מהו משחק העשור?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י עומר, ‏28/12/09.

1. avdz7 Member

מילאן - ליברפול כמובן.

2. David Seaman Member

צ'לסי-ברצלונה, ה-4-2 בסטמפורד ברידג' לוקח מבחינתי, בפער גדול מהשאר.

3. 亚历山大帕托 Member

כיאה לספרדי, אתה בעד שיפוט בזיוני, שערים לא חוקיים וצלילות מכוערות.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו,קשה קשה,האמת ההתלבטות הכי קשה אצלי היא בין הסופר קלאסיקו שבו בארסה שחטה את ריאל בין גמר ליגת האלופות המדהים שלצערי ליברפול ניצחו את מילאן.
    עם כל הצער אני אאלץ לבחור במשחק של מילאן - ליברפול כיוון שהוא נערך במעמד של גמר ליגת האלופות וכיוון שהייתה שם דרמה מדהימה.

מה שכן,לחשוב על כל המשחקים האלה שראיתי את רובם,פשוט כיף לחשוב על זה,מה שנקרא משהו לספר לילדים...

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

גמר הצ'מפיוניס בין מילאן ליובה.

6. 亚历山大帕托 Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מה לעשות, אהבתי מאוד.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בחרתי בצ'לסי-בארסה. משחק מאוד איכותי ומותח בין שתי הקבוצות הטובות באירופה דאז, בחירה טבעית ומתבקשת.

המשחק הכי אוברייטד-ה4-3 של יונייטד על ריאל. היו גולים, אבל כמעט כל המשחק היה בגארבג' טיים והיה ברור שריאל עולה.

9. Bensh Member

:aaa025:

10. Old_Pirate Member

מה אין קבוצות אחרות בעולם??!!!
    חצי גבר גביע אופ"א, זניט-ביירן מינכן 0-4 ....... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_dance.Xxx
    http://www.youtube.com/watch?v=b3YiI39Mduo

נערך לאחרונה ב: ‏29/12/09
  11. xavi6 Member

מילאן-ליברפול. מדהים. אני לא חושב שיש תחרות בכלל.

12. Igi Member

ההתלבטות שלי כללה משחק אחד לפי הקצב והכדורגל הכי מדהים ואיכותי(ברצלונה-צ'לסי), ומשחק אחד שכלל את הדרמה וההתרגשות הכי גדולה שזכורה לי(מילאן-ליברפול). בסופו של דבר הלכתי על הדרמה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. Raulito Madridista

קודם כל, משחק אחד שלטעמי לא צריך להיות ברשימה - גמר היורו בין ספרד לגרמניה, ואומר את זה אוהד הסלקסיון. כדורגל גדול ממש לא היה שם מצידה של אף נבחרת. כמה דקות של הנעת כדור קלאסית של ספרד וזהו. מעט מאוד מצבים וגם קצב משחק לא מרשים. שער הניצחון היה סטנדרטי ולא משהו מיוחד. אני הייתי מוציא מהרשימה גם את המשחק בין יונייטד למילאן, ביחס לשאר כמובן.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2009/11/20/liverpool2.Xxx

לפי דעתי כלל אין תחרות, משחק העשור הוא הגמר בין ליברפול למילאן. גם אם משחק זניח היה מתפתח בצורה כזאת זה היה מרשים. אבל שימו לב באיזה מעמד זה קרה - בגמר ליגת האלופות. קבוצה כמו מילאן, אחת החזקות באירופה באותה שנה, מאבדת יתרון מבטיח במחצית מול ליברפול הגנתית, אפורה וחסרת מעוף אבל עם הרבה לב, נשמה ואמונה. קבוצה אשכרה כמה מהקבר. שבשנקו, החלוץ אולי הכי טוב בעולם באותה שנה, מחמיץ מצב כפול של מאה אחוז וגם את הפנדל המכריע. האווירה המדהימה שהייתה בגמר והשירה של אוהדי ליברפול הוסיפו צבע רב. אני חושב שמאז אותו משחק המאמנים תמיד אומרים לשחקנים שלהם בחדר ההלבשה שהכל אפשרי, ראו דוגמת ליברפול מול מילאן...

המשחק השני שלי קשור לריאל מדריד כמובן: ריאל מדריד - מנצ'סטר יונייטד, רבע גמר ליגת האלופות, 03\2002. באותו משחק ראינו קונצרט כדורגל שאני בספק אם יחזור. ריאל מדריד עשתה בית-ספר לא לעוד קבוצה בינונית מהליגה הספרדית, אלא למנצ'סטר יונייטד הגדולה, שזכתה באליפות אנגליה באותה עונה וגם ניצחה פעמיים את יובנטוס, שהדיחה את ריאל בחצי הגמר, בשלב הבתים השני. זה היה משחק עליו אמר שגיא כהן - 'אלו לא דקות של כדורגל, אלא דקות של שירה'. זידאן וראול ביחד הציגו שילוב קטלני. ריאל מדריד עשתה הכל לאט אבל עם כל-כך הרבה שכל. כל מסירה הלכה ליעד. ריאל התנפלה על השער בלי להתכוון בכלל. זה גם היה המשחק הכי גדול של ראול בקריירה. הגול הראשון הגיע אחרי שפיגו בגלל ניסה להגביהה ותראו מה יצא לו...

http://www.realmadrid.co.il/spaw/season0809/man1.Xxx

המשחק השלישי הוא הגומלין באולד-טראפורד שבועיים לאחר-מכן. זה היה משחק ששתי קבוצות פשוט הציגו יכולת שיא. כל-כך הרבה כישרון בהתקפה, כל-כך הרבה אמוציות. חבל שאי-אפשר היה להביא לשתי הקבוצות כרטיס לגמר. היה שם את הרגע המרגש בו ראינו שוב כמה הקהל של יונייטד מבין כדורגל כשהוא מחא כפיים לרונאלדו על תצוגה אישית נפלאה, היה שם רגש ואמוציות כאשר בקהאם עלה מהספסל והוסיף תנופה אדירה לקבוצה וראינו שתי קבוצות שפשוט רוצות לתקוף. יונייטד הייתה טובה יותר בסיכום הכללי אבל גם ריאל לקחה חלק במה שראינו על הדשא. כל אוהד היה רוצה שהקבוצה שלו תשחק התקפי ופתוח במשחק חוץ קשה בצ'מפיונס.

במקום הרביעי - המהפך המדהים של דפור מול מילאן. הריאזור נחשב בשנים האלו כמבצר של דפור, אבל הקבוצה הזאת הייתה לא יציבה. היו לה בצ'מפיונס תבוסות כמו ה-8-3 המכפיר נגד מונאקו וגם בסאן-סירו שבוע לפניכן היא לא הייתה פקטור וקיבלה בראש. מילאן נראיתה כקבוצה המושלמת לזכות בגביע(ריאל התחילה לזייף ומול ארסנל עמד סימן שאלה בכל הקשור להיסטוריה שלה במפעל). אני זוכר את עצמי מעודד את דפור במשחק הזה וקופץ בכל הגולים. 'נו, תבקיעו עוד אחד!'. נדמה לי שבמחצית היה כבר 2-0. שחקני מילאן התחילו לתפוס את הראש ולשדר פאניקה. הגיע שער שלישי וזה הספיק, אירורטה סימן לשחקנים שלו להרוג את המשחק אבל הם לא הקשיבו לו והמשיכו לתקוף. הם הבקיעו עוד שער וזה היה ללא ספק המשחק הגדול בתולדות המועדון.

אי-אפשר לא להזכיר את הדרמה בין צ'לסי לליברפול בשנה שעברה. אחרי התוצאה באנפילד, כולם חשבו שהמשחק גמור. לצ'לסי יש את ההגנה הטובה באירופה ומנגד ליברפול שיחקה ללא ג'ררארד נדמה לי וגם בהרכב מלא הקבוצה מוגבלת מבחינת החלק ההתקפי. היה שלב שקאוט כבר העלה ל-4-3 ולדעתי כל העולם חוץ מאוהדי צ'לסי, החזיקו לליברפול אצבעות, זה היה כל-כך מרגש. אף אוהד של הקבוצה לא הוריד את הראש אחרי ההדחה הזאת. שתי הקבוצות ניצחו. היו דרמות, היו מהפכים, ומשחק שנכתב עליו בהתחלה 0-0, קיבלת תפנית שונה לגמריי.

כמובן שיש משחקים רבים טובים, אבל אי-אפשר לפרט על כולם...
    אני רק אוסיף שהמשחק בין גרמניה לאיטליה לדעתי היה אחד המשחקים הכי טובים מטורנירי הנבחרות בשנים האחרונות, ואציין שהמשחק בין צ'כיה להולנד זכור בעיקר בגלל הטעות של אדבוקאט שהחליף את רובן המצויין. אחרי המשחק ההוא חשבתי שהוא יהיה אחד הגדולים באמת...המשחק בין ליברפול לארסנל היה נפלא, אבל זה היה משחק ליגה ולארסנל לא היו מטרות מיוחדות. אבל בכל-זאת הקצב היה נפלא והגולים היו מדהימים.

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בחרתי במשחק שהכי הרבה נהניתי בו....ה 4-2 המדהים של צ'לסי על ברצלונה...

עוד משחק שהיה באמת נדיר ומהשניה הראשונה עד השניה האחרונה היה כדורגל מדהים זה ה 4-3 של אתלטיקו על ברצלונה...לוקח כמה משחקים שנמצאים בסקר בקלות...חבל שקבוצות מסוימות נכנסות לסקר.

ותודה לאבי מלר שהזכיר לי את הניצחון של צ'כיה 3-2 על הולנד !!!

15. שער 7 Member

דור, כבר שכחת את מנצ'סטר-באיירן? כבר שם "it ain't over 'till it's over" נכנס לתודעה.

מבחינת המשחקים שמופיעים ברשימה, ללא ספק ש- 3 נמצאים מעל כולם :
    1. מילאן - ליברפול (המשחק הכי מדכא שלי כאוהד מילאן)
    2. גרמניה - איטליה (הפיצוי ההולם על ההפסד של מילאן, בדיוק שנה לאחר מכן)
    3. צ'לסי - ברצלונה (2:4), עם הגול הענק של רונאלדיניו והדרמה הגדולה.

מבחינת משחקים שאינם מופיעים ברשימה, כאוהד הפועל אני קיבלתי צמרמורות מ- 2 משחקים בלתי נשכחים :
    1. הדרבי התל אביבי עם הגולים של טלקיסקי ופאביו ג'וניור (1:3, עונת 2007/2008). במשך 3 ימים לא יכולתי לדבר באופן רציף ומילמלתי מילים פה ושם.
    2. הדקות האחרונות במשחק של הפועל נגד צ'לסי בבלומפילד (2001/2002, 18.10.2001 ליתר דיוק).
    שמחה, בכי והתרגשות עצומה משולבים ביחד ברגעים הללו.

נערך לאחרונה ב: ‏30/12/09