מגן הקהילה 2019 - מנצ'סטר סיטי VS. ליברפול

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏3/8/19.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לגבי הפואנטה הכללית אבל היום הרגיש לי שטרנט היה קצת אאוט, אפילו עייף כשקלופ הוציא אותו. בדר"כ גם אני לא אוהב את החילוף הזה אבל הפעם... ניחא.

אני גם מסכים עם מצדדי גומז. ייתכן שבנקודת זמן הנוכחית מאטיפ יותר בעניינים, אבל לדעתי גומז ביכולת שיא לא רואה אותו ממטר. אם הוא כשיר הוא חייב לפתוח מבחינתי, עד כדי כך. לא ניכר גם שהפציעות השפיעו עליו פיזית אז על פניו אין סיבה שלא יחזור ליכולת של תחילת העונה שעברה. גם אם הוא יהיה 80% מזה ויעלה בהדרגה זה עדיף על מאטיפ, שכן נראה טוב בעיניי בסוף העונה שעברה.

המשחק היום היה מעודד, אני חושב שטקטית ברור לגמרי שאנחנו וגם סיטי ברמה אחרת משאר הליגה ובתכלס גם מרוב הקבוצות - כולל הגדולות - באירופה. קלופ ולינדרס מתבררים כציוות אפילו יותר מוצלח מקלופ מבובאץ', אני חושב שלאורך העונה שעברה הגענו לרמה מטורפת שבה השחקנים מבינים בדיוק מה הם צריכים לעשות, לאיזה חללים להיכנס ואיזה החלטות לקחת. היחיד שמקבל קרדיט חופשי אגב זה סלאח, שהיום לדעתי לחלוטין הגזים. בלפחות 3 מצבים היה חייב למסור מבחינתי... אבל אין ספק שהוא נראה בכושר מעולה, לא ברור לי איך.

וויינאלדום החמיץ פנדל ולאלאנה נראה לא רע. שאלו שתי חדשות רעות מאוד בגדול. פאביניו פנטסטי, הנדרסון חלש יחסית, אוקס וקייטה עם סימנים טובים. חבל לי שאוקס ישחק בעיקר באגף, על אף שזה התפקיד בו שיחק ברוב הקריירה אני חושב שהוא נשק רציני מהקישור, כווינגר הוא כנראה יהיה לא רע אבל בדיוק כמו גומז כמגן ימני, זה בזבוז. תאורטית לפתוח עם פאביניו-קייטה-אוקס זאת שלישיית קישור עם הרבה כלים התקפיים, לשם אנחנו צריכים לשאוף בסופו של דבר.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  2. Coutinho10 Member

ברור שזה קשור לטאקט, בכדורגל אין דבר יותר מרגיז שפעם אחר פעם אתה דופק ספרינטים למעלה עם הכוח שכבר אין לך ומתחנן למסירה אבל הבנזונה שלידך מעדיף לעבור שחקן או לבעוט במקום לשחרר את הכדור ואתה נאלץ לרוץ חזרה להגנה כי יש מתפרצת.

אני ספרתי בערך 8 מצבים שלו, 8 מצבים שהבנאדם לא רואה אף אחד ממטר ובועט.
    לא מעניין אותי ניצול המצבים שלו, גם אם הוא שם 3 היום בפעם הבאה הוא לא יצליח לשים אף גול כמו היום. האם זה אומר שהוא עשה את המהלך הנכון ? ממש לא. רבאק, אפילו כריסטיאנו רונאלדו היה מוסר בלפחות 2 מהמצבים האלה. מי ישמע יש לסלאח סיומת של מסי או רונאלדו, כשזה יקרה אפשר יהיה לדבר.

3. owen11111 Member

קצת קשה לי עם כל ההודעה הזו. בעיקר כי זה נשמע כמו rent חסר כל לוגיקה.

״אין דבר יותר מעצבן מלדפוק ספרינט למעלה פעם אחר פעם..״ - מעבר לזה שהטיעון הזה נשמע כמו משהו ששני ילדים כיתה ח׳ יגידו בויכוח במגרש בבית ספר, על איזה מהסיטואציות שסלאח בעט אתמול אתה מדבר?
    מבין כל הבעיטות שהוא לקח אתמול, הייתה פעם אחת בלבד שגומז פתח לו אופציית מסירה טובה אחרי עקיפה, וסלאח העדיף לקחת את הבעיטה.
    אז על זה בנית את כל הטיעון שלך?

בנוגע לחלק השני של ההודעה.. אני באמת לא יודע איך להגיב. סלאח הוא המבקיע המוביל שלנו בשנתיים האחרונות והסקורר הכי טוב בקבוצה, ובפער משמעותי. מאז שהוא הגיע לקבוצה, סלאח הבקיע 28 שערים יותר מפירמינו, 23 שערים יותר ממאנה ו-57 שערים יותר מאשר המבקיע הרביעי שלנו, קוטיניו. אם לא הוא, מי בדיוק אתה רוצה שיבעט יותר לשער? פאביניו? ג׳ו גומז?

בדקה האחרונה במשחק אתמול סלאח קיבל כדור ברחבה, והכין לשאקירי למצב של אחד על אחד עם בראבו. גם אז הוא לא ראה אף אחד ממטר?

התלונה היחידה שיכולה להיות לי לסלאח אתמול, שלטעמי היה לו משחק אדיר, שהדגיש בצורה מובהקת איזה מפלצת כדורגל הבן אדם הפך להיות, זה שהוא לא הבקיע.

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/19
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סלאח היה מצוין, הדריבל שלו הזכיר לי את עונת 17-18. הוא נראה חד כאילו עבר פרי סיזן מלא וזה לא דבר טריוויאלי בכלל. יש שחקנים שמגיעים מ3 שבועות חופשה שמנים יותר, חדים פחות, הוא עבד בחדר כושר אני לא יודע כמה חופשה הוא בכלל באמת לקח. מקצוען אמיתי וראו את זה אתמול על המגרש.
    הסיומת...מתסכלת. כמו הרבה פעמים אצלו בעונה שעברה. אם הייתה לו יציבות בסיומת אז הוא היה שחקן מושלם פחות או יותר...צריך לקבל את זה שאיתו מגיעים תסכולים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Coutinho10 Member

אני לא מתכוון להמשיך להתווכח פה על זה, אני רוצה לראות את כל הצבועים שיבכו כאן אחרי שסלאח יעשה את זה בליגה ונאבד על זה 2 נקודות או 3. ואני יודע שזה יקרה כי זה כבר קרה ואני יכול גם להביא ציטוטים.

הוא מסר לשאקירי ? תודה באמת שהוא נזכר שהוא משחק עם עוד שחקנים בדקה 94.

הטענה שלי היא סופר מוצדקת, א. היו לו בלא מעט מצבים אופציות מסירה טובות, היו לנו יתרונות מספריים בצד השני של הרחבה והוא לא מסר.
    ב. הוא לקח כמה בעיטות מאזורים לא נוחים והוא היה צפוי להחריד, בראבו אחרי הבעיטה השלישית רק חיכה כבר לבעיטה שלו וכבר היה בעמדה נוחה לקחת אותם כי גם הוא הבין שסלאח לא מוסר.
    ג. אתה מוזמן לראות את התגובות של השחקנים שלידו אחרי שהוא בועט. אם אתה לא מבין כמה זה מרגיז הסיטואציה הזאת שמישהו פעם אחר פעם הולך לבד אחרי שאתה דופק ספרינט למעלה וצריך בגללו לדפוק ספרינט חזרה להגנה אז אתה כנראה לא משחק מספיק כדורגל. שוב, פעמיים שלוש זה לגיטימי, 8-7 פעמים במשחק זה מגוחך.

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה כנראה לא שיחקת ספורט תחרותי בקבוצה מקצוענית בחייך לפי הטענה השלישית... ואני עוד סה"כ מסכים איתך שסלאח לקח לפחות 2-3 החלטות רעות בבעיטות שלו אתמול. פשוט מה שאתה כותב זה בולשיט, אף אחד לא מתבאס כי הוא צריך לחזור להגנה בגללו, בטח שלא בליברפול של קלופ. כולם רצים, כולם סוגרים, כולם יורדים כשצריך. זה לא קשור לכלום.

התגובות שאתה מציין הן בגלל שסלאח בעט ממצבים לא טובים ולקח החלטות לא נכונות, לא כי צריך לרוץ להגנה שוב.

7. Coutinho10 Member

שיחקתי ספורט תחרותי, זה לא שייך לענפים אחרים, בכדורגל זה כן נכון. בכדורסל שחקן יכול לקחת 20 זריקות ולהסתמך על הקליעה שלו, בכדורגל אתה לא מגיע לכמות כזאת של מצבים וצריך לשאוף להגיע למצב הכי טוב שאתה יכול כדי להבקיע.

לשם דוגמה, אדם לאלנה נתן מסירה אדירה לקייטה, אם סלאח היה שם הוא כנראה היה בועט, האם זאת הייתה ההחלטה הנכונה לבעוט משם או להשאיר את קייטה מול שוער ?

סבבה הוא כבש יותר שערים מכולם, עדיין אני מעדיף את המצב של קייטה גם אם עומד שם הנדרסון או ווינאלדום מאשר בעיטה מ- 20 מ' כשמפריעים לי 2 שחקנים.
    זאת טענה מגוכחת לדעתי, זה שהוא כבש 50 שערים אומר שאני מעדיף כל בעיטה שלו על בעיטות הרבה יותר נוחות עם סיכוי גבוה יותר לגול ? ממש ממש לא.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אני כותב ועל מה אתה מגיב... הסכמתי איתך שאתה צריך לשאוף להגיע למצב הכי טוב, הסכמתי גם שסלאח לקח מספר החלטות לא נכונות לדעתי, גם כתבתי את זה בתגובה הראשונה שלי על המשחק. מתוך 8 בעיטות לפחות 2-3 שזכור לי היו בעיטות לא טובות, ברמה שבאיזשהו שלב צעקתי על הטלוויזיה "תמסור כבר!!". הכל נכון.
    אגב המסירה של לאלאנה לקייטה, סלאח היה צריך לשחרר לו את הכדור הרבה לפני כן לדעתי, הוא היה לבד שם כל ההתקפה.

אני פשוט טוען שלהגיד שזה בגלל שמתבאסים לרדת להגנה אחרי זה, זאת טעות. בקבוצה עם הבנה טקטית כמו שלנו, עם אופי כמו שלנו, זאת לא הסיבה שמאוכזבים מבעיטות של סלאח... גם ככה כל 10 שחקני השדה בתנועה מתמדת, ימינה שמאלה קדימה אחורה, כל הזמן זזים וכל הזמן לחללים הנכונים, גם בהתקפה וגם בהגנה. שחקן שיתבאס לחזור להגנה בגלל טעות של שחקן אחר לא ישחק אצל קלופ, פשוט ככה.

כאן אני כבר בכלל לא מסכים, כל מצב לגופו. אבל עקרונית, יהיו מצבים שבהן אני אעדיף בעיטות לא פנויות לגמרי של סלאח מאשר בעיטה פנויה לגמרי של הנדרסון, וזה גם חישובים שמאמנים עושים.

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש כאן וייב של בארסה-מאניה.

Roma, cheddar ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  10. oranfu Member

היו איזה פעמיים שהוא היה צריך למסור ולא לבעוט, הוא באמת מגזים לפעמים, אבל בחייאת הוא ה-מוציא לפועל שלנו.

למסור מצבים כאלה להנדרסון? לאלאנה? מה הם יעשו מזה? אני מעדיף 30 בעיטות של סלאח במצבים לא נוחים מ10 בעיטות של השחקנים האלה במצב נח. לאלאנה לא הבקיע כבר איזה עשור, מה יש למסור לו?

זה מתסכל וגם אני מתעצבן לפעמים, אבל הוא להט אתמול. לא הלך, הסיומת לא היתה חדה אבל הוא היה מצוין. לא היה לו עם מי לשחק, בטח ובטח אחרי שפירמינו יצא. השחקנים מתעצבנים? לא נראה לי שהם מתעצבנים כל כך כשהשחקן הכי טוב והסקורר הגדול מנסה לנצח את המשחק. אם הוא לא רוצה למסור להם, שיחשבו עם עצמם למה.

אגב, רונאלדו היה בועט כל מצב ומצב כזה ויותר. לא מצדיק את זה או לא, אבל רונאלדו זאת לא דוגמה לתת פה כקונטרה. רונאלדו זה שחקן שמסיים עונות עם 40 שערים ו3 בישולים.