מה הליגה הטובה הטובה ביותר ולמה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nesta, ‏14/10/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ישנם הרבה וייכוחים לגבי מי היא הליגה הטובה ביותר בעולם כיום...אז מי היא הליגה הטובה ביותר ולמה?

2. Kiko Member

נערך...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/5/04
  3. נדב Member

לדעתי ? הליגה הספרדית !!
    היא הרבה יותר מותחת , יש בה הרבה יותר קבוצות מוכרות . ובכלל הרמה שם הרבה יותר טובה משל איטליה . מקום שני : אנגליה , יש שם כדורגל אפקטיבי ברמה גבוהה , יש שם שחקנים מאוד אפקטיביים חלקם זרים אבל זה לא משנה את העובדה . איטליה שלישית , יש שם שחקנים אפקטיבים יעילים ואיכותיים אבל בכמות לא גדולה (ממש לא גדולה) אני אפילו אומר שרק ליובנטוס , מילאן\אינטר מילאן לאציו ורומא יש שחקנים יעילים כמו שיש להרבה קבוצות מהליגה הספרדית ומהליגה האנגלית . בליגה האיטלקית יש לדעתי יותר מדי "UNDER-DOG" מה שאין הרבה בליגה הספרדית (יש , אבל פחות מאיטליה) ובאנגליה (שגם שם יש , אפילו קצת יותר מהספרדית , אבל לא כמו שיש באיטליה) . ארגנטינה מקום אחרון אצלי בדירוג כי לדעתי יש שם יותר מדי שחיטויות (למי שראה היום את ה"פסק זמן" בספורט 5) . הכדורגל הפך להיות מצרך לחיים של הארגנטינאיים ולכן הרבה ראשי מםלגות וכדומה השתמשו בכדורגל לסחיפת אוהדים רבים לאותה מפלגה בדרכים ממש מזעזעות (בגלל זה איני פותח את זה לדיון) .

בקיצור הדירוג שלי :

1. ספרדית
    2. אנגלית
    3. איטלקית
    4. גרמנית
    5. הולנדית
    6. צרפתית
    7. ארגנטינאית

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/10/03
  4. AFC Member

קודם כל אני רוצה להגיד שאין לי מושג איך צרפת והולנד נכנסו לרשימה שלך בסקר, יניב, אבל גרמניה הוצאה ממנה.

הרבה פעמים נשאלה השאלה מהי הליגה ה"טובה" בעולם. אם מתכוונים לליגת החזקה בעולם, אז מדובר בליגה הספרדית, איטלקית או גרמנית. הליגה האטרקטיבית ביותר? אנגלית וספרדית.

אני לא רוצה להיתפס לקטנות, אבל מאן יו לא לוקחת אליפות באנגליה כמעט כל שנה. ארסנל לקחה שתי אליפויות בשש השנים האחרונות מול ארבע של מנצ'סטר, ונותנת לה פייט קשה כמעט כל שנה. הגול העצמי של לאורן? אתה לוקח את הגולם הזה והופך אותו למייצג של הליגה כולה? נכון, ההגנה של ארסנל פאתטית ואני מתבייש בה, אבל מה עם ההגנות של צ'לסקי ומאן יו?

הטיעון שלך בקשר לריאל מדריד מצחיק. אותה הקבוצה שלוקחת אליפות בליגה הזאת עם הגנה רעועה גם לקחה מספר פעמים (שלוש, ליתר דיוק, לא כולל גביע אירופה לאלופות) את ליגת האלופות שבה משתתפות הקבוצות האיטלקיות. הטיעון השני שלך מראה ששכחת לחלוטין על כל מה שהלך בליגה הזאת בשנים האחרונות. מתי בפעם האחרונה סוסיאדד סיימה במקום כל כך גבוה בליגה? כמה פעמים כבר סלטה סיימה ברביעיה הראשונה? ריאל מדריד, ולנסיה, דפורטיבו ובארסה\עוד קבוצת אמצע טבלה מסיימות בצמרת.

ליגת האלופות לדעתי היא מדד רק לקבוצות הגדולות ולא לליגה כולה. אגב, בקשר להישג של האיטלקיות בשנה שעברה שאתה כל כך מתגאה בו - האיטלקיות לפני זה כבר שלוש שנים לא הגיעו לרבע גמר ליגת האלופות.

אני חושב שהליגה הספרדית היא החזקה ביותר אבל אני מעדיף את הליגה האנגלית, כי הכדורגל שם יותר סוחף ומהנה מאשר האנטי כדורגל האיטלקי.

5. נדב Member

צודק לחלוטין !!!

כדורגל איטלקי הוא כדורגל בשביל לנצח ואני לא אוהב את זה בכדורגל , אני רוצה לראות קבוצות שנהנות לשחק ולא לעשות רבע שעה שלמה בונקר ושהכדור יגע על המגרש דקה מתוך ה15 (ולנסיה - אינטר או שזה היה מילאן ברבע גמר ליגת האלופות)

חוץ מזה לא הייתי מתגאה בהישג של האיטלקיות שנה שעברה (אולי רק בשל יובנטוס)
    1-1 בגמר ???? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx זה גמר זה ?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx גם 1-1 בחצי גמר ? .

6. Kiko Member

לא הבנתי למה התכוונת. מתי הגמר נגמר ב1-1? ומה הקשר 1-1 גם בחצי הגמר?

7. AFC Member

הגמר הסתיים ב-0:0. מיותר לציין שהכדורגל היה פשוט דוחה ובונקריסטי.

8. Reyes Member

ריאל סוסיאדד וסלטה ויגו הן לא קבוצות בינוניות. הן קבוצות מיוחדות עם אופי.
    סוסיאדד, בשנים האחרונות, הייתה קבוצה אמצע טבלה נוקשת. בעונה שעברה היא השכילה לסיים במקום השני, מרחק נגיעה מהאליפות. זה שהיא הייתה קבוצה "אפורה" בשנים האחרונות לא אומר שצריך לכלול אותה ברשימת הבינוניות. בשנה שעברה היא הציגה כדורגל לוהט, המון שערים, המון התלהבות ורצון, היא הייתה סוחפת... איך אני אגדיר זאת? כדורגל סופני. גם כשהיא הייתה ביום לא טוב, היא ניצחה, וזה מראה על אופי. השנה? לא יודע מה יהיה איתה. חובת ההוכחה עלייה. בכל אופן, היא לא קבוצה בינונית, לפחות לא כיום.
    בעניין סלטה, יש לה עונות טובות יותר ועונות פחות טובות והיא לא מסיימת בקביעות בצמרת הגבוהה.

בקשר לריאל מדריד - הגנה רעועה, הגנה גרועה, הגנה חדירה. בוודאי שאני מסכים עם כל זה. אבל... אם נתייחס להתקפה, לריאל יש את ההתקפה הטובה ביותר בעולם, הקטלנית ביותר, שביום טוב, לא ניתן לעצור אותה. זה מכפר משהו על ההגנה.
    לפחות לפי מה שהבנתי מהודעתך, אתה טוען שזה מגוחך שלקבוצה שזוכה באליפות ספרד יש הגנה כזו רעועה... אז... להזכיר לך כמה פעמים בשנים האחרונות ריאל זכתה בגביע האלופות? אז כן, בעונה שעברה היא לא זכתה. אז מה?! היא נעצרה ע"י קבוצתך האהודה ביום חלש מאוד, אפשר לאמר בלי ראול (לא היה במיטבו) ובלי מקללה שהוא היה אמור להיות בורג חשוב מאוד בחלק ההגנתי.

תהיה בטוח, שהשנה אלופת אירופה לא תהיה מאיטליה. מה שקרה בעונה שעברה לא היה צירוף מקרים אבל זה לא יחזור שנית. אני לא מאמין.

עוד הוכחות לכך שהספרדית הטובה בעולם?
    ממוצע הבקעת שערים, כוכבים ואיכות.

אני פשוט נהנה לראות ליגה ספרדית, גם אם אני חוזה במשחק בין אוסאסונה למלאגה שהרבה אנשים בארץ חושבים שהן קבוצות לא מעניינות.

איטליה? לא יודע מה כ"כ מלהיב אתכם. פשוט אנטי כדורגל.

האמת? כל אחד ואהבתו.

אגב,
    בשנה האחרונה השתנתה דעתי לגבי הכדורגל האנגלי. השתנתה לטובה. לא יודע, פתאום התחלתי לגלות קצת יותר עניין.

9. Kiko Member

נערך...

10. נדב Member

אתה זוכר מה היה המטרה של האנגלים כשהמציאו את המשחק הזה ? כדורגל ? , נראה לי שקוראים לזה ג-ו-ל-י-ם , אז מה אתה מתחיל אם זיבולים כמו למשל :

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx ? מה הקטע !! זה פשוט זיבול .

11. Kiko Member

נערך...

12. Thierry Henry Member

רק ארגנטינה
    זו הליגה הכי טובה שיש
    ואחר כך ספרד
    איטליה אחרי ספרד
    ואחרי זה אנגליה
    אבל אם אתם מדברים רק איכות שחקנים ושל הקבוצות
    אז רק איטליה וספרד איטליה לפני ספרד
    אבל בכיף לראות וזה רק ספרד וארגנטינה

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בני רק אחרי שסיימתי לעשות את הסקר שמתי לב לטעות הטיפשית שעשיתי ואם תוכל אז תכניס אותם לשם בבקשה.

דבר שני...
    למה ניב? ברור ש3 איטלקיות בחצי גמר לא יחזור אבל אני מאמין שאיטלקית אחת יכולה מאוד להגיע לגמר הפייבוריטית שלי כרגע היא יובנטוס שמאוד רוצה את הגביע ושקבוצה איטלקית רוצה אז לרוב היא משיגה את המטרה שלה ( שנה שעברה האיטלקיות רצו להראות לכולם שהן חיות ובועטות כמו שאומרים והן הצליחו)

אבל למה אתם מזבלים את השכל, למה? אתם לא רואים בכלל כדרוגל איטלקי אז אין לכם מה לדבר אתם ראיתם את התוצאות השנה? אני ראיתי את הדרבי אמנם לא באיכות טובה אבל ראיתי וזה היה משחק מעולה שאפילו בני היה מתלהב ממנו..משחק שוטף ומלא הזדמנויות עם תוצאה לא רעה בכלל (3-1 למילאן.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) ובכלל הכדורגל האיטלקי נראה טוב מאוד השנה גם בליגה וגם בליגת האלופות..אני מבקש להפסיק עם הסיסמאות המיושנות שלכם . תודה.

אגב עוד מדד של ניב למשל הוא הבקעת השערים..אז אני מזמין את כולכם ובייחוד את לואיס פיגו גוד לבדוק את דיון הטבלה בפורום האיטלקי ולבדוק את התוצאות שם..4-4 בין קבוצות תחתית!!! איפה היתה כזאת תוצאה השנה? וזאת רק דוגמא אחת..עוד מדד זה עניין הכוכבים שלטעמי גם כאן איטליה מובילה למרות שבספרד יש כמות נכבדת גם של כוכבים.

והתייחסות קטנה לגמר של שנה שעברה שנכון נגמר ב0-0 אבל בפעם ה80 (מן הסתם לא אצליח לשכנע אתכם בגלל שיש פה הרבה שונאי כדורגל איטלקי) המחצית הראשונה הייתה טובה מאוד וגם הפרשנים האנגלופילים של ערוץ 5 הודו בזה המחצית השנייה הייתה בינונית וההארכה הייתה באמת רעה. השופט גם די הרס את המשחק אחרי שפסל לשבה שער חוקי לחלוטין וגם עם שריקות תמוהות אחרות. בסופו של הדבר המטרה הושגה ..מילאן היא אלופת אירופה , הכדורגל האיטלקי חזר לעצמו בשנה שעברה ומי ייתן שרק יימשך...

יום טוב.

14. Kiko Member

נערך...

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתה לא יכול להגיד בשום מצב בעולם שאלופת אירופה לא תגיע מאיטליה. זאת שטות. ובינתיים האיטלקיות נראות טוב מאוד.

לדעתי (ואני אובייקטיבי) הליגה האטרקטיבית בעולם היא הליגה האנגלית, רוב המשחקים ולא משנה אם זה משחקים עם קבוצות תחתית או כדורגל הם משחקים מהנים, עם קצב מטורף, הרבה התלהבות ואני אוהב את זה, תן לי לראות כדורגל מאנגליה אני שמח עד השמים. הקהל שם מכניס כל כך הרבה מרץ ואדרנלין לשחקנים שזה תופעה שלא רואים בשום מקום אחר בעולם. על כל פיפס קטן כל הקהל מוחא כפיים ודוחף את הקבוצה שלו קדימה גם עם הקבוצה שלו בפיגור 3-0 ונותרו 5 דקות למשחק.

אחרי זה הליגה הספדית שיש שם לפעמים משחקים פנומנלים, שקבוצות תופסות יום טוב אני רוצה שמשחק כדורגל ימשך 180 דקות ולא 90 דקות. כדורגל אטרקטיבי לא פחות מהאנגלי.