    מעבר לזה? קשה לי להאמין.
    יש הרבה טירוף במדינה הזאתי ולנבחרת תהיה הרבה מוטיבציה להצליח, אבל בשלבים שבהם היא פוגשת את האריות כל המוטיבציה לא תעזור...