מוסיקה מזרחית

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏1/11/02.

1. Ronaldo Member

אני לא ממש אוהב מוזיקה מזרחית אבל ראיתי שכתבתם על זוהר ארגוב...
    לפני איזה שבוע היה לנו בבי"ס יום מוקד נגד סמים, אז עשו לנו טקס משעמם ואז בסוף הגיע גילי ארגוב ודיבר איתנו על מה שקרה לו והתחיל לספר לנו על כל המקרה שלו ובסוף שר כמה שירים..., לפי מה שהוא סיפר אבא שלו היה חרא של בן-אדם ובעצם הוא כמעט הרס גם בן שלו את החיים בכך שגרר אותו לסמים!

2. לירן-ביתר Member

זוהר ארגוב באמת היה חרא של בן אדם.
    הוא נחשב המלך כי היה לו קול יפה.

3. איקר קסיאס Member

"מתי תביני, את עם החוטיני"
    יש לכם מלים יותר מפגרות מזה? ילד בן 3 יכתוב משהו יותר טוב! ואל תגידו לי זה השורשים של מדינת ישראל, כי זה לא! שום שורשים, שום נעליים. בואו אני אספר לכם משהו... המוזיקה המזרחית... היא לא מזרחית... אתם יודעים איך קוראים לה במקור? מוזיקה ערבית... אתם יודעים למה? כי היא של הערבים... והיהודים שהיו בארצות ערב בגולה הקשיבו לזה ושרו את זה והחליטו לקרוא לזה מוזיקה מזרחית!

4. יוגב אסולין Guest

נזכרתי הרגע בשיר שהוא אחד האוהבים עלי.. ושאני שומע אותו הכי הרבה בזמן האחרון...

ותיקראו את המילים של השיר ותבינו אותו.. ואז תגידו לי אם יש שיר בעולם עם מילים ועם משמעות יותר יפה מזה...

דיסק: את לי לילה
    שיר: מי ידע
    מחבר: בועז שרעבי

זה לא חלום עוד יבוא היום....

יום לו חכינו אלפים שנה
    המלחמה האחורנה
    עוזבים את הבית
    עוזבים את החברים
    לובשים מדי זית
    והולכים לימים אחרים

מי ידע שכך יהיה
    שבכמה לילות ללא אמא
    תהפוך מנער ותיהיה
    לחייל מסתער קדימה

מי ידע שכך יהיה
    שבכמה לילות ללא אמא
    תהפוך מנער ותיהיה
    לבחור מסתער קדימה

זה לא חלום עוד יבוא היום....

יום לו חכינו אלפים שנה
    המלחמה האחורנה
    ימים ללא בבית
    ימים ללא החברים
    במקום דשא רק שיט
    גבעות עמקים והרים

מי ידע שכך יהיה
    שבכמה לילות ללא אמא
    תקבל עלייך תואר שכזה
    שהצעד אחריי וקדימה

מי ידע שכך יהיה
    שבכמה לילות ללא אמא
    תקבל עלייך תואר שכזה
    שהצעד אחריי וקדימה

לחזור אל הבית
    לחזור אל החברים
    נפשוט מדי זית
    ונחזור לימים כלפנים

מי יתן וכך יהיה
    שבכמה לילות ללא בבית
    נילך לימים אחרים וניראה
    יונה עם עלה של זית

מי יתן וכך יהיה
    שבכמה לילות ללא בבית
    נילך לימים אחרים וניראה
    יונה עם עלה של זית

מי יתן וכך יהיה
    שבכמה לילות ללא בבית
    נילך לימים אחרים וניראה
    יונה עם עלה של זית

5. ג'רי בית הלוי Member

עם כל זה שאני שונא את המוזיקה הזאת, בועז שרעבי הוא אחד הזמרים שאני יותר מעריך..
    בניגוד גמור לעמיתיו למוזיקה המזרחית, ששרים שירים שוביניסטים ומפגרים(מתי תביני, את עם החוטיני), השירים שלו הם עם אמירה, וכל שיר הוא פשוט זהב, ובא מהלב, ולא מהאיבר הרגיש.. :oops:

6. לירן-ביתר Member

אני חולה על השיר הזה!!!
    המנגינה יפה וגם בקשר למילים אני מסכים איתך

7. לירן-ביתר Member

בועז שרעבי הוא זמר יותר ים תיכוני לא כמו המזרחית הכבדה.
    וחוץ מהשיר "את עם החוטיני" כל שאר השירים של מושיק עפיה הם שירים נורמלים ויפים!
    אתה שמעת עוד שירים שובניסטים שקבעת את זה?

8. יוגב אסולין Guest

החלטתי להחזיר את הדיון הזה למעלה.. לאחר מעל שנה שלא נכענו בו מהסיבה שיש את הדיון מוזיקה המרכזי אבל כמו שאני לא נכנס עילו כי יש בו ים של אשכנזים ככה בטח כל האחרים ובגלל זה אין תגובות.. אז לכל השחורים לכל האנשים הטובים עם הדם החם.. האנשים שיודעים לאהוב ומה זה בבכלל אהבה.. ושומעים מוסיקה איכותית.. הדיון הזה חוזר וגדול (אני מקווה).

אז ככה קודם כל יצאו לאחורה כמה דיסקים חדשים.. הזמרים היותר מוכרים שהוציאו זה ליאור נרקיס שלא יודע מה נסגר איתו.. נהרס לפנים.. וגם אייל גולן.. חוץ משתיהם יש למרגול איזה סינגל חדש חמוד ויש עוד כמה.. אבל סה"כ יש די דעיכה של הזמר המזרחי חבל.

הזמר העולה לאחורנה בלי ספק זה איציק קלה שלא מפסיק להפציץ..

9. יוגב אסולין Guest

הדיסק החדש של ליאור נרקיס אמנםלא משהו
    אבל שיר בן זונה ענק!!! חתול רחוב שיר גדול! מומלץ בחום.. אהבתי את המנגינה קצת לחן מילים הכל!!
    עוד שיר מאוד מאוד מומלץ הוא "מורה לחיים" של עמיר בניון מהדיסק הראשון שלו. רק את!

שתי שירים שצריך להקשיב לה לא לשמוע פעם אחת ונדלקים עליהם מבטיח

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/3/05
  10. ראול Member

אם אתה מתכוון לזה שאין שם תגובות בזכות זה שיש שם פי 10 עמודים מבדיון הזה, אז את צודקhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

וחוץ מזה, כל הליאור נרקיסים, רון שובלים והסרנגות למיניהם הם כמו השתנה גרועה של תרבות גאונית. אתה בכלל יכול להשוות משהו למלך, זוהר ארגוב או לאביהו מדינה, דקלון, עופר לוי וכו'?
    זה כמו להשוות את לינקין פארק ללד זפלין.

ארתור, יותר מזרחי מכל אחד אחר בפורום הזה.

11. יוגב אסולין Guest

תיראה נתחיל זמה שאניאהוב מזרחית אוהב את כל הזמרים שאמרת ויש לי ים דיסקים שלהם.
    אבל המזרחיתל היא מוסיקה שמוחלקת הלרבה קבוצות.. עם זה מוסיקה שקטה.. עם זה טורקית מה שמכונה פה דיכאון או יוונית שאנחנו קוראים לזה ים תיכנית.. סגנון ערבי כורדי תימני גרוזיני ועוד המון.המוסיקה המזרחית זה לא משהו אחד.. בגלל זה המבחר הוא עצום.

תאמת רמת הזמרים פה בישראל היא די נמוכה אין בית ספר ללימוד שירה מזרחית כמו ביוון וטורקיה ששמה אתה שומע את טטיליס או גליקריה וכאלה ואתה נופל.. אבל כן יש פה מידי פעם כשרונות שצריך לת להם כבוד..

אני חייב לעוף לבסיס הייתי יכול להמשיך איתך את זה עד מחר.. אבל אני זז אז שבוע הבא.

12. ראול Member

כמה דברים:
    -הטרמינולוגיה שלך לוקה בחסר. זה לא משנה אם אתה מחליט לקרוא למוזיקה יוונית "ים תיכונית", או לפי האקדמיה ללשון, כל מוזיקה מזרחית היא "ים תיכונית"... מה שמשנה זה ההקכב של המוזיקה: הסולם, הטון ושאר אספקטים מוזיקליים שלא ניכנס אליהם. זה הדבר היחיד המפריד בין סוגים של מוזיקה בכלל ומוזיקה מזרחית בפרט.
    -בקשר לרמת המוזיקה המזרחית אתה צודק... הזמרים הטובים היחידים היו גג דור שני למשפחות מהמזרח, לא יסרנגה החמור הזה שמפרסם לי את רונית רפאל ואת הקוביות שלו בבטן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx
    -בכל מקרה, הדיון הזה הוא צביעות מכוערת למדי.

ארתור, http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

13. John Barnes Member

בגדול הדיסק של ליאור נרקיס לא רע בכלל. יש לו כמה שירים יפים שם כמו "חתול רחוב" והחידוש לשיר של להקת תיסלם "לראות אותה היום". אני מאוד מצפה לאלבום החדש של איציק קלה שיצא בקרוב, מקווה שהוא יהיה גדול כמו הקודם. וגם ציפור קטנה לחשה לי שסטלוס ואורן חן התחילו לעבוד על הדיסק החדש שלהם.

14. ראול Member

היחידים שנחשבים אצלי לרמה גדולה ברמות של הזמרים הישנים הם שמעון בוסקילה והגדול מכולם: אמיר בניון.

ארתור, מקים מקדש.

15. יוגב אסולין Guest

ככה בקשר לדיסק של איציק קלה.. שמעתי 3 שירים ממנו.. הוא בעצם המשך של הקודם. אותו טון אותו מסר אותו אהבה ונחישות למוסיקה.. בלי שום ספק. היום המוסיקאי המזרחי מספר 1.. הרבה ניסיון יודע לשיר למד הרבה מזמרים אחרים מהעולם ענק!! כל דיסק שלו פיצוץ הוא כבר ב27 דיסקים... לא כולם מכירים אותם (ולי יש את כולם) כל אחד פצצה מהלכת!!

בקשר לליאור נרקיס.. הדיסקים שלו לאחורנה נהיו "זולים" דיסיקם להמונים הוא לא מחפש את זה שימישהו יאהוב אותו הוא מחפש למכור את הדיסק.. והיות הרבה ברדיו למכור את עצמו. זה הדרך שבה הוא בחר וחבל.

סטלוס ואורן חן השבוע היו בכפר נופש באשקלון.. וכן גם אני והגדוד שלי והיה בן זונה של דבר שמה. הם עשו שמח שרו כמה שירים מהדיסק החדש שלהם.. כולל אחד שאמרו שזה השמעה בכורה (כלומר לא היה ברדיו טלויזיה קודם לכן).. 2 זמרים גדולים עושים מוסיקה מעולה עושים שמח.

עמיר בניון - כל מיוחד כל בטון גבוה מרגש כיף לשמוע אותו כל פעם מחדש.. מלבד העבודה הגדולה שלו יש לו נגנים מעולים. הוא משלב 5 נגנים בדיסקים שלו (יותר מכל אחד אחר).. וזה מורגש מאוד