מוני פנאן 1946-2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י amirb91, ‏19/10/09.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

נקי, פנאן כבר לא ייצא. אם הוא אדם טוב שנפל ולא ידע איך לצאת מזה אז המשיך לחפור ולסבך את כולם, או נוכל שנפל ולא ידע איך לצאת מזה אז המשיך לחפור ולסבך את כולם, כנראה שלא נדע לעולם. אבל טוב הוא כבר לא ייצא. ודי מדהים אותי שיש עוד מישהו שחושב עליו במונחים כאלה. זה שהוא היה נחמד ונורא אהב את מכבי תל אביב לא אומר שהוא היה בן אדם טוב.

2. ישראל היום Member

גם חלק מראשי משפחות הפשע הם נשים נחמדים לפעמים: עוזרים לזקנות לחצות את הכביש, להרים בר מצווה לילד עני, לתרום לכוללים ובתי כנסת, מכסף שהם עשו מהברחת ומכירת סמים, השתלטות על עסקים, מבתי זונות, מהימורים , מריבית של 700 אחוז בשנה.

האיש, לפי כל הגדרה, היה נוכל, רמאי, שהבטיח הרים וגבעות, ודפק את כולם, כולל משפחתו. מיידוף הישראלי.

"הבא של השחקנים"? עדיף להיות יתום.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קל לשפוט ולהאשים,לפני חודש כולם שחטו את מכבי תל אביב והאשימו אותה,לפני שבועיים את השופטים..כל הפרשות האלה תמיד מתנפחות למימדים לא פרופורציונאלים.

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהתחשב בקשר השתיקה, ספק אם אי פעם נדע מה באמת קרה במכבי תל אביב או בין פנאן לשופטים, אם בכלל. אבל צר לי, במקרה של פנאן עצמו, זה כבר מעבר לשלב הניפוח. היו דברים. ובין אם זה חמישה מיליון דולר, 20 מיליון דולר או 40 מיליון דולר, זה לא משנה. אנשים איבדו אצלו את המכנסיים ואת התחתונים. גם כאן הרוב מעדיפים לשתוק כדי לא להסתבך, אבל בכל פעם שאבן זזה ומישהו מדבר, הסיפור תמיד נשמע דומה.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהיה שם משהו לא בסדר,אני לא אומר שפנאן היה תלית שכולה תכלת,אבל סך הכל עשו ממנו איזשהי מפלצת.
    בכל העולם ובארץ במיוחד התקשורת אוהבת לעשות מכל זבוב פיל וגם פה יש את זה,אז במקום זבוב יש חרק קצת יותר גדול אבל זה עדיין לא פיל..
    כבר הפילו את כל הכדורסל בארץ,את כל השופטים,את מכבי תל אביב,רצו להפשיט ממנה אליפויות..בסופו של דבר כרגיל אין משהו מיוחד.

6. piston Member

חרק גדול יותר ?

אולי צרצר, כי הסיפור הזה עושה יותר רעש ממה שהוא שווה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול בהחלט להיות שאין כאן סיפור רציני ברמת טוהר הכדורסל. אין שופטים שהוטו לטובת מכבי בגלל שהיה להם כסף אצל פנאן, אין שחקנים שלא התאמצו מול מכבי כי היה להם כסף אצל פנאן. אבל סיפור יש כאן - נוכל שהעלים אולי עשרות מיליוני דולרים מאנשי כדורסל רבים, ושעשה זאת תוך ובעזרת העובדה שהוא מחזיק בתפקיד בכיר בקבוצת הכדורסל הגדולה במדינה. שהשתמש במועדון כדי להשיג מקורות חדשים מדי שנה (שחקנים חדשים). ואני לא מדבר על הניסיון של אותם אנשים להרוויח כסף תוך העלמת מס. זה אולי לא סיפור ההטיות המלוכלך שאנשים חשבו עליו בפתיחה, אבל זה עדיין סיפור גדול, מלא זוהמה והרבה אמיתות על אופיים והגינותם של אנשים.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם פה אני חושב שאתה מגזים,הוא לא נוכל כזה גדול,כשנוכלים כמו מיידוף עושים את זה הם לא מצטערים על זה ולא מתאבדים בגלל זה,אני פשוט מאמין שפנאן עשה טעות,חשב שכל מיני כסתחים קטנים יעזרו לו להתגבר על הטעות,בפועל זה רק טפח וטפח,כן - זה לא משהו שנעים לשמוע עליו אבל גם לא צריך לעשות מזה סיפור כזה גדול,סרטים,דרמות וכו..
    בכל זאת מדובר באדם שמת והיה אפשר קצת לעזוב אותו יותר,אם יש אנשים שנפגעו ממנו ויש כאלה אז שהם יעשו את הבלאגן ולא התקשורת.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מרבה לדבר על ההתנהלות של התקשורת הישראלית ואומר שהיא מבוססת על כך שאין ספורט בישראל - ולכן מרבים להתעסק בשטויות, כי זה מה יש. אבל במקרה הזה, כל הסרטים הם במקום. מי שהיה המנהל של מועדון הספורט מספר 1 בישראל, מי שהיה בעל מעמד נדיר בספורט, בעל קשרים רבים - פתאום מתגלה כטיפוס שונה ממה שאנשים חשבו, כמעט בעל אישיות כפולה וחיים כפולים. וזה עוד לפני שאנחנו מדברים על אפשרות הפגיעה בטוהר הכדורסל שבאמת נראית כרגע בלתי סבירה, ומצד שני - לא ירדה מהשולחן לחלוטין.

זה ממש לא סיפור שצריך להניח בצד ולהמשיך הלאה. לא כל עוד הוא נותר בלתי גלוי ברבדים שונים שלו.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מודה שאני לא ישבתי יום ולילה על פרשת פנאן ז"ל, אבל מבחינתי הגיע הזמן לחקירה רצינית לגבי כל החשדות. אין לי מושג אם הדברים כן או לא נכונים, אבל לצערי אין לי הרגשה טובה לגבי הפרשה הזו. פנאן לא סתם התאבד, נכון? חבל לי שמכבי ת"א לא הגורם שלוחצת עכשיו על חקירה רצינית, אולי היא לא מעוניינת בזו כי הכל שם רקוב?

אני מרגיש לאט לאט שאני מתרחק מאהדת הקבוצה פשוט כי אני לא רוצה לאהוד קבוצה שאולי מנוהלת בסגנון המאפייה. האם במשך שנים אכלתי את הלוקשים של אנשים שדאגו ששופטים לא ישרקו נגד הקבוצה שלי?

יש פה יותר מדי שאלות ואני פשוט רוצה תשובות. מכבי הביאה לי במשך השנים המון שמחה, אבל זכותי כאוהד הקבוצה לדעת מה קורה במסדרונות המועדון. כבר לפני שפנאן התאבד אני הטחתי ביקורת קשה על ראשי הקבוצה שהיו יותר עסוקים לריב מאשר לחשוב על טובת הקבוצה. קצת מביך להודות, אבל אולי מגיע לנו לאכול את הניהול הרע של הקבוצה. מה שראינו בשנים האחרונות לא דומה לשום דבר ואני כרגע רק מדבר על חתימת שחקנים ושחרורם. במשך שנתיים-שלוש מכבי עשתה הכל הפוך על הפוך ואולי זה העונש שלנו על כל פרשת פנאן. את זה אומר בן אדם לא מאמין...

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, מכבי תל אביב לא יכולה לצאת מזה - בגלל זה הדבר הטוב ביותר מבחינתה הוא שכל הסיפור ייעלם. או שיתברר שהמערכת פעלה ביודעין בצורה מאוד בעייתית והיתה שותפה לדבר עבירה, ולו בהעלמת עין. או שיתברר - סיכוי לא גבוה - שהמערכת באמת לא ידעה מכלום, אבל אדם אחד בחש בקלחת וניצל את המועדון לצרכיו האישיים. הרי לא סתם דייויד פדרמן עמל שנים כדי לסלק את פנאן משם. ידעו שיש סיפור, ידעו שהוא עלה על משהו, על התנהלת בעייתית, ולא ידעו על מה.

12. נועם אסולין Member

הכל מתפוצץ למכבי בפרצוף אני מאמין שיהיו עוד הרבה מאוד תגליות..
    קבוצה של שחצנים, קבוצה מגעילה.

מווני מושחט

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ייצא כלום על מכבי,כמו שלא יצא כלום עד עכשיו.
    מכבי מן הסתם לא קבוצה נקייה לגמרי מדברים מגעילים,אבל אף קבוצה בעולם לא נקייה מדברים כאלה.
    זה תמיד כיף לחשוב שארגון גדול וחזק הוא רשע ולא מגיע לו מה שיש איתו אבל שנים אחרי שנים הוכיחו שתמיד מדובר בסתם השערות ופנטזיות של אנשים ששונאים את מכבי.

14. נועם אסולין Member

תהיה בטוח ששמעון מזרחי ידע על הנעשה.. ועוד גורמים במכבי ידעו.. וכספים הועברו לשחקנים בניגוד לחוק וכ"ו..
    גם בלי זה מכבי ת"א הוא גוף מגעיל ושחצן שעל כל הפסד בליגה מתרצים ומוציאים את זעמם בתיקושרת
    אם זה שחקן מכבי אחרי ההפסד לנתניה ואם זה רענן כץ אחרי ההפסד לאשקלון בנוקיה שנה שעברה.
    קבוצה מגעילה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/1/10