מהו משחק העשור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י עומר, ‏28/12/09.

1. M_T_A Member

מבחינת הצגה של קבוצה אחת אין ספק שה6-2 של בארסה בקלאסיקו לוקח בפער ענק, אבל אנחנו מדברים פה על משחק העשור, משהו שחייב להיות הצגה אדירה של 2 קבוצות ודרמה ענקית מההתחלה עד הסוף.
    אז הרוב המוחלט כנראה יבחר את הגמר ההוא בין מילאן לליברפול ב2005, אבל באמת שזה משחק שכבר יצא מכל החורים ואני מעדיף לתת את הבחירה שלי למשחקים אחרים.

קודם כל צ'לסי-ברצלונה בגומלין של שמינית גמר ליגת האלופות עונת 05\04. בליץ של צ'לסי עם 3-0 אחרי 19 דקות, רגע של גאונות של רונאלדיניו, חזרה מהקבר של בארסה, משחק כדורגל שהגיע לרמה אלוהית ממש ומצד 2 הקבוצות, וסיום דרמטי עם שער לא חוקי שהעלה צ'לסי לשלב הבא. הרבה אמרו על המשחק ההוא שזה היה הגמר האמיתי של ליגת האלופות, עד שהגיע הגמר הרשמי של אותה עונה באיסטנבול. וזה מבחינתי מבסס את עונת 05\04 כעונת ליגת האלופות הגדולה של העשור הזה.

אבל הבחירה שלי הולכת ללא אחר מאשר ה2-0 של איטליה על גרמניה בחצי גמר מונדיאל 2006. באמת שלא זכור לי עוד משחק כזה. 2 קבוצות שכ"כ נחושות לנצח ויודעות שזה מעמד של פעם בדור, בלי ביזבוזי זמן, בלי עצירות משחק וכל מיני חארטות, משחק שהגיע לדרגת שלמות גם של ההגנות וגם של ההתקפות והכדורים פשוט סירבו להיכנס. לדעתי זה היה המשחק עם הכי הרבה קורות ומשקופים בעשור הזה.. ומתח נשמר ממש עד הסוף, בדקה ה119 של המותחן המרגש הזה עדיין לאף אחד לא היה מושג מי תשחק בגמר המונדיאל עד שהבעיטה של גרוסו מקצה הרחבה נכנסה ואז דל פיירו סיים התקפה ומצוינת ושלח את איטליה לגמר.

ועוד כמה משחקים בין לאומיים מצוינים שקצת נשכחו: גרמניה-פורטוגל 2-3 ביורו 2008, גרמניה-טורקיה 2-3 ביורו 2008, אנגליה-פורטוגל 2-2 ביורו 2004, ברזיל-אנגליה 1-2 במונדיאל 2002

2. riquelme1 Member

יש כל כך הרבה משחקים גדולים, משחק שהוציא אותי מדעתי זה דפורטיבו נגד מילאן ב4-0 הגדול, ה3-3 בגמר ליגת האלופות בין מילאן לליברפול היה ענק.

קשה לבחור.

3. פול סקולס Member

תכל'ס יותר מדברת אליי רמת הכדורגל מאשר הדרמה, כך שההתלבטות היא בין ה 3-1 של ריאל מדריד על יונייטד לבין ה 2-4 של צ'לסי על ברצלונה. בוחר במשחק הראשון...

משונה לי שכותבים כאן על איטליה-גרמניה בחצי גמר המונדיאל, לא זכור לי כמשהו עילאי...
    אולי אני טועה?
    כבר הוכחתי כאן בעבר שהזיכרון שלי הוא בושה אחת גדולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

4. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה-3-3 של מילאן נגד ליברפול, ממספר סיבות:
    האנדרדוג (סינדרלה אצל אנשים מסוימים) מנצחת את הפייבוריטית הברורה ואחת הקבוצות הכי טובות באירופה באותו זמן. לא סתם ניצחון של אנדרדוג, אלא גם בקאמבק, ואיזה קאמבק? אחד הקאמבקים הכי גדולים בהיסטוריה, מ3-0 מוחץ וקטלני של מילאן במחצית עם אחד השערים המהירים בתולדות הגמרים (דבר שמחסל בדרך כלל מנטאלית יריבות) ל3-3 שקול, וניצחון מתוק בפנדלים. עוד סיבה להיותו הגמר הכי גדול בתולדות ליגת האלופות לדעתי היא שהוא משמש השראה להרבה מאמנים, ובנוסף משמש מקור השוואה לקאמבקים גדולים.

5. alexshw Member

מילאן - ליברפול 3:3

כזה קאמבק בכזה מעמד? זה פשוט מטורף.
    למרות שאולי מבחינת האיכות(שהייתה כמובן נהדרת במשחק הזה), היו אולי משחקים יותר גדולים.

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/10
  6. riquelme1 Member

ראיתי גם קבוצה שחוזרת מ3-0 ל4-3 וכו', אבל המעמד והצורה שליברפול עשתה אתזה הייתה מדהימה, אבל לדעתי המשחק בין דפור למילאן היה לא פחות דרמטי, מי שלא זוכר זאת הייתה מילאן הגדולה ביותר בעשור האחרון, ולבוא ולנצח 4-0 אחרי 4-1 במשחק הראשון היה דבר מדהים.

7. piston Member

אולי, אבל הקאמבק הצליח רק בגלל צלילה של ג'רארד ברחבה, וזה מוריד המון מהערך הספורטיבי שלו.

8. xavi6 Member

עוד אחד כמו אייג'נט. די, צאו מזה, הפסדתם.