מהפכת הנשרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏27/2/06.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

נדב גבר תקשיב,
    קודם כל תיקון, לגבי רהאגל וקייזרסלאוטרן- בלאטורן חולים עליו הוא נחשב המלך שלהם, גם האולטראס שלהם ישמחו היום עם רהאגל יחזור אפילו שלקבוצה הולך עם וולף. לא התכוונתי למשהו אחר.

לגבי מרטסקר, בלם טוב, אבל לא יותר מזה והוא לעולם לא יגיע לרמה של מתיאוס, זאמר או קוהלר, ועל זה אני מוכן לחתום לך, בלם סולידי אבל לא יוצא דופן.

לגבי שאר הדיון, אני מסכים עם אורי, הדור החדש של גרמניה אומנם צעיר ואכן שנות השיא שלהם עוד יבואו, אבל מה לעשות ההבדלים לשחקנים הנהדרים שיצגו את גרמניה בעבר הוא ענק, לא רק סיגנון המשחק , אלא התיפקוד שלהם על המגרש המקצועניות שלהם ובעיקר המבנה שלהם, בעבר שחקנים גרמנים נראו כמו שחקני כדורסל ממוצעים( לפחות דרק שארפ ) עם גוף של מאגרף. היום שווינשטייגר,לאם,מרסל יינסן ..להמשיך?

2. cazzo Il Capocuoco

רעיון מצויין של לירן לדיון שמתפתח בצורה טובה לקראת המשחק של איטליה מול גרמניה בפירנצה.

לדעתי כדי לשפר את המצב של גרמניה,הקבוצות הגרמניות צריכות להשקיע המון בנוער,ובחינוך של הכדורגל כמו שאמרתם להחזיר את גרמניה הישנה והטובה עם הקשיחות וגישה מברזל.ואז שפונים לשוק של שחקנים אפריקאים ודרום אמריקאים {בלי המהגרים שלוחצים מהכיוון של הכלכלה ונהיים גרמנים בעצמם} צריך להיות יותר קפדנים בבחירה.כמו רוקה ז'וניור הליצן שמילאן מכרה סוף סוף והגיע ללברקוזן שההגנה שלה נראת כך.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אולי צריך להגביל זרים, אבל בכל מקרה העם הגרמני קיבל חינוך מספיק טוב ועכשיו הם רוצים כמה שיותר ברזילאים בליגה. אין סיכוי להחזיר את המשמעת הטקטית והסדר הגרמני כמו שלירן אמר, זהו נגמר, הלך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

לכדורגל הגרמני כבר אין יותר סימליות ואופי יחודי כמו שהיה בעבר, יש ניסיון להיות "מודרנים" כמו כולם... כזה עלוב.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאתה אומר כדורסלנים עם גוף של מתאגרף התכוונת לתומאס האסלר (1.67מ' 68ק"ג)? מתאוס (1.74מ' 2 ק"ג)? למהמט שול (1.77מ' 70ק"ג)? זאמר (1.81מ' 75ק"ג)? אנדי מולר 1.80מ' 75ק"ג)? אולאף תון (1.70מ' 68ק"ג), גרד מולר? פייר ליטברסקי (1.6)? רודי פלר (1.8מ')?
    וכשאתה אומר על אלה של היום שהם קטנים וחלשלושים אתה מתכוון לבאלאק (1.89מ' 80ק"ג) קווין קוראני (1.90מ' 80ק"ג)? טים בורובסקי (1.94מ' 84ק"ג)? פרנק פרנהורסט (1.90מ' 86ק"ג)? פרנק באומן 1.87מ')? פטריק אובומוילה (1.87מ') מריו גומז (1.89מ') כריטסטיאן גנטנר (1.89מ)? סימון רולפס (1.89מ)? מצלדר (1.93מ')? ברנצסקה (1.96מ')?
    שאני אמשיך?

תפנימו את זה אין כדורגלן גרמני טיפוסי. לא יאנקר וגם לא לאם. אני מתפלא עליכם. מילא לשמוע את השטויות האלה מרמי וייץ או איציק זוהר. אבל מי אנשים שמבינים כדורגל בכלל וכדורגל גרמני בפרט?

ושוב. רדו ממרטסקר והצעירים שהזכרתי אתם מצפים מהם בתחילת הקריירה שלהם להגיע למה שהיגעו הגדולים בקריירה שלמה ומפוארת. זה לא פייר. בו נדון את מרטסקר והדור שלו כשהם יסיימו את הקריירה שלהם.

5. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, אם באמת מדובר פה בשינוי מגמתי של תפיסת עולם הכדורגל מצידה של גרמניה כמו שאתה מציג את זה, התוצאות יגיעו עם הזמן. גרמניה הנוכחית שתיסע למונדיאל מוכשרת יותר מזאת של 2002 ואני בספק אם יש איזה שהוא ויכוח על זה. בשורה התחתונה, השחקנים האלה טובים יותר מהרבה אחרים באירופה ואני מבטיח לך שזה עוד יתבטא יפה מאוד.

אתם מבכים פה את ההישגיות שדעכה או את התדמית של הכדורגל הגרמני? כי ההישגיות עוד תחזור, ועם כל הכבוד לתדמית האנדרדוג האפור שמגיע להישגים, צריך לדעת גם להנות מהדרך וגרמניה הנוכחית תעשה את זה. כמה בריונים אפורים זה טוב ויפה, אבל אם גרמניה תשחק כמו ברזיל עם שחקנים גרמניים (ולא כמו צרפת לצורך העניין) אני באמת שלא רואה סיבה להתלונן.

לגבי הקבוצות, אני שוב חושב שזה יהיה עניין של זמן. הערך של הבונדסליגה עולה בזמן האחרון בעיני כל אירופה. עם זה מגיע כסף, ועם כסף מה לעשות בימינו, מגיעים גם הישגים. לירן, אמרת שאת המשחק שבאיירן ניצחה 5-2 היא הייתה מנצחת בעבר 3-0, אני לא מבין בדיוק, על מה אתה מתלונן פה? הגנה חלשה יותר? אני לא מאמין שזה רק זה.

ולגבי הזרים, מגבלת הזרים השתנתה בגרמניה בשנים האחרונות?

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אי אפשר עליך, אה נדב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    אני חייב להגיד שאתה צודק, בשביל זה כתבתי דריק שארפ http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    אבל תבין , אני לא אתלונן על הליגה הנהדרת, אבל מה שמאד מפריע לי ואפילו מתסכל אותי זה החוסר הצחלה של הגרמניות באירופה, אם התיאוריה שלי נכונה פאלרמו תבוא על תקן פארמה של השנה שעברה ותדיח את שאלקה ( שנה שעברה פארמה עשתה את זה לשטוטגארט).
    מה עוד שמתסכל אותי דרך החשיבה העקומה של ההתאחדות עם מינויי המאמנים ועם נתינת אזרחויות לשחקנים תקן ננדו רפאל ועוד ..לא בסדר!
    יש לגרמניה כ"כ הרבה כישרונות, מספיק להסתכל על הילדים של לאוטרן, ועל הכישרונות של שטוטגארט, ואני שואל את עצמי למה הם לא פורצים ?
    והתשובה שאני באדיבות רבה מספק לעצמי, ששחקנים דוגמאת ננדו רפאל , סוורקוש, רוקה ג'וניור, צ'ורנודלו ושות לוקחים להם את המקום. והדבר הכי אבסורדי השחקנים הללו ממש דרג ב ', שוב לא מתאים.

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך בכל מילה. וכבר כתבתי את זה.

אני רק מוסיף שהשינוי החל ויש יותר התבססות על חומר מקומי (כולל צעירים מחו"ל שגדלו במחלקות הנוער - הארגריבס למשל) עם חיזוק נכון וזה יחזיר את הקבוצות הגרמניות למרכז הבמה. תראה את ברמן כמה גרמנים משחקים שם. ואפילו באיירן (במיוחד בשבת האחרונה עם קאן, לאם, באלאק, דייסלר, שוויני, גררו שהם מקומיים + חיזוק של שחקנים מהשורה הראשונה - דמיקליס וסניול).

לגבי המאמנים האחרונים של הנבחרת. גם מסכים איתך במיוחד לגבי פלר. אבל תראה מה כבר כתבתי על הנסיבות שהביאו למינויים הללו.

8. cazzo Il Capocuoco

שוב כמו שאמרתי,צריכים להיות יותר קפדנים בבחירות ולא לתת לכל ילד טוגולזי או נמיבי שיש לו אזרחות גרמנית לשחק בנבחרת הגרמנית.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תטעה בין מה שלירן כתב ולמה אני כתבתי, אני כתבתי על כדורגל גרמני טיפוסי ולא על כדורגלן. ובכל זאת הרמה של הקודמים היתה טובה בצורה ניכרת מהנבחרת הנוכחית לשמל.

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כבר הסכמתי עם מה שכתבת בעמוד הקודם. אין לי גם ויכוח על זה שיש או היה כדורגל גרמני (כמובן שיש הויכוח הוא מהו כדורגל גרמני אבל גם בזה אני חושב שלי ולך לא יהיה ויכוח, אלא הויכוח הוא עם ה"פרשנים" אלי אוחנה, איציק זוהר רמי ויץ ושות'). הטענה שלי היא שאין כדורגלן גרמני טיפוסי.

אני גם חושב שהנבחרת של 90 כנראה יותר טובה מהנבחרת של היום. אבל לאו דווקא בגלל השחקנים יותר בגלל המאמן. תסכים איתי שגם היום יש לגרמניה שחקנים מהשורה הראשונה בעולם (קאן, באלאק, קלוזה, בורובסקי, פרינגס ועוד). לצעירים צריך לתת זמן וזה לא פייר להשוות אותם לאלה שכבר מיצו את הקריירה שלהם. אי אפשר להשוות את בקנבואר או פוגטס לרודי פלר (וגם לא נראה לי שקלינסמן מספיק טוב - לא יכול להבין את זה שכל משחק יש הרכב אחר. מתי הוא יגבש אותו למשחק הגמר?)

אני בטוח שאם המגמה של להפסיק להתבסס על זרים בינוניים תימשך ויותר להתבסס על חומר מקומי וחיזוק טוב אז עוד שחקנים גרמניים ימצאו עצמם בטופ העולמי שוב וגם הנבחרת והקבוצות תרווחנה מכך.

11. Ampelmann Member

הליגה הישראלית מאחוריך.
    אני חושב שדווקא כשיש חלוצים טובים יותר, יגדל הסיכוי לראות יותר שערים. בכל מקרה, המנטליות עליה דיבר לירן נשמעת לי יותר הוגנת.

אני לא יודע איפה טעו איתך, אבל הגישה הרווחת היא שכדורגל הוא בראש ובראשונה בידור. נכון שלהביא את הגביע הביתה זה תמיד יותר כיף, אבל בדרך, אני לפחות, מעדיף להנות מלראות את הקבוצה שלי.
    כדורגל התקפי ויצירתי תמיד היה מעניין יותר מהבונקר שאתה כל-כך מהלל. נכון, תחכום וטקטיקה זה יפה, אבל בשביל זה מספיקים מאמן ענק ושחקנים בינוניים. דווקא השחקנים הגדולים, כדוגמאת פלה, רונאלדיניו, כריסטיאנו רונאלדו (לקחתי אותם לא כשחקני ענק אלה פשוט ככשרוניים מאוד), יעלמו לחלוטין בתוך השבלונה הזו.
    המשחק היפה, לדעתי, הוא תשלובת של סדר מופתי, שמבדיל אותו משכונה, יחד עם כשרון אינדיבידואלי עצום שמופגן מרגלי השחקנים. זה בידור.
    משחק חסר הגיון בו כולם עולים ויורדים כהלך הכדור יחשב למשעמם ומבולגן. משחק שבו כל מטר על הדשא מחושב בסרט מדידה ופלס, הוא בעיני שעמום מהסוג שבגללו כבר עלו לא פעם רצונות לקצר את הכדורגל לפחות מ-90 הדקות.

שורה תחתונה, אני מעדיף כדורגל "מפגר" לאוהדים טפשים עם הרבה אקשן ותהפוכות, אתה ידידי הטוב קרפוב (אלוף שחמט), יכול להישאר עם עוד 0-0 בין יובה למילאן.

נערך לאחרונה ב: ‏3/3/06
  12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע איפה טעו איתך, אבל הגישה הרווחת היא שכדורגל הוא בראש ובראשונה בידור. נכון שלהביא את הגביע הביתה זה תמיד יותר כיף, אבל בדרך, אני לפחות, מעדיף להנות מלראות את הקבוצה שלי.
    כדורגל התקפי ויצירתי תמיד היה מעניין יותר מהבונקר שאתה כל-כך מהלל. נכון, תחכום וטקטיקה זה יפה, אבל בשביל זה מספיקים מאמן ענק ושחקנים בינוניים. דווקא השחקנים הגדולים, כדוגמאת פלה, רונאלדיניו, כריסטיאנו רונאלדו (לקחתי אותם לא כשחקני ענק אלה פשוט ככשרוניים מאוד), יעלמו לחלוטין בתוך השבלונה הזו.
    המשחק היפה, לדעתי, הוא תשלובת של סדר מופתי, שמבדיל אותו משכונה, יחד עם כשרון אינדיבידואלי עצום שמופגן מרגלי השחקנים. זה בידור.
    משחק חסר הגיון בו כולם עולים ויורדים כהלך הכדור יחשב למשעמם ומבולגן. משחק שבו כל מטר על הדשא מחושב בסרט מדידה ופלס, הוא בעיני שעמום מהסוג שבגללו כבר עלו לא פעם רצונות לקצר את הכדורגל לפחות מ-90 הדקות.

שורה תחתונה, אני מעדיף כדורגל "מפגר" לאוהדים טפשים עם הרבה אקשן ותהפוכות, אתה ידידי הטוב קרפוב (אלוף שחמט), יכול להישאר עם עוד 0-0 בין יובה למילאן. [/QUOTE]
    למה שאתה אומר אין אחיזה במציאות. נראה לי שאתה חי על סטיגמות. כנראה ששמעת את רמי וויץ, מאיר איינשטיין, איציק זוהר, אלי אוחנה ושותפיהם יותר מידי.

אף אחד לא מהלל בונקר. בטח לא הכדורגל הגרמני. הוא מעולם לא היה בונקר ותבדוק את העובדות. למשל,
    גרמניה שזכתה במונדיאל באיטליה בשנת 90 ושאתה קורה לה בונקריטסטית ומשעממת הבקיעה יותר שערים מברזיל ה"נפלאה" שזכתה במונדיאל של 94, שדרך אגב גם הייתה היחידה שזכתה במונדיאל בלי להבקיע אף שער במשחק הגמר. הסתיים ב 0:0.
    אותה ברזיל שזכתה ב 2002 הבקיעה באותו המונדיאל רק שני שערים יותר מאותה גרמניה של 90. כמתוך 17 השערים של ברזיל ב 2002 9(כן תשעה) הובקעו בבית המוקדם נגד איפריות הכדורגל של סין וקוסטה ריקה.

המעניין הוא שברזיל חזרה להיות מעצמה בעולם כשהם זנחו את השיטה הברזליאית שאתה מהלל וחזרו לשיטה של מחשק שיטתי ואירופאי מסורתי. תצפה שוב במשחקים.

אף שחקן גדול לא נעלם בשום שבלונה. לא בגרמניה ולא באיטליה. אם נחזור לאיטליה 90 שיחקו בגרמניה מתאוס בתקפיד קשר קידמי (עם גול מדהים נגד יוגוסליביה בו הוא לקח כדור ממחצית המגרש של גרמניה עבר 3 או 4 שחקני יריב ובעט פצצה מ 20 מטר. דרך אגב יוגוסלביה הייתה אז אחת הנבחרות החזקות באירופה) עם תומאס האסלר ופייר ליטברסקי. עם קלינסמן ופלר. כולם מצאו את עצמם בשבלונה. למרות שהיו שחקנים לא פחות גדולים מכל אלה שאמרת (בטח יותר מכריסטיאנו רונאלדו).

אם אתה רוצה לראות גולים והרבה ומהשאר לא כל כך איכפת לך אני מזמין אותך כל שבת שניה לבוא לראות את ביתר אשקלון בליגה ג' יש המון גולים. או שסתם תראה את התוכניות שמשדרות את הגולים מכל מחזור. בשביל מה לראות משחק שלם? כדורגל זה הרבה הרבה יותר מרק גולים. יש משחקים רבי שערים שאין בהם רמה לעומת זאת יש משחקים עם מעט שערים וברמה גבוהה מאוד.

הכדורגל חי מהאוהדים של הקבוצות. אם הכדורגל היה בנוי על האוהד הניטרלי שיבוא למשחקים יקנה חולצות ויחזיק אותו כלכלית. מזמן הוא היה קורס. ואין מה לעשות אוהד של קבוצה מעדיף לראות את הקבוצה שלו מנצחת 1:0 קטן משער שהשופט הבקיעה מאשר לראות את הקבוצה שלו מפסידה 7:4.
    בלט הולכים לראות בשביל יופי ספורט הולכים בשביל לראות ניצחון. ככה זה ועל זה הספורט בנוי.

נערך לאחרונה ב: ‏3/3/06
  13. Ampelmann Member

מתי קראתי לגרמניה של מונדיאל 90 משעממת? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    למה כל הודעת מחאה שלך מתחילה ב"שמעת את רמי וייץ, אלי אוחנה, איציק זוהר וכו'" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    ולמה אתה לא ממש קורא/מבין לפני שאתה מגיב? אמרתי שרונאלדו בין הטובים בעולם, אבל הוא דוגמא לכשרון, ועם זה קשה להתווכח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx
    נכון שכדורגל זה יותר מגולים, אבל גולים הם תמיד תוצאה של מצבים, וכדורגל זה יצירת מצבים. נכון שעדיף לראות 0-0 עם 50 בעיטות לשער מ-1:0 שהובקע מפנדל בהתקפה היחידה, אבל ת'כלס אלה דוגמאות קיצוניות ביותר.
    ברור שגם אני מעדיף לראות את הקבוצה שלי מנצחת (וגם אם אני אוהד של כדורגל יפה, אז מותר שתהיה לי קבוצה), אבל אם אפשר גם נצחון וגם להנות מהמשחק עצמו- מה טוב. עדיף על לנסות לשכנע את עצמי שמשחק טקטי, איטי ושבלוני זה יותר יפה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dunno.Xxx

14. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם ככה אז תראה לי משחק גרמני טקטי איטי ושבלוני ומשעמם.
    אנשים, במיוחד בארץ, חיים על סטיגמות שרובן אין להן קשר למציאות ובכדורגל נוצרות אצל ה"ה שהזכרתי. אצלם כל שחקן גרמני הוא בגודל של יאן קולר (למרות שכבר הוכחתי מזמן שזה לא ככה ואין בכלל שחקן גרמני טיפוסי) וכל משחק שבו מעורבת קבוצה גרמנית הוא טקטי איטי שבלוני ומשמעם. למרות שזה אף פעם לא ככה.

לגבי כריסטיאנו רונאלדו. עכשיו בכלל בלבלת אותי. הוא כשרון ענק או שהוא שחקן גדול או שניהם? לדעתי הוא אף אחד מהם והראיה היא שהוא לא זכה בשום תואר בקריירה שלו חוץ ממלך הדריבלים המיותרים עד לאובדן כדור. אצלי (ודנו בזה בהרחבה) כדורגל שהוא דריבליסט (כמו רונאלדו) הוא לא בהרכח כישרוני. הוא אומנם כישרוני בדריבל אבל כדורגל מורכב מהרבה יותר.

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק אחזק את דבריו של nfcb, הישגים ונצחונות מושכים הרבה יותר קהל מ 7-4.