מועדון הפועל ת"א בכדורסל נסגר עד הודעה חדשה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י מיכל3, ‏28/11/06.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שהקבוצה הזאת התפרקה. אני לא אהבתי אותה במיוחד, אבל לפחות המשחקים שלה מול מכבי תל אביב היו נורא מעניינים, גם אם הם היו הכי חד צדדיים שיש.

גם אם ימצא עכשיו רוכש, לא תהיה יותר הפועל תל אביב, אלא אם כן שאול אייזנברג ירשה להשתמש בשם (מותג, למעשה) הזה. משום מה, לא נראה לי שהוא הולך לעשות את זה.

2. בית"רי מלידה Member

אני לא רואה בכלל. סתם תוכנית פרובוקטיבית ומיותרת.

3. Royrubi Member

בין אוסשקין לבלפאסט/רועי רובינשטיין

קבוצת הכדורסל הפועל ת"א נפטרה אמש, מותה נקבע בחדר סגור, בנוכחותם של מספר קטן של אנשים ובחתימת שמו של בן אדם אחד. למרות שמודעות האבל עליה כבר היו תלויות על יציעי אוסשקין וחורבותיו הידיעה הסופית וההודעה הלקונית אותה העביר היו"ר שאול אייזנברג למזכירות איגוד הכדורסל היכו באוהדי הספורט בכל הארץ בבת אחת.

ה-28/11/06 ייחרט מעכשיו והלאה כיום שבו הרבה דברים נעצרו בספורט המקומי, יש שיפריזו יתחפשו לנביאי זעם ויאמרו שזהו תחילתו של הסוף. אחרים ישמחו לאיד וקבוצה אחרת בכלל לא תתבין על מה אנו מבכים, ועדיין לא הזכרתי את אוהדי הפועל שבערב אחד גילו שבתאריך זה נופל יום האבל הרישמי שלהם.

בין כל הדברים העצובים שגלויים בקשר להפסקת הפעילות של הפועל ת"א עומדת אחת שחייבת לזנק מולנו חובבי הספורט בארץ באשר הם וללא שם קשר לאיזו קבוצה אנו אוהדים. המוות הזה בא בדממה קשה מדיי, כמעט ללא מפריע, כמו היה זה רק טבעי וכולם חיכו שזה יקרה. חובבי הספורט בארץ ולא רק אוהדי הפועל נרדמו כאן על המשמר ונתנו לאחד ממוסדות הספורט המפוארים היחידים שקמו כאן לזחול אל קברו ללא שום הושטת יד או צעקה לעזרה.

הכישלון שלנו, הוא בכך ששכחנו את עברנו, אנו כל כך עסוקים יום וליל בבית"ר ירושלים החדשה ובמכבי ת"א המשתפרת של ספאחיה שזנחנו את עברנו לטובת הכאן והעכשיו. ספורט וגם את זה חלקנו זועקים כבר שנים זה קודם כל תרבות, ולא איני מדבר על התנהגות האוהדים ביציעים כי זהו דיון אחר למקום אחר. הכוונה היא למסורת ולסיפורי גדולה משנים עברו שכבר נשכחו ממזמן. הכוונה היא לכבוד שאנו אמורים לתת לקבוצות שכיום נחשבות "קטנות" אך פעם היו שם דבר. אם לא יהיו לנו את כל אלו, עתידנו יראה רק כמו המשחק האחרון של הפועל, מכבי או בית"ר, ריק חלול וקודר.

שלשה ימים לפני פטירתה של הפועל יצא בבלפאסט, צפון אירלנד שטר חדש של חמש ליש"ט עם דיוקנו של כוכב העבר של הנבחרת המקומית ומנצ'סטר יונייטד ג'ורג' בסט במלאת שנה למותו. וזה אולי כל ההבדל בינינו לבינם, שם יעשו הכל בכדי שכל ילד ידע מי היה בסט ויקרא על פועלו בעוד שכאן איש לא נלחם על העבר או על העתיד וכשהעבר שלנו מת הוא נקבר בין ארבעה קירות, גופתו מונחת במשבצת קרה על דף איגוד הכדורסל.

למען תרבות הספורט שלנו, למען עתידו ולזכר עברו מישהו חייב לקום בימים הקרובים ולעשות מעשה. המשימה, להקים את אגודת הפועל ת"א כדורסל מחדש. אסור לחכות יותר מדיי בעניין כי בביצת הספורט שלנו כל דבר שנגרר בסופו של דבר לא נעשה. היוזמה צריכה להיות מיידית מהירה וברורה וכל גורמי הספורט כולל איגוד הכדורסל צריך לתת יד בעיניין, אפילו שמעון מזרחי. האמינו לי כסף לא תהייה הבעיה אלא הרצון, ואם כבר בכסף עסקינן אז דעו לכם כי להקים ולרשום מועדון חדש אינו עסק כה יקר, צריך רק עשרים אלף שטרות עם דיוקנו של ג'ורג' בסט ביד.

4. Barcelona Member

בתור אוהד שראה את חבורת הבבונים של ה"אוהדים" של הפועל ת"א במעלליהם, אני שמח על המהלך.

בכלל, לא מפריע שאין הפועל ת"א. כמו חיים, מספיק לי אחת בכדורגל.

5. Spanish Weapon Member

התשובה היא פשוטה ואת התשובה ענה אברהם פלדה שהתעניין ברכישת הקבוצה מאייזנברג לפני מס' חודשים :

"אייזנברג רצה מיליון דולר , על פגר מת , מיליון דולר"

6. SeRgInHo Member

אני לאא יודע איך אתם יכולים לשמוח על כך שהקבוצה הכי מפוארת בארץ(חוץ מחולרות)מתפרקת. לי אישית זה מאד עצוב.
    בקרוב נגיע למצב בו נצטרך לסגור את הכדורסל בארץ.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי אם היא באמת הייתה הקבוצה הכי מפוארת בארץ, אז זה היה טרגי עבורינו, אבל היא לא ולמיטב ידיעתי והבנתי, היא גם אף פעם לא הייתה כזו. חבל שאתה יוצר לעצמך סוג של אשליה שמכניסה אותך לדכאון סתמי.
    עצוב לי שקבוצת כדורסל התפרקה, בין אם זו הפועל תל אביב או מכבי ג'לג'וליה, אבל לא יותר מזה.
    ואל תדאג, הכדורסל בארץ רחוק מלהיסגר. הדבר הכי שלילי שאני חוזה לכדורסל (וגם זה מצריך ממני הפעלה של הדמיון) זה שאולי הליגה הזאת תהיה חצי מקצוענית ולא יהיו בה שחקנים זרים, אבל אפילו זה רחוק מלקרות.

8. burning soil Member

הפועל שלום http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

9. LFC ROCKS Member

לאוהד ביתר - חחח הצחקת אותי. אנחנו אלימים?! אנחנו טיפשים?! אתה אוהד בית"ר, עם האייקיו הנמוך שיש לך אתה בכל זאת אמור לדעת משהו על כדורגל ישראלי...
    מועדון לא גדול?! עם מספר האליפויות והתארים ה-2 בארץ בכדורסל. מה גם, שלך אין בכלל קבוצה בענף הזה, אז עדיף שתשב בשקט ומצידי תשמח כמה שאתה רוצה. רק אל תגיב על מה שאתה לא יודע...
    ואני קורא עכשיו לכל אוהדי הפועל, ובכלל לכל מי שחשוב לו שמועדון כזה ימשיך להתקיים, למי אכפת באיזה ליגה זה יהיה: תתרמו לעצומות שהולכות וגדלות, תעזרו להעיף את שאול אייזנרג מהמועדון הנפלא הזה!!!

ועוד משהו לאוהד הביתרי: תחשוב טוב אם היה לכם קבוצה כזו, אם הייתם ממשיכים לעודד אותה גם בליגה שניה. מה זה לעודד? כמו שאני (וכל מי שמבין בכדורגל ישראלי) מכיר אתכם - לא הייתם אפילו עוקבים בעיתון אחרי מה שהקבוצה שלכם עושה!

10. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לא מבין את השמחה של אוהדי מכבי. הפועל היא חלק מהתחרות, ועדיף שהם יהיו שם בצד השני של הכביש כדי שיהיה יותר עניין. השנאה מעולם לא הביאה אף אחד לרצון שהשני לא יהיה קיים אלא יותר חלש.

11. בית"רי מלידה Member

הופה - הבועל היתה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

12. הרצליה Member

אייזנברג פשוט עשה מעצמו צחוק בחדשות הספורט, איזה שכונה הייתה שם.

13. בית"רי מלידה Member

שימשיך - הוא עושה עבודה מצויינת! :aaarofl:

14. בית"רי מלידה Member

15. LFC ROCKS Member

רואים שאתה אוהד ביתר...
    אם לא היית ימני מגעיל, הייתי חושב שאתה בן שנתיים. אבל עכשיו זה מובן לי - אתה פשוט אוהד ביתר...

שאול אייזנברג, די כבר. אתה פשוט הורס קבוצה גדולה... אני כבר מעדיף את שמעון מזרחי על פניך - וזה שיא...