מהי לדעתכם הליגה הכי טובה באירופה כיום?!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י פרופסור לכדורגל, ‏25/1/03.

1. פרופסור לכדורגל Member

על נושא זה יש הרבה ויכוחים ובטח כבר יצאו על זה הרבה דיונים אבל בואו נעשה את זה בדיון חדש ומאורגן בשאלה הגדולה:
    מהי לדעתכם הליגה הכי טובה באירופה כיום?
    הביעו את דעתכם בקשר לשאלה הגדולה הזאת ואל תתיחסו למה שהיה בתחילת העונה או בשנה שעברה אלא רק כיום!

2. burning soil Member

לדעתי הליגה האנגלית ואני אנמק.

קודם כל היא הליגה שמעוררת בי לפחות הכי הרבה עניין.
    הליגה מאורגנת בצורה טובה,ובולטת המקצוענות.
    בליגה הזאת משחקות הקבוצות הכי גדולות ומצליחות,להן יש איצטדיונים גדולים,וקהל רב.
    קצב המשחק הוא מצוין וישנם משחקים שבהם מובקעים בסביבות ה-5 שערים,אפילו בהרבה מאד משחקים.
    הכישרונות שמשחקים בליגה הזאת הם רבים וטובים.
    אני חושב שנתתי את כל הסיבות שלי,למה הליגה האנגלית היא הטובה ביותר..

3. Fernando Cavenaghi Member

אני מאמין שהליגה הגרמנית היא הכי טובה, אולי לא הכי חזקה (למרות שהיא מתקרבת לזה) ואולי לא הכי עשירה אבל אני אתייחס למשחקים מעניינים, שחקנים טובים, האפשרות של כולם לזכות ועוד.

בגרמניה יש את ביירן (אלופת אירופה לפני שנתיים) שהיכולת שלה בליגת האלופות לא מונעת ממנה לשחק מעולה בליגה, את דורטמונד שהגיעה שנה שעברה לגמר גביע אופ"א ונמצאת במצב מעולה בליגת האלופות, שאלקה החזקה מאוד, הרטה שנמצאת בשמינית אופ"א, לברקוזן שהגיעה שנה שעברה לגמר ליגת האלופות והשנה למרות תוצאות גרועות משחקת טוב מאוד ועוד כמה קבןוצות שהרמה שלהן לא נמוכה בהרבה משל אלה שהזכרתי.

בליגה הגרמנית הכדורגל שונה מאוד מהכדורגל של נבחרת גרמניה, כדורגל יפה והתקפי עם גולים מאוד יפים כל עונה. המשחקים נגמרים בתוצאות גבוהות ורובם מותחים מאוד.

בליגה הגרמנית משחקים רוב אם לא כל שחקני גרמניה שהגיעה לגמר המונדיאל, וגם הבה ברזילאיןם ששיחקו במונדיאל או שהיו קרובים לצירוף לסגל כמו אמרוסו, אלבר, לוסיו, אורטון, דדה, זה רוברטו ועוד הרבה.

והדבר הכי חשוב, ליגה שאין בה משחקים קלים, כל קבוצה יכולה להפסיד לאחרונה ואפשאר לראות את זה בזה שלברקוזן נמצאת במקום ה14. למרות שליטה קלה של ביירן, הליגה מאוד פתוחה וביירן זוכים רק מחזור לסיום. בכמה שנים האחרונות הליגה הוכרעה מחזור לסוף העונה עם משחקים מאוד מותחים.

מכל הסיבות האלה אני חושב שהליגה הגרמנית היא טוענת לכתר הליגה הטובה באירופה.

4. פרופסור לכדורגל Member

בנצור אני ממש לא יודע מאיפה הבאת את הדעה הזאת שהליגה הגרמנית היא הכי טובה באירופה!
    הרי לכולם ברור ששלושת הליגות הכי טובות באירופה הם האנגלית האיטלקית והספרדית וכולם מתווכחים מי מביניהן הכי טובה אז איך אתה יכול לחשוב שהגרמנית הכי טובה?
    הגרמנית היא כנראה מקום 4 באירופה אבל מה שבטוח לא מעל!

5. Fernando Cavenaghi Member

בדיוק בגלל כל מה שאמרתי, ולא אמרתי הכי עשירה או הכי חזקה, והתייחסתי להרבה שיקולים אחרים.

6. AFC Member

אצטדיונים גדולים?!

מלבד אולד טראפורד אין שום אצטדיון באנגליה שעובר את ה-40 אלף (נדמה לי, תקנו אותי אם אני טועה, אולי יש בוילה פארק יותר).

7. united Member

הליגה האנגלית!
    דבר ראשון והכי חשוב זה שקיים באנגליה תרבות של כדורגל!
    הליגה האנגלית היא מס' 1 מבחינת קצב משחק ומבחינת עניין עולמי! (חוץ מזה שיונייטד משחקת שם)
    אני לא רוצה לשמוע על הארגון והמקצוענות כי רק עכשיו התפטר היו"ר (המקביל לגברי) בגלל שערוריה שהוא חתם את ההסכם עם הטלויזה לליגה ה- 1 (ליגת המשנה) בע"פ ועכשיו החברה פשטה רגל ומסרבת לשלם.
    אבל באמת שהליגה האנגלית היא הטובה באירופה!

8. Fernando Cavenaghi Member

אנפילד והייבורי ארבעים ומשהו אלף, הייבורי אולי יותר ואנפילד ישופץ ליותר מחמישים

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לדעתי הליגה שיש בה הכי הרבה משחקים גדולים זה הליגה האנגלית ללא ספק.

10. AFC Member

בנצור, בהייבורי יש 32 אלף מושבים, ואם אינני טועה אנפילד קצת יותר.

צודק אדום בנשמה. רק ליגה של הקבוצות מלונדון היא הליגה הטובה בעולם. בלונדון יש את ארסנל, צ'לסי, טוטנהאם, ווסטהאם, פולהאם וצ'רלטון, בליברפול יש יריבות גדולה מאד בין ליברפול לאברטון, במנצ'סטר היונייטד והסיטי הן יריבות מושבעות וגם בברמינגהאם יש שלוש קבוצות.

אגב, בלונדון יש גם את מילוואל וקריסטל פאלאס בליגה השניה. ללא ספק גם רמת הכדורגל באנגליה היא הטובה בעולם.

11. Fernando Cavenaghi Member

טעות בקשר להייבורי, ובקשר לאנפילד אני לא חוצא נתונים מדוייקים אבל השיא של הנוכחות הוא 61 אלף, אז אני מניח שיש שם יותר משלושים ומשהו אלף.
    האיצטדיון החדש יכיל 55,000 מקומות.

12. AFC Member

יש אפשרות שבאותה תקופה של ה-61 אלף פשוט היו אז יציעי עמידה. או שזה באמת חדש, אבל זה בלתי אפשרי...

הייבורי מונה כ-32 אלף, לא הרבה יותר מזה (35 אלף גג), וחוץ מזה אצטדיון חדש נבנה לארסנל, עם 60 אלף פלוס מקומות.

13. RE-QL Member

יש ויש אנפילד 45 אלף, גודיסון פארק 40 אלף, city of manchester st' -48 אלף, סטמפורד ברידג 42 אלף, וילה פארק 43 אלף, אלנד רואד 40 אלף, סט ג'יימסס פארק 52 אאלף איצטדיון האור 48 אלף... זה דיי הרבה
    אבל כלום כמובן יחסית לשאר אירופה

14. AFC Member

אז יש לי טעות גדולה, אבל כפי שאמר אואן, לעומת שאר אירופה זה מגוחך. בליגות הגדולות האחרות 40 אלף נחשב למינימום.

אבל אנגליה היא הליגה הטובה בעולם. היא גם הליגה היחידה שלא נפגעת מהמצב הכלכלי בגלל שהרייטינג לפריימר ליג הוא עצום וכל הטלויזיות בעולם נלחמות להשיג את זכויות השידור, ואנחנו רואים שחקנים גדולים שעורקים לאנגליה או מצהירים על רצונם לעבור לשם בפומבי (ראול, באטיסטוטה).

15. reda Member

כנ"ל..ליגה אנגלית הכי טוב...גם בקרוב מאוד רב השחקנים הגדולים יעברו לקבוצות שם...בגלל שזו הליגה הכי עשירה...והזכויות של הטלוויזיה ישארו שם ואין שם מצב כלכלי חרא כמו אצלנו...או לפחות לא יהיה כמו בליגות אחרות....לדעתי גם צריך להוריד את המשכורות..כי זה מה שהורס את הכדורגל טוטאלית...זה כולה משחק כדורגל וממש לא צריך להגזים במשכורות עתק שכאלה...תסתכלו איפה הכדורגל היה פעם ואיפה היום...פעם שיחקו בשביל הספורט ולא לכסף...היום כסף=שם המשחק....עצוב ומצער...