מהפכת הנשרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏27/2/06.

1. cazzo Il Capocuoco

לי מפריע יותר המושג "בונקר" מאשר הדעות השונות שלכם.

2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו יכול להסביר לי מתי ואיך זה קרה שכבר לא "משחקים כדרוגל 90 דקות ובסוף הגרמנים מנצחים"?
    מתי ואיך זה קרה שדווקא קבוצה גרמנית (ברמן) עומדת יפה מול יובנטוס ובדקה ה 88 אחרי משחק נהדר עושה טעות מטופשת? דווקא קבוצה גרמנית (באיירן) מקבלת שני שערים עצמיים זהים בשני המשחקים נגד צ'לסי כשכדור שנבעט מלמעלה מ - 20 מטר פוגע בלוסיו משנה כיוון ומכניע את השוער? דווקא קבוצה גרמנית שולטת במשחק ועושה צחוק מהיריב ובאיזה התקפה מקרית בסביבות הדקה ה - 70 סופגת גול (באיירן ב 3:1 נגד ארסנל משנה שעברה באיירן בשני המשחקים השנה (במיוחד בבית) נגד יובנטוס וגם בשנה שעברה נגד יובנטוס)? דווקא קבוצה גרמנית (אם כי בינונית) תוקפת ותוקפת ובשתיים משלוש התקפות סופגת גולים (שוטטגרט נגד מידלסבורו)? דווקא בקבוצה גרמנית (באיירן נגד מילאן) הבלם (איסמעל) מחליט להרחיק כדור תוך כדי השתטחות מיותר (כשהיה יכול להעיף את הכדור בעמידה בלי שום בעיה) והכדור פוגע לו ביד ודווקא לאותו המשחק משובץ השופט היחידי בעולם ששורק על זה פנדל? דווקא נבחרת גרמנית מגיעה לגמר גביע עולמי והשוער שלקח אותה כמעט לבד עד לשם טועה ומשמיט כדור לרגלי רונאלדו בעוד השוער של ברזיל נותן הצגה?

איך ומתי זו נהייתה תופעה?

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק על זה דיברתי כאשר טענתי שהכדורגל הגרמני כבר עשור לא דומה לכדורגל הגרמני כפי שהיה פעם.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ואני ימשיך את מה שאורי התחיל, אני לא יודע אם אפשר לכנות את זה טרנד אבל משהו במנטליות הגרמנית השתנה, תחילת השינוי איפשהו אחרי 1996 , דור חדש נכנס לפעולה , ולצערי דור שמבחינה מנטלית וחשיבתית לא משתווה לקודמו.

עד היום לא ברור לי איך שטוטגארט עפה על ידי מידלסברו החלשה, מי שראה את המשחק ( נדב) בטח פשוט תוהה לעצמו , כמה לוזרים אפשר להיות?! וזה רק דוגמא קלה למה שקרה לקבוצות הגרמניות.

שוב אי אפשר להתעלם מזה, משהו השתנה, אוקי מהפכה זה שם יותר מדי קולוסומי בשביל כזה דבר, אבל במה שהתחיל עם זילזול בסיסי בחוקי המשחק ( שחקנים זרים מקבלים אזרחות גרמנית, מאמני נבחרת גרמניה האחרונים והקיים, זילזול בנוער וכו) נגמר עם אגרוף לפנים.

למלומדים שביננו , נינכס לתחום השיווק, ניקח בית מלון, אחרי גל של פירסום שהניב פירות מחליטים המנהלים לקצץ בהוצאות תחת הלוגו " גם ככה הולך לנו , בשביל מה לבזבז כסף" הם עוצרים את הפירסום תוך כדי התעלמות מוחלטת מהמתחרים עד שהם קולטים שהם חייבים את הפירסום המצב כבר קריטי ועכשיו הם בפיגור רציני( וסליחה על האוף טופיק - מתישהו צריך להשתמש במה שלומדים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx ) המתחרים לא ישנים.

תרצו או לא זה דבר דומה למה שקרה בגרמניה, חוקי המשחק השתנו, הזילזול במחלקת הנוער תוך כדי הבאת שחקנים דרג ב' כמו ננדו רפאל לדוגמא נותן את אותותיו היום ועוד יתן בעתיד, החשיבה הטיפשית של ההתאחדות עם רודי פלר ויורגן קלינסמן כמאמנים היא פשוט ביזייונית, כאילו זה בכלל לא חשוב מי יאמן לנבחרת יש אופי של מנצחת, אז כאילו ממש לא! והכל תוך כדי התעלמות מהליגות השונות באירופה , " אנחנו גרמנים , האופי שלנו הוא אופי מנצח" ,עם הזילזול הזה מגיעות התוצאות!

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

יפה אמרתם ידידי (לירן ואורי וכל מי שכבר כתב קודם)
    גם את דעתי על הסיבות (מסכים איתך לירן בהכל) כתבתי.
    סתם הוספתי את זה אחרי המשחק של אתמול שעד עכשיו יושב לי על הלב וממש מעיק עלי (ואני לא אוהד ברמן) ובעקבות המשחק של באיירן לפני שבועיים והחשש ממה שיהיה היום.

לצערי יוצא שבשביל שאני אוכל להיות רגוע (במשחקים של קבוצות גרמניות באירופה (אני אוהד את כולן במפעלים האירופים) והנחברת) אני מרגיש שאם לא נוביל ב 3 שערים במשחק הבית זה לא יספיק. איפה הימים שידעת ב 80% שקבוצה/נבחרת גרמנית תשיג את התוצאה לה היא זוקקה. בטח אם אנחנו כבר בדקה ה 70 ומעלה של המשחק.

אני עוד זוכר איך ראיתי את גמר המונדיאל במקסיקו 86. נבחרת עם כלום (בטח הרבה פחות כשרון מהשחקנים שיש היום) חזרה מ 2:0 ל 2:2 וכמעט לרגע לא היה ספק שזה מה שיקרה (נכון שבסוף הפסדנו, אבל באמת הגענו הרבה מעבר למה שהיה מצופה על הנייר).

אני זוכר את מונדיאל 90 ויורו 96 את הפנדלים מול אנגליה. לרגע לא היה לי ספק מי תנצח. שלא לדבר על הגמרים של אותן השנים.

אני זוכר את חצי הגמר מספרד 82 נגד צרפת. איזה משחק. גם ב 3:1 בהארכה לצרפת הייתה הרגשה שזה עדיין לא גמור.

זה יכול לקרות היום? אחרי 2:0 לאיטליה משערים דביליים רק נראינו עוד יותר גרוע.

חבל

6. bayer04 Member

אני רק רוצה להעיר הערה אחת:
    זה פשוט מרגיז שיש מצבים שהנבחרת הגרמנית או בכלל קבוצות גרמניות באירופה משחקות הרבה יותר טוב מהיריבה ובסוף מסיימות בתיקו או אפילו מפסידות. זה מעצבן, מרתיח, תקראו לזה איך שתרצו...ואח"כ אומרים שהגרמנים חלשים, יש להם משחק גרוע, בניגוד למציאות שאומרת את ההפך הגמור- הכדורגל הגרמני הוא כדורגל מצוין, הקבוצות הגרמניות נהדרות בכל קנה מידה, אבל התוצאות, אוי, התוצאות.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אולדטראפורד מרץ 2001, האיצטדיון שורר דממה אנגלית והקומץ הגרמני צועק "היצפלד היצפלד". כל זה היצפלד בישל לפרגסון באותו יום גשום. הטקטיקה הייתה מוכנה, הקבוצה הייתה מסודרת, האנגלים לא מצאו דרך לעבור את החומה הגרמנית (עם זר צרפתי אחד בקבוצה) אפנברג מנהיג על המגרש את הקבוצה ומביע פחד על פני שחקני הקבוצה היריבה עם הצעקות של פני ה"נאצי" שלו, זו הייתה באיירן, ודרכו היצפלד העביר את ההוראות מתי למסור את הכדור קדימה, מתי להאט את הקצב ואת השאר עשה בעצמו עם המסירה המדהימה לפאלו סרג'ו (הזר השני) שעלה מחליף והמנהיג הגרמני השאיר אותו עם כדור כמעט מחצי מגרש לבד מול השער בגול של נגיעה אחת שבדרך עבר הראש של קארסטן יאנקר. הקהל ממשיך לצעוק למוח על הקווים "היצפלד היצפלד" וחודשיים לאחר מכן באיירן מינכן אלופת אירופה.

מה שקרה במשחקי החוץ של מגאת' באנגליה מול צ'לסי ובסן סירו מול מילאן מראה על בורות כדורגל מבהילה! אני כבר יודע יותר טוב מה צריך לעשות ומה לא צריך, וזה בטח לא לשחק פתוח במשחק חוץ בליגת האלופות.. זה מעליב לומר שכבר רייקארד אפילו יודע את זה, מגאת' עדיין לא.

בקשר לזה שאמור להנהיג על המגרש... אמרתי מספיק, עכשיו תגידו אתם. מר באלאק שחקן ריקני באופי, ריקני בכדורגל, ופוקסיונר גדול עם הגול הזה מול מילאן, גול שכל הקריירה הוא לא נתן וגם לא יצליח לשחזר ת'פוקס של עצמו. אם הוא אמור להנהיג את באיירן, אני באמת לותר מתיאוס!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/3/06
  8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכל זאת - היצפלד הוא זה שלא עלה משלב הבתים (עם שלישיה של לה קורוניה באיצטדיון האולימפי) ואפילו לא לגביע אופ"א. היצפלד הוא שאימן את באיירן בדאבל של ברמן. והוא עזב בנסיבות של אכזבה.

ואל תשכחו מה אמרנו על באיירן ומאגת אחרי הניצחון על יובה.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הניצחון על יובה הביא הרבה תקווה.. אנחנו רעבים לזה כמו עיוורים בקבר. ושאמרתי כאן לכולם כל הזמן שמילאן פייבוריטים ברורים כולם תקפו אותי לחינם כי ראו רק את באיירן בעינים.

הגול הפוקס של דייסלר נגד יובה, והמצב מהקרן בנוסף לכך שויירה לא שיחק, היה שיקרי לגבי מאזן הכוחות. גם ברמן ניצחו את יובה וגם אחרות.. זה לא אומר כלום.

להיצפלד נגמר הדור, כולם זחלו כמו מתים, חלקם היו שבעים, וגם הוא היה מלא בתארים כך שהוא היה מודע לזה ועשה הפסקה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/3/06
  10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אשמח אם הוא יחזור. אבל אם לא, אני חושב שמאגאת הוא בחירה טובה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/3/06
  11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

GEGEN DEN MODERNEN FUSSBALL

אלו הכתובות שהיו אתמול בגדול וברור ואפילו בהמוניהם באליאנץ ארינה במשחק מול קלן. הקהל לא רואה עתיד, ומצביע בדיוק על הבעיה - הכדורגל המודרני. הפירוש המדוייק הוא "נגד הכדורגל המודרני".

http://www.ultras.at/bilder/stuff/aktionswochenende/bayern.Xxx
    אליאנץ ארינה: למטה בלבן - נגד הכדורגל המודרני

http://adeptos.no.sapo.pt/MJunho/AlemanhaGegenDenModernenFussball.Xxx
    אלו לא אוהדי באיירן - "גרמניה נגד הכדורגל המודרני"

נושא בפורום גרמני:
    http://www.langeneggers.ch/cgi-bin/Board/Y...um=1141667308/0

גם באוסטריה:
    http://www.ultras.at/tradition/

http://www.fcbayern.t-com.de/media/images/fotogalerie_05_06/bayern_-_koeln/fcb_koeln_dpa_010406_05.Xxx
    כמה פואטי.. אחרי שער של קלן, בצורה לא ברורה עוד שלט קטן ולא ברור של המחאה

:aaaprot:

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/4/06
  12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כמו שכבר אמרתי, ההתעוררות של האוהדים באה קצת מאוחר מדי, ה"כדורגל המודרני" כבר השתלט על גרמניה.
    זה לא נושא חדש לי, אולי זה גם מה שנתן לי את ההשראה בעליית הטופיק, כל הפרשנים הוותיקים מדברים כבר חודשים נגד הטרנד הביזארי שאופף מעל הקבוצות הגרמניות, שהפך את הכדורגל הגרמני לכדורגל בינוני באירופה ותו לא ( למרות שאלקה).

13. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כן כן, המצב קשה מתמיד, האופי של המשחק הגרמני המסורתי נעלם מהמפה. לא מקובל לומר מאוחר מידי, יבוא המאמן וישחק כרצונו, הקהל עושה מה שקהל צריך לעשות - לזעוק. אפילו וונגר מי היה מאמין משחק כדורגל יחסית מבוקר עם 2 קשרים אחוריים וחלוץ בודד (ועוד לא אמרתי כלום על בניטז, מוריניו, קאפלו שהם כמובן מאליו משחקים כך ומצליחים ביותר), כך שכל מאמן עדיין יכול לגלות איך כדורגל צריך להיות משוחק!

נערך לאחרונה ב: ‏3/4/06