מונדיאל נשים קנדה 2015 - ארה"ב מביסה את יפן!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏6/6/15.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן אבל נוח להסתכל על צמד המשחקים מול שוויץ כמייצג. שוויץ הפתיעה את כולם ודרסה את הבית הזה ללא תנאי (המשחק הראשון של ישראל מול שוויץ הגיע בזמן שהנבחרת פה שבתה וחצי ממנה לא זומנה אגב לצמד המשחקים מול שוויץ מי שזוכר היה עניין עם זה), כולל נבחרות כמו איסלנד ודנמרק שהן יחסית טובות והשתתפו ביורו, שעד ליורו הקרוב נערך במתכונת של 12 נבחרות, ועכשיו יוגדל ל-16. דנמרק השתתפה ב-5 היורו האחרונים, איסלנד ב-2. ומה ישראל עשתה מול אותן איסלנד ושוויץ?
    הובסה על ידי דנמרק 5:0 בארץ, ניצחה אותה במשחק האחרון 1:0 בחוץ.
    הפסידה לאיסלנד 1:0 בארץ, הפסידה לה במשחק החוץ 3:0.
    רוב האנשים חשבו שהנבחרת שלנו תסיים מקום 5 מתוך 6, אחרי שקמפיינים אחרונים היא אפילו לא צברה בקושי נקודה. הנבחרת שלנו סיימה רביעית עם 12 נקודות כשהיא מנצחת פעמיים את מלטה, פעם אחת את סרביה בבית והפתעה סטייל צרפת-ישראל ב-1993, ניצחון חוץ על דנמרק.

במוקדמות היורו לטורניר שייערך בהולנד ב-2017 ישראל שובצה בבית יחד עם נורבגיה, אוסטריה, ווילס, וקזאחסטן. ישנם 8 בתים, הראשונה + 6 הסגניות הטובות ביותר מעפילות לטורניר הגמר, 2 הסגניות הפחות טובות ישחקו ביניהן נוק אאוט בית-חוץ והמנצחת תעפיל לטורניר.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מה שקורה כשנבחרת גרמניה מארחת את משחק הפתיחה שלה במונדיאל בברלין ב-2011.

וזה טקס הפתיחה שהיה.

3. ייא Member

לקראת היורו הקרוב הצפי הוא שנסיים 3 ? לא רואה אותנו מוציאים משהו מאוסטריה ונוברגיה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אבקש לשמור את התגובות לדיון הרלוונטי בלבד. תודה

5. Hapoel_Tel_Aviv Member

נכנסתי משעמום לתקציר של שבדיה-ניגריה שמישהו שם בפייסבוק, הכמות צופים שיש שם מדהימה ועוד בקנדה שהיא לא מדינה של כדורגל כל כך, אגב יש שם כמה מהלכים לא רעים, בעיקר הגולים של הניגריות והענף פחות חובבני ממה שחשבתי. (יצא לי ליפול פעם בטעות על איזשהו משחק ליגה בארץ בספורט 5 ולזלזל בזה)

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בהודעת הפתיחה של הדיון יש קישור לכתבה בכלכליסט על קצב מכירת הכרטיסים הגבוה לפני הטורניר.

אין תמיד קשר בין "מדינות כדורגל" לכמות צופים בטורנירים כאלו, במונדיאליטו שנערך כרגע בניו זילנד יש מספרים יפים יחסית לגודל האוכלוסייה, בזה שהיה בתורכיה היו משחקים באצטדיונים ריקים כמעט לגמרי. בקשר לקנדה, אני זוכר שהייתה אווירה טובה במונדיאליטו של 2007 אותו קנדה אירחה, אני גם יודע שלונקובר יש אחלה קהל ב-MLS (טורונטו גם עושים רושם סבבה, מונטריאול פחות).

לגבי הרמה, אני לא רואה הרבה כדורגל נשים אבל כמו שכתבו לפני פערי הרמות משמעותיים יותר ממה שאנחנו מכירים אצל הגברים. זה הרושם שלי לפחות. ככה שאם אתה רואה משחק מליגה יחסית לא טובה, זה לא יהיה דומה בשום דבר למונדיאל. יותר מאשר אצל הגברים. אני זוכר מהאולימפיאדה שהייתה רמה ממש טובה בשלבים האחרונים של הטורניר כדורגל נשים.

7. cazzo Il Capocuoco

הרוב הגדול של הכדורגלניות בעולם הן חובבניות (אולי זה הקסם שיש בכדורגל נשים), ואני מאמין שלא מעט מאלו שמשתתפות במונדיאל הזה גם חובבניות - ככה שכל עוד לא ישקיעו בהן בכל העולם, הפערים ימשיכו להיות גדולים ומשמעותיים.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ראיתי עכשיו אחלה משחק בין מכסיקו לקולומביה שנגמר ב-1-1. לשתי הנבחרות יש אחלה שחקניות, כאשר לפחות בקולומביה רובן אינן מקצועניות ועדיין מוכשרות. התיקו צודק, היו מספר מצבים לכל נבחרת, אבל מה שהעיב על המשחק היה שיפוט מזעזע של איזו שופטת מקמרון, שגם פסלה גול חוקי לכל נבחרת (כולל למכסיקו בתוספת הזמן של המשחק) ועוד גול לקולומביה בנבדל שגם היה. לקולומביאניות כבשה דניאלה מונטוז'ה היפה גולאסו יפה לא פחות. באותו הבית גברה צרפת מוקדם יותר 1-0 על אנגליה.

9. golding מנהלים

אתה עובר פה על חוק מספר 1 - בציון שם של אישה (ועוד אישה יפה!) חובה עליך לצרף תמונה.

idans10 אוהב/ת את זה.
  10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמת שמגיעה לי השעייה בגלל זה :) (אני לא צוחק, באמת מגיעה לי השעייה!)

http://www.elpais.com.co/elpais/sites/default/files/2011/04/montoya1_0.Xxx

וגם הגולאסו

golding אוהב/ת את זה.
  11. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיר אותה. קוטפת קוקה ממוצעת ביותר עם כושר גופני קלוקל שלא מאפשר לה לסיים משמרות סטנדרטיות של 29 שעות רצופות במטע.

עמידה מנטלית בקושי קיימת שגרמה לה להיכשל 9/10 בחקירות הסימולציה של פדרו הקפטן.

בגדול במידה והיא לא תימכר לאחת החוות הסמוכות באיזו עיסקת ענק בשנה-שנתיים הקרובות אני לא צופה לה עתיד גדול. או עתיד בכלל.

golding ו-idans10 אוהבים את זה.
  12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

*/aaarofl

לא ברחת במקרה ממחנה האימון של הצפון קוריאניות? ;) יקותיאל עוד מחכה לתשובה שלך בדיון ה-NBA :p

Sprewell אוהב/ת את זה.
  13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, אז לא מעט קרה ביומיים האחרונים, קודם כל אני מציג בפניכם את ה-INTRO הרשמי של הטורניר.

ועכשיו? כדורגל. סה"כ בניגוד למספר מועט של נבחרות הרמה מפתיעה לטובה, כמות הקהל גם מפתיעה לטובה ועומדת על 25 אלף צופים למשחק, כאשר לכל 12 המשחקים עד עתה בטורניר הגיעו לא פחות מ-300 אלף צופים

בית ג

אלופת העולם יפן פתחה את המסע שלה להגנה על הכתר עם 0:1 על ההפתעה הנעימה של שלב המוקדמות שוויץ, מפנדל קצת מפוקפק בדקה ה-23 של המשחק הודות לשער של מיאמה. שוויץ יכולה לראות את עצמה סופר מאוכזבת אחרי שהרבתה להחמיץ פעם אחר פעם, והיתה טובה יותר מאלופת העולם, בצורה משמעותית, בתקציר ישנם כמה החמצות שפשוט בלתי אפשרי להבין איך השוויצריות הצליחו להפסיד את המשחק הזה.

במשחק המקביל של הבית קמרון דרסה את אקוואדור, אחת מנמושות המונדיאל עד עתה, 0:6.

1. קמרון (0:6) 3
    2. יפן (0:1) 3

3. שוויץ (1:0) 0
    4. אקוואדור (6:0)

בית ד

המשחק הטוב ביותר בינתיים באליפות, הפגיש את שוודיה, מהנבחרות הבולטות בעולם עם ניגריה, האליטה של אפריקה. הניגריות פיגרו כבר בשני שערים, 2:0 אחרי 25 דקות אבל הצליחו לכבוש פעמיים במחצית השניה כדי לאזן את התוצאה. שוודיה, אמנם עם עורף נוראי אבל עם התקפה נהדרת החזירה לעצמה את היתרון, אולם המילה האחרונה היתה של הניגריות בהתקפה נפלאה, שסגרה סיפור בדקה ה-85, 3:3.

הפייבוריטית השניה לזכייה יחד עם גרמניה, הלא היא ארה"ב קיבלה דחיפה מאיצטדיון מלא בוויניפג, והחזירה בניצחון 1:3 על אוסטרליה. דווקא השער הנפלא של האוסטרליות (מומלץ לראות בתקציר) היה גולת הכותרת של אחרי הצהריים הללו, אולם ארה"ב היתה חזקה מדי ופותחת את הקמפיין ברגל ימין.

1. ארה"ה (1:3) 3
    2. שוודיה (3:3) 1

3. ניגריה (3:3) 1
    4. אוסטרליה (3:1) 0

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית ה

הבית המסקרן שכולל בתוכו את ברזיל המצוינת ואת הכוח העולה, הלה רוחה הנשית, הלא היא ספרד בהופעת הבכורה שלה. נתחיל עם הווטרנית, ברזיל, ואת הכבוד למרתה, הגרסה הנשית של רונאלדיניו, מי שכונתה השחקנית הטובה ביותר ששיחקה אי פעם את המשחק אצל הנשים, כבשה בפנדל את השער ה-15 שלה בתולדות הגמרים, עברה את פרינץ הגרמנית והחזירה לקלוזה וגרמניה שבטורניר הגברים עברו את רונאלדו ועל הדרך ביצעו היסטוריה. ברזיל ניצחה בקלות 0:2 את דרום קוריאה, שבמצב של 0:0 לא קיבלה פנדל ברור לטובתה.

ספרד, אחת הנבחרות העולות ביבשת הן ברמת הקבוצות (מי אם לא, ברצלונה גרסת הנשים כמובן) סיימה ב-1:1 מאכזב עם קוסטה ריקה. הספרדיות היו טובות יותר לכל אורך המשחק, אולם לא יכלו לשים את הרגל המסיימת.

1. ברזיל (0:2) 3
    2. קוסטה ריקה (1:1) 1

3. ספרד (1:1) 1
    4. דרום קוריאה (2:0) 0

בית ו

בקרב הגדול של האירופאיות, צרפת ניצחה את הלוזרית הגדולה של הספורט העולמי, אנגליה, הודות לשער נפלא של אמלי לה סומר, אחת השחקניות המצוינות אי פעם, שמשחקת בליון (יצא לי לראות אותה אגב מככבת בגמר ליגת האלופות לנשים במינכן לעיני 65 אלף איש באולימפיאשטדיון ב-2012). במשחק השני בבית נפרדו קולומביה (שער נפלא) ומכסיקו ב-1:1.

1. צרפת (0:1) 3
    2. קולומביה (1:1) 1

3. מכסיקו (1:1) 1
    4. אנגליה (1:0) 0

טבלת המקום ה-3:

אני אתזכר אתכם, ארבעת הנבחרות הטובות מבין שש הקבוצות שיסיימו במקום השלישי, יצטרפו ל-10 זוכות הבתים והסגניות בשלב שמינית הגמר.

1. שוודיה (3:3) 1
    2. ניגריה (3:3) 1
    3. ספרד (1:1) 1
    4. סין (1:0) 0

5. שוויץ (1:0) 0
    6.תאילנד (4:0) 0

משחקי מונדיאל הנשים יחזרו לפעילות בתאריך 13.06.2015!

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/15
    Nave, gilad16 ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלילה, במקביל לקופה אמריקה ולמשחק הרביעי בסדרת ה-NBA, יחל המחזור השני של שלב הבתים במונדיאל הנשים.

ב-23:00, המשחק המסקרן בין שתי הנבחרות הטובות בבית ב' כאשר גרמניה תתמודד מול נורבגיה. הגרמניות מגיעות אחרי שהן רמסו ללא רחמים את חוף השנהב, 0:10, בעוד נורבגיה טיילה טיול אחר הצהריים מול תאילנד, ממש בטן גב, 0:4. במשחק השני בבית יתמודדו בשעה 02:00 חוף השנהב ותאילנד, כשהמפסידה, תמצא את עצמה, כמעט בוודאות מחפשת את הטיסה המהירה הביתה.

1. גרמניה (0:10) 3
    2. נורבגיה (0:4) 3
    3. תאילנד (4:0) 0
    4. חוף השנהב (10:0) 0

בית מסקרן נוסף, הלא הוא בית א' של הנבחרת המארחת קנדה, גם הוא ישוחק היום, כאשר במשחק המוקדם בשעה 01:00 תשחקנה נבחרות סין והולנד. ההולנדיות, בהופעה הראשונה בטורניר, ניצחו עם שער יפהפה את ניו זילנד ויגיעו עם מלוא הביטחון, במטרה להבטיח מקום בשמינית הגמר, מולם הסיניות, שנשדדו בשתי נקודות עם פנדל שלא היה ולא נברא בתוספת הזמן במסגרת "השיפוט בטורניר ביתי" יקוו לרשום דווקא הערב ניצחון ראשון בשנת 2015, בתקווה להשאיר לעצמן סיכוי לסיים בין שתי הראשונות. במשחק שיסגור את היום, בשעה 04:00, תארח קנדה המארחת, את ניו זילנד, כאשר המארחות יגיעו עם רוח גבית ורצון להבטיח את המקום בשלב הבא, בעוד הניו זילנדיות חושבות על האפשרות להעפיל דרך פלייאוף מקומות 3, אבל לא תתנגד לגנוב הערב ניצחון שיהפוך את הקערה על פיה.

1. קנדה (0:1) 3
    2. הולנד (0:1) 3
    3. ניו זילנד (1:0) 0
    4. סין (1:0) 0