מוני פנאן 1946-2009

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י amirb91, ‏19/10/09.

1. המבין Member

חושבים שזה אולי קשור בחובות: הלוואות וכו'.
    אבל כמו שכבר כתבתי זו באמת אבידה גדולה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לומר דברים טובים על בן אדם, אבל לא צריך להגזים. גם בשיאו הוא לא היה מהווה אבידה למדינה, ועכשיו, אחרי שהוא נטש את עולם הכדורסל, הוא נשאר בעיקר אבידה לחבריו ולקרוביו.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לפחות בעיני המקרה הזה נחת משום מקום, הלם מוחלט.

אין מה להוסיף על הבן אדם, הכל נאמר בזמנים שהיה רלוונטי לדבר עליו, עשה המון לטובת מכבי, היה חלק חשוב מאוד בהפיכת המערכת למה שהוא עכשיו.

יהי זכרו ברוך

4. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דווקא האמנתי שההתאבדות קשורה להפסקת עבודתו במכבי, לא לחובות קשים. את התרומה שלו במשך למכבי אף אחד לא לוקח ממנו, אבל אם הוא התאבד בגלל חובות קשים לשחקנים אז הסיפור מבחינתי בהחלט משתנה. טרגדיה, אבל טרגדיה עם סיבה מאד לא נחמדה.

6. דנידין Member

תגידו, ראשי מכבי לא יכלו להזיז את התחת בחזרה לישראל אתמול בצהריים ששמעו שמוני כבר לא בן החיים? משחק הידידות מול הקליפרס כזה "חשוב" להם יותר מלתת כבוד בהלוויה? בושה! שישיארו את השחקנים לשחק וישלחו לפחות נציגים (אפילו כולם יכולים לבוא, זה משחק ידידות על כלום! מזרחי לא חייב להיות שם).

מועדון של זבל!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/10/09
  7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הפעם מכבי באמת הגזימו. אפשר היה להזיז את משחק הידידות או לבטל אותו למען מוני. כבר ראיתי אפילו משחקים רשמיים שהזיזו או דחו בשל ארועים כאלו ואחרים. לא האמנתי שמכבי ירדו כל כך נמוך. אני מאוד מופתע ממזרחי, כי כן אדם עם דרך ארץ ויודע לתת כבוד. מאוד מאכזב הארוע הזה, הכל יראה אחרת בעיני מעכשיו.

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/09
  8. Ariel Member

הזוי היה לחשוב שמוני התאבד בגלל מכבי. הבן אדם היה איש מבוגר שעבר חיים שלמים, הגיע לגיל מופלג שממנו מזמן מפסיקים להיעלב ולקחת ללב.

ייאמר לזכות הנהלת מכבי ת"א, שלפחות עפ"י הפרסומים, ניסו כל שביכולתם לבטל את המשחק ולחזור ארצה בזמן, אלא שהלוויה הוקדמה. אין לי שמץ אם יש אמת בכתוב- אך מאידך, אני בהחלט יכול להבין למה שמעון מזרחי נמנע מלהגיע אחרי המילים הקשות שהטיחה בו פרודתו של מוני ערב מסע הלוויה.

9. THE STRETFORD END Member

אני חושב שאתם קצת מגזימים,
    קודם כל מוני פנאן הוא מנהל עבר,לא פעיל,
    ולו הוא היה נפטר מהתקף לב האם גם אז הייתם חושבים שצריך לבטל את המשחק?
    הרי בגלל ההתאבדות המקרה תפס כותרות אקסטרה אקסטרה.
    אני מניח שיש פה שיקוליים כספיים שאולי יכולים לעזור להם או בכדי לא להסתכן בתביעות
    ולא קל לבטל משחק/אירוע מתוכנן שהושקעו בו כספיים רבים,גם ע'י גורמים אחרים,לא רק מכבי ת"א ולכן יש אולי גם עניין של לא להסתכן בתביעות או גם אינטרס כספי צר לטובת המועדון.
    מעבר לזה,במכבי ת"א טוענים שניסו לברר לגבי חזרה מוקדמת לארץ אבל גם לו היו רוצים לא היו מגיעים בזמן להלוויה,הם עדיין בארה"ב ולא באירופה מרחק שעות ספורות.

למרות הכאב והטרגדיה,זו לא מלחמת עולם,גם לא אסון התאומים,
    תהיה דקת דומייה,יעלו עם סרט שחור ומי שהכיר והיה חבר,בטח זוכר ומכבד בלב.

10. דנידין Member

אין שום תירוצים לא להפוך עולמות כדי להיות שם. מזרחי לא הבייביסיטר של השחקנים ויכל לבוא לפחות רק הוא כנציג יחיד ולעשות כבוד לאדם שכל כך קרוב אליו - מוני. אבל נו משחק ידידות חשוב, כסף לקופה, זה מעל הכל...

11. THE STRETFORD END Member

תמיד קל לבקר מרחוק כשלא יודעים את התמונה כולה,את כל השיקוליים,
    וכן יגיע להלוויה או לא יגיע להלוויה...אפשר לחשוב שזה הדבר הכי קריטי שיש או שזה יקבע עד כמה מזרחי אבל או מכבד יותר או פחות.

12. johnnie walker Member

דני אתה פשוט לא יאומן, קודם אתה עושה צחוק עם בדיחה מטופשת בעיתוי הכי גרוע על המקרה ועכשיו אתה מוציא את ראשי מכבי חארות כי לא הצליחו להגיע לארץ מניו-יורק תוך 24 שעות בלי התראה מראש.

לא יודע אם שמת לב אבל השנאה למכבי מעבירה אותך על דעתך וגורמת לך לכתוב שטויות בלי הפסקה, הבנו כבר שאוביקטיביות זה לא הצד החזק שלך (בלשון המעטה) אבל אתה פשוט עושה מעצמך צחוק לפעמים וחבל.

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כמובן שהוא מדבר מתוך שנאה, אך יש גם צדק בדברים. אם שחקן עבר גדול במועדון כדורגל היה נפטר או משהו בסגנון, לא משנה איך, יש סיכוי שאותו מועדון היה עוצר הכל כולל הכל והולך לתת כבוד אחרון. מוני למכבי, עד כמה שאני יודע, הוא היה דמות וסמל וכך גם מכבי מציגים אותו (גם אחרי שהוא פרש, כך הוא הוצג). את משחק הידידות אפשר היה לדחות עבור סמל, אפשר, אבל בואו נלך על האפשרות השניה שהמשחק חשוב מסיבות אחרות ונמנע דחיה שלו. אפשר לשלוח נציג. פדרמן היה מפסיד משחק בישיבה על הספסל ואכילת פיצוחים בקלירפוניה בשביל חברו מוני. אני הייתי עושה זאת בשביל חבר שלי, אז אולי אני זה משהו אחר.

אין אף לא נציג אחד? מאכזב לטעמי.

14. THE STRETFORD END Member

Der Kaiser

נציגים מחברת מזרחי יהיו בהלוויה ומכבי ת"א בכדורסל תהיה מייצגת ע'י שחקני עבר ואחרים.

משחק/ארוע שתוכנן מראש,שהושקעו בו כספים,פרסום,הזמנות,תקשורת,זה לא רק בידיים של מכבי ת"א,
    ביטול משחק יכול לגרור תביעות,יכול לגרום להפסדים כספיים,קשרים ועוד,
    שוב,לו פנאן היה נפטר מהתקף לב אז ההד לא היה כזה גדול,
    אני לא מכיר את שמעון מזרחי,לא מעניין אותי כדורסל ואני לא אוהד של מכבי ת"א
    אבל אני גם לא רואה סיבה לחפש את שמעון מזרחי או את מכבי ת"א רק בגלל שלא מצלחים להגיע מהרגע להרגע,מקצה אחד של העולם לקצה שני להלוויה תוך פחות מ 24 שעות.

15. COYS Member

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1122309.html
    "מידע מודיעיני על עסקיו של פנאן בשוק האפור התקבל במשטרה ובמס הכנסה כבר לפני כשנתיים. על פי המידע, שככל הידוע לא הוביל בסופו של דבר לחקירה, פנאן היה מעורב בהשקעות כספיות בסכומים של מאות אלפי שקלים בעבור שופטי כדורסל בכירים, מאמנים ושחקנים במכבי תל אביב ובקבוצות יריבות."