מה יעלה בגורלם של הקבוצות הקטנות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏15/2/06.

1. אלי מתחן Member

למה לא?
    בספרד אין לחלק גדול מהקבוצות שחקנים של ריאל מדריד וברצלונה שלא השתלבו בקבוצה הבוגרת?

2. ReL Member

ממתי מכבי ת"א הייתה כל כך נחותה מבחינה כספית מקבוצות הצמרת בארץ?

3. אלי מתחן Member

על שאר הליגות אני לא מדבר כי אני לא יודע בדיוק, אבל אני מניח שגם בגרמניה ואיטליה יש קבוצות מלאות בשחקני בית לא מנוצלים של הגדולות.

4. Mr GaBaY Member

ככה זה בכל העולם חברים,אין ליגה שיש בה רק קבוצות גדולות ,בכל ליגה יש הגדולות ויש את הקטנות
    וכסף לא בהכרח מבטיח הצלחות לגדולות אבל בכל זאת זה מרכיב חשוב לקבוצה שרוצה להצליח
    אני גם מאמין שיהיו הרבה שחקנים מצויינים שלא יתפסו מקום בהרכב של קבוצה גדולה וישתפשפו קצת בקבוצות קטנות..כמו דקל קינן,אופיר עזו,שי בירוק ועוד הרבה צעירים וטובים

5. d3fton3s Member

מכבי ת"א מסוגלת להשאר בטופ של הכדורגל הישראלי, וכהוכחה יש לכם את הדיבורים על תקציב של 50 מיליון שקל בעונה הבאה. בכל מקרה, הקבוצות השולטות יהיו בית"ר, חיפה והתל אביביות, כך שאין ממש שינוי לעומת שנים קודמות, בהן פרט לעונת האליפות של הפועל חיפה שמוטטה אותה, אף קבוצה מחוץ ל-4 הללו לא לקחה את האליפות. בגביע הכל ישאר פתוח אני מאמין, מאחר ושיטת הנוק אאוט תמיד מאפשרת לקבוצות הקטנות לתפוס את הגדולות ביום רע ולגנוב נצחון. אין לנו זוכת גביע קבועה בגלל השיטה הזו ואני מאמין שכך זה ישאר.
    נשאר לנו גביע הטוטו שלרוע המזל אף אחד כמעט לא מתייחס אליו ברצינות, ועכשיו אני מאמין שבאמת בית"ר והפועל ת"א יתייחסו אליו אפילו ביותר זלזול והקבוצות הקטנות יתנו הכל כדי לזכות בכסף.

בשורה התחתונה - אני לא רואה שינוי מהותי, גם ככה הליגה היתה שייכת לגדולות, אולי בית"ר והפועל ת"א יתחילו להיות יותר דומיננטיות, אבל הרוב ישאר אותו הדבר.

6. אלי מתחן Member

שיטת הגביע לדעתי מצויינת, רק צריך לדאוג שבכל מקרה הקבוצה הקטנה יותר תארח את המשחק ושהוא באמת יערך באיצטדיון שלה.

7. Spanish Weapon Member

מה שיקרה ל-10 הקבוצות הקטנות אצלינו זה בדיוק מה שקורה בכל ליגה תקינה באירופה.
    גם באיטליה ,גם בגרמניה, גם בספרד , גם באנגליה - יש את הגרעין של ה3-4 קבוצות חזקות וכל השאר חלשות.
    בארץ יהיה את אותו התסריט , מובן שמבחינה כלכלית אין מה לדבר על ניסיון של הקטנות להיאבק בגדולות אבל יהיה הבלחי נצחונות מדי פעם , לא משהו שישנה את הסטטוס קוו של הקבוצות בצמרת מהעונה הבאה.

8. נדב מיכאלי Member

רובי שפירא השקיע כספים אדירים והוא הבין שרק ככה הוא יכול לגרום לקבוצה קטנה כמו הפועל חיפה לאיים על בית"ר ,הפועל תל אביב,מכבי תל אביב ומכבי חיפה.
    הוא הצליח,היו להפועל חיפה איזה 6 שנים נפלאות בצמרת וזאת היתה הפעם האחרונה שקבוצה קטנה זכתה באליפות.
    במצב הקיים אני מתקשה להאמין בכלל שבשנים הקרובות תיהיה אלופה שהיא לא בית"ר ,הפועל או מכבי תל אביב או מכבי חיפה.

9. Riki Member

כסף לא רק מביא שחקנים טובים הוא גם מעניק לקבוצה ספסל עמוק שזה הכי חשוב, היכולת לעשות רוטציה ולרענן את הסגל חשובה בכל מאבק לאליפות.
    זה קורה באנגליה, איטליה, ספרד וגרמניה.
    קחו לדוגמא את צ'לסי, ספסל כמו שלה יכול בקלות לנצח כל קבוצה מהפריימר ליג.
    אבל מצד שני יש את הדוגמא שהבאתם פה של מכבי ת''א, למרות הרכש המאסיבי וההכנות הרבות לעונה עדיין זה לא עבד, העונה הזאת מבחינתכם אכזבה. אבל עדיין אתם רק שלוש נקודות ממקום רביעי ו5 נקודות ממקום שלישי. לכן יש משקל לקבוצה עם מסורת של מאבקי אליפות.

איך אני רואה את זה ? ובכן אני רואה 4 קבוצות רבות על האליפות כשהשאר נאבקים במרכז הטבלה ובתחתית.
    במקרה הזה הגודל כן קובע.

10. d3fton3s Member

כולכם בעצם אומרים את אותו הדבר ולא שמים לב לעיקר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

- האליפות תלך כהרגלה ביותר מעשור האחרון לאחת מארבע: התל אביביות, בית"ר או חיפה. למעט עונת האליפות של הפועל חיפה, אף קבוצה חוץ מה-4 הללו לא איימה על השליטה שלהן.
    - משחקי הגביע יהיו האטרקיה העיקרית של שאר הליגה, כאשר שיטת הנוק אאוט תהפך ליותר חשובה.
    - ההתיחסות לגביע הטוטו תשתנה - האוליגרכים ירקו עליו, הקטנות ירדפו אחריו.. מה שדי דומה לעכשיו, רק יהיה יותר קריטי לקטנות.

ואל תשכחו שתמיד יכול לקום איזה מליארדר משועמם חדש ולקנות את בני יהודה למשל... או אפילו את הפועל חיפה, אפילו להם לא מגיע את יואב כץ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

11. Riki Member

נו אז מה אתה רוצה שנעשה, שנחלק את הליגה כמו שיוגב אמר ''לפריימר ליג'' ? כבר יש ליגת העל וליגה לאומית. המטרה לא לחלק וליצור ליגת טופ של 4 קבוצות.
    ההפך אני רואה את זה באיזה שהיא מגמה של התקדמות והתחזקות הכדורגל הישראלי באירופה. כמה קבוצות מתחזקות, יגיעו למפעלים האירופאים ואולי נראה כמה הצלחות, מה שיוביל לעוד משקיעים להיכנס לזירת הכדורגל הישראלית. בקיצר רבותי הצלחה של הגדולות באירופה תיפתח דלת לכל קבוצה בארץ.
    כרגע אנחנו במצב של קבוצה אחת בצמרת והשאר נלחמות על מקום שני ומטה.
    לכן כל מליונר שבוחר להשקיע בקבוצה ולקדם אותה לטופ בסדר מבחינתי, אי אפשר לצפות שלכל קבוצה יצוץ גאידמק, לכן מהסיבה הזאת כל קבוצה שתוכל ליצור גיוון מכל מה שהולך כאן בשנים האחרונות יותר מבסדר, סוף סוך יהיה ענין בליגה, כמה קבוצות שרצות על אליפות במקום אחת ואני עוד אוהדת של חיפה.
    תסתכלו מה קורה בשאר אירופה, גם באנגליה ואיטליה וספרד יש את אותו מצב ועדיין הם נחשבות כל אחת מהם לליגות הטובות בעולם... הדרדרות של הליגה לא תבוא מזה, הפך לאט לאט יווצר מצב שכל קבוצה שרוצה להיצמד לגדולות תצטרך להשקיע יותר ואולי ככה הרמה של הכדורגל שלנו תעלה.

12. Spanish Weapon Member

אני ממש לא חושב שמה שקרה העונה למכבי ת"א נחשב לאכזבה , וזאת מהסיבה הפשוטה שמכבי הביאה שחקנים שבואו נודה באמת , כבר הרבה אחרי הקריירה המפוארת שלהם/שחקנים שהם לגמרי אובר-רייטד
    חוץ מאבי נמני , כל השאר היו מיותרים.
    רוסו אחרי פציעה , ברקוביץ' שגמר ת'סוס, טריקה הבדיחה , גונזלס הכלום , אבי יחיאל שרק בגלל גול מסכן מול אירלנד הוחתם בת"א מי שישמע הוא נסטה

13. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

דווקא מכל מי שהזכרת פה, יחיאל הוא היחיד שמבצע את העבודה שלשמה הוא הגיע לקבוצה. אחד מנק' האור הבודדות במכבי.

14. א.ד.גבר Member

עזבו אתכם...ספורט זה ספורט....אין פה מאבקים....החזקים שורדים ...

כמו שאמר דרווין...(תורת הדרוויניזם)...שבטבע - רק החזקים שורדים...גם בספורט....
    ובחיים-מי שיש לו כסף שורד.....ספורט זה שילוב של תורת הדרוויניזם ושל החיים ...
    למי שיש כסף והוא חזק (ובד"כ מי שיש לו כסף הוא החזק) שורד !!!!

ומי שחלש --- איך להגיד ??? ביי ביי !!!

15. Riki Member

אז בדיוק בשביל זה הדיון חמוד, לנסות ולנתח ולראות איך הליגה שלנו תיראה לא בעוד שנה...בעוד חמש או שש שנים.
    האם אנחנו נהפוך לליגה שב 4 קבוצות משחקות כדורגל והשאר באפן פתטי לחלוטין ינסו לריב על מקום חמישי בטבלה ?
    לאן כל המדיניות הזה תוביל אותנו וכו'...

אהה ואהבתי את ההשוואה לדרווין, חזק.