מדד האיכות של הסרייה A:: עונת 2009/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ג'ורדן לאב אגדה, ‏1/7/09.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש בעיה עם חומר השחקנים של הקבוצה בהגנה - אין לה אף שחקן הגנה ברמה הכי גבוהה כרגע, וזה די בולט. עוד בעיה לדעתי היא המחסור בסקורר. לאבצי וקוואליירלה שחקנים טובים מאוד, אבל שניהם לא סקוררים קלאסיים שיתנו 18-20 שערים. כבר שנתיים שהאמשיק הוא הכובש המצטיין שלהם וזה המצב גם בפתיחת העונה הנוכחית. לאבצי כובש מעט מדי בשביל שחקן בעמדה שלו, וכדי לחפות על זה צריך סקורר מעולה. קווארליירלה לא רק שהוא לא סקורר מעולה, אלא שהוא בכלל לא סקורר. זה מסביר טוב מאוד למה הקבוצה כל-כך לא תכליתית.
    ראיתי משחקים שלה העונה שבהם הם יושבים על שער היריבה וכדורים עפים לכל עבר - רק לא לתוך הרשת. יש שם איכות התקפית, אבל אין איזון בתיפקוד.

צ'יגאריני סביר עד עכשיו, אבל גרגאנו מאכזב לדעתי. צ'יגאריני הוא יותר פירלו מאשר נגר והוא צריך קשר אחורי טוב יותר שייגן עליו. מאג'ו וזוניגה צריכים להתאפס על עצמם ולזכור שהם גם צריכים לעשות הגנה מדי פעם ולא לשחק בתור חלוצים על הקו.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

צעד ראשון אפשר לעבור משלושה לארבעה שחקנים בהגנה. אני מאמין שקו הגנה [ארוניקה-קנאברו-קאמפניירו-זוניגה] יכול לעבוד הרבה יותר טוב. מה שאפשר לנסות במערך 4-3-1-2 או 4-3-3 למשל. כך או כך, דונאדוני, אם ישאר בתפקיד חייב לחשוב על שינוי במערך שמאכזב אותו עד עכשיו. מה גם שזה זמן טוב, יש שבועיים פגרה.

3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה היא שגם אין לקבוצה אף מגנים טבעיים, מה שמקשה על הביצוע של הגנה עם 4 שחקנים. מאג'ו וזוניג'ה הם קיצוניים ימניים במערך 3-5-2 (או 3-4-3), ארוניקה יותר בלם מאשר מגן והאיכויות ההתקפיות שלו לא קיימות.

בכל מקרה, ימיו של דונאדוני ספורים וזה אולי אף עניין של שעות עד שהוא ילך הביתה. יש התעקשות בתקשורת לגבי מאנצ'יני שיגיע תמורת שכר של 3.5 מיליון + הבאה של אוריאלי שעבד איתו באינטר, כדי שיביא למאנצ'יני רכש רציני כבר בינואר (דה-לאורנטיס לא מתעייף...) - אבל יש גם שמועות על כך שמצארי יחתום עד מחר בצהריים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/10/09
  4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

על הנייר הסגל של נאפולי בנוי רק למערך של 3 בלמים, אבל לפעמים הדברים על המגרש לא הולכים חלק כפי שהם מצטיירים על הנייר, ועם ההגנה החלשה בליגה לא יהיה נורא אם נאפולי תשחק עם מגן ללא יכולות התקפיות, לפחות עד שהקבוצה תתייצב. דווקא זוניגה נתן עונה מצויינת אשתקד כמגן ימני בסיינה. אני תמיד בעד שינויים, בטח כשמדובר בתקופות רעות. תראה את מארינו לא פחד להשיב את פליפה וזאפטה על הספסל והרוויח, שינה את המערך מ 4-3-3 ל4-4-2 כאשר פפה וסאנצ'ז קשרים באגפים ורואה מאז רק נצחונות, פרט להפסד האחרון מול אינטר. גם כאן על הנייר זה לא היה צריך לעבוד, אבל עובדה, על הדשא זה הרים את הקבוצה חזרה למעלה.

אם מנצ'יני יגיע, למרות שקשה לי להאמין שדה לורנטיז יתן לו לחיצת יד של זהב, כלומר משכורת שהוא דורש, אז אני מטיל ספק לנכונות שלו לשחק עם 3 בהגנה. מצארי דווקא ידוע כמאמן של 3 בהגנה. נראה, אני, למרות שהייתי רוצה לראות את מנצ'יני חוזר לאמן, הייתי נותן עוד הזדמנות לדונאדוני.בשמנצ'יני ילך למילאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

5. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בינתיים, אחרי שפיורנטינה ורומא עשו רעש עם האיצטדיונים שלהן, ג'נואה וסמפדוריה כנראה הולכות לעשות קצת רעש בתקופה הקרובה, עם פרויקט שהוכרז עליו היום בבוקר ע"י עיריית ג'נובה. התוכנית מדברת על איצטדיון של כ-35,000 מקומות, מיליון מקומות חנייה, פארקים, קניונים ושאר הגימיקים שמוסיפים לאיצטדיונים בימים אלו - והכי חשוב - שטח צמוד לאיצטדיון שיוקצה לאוהדים. מה זה אומר? יורו 2016, מה שנקרא ה-FAN ZONE. זאת המטרה העיקרית של האחראים על הפרויקט - להתאים את האיצטדיון לאירוח הטורניר שייערך בעוד 7 שנים. בגלל המטרה הזאת, לראשי סמפדוריה וג'נואה (במילים אחרות: גארונה ופרציוזי), יהיו רק 15 יום להגיב לעניין ולהודיע האם הם מכניסים את המועדונים שלהם לעסק. בתחילת השנה הבאה אופ"א כבר תכריז על הזוכה באירוח, מה שמכריח את ההתאחדות האיטלקית לשלוח לחייליו של פלאטיני את התוכניות לאיצטדיונים המארחים תוך חודש עד חודש וחצי.

6. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

נשמע טוב התוכנית הזאת ואני מקווה שנארח את יורו 2016. רק למה לבנות איצטדיון חדש במקום המראסי, הוא אחד האיצטדיונים הטובים באיטליה ומכיל מעל 30 אלף מקומות (התקנון של אופ"א לאירוח היורו).

7. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות השיפוץ המקיף של מונדיאל 90' שהוסיף לו גג ושאר שינויים קוסמטיים, הוא נחשב לאיצטדיון מאוד מיושן. יפהייפה, אבל לא הכי פרקטי במונחים מודרניים שכוללים ענייני חנייה, שיווק, מקום לחנויות וכו'.

http://www.sampdoriaclubcarige.it/Stadio/stadio00.Xxx

בשבילי הוא תמיד ישאר אחד האיצטדיונים הכי יפים שיש, אבל מה לעשות שהמודרניזציה משתלטת.

8. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.sampdoria.it/images/galleries/samp410/big_13985212.Xxx

חוץ מזה שהאגרוף של מוסלרה פיצץ לפאציני את הפרצוף, האגרוף גם מפיל מכה על הקבוצה: פאציני צפוי להעדר כחודש מהמגרשים. כשהאף במצב כזה, אי אפשר לשחק - גם לא עם מסכה. זה הזמן של ניקולה פוצי.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא הייתי רוצה לבוא לא טוב למוסלרה, הוא ממש עיקם לו את האף ובכך כנראה חתך את פאציני מפרסומות עתידיות לדולצ'ה וגבאנהhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

ואם היה איזשהוא סיכוי לסמפדוריה לנסות ולאיים על המקום הראשון הרי עכשיו אני לא רואה מצב לכך אלא אם קאסנו ישדרג את עצמו עוד יותר.

10. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מזוויע, האף שלו הולך לשלושה כיוונים שונים...

אני חושב שההתעלות תצטרך לבוא מפוצי. בעונה שעברה קסאנו כיכב וזה לא הספיק בחצי הראשון כשלא היה חלוץ מטרה איכותי שינצל את זה. כשפוצי שיחק עם אמפולי בסרייה A, הוא היה די בינוני, למרות הבלחות איכותיות פה ושם (אני חושב שהוא השחקן היחיד שכבש רביעייה בשנים האחרונות). עם שחקן כמו קסאנו מאחוריו, ועם גיבוי ממאניני וסמיולי/פדאלינו, הגיע הזמן שהוא יראה שהוא מעבר לילדון בעל כישרון סביר.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

פוצי הוא עוד מקרה קלאסי של ילד שנופח הרבה מעבר ליכולת שלו. בזמנו נקנה בסכום לא מבוטל על ידי מילאן שכרגיל רכשה והשאילה אותו במיידי, הוא הסתובב בין כל מיני קבוצות ומעולם לא הגיע לכותרות מלבד שני מקרים, הרביעייה ההיא שהזכרת (אני די בטוח שיש עוד איזה שחקן או שניים שהבקיעו רביעיות בשנים האחרונות וצריך לבדוק את העניין הזה) ושהוא איבד אצבע ברגל או ביד.

זה בא בתזמון גרוע בעבור סמפ, אם היה מדובר בינואר אז היא הייתה יכולה להשאיל מישהו אבל אולי שווה לתת למארילונגו את המושכות.

נערך לאחרונה ב: ‏20/10/09
  12. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

למזלה, היא לא משחקת באירופה, כך שחודש זה לא בדיוק תקופה יותר מדי ארוכה. זה בעייתי, כי זה בעצם עלול לעצור את הריצה האיכותית שלה ולדרדר אותה מחוץ למקומות שמובילים לליגת האלופות (או אפילו כדורגל אירופי בכלל). מארילונגו לא יכול לקבל הזדמנויות, כי הוא מושאל ללצ'ה. אין ברירה - פוצי יצטרך להעלות רמה. תיאורטית יש גם את בלוצ'י, אבל הוא היה אחד הסיבות המרכזיות לכישלון של סאמפ' בחצי הראשון של העונה שעברה.

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אוקי ניצחתhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

בינתיים בקבוצה אחרת שמסוכסכת עם עצמה הלא היא נאפולי לבאצי ממשיך להתלונן על היחס שהוא מקבל מהבוס שכזכור ירד עליו קשות בעקבות איבוד הדרכון שלו לאחר המשחקים של ארגנטינה. עכשיו הוא מחדש את איומי העזיבה שלו ובקבוצה עצמה בינתיים מחדשים את העניין באנדראה דוסנה מליברפול.

חבל שהם לא חושבים יותר לכיוון סקורר ובלם איכותי.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מה זאת אומרת איבוד הדרכון? ביטלו לו את הדרכון האיטלקי או שאתה מתכוון מילולית?

ומה המשמעות של כך אם אכן ביטלו לו?

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה