מבזק האיצטדיונים * נובמבר-דצמבר2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י kfiros, ‏28/11/07.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

ורק האיטלקיות לא עושות כלום. מצב הכדורגל באיטליה קשה מאוד וחבל שאליפות אירופה הוענקה לחברים של פלאטיני.

2. kfiros Member

אז זהו, שממש עכשיו מסתובבות ברשת שמועות על כך שהדלה אקווילה שלאציו מייחלת אליו במשך שנים זוכה לפריצת דרך בשלבי "הטרום בנייה". רק מה, לא במתכונת של 40,000 כמתוכנן, אלא כאיצטדיון אולימפי המכיל 30,000 מקומות. אני ארחיב על זה קצת יותר במבזק הבא וכמובן שכבר יש הדמיות.

חבל שהכל רק דיבורים בינתיים. גם יובנטוס, סיינה, ונציה וויצ'נזה כבר השלימו לתכנן איצטדיונים חדשים, רק שאין מימון וחבל.

נערך לאחרונה ב: ‏15/12/07
  3. GAL_XD Member

אני בעד הכדורגל הישראלי .. בעד שיפורו ושיפורם של האיצטדיונים בארץ ,
    אבל אני לא מבין למה לבנות איצטדיון יחסית גדול בפתח תקווה אם הקבוצה הבכירה כיום , מכבי ,
    לא ממלאת אפילו חצי יציע ?
    ולא בקטע של לזלזל .. אבל זה לדעתי בזבוז !

4. kfiros Member

לפתח תקווה יש פוטנציאל אוהדים עצום. פתח תקווה ספיציפית היא עיר שכמות התושבים בה נמצא בעלייה מתמדת, היא העיר השביעית בגודלה בישראל ושואפת לכבוש את המקום החמישי הודות לקצב הגידול הנוכחי.

הפועל פתח תקווה בעונה טובה בליגת העל מסוגלת להביא כמות מכובדת ביותר של קהל. בימים אלו, כאשר הפועל פתח תקווה מדשדשת, מכבי פתח תקווה שאף פעם לא זכתה לקהל אוהדים סביר, גורפת יותר ויותר אוהדים (עדיין 1,500 אוהדים למשחק זה די מביש, אבל שיהיה ללקסיקון).

בכל מקרה, אם לא לפתח תקווה, אז למי? אין ראוייה יותר מפתח תקווה לאיצטדיון חדש. נכון, בחיפה רוצים לבנות איצטדיון חדש אבל בסדר גודל כפול, לכן זה לא רלוונטי למקרה הזה.

האיצטדיון בפתח תקווה יכיל 11,000 מקומות בתום השלב הראשון, 3,000 יותר ממה שבאורווה. ככה שהשינוי מבחינה תכולתית לא גדול במיוחד.

5. Voda_Coda Member

אחי בעכו הולכים לבנות אצטדיון של 10,000 מקומות..תנסה למצוא עוד מידע ותוסיף את לרשימת אצטדיונים...יש כבר דשא..אבל יש בעיות עם הבנייה של היציעים...

6. GAL_XD Member

אה הבנתי =]

וסליחה שאני משגע או משהו ..
    מה לגבי מ.ס אשדוד ? יש לה איצטדיון - שכונה .
    פשוט מביש ומשעמם לראות בו כדורגל ...
    זה לא איצטדיון לליגת העל לדעתי .. עם זאת נוסיף גם את הבונבונירה של מכבי הרצליה .

7. kfiros Member

כן, רשמתי על זה במבזק ספטמבר.

הבנייה של הטריבונות היתה אמורה להתחיל החודש. בינתיים התכנון הוא 5,000 מושבים. אין לי מושג מה קורה עם זה.

8. kfiros Member

האיצטדיון של אשדוד באמת מיושן לחלוטין. העניין שאין לאן להרחיב אותו ומצד שני אין צורך ממשי לבנות איצטדיון חדש כשממוצע הקהל למשחק לא עולה על 3,000 וגם זה במקרה הטוב. בבוא היום, אם יהיו גורמים מממנים אז יהיה נחמד לתכנן איצטדיון 12,000 מושבים חדש.

האיצטדיון בהרצליה דווקא לא רע כל כך, ישן יחסית אבל בהחלט מספק את הסחורה. לא יזיק שיפוץ של המתקן עצמו (כמו בווינטר לדוגמא). קריית שמונה וסכנין למשל היו מרוצות מאוד אם היו זוכות גם הן לאיצטדיון שמסוגל להכיל 8,000 איש.

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/07
  9. Mehmet Member

האיצטדיון באשדוד ממש לא זקוק להרחבה. אפילו הייתי מקטין אותו קצת כדי לתת אווירה קצת יותר ביתית. מצד שני, הוא זקוק לשיפוץ מאסיבי. האיצטדיון הזה הוא גרוע כמעט בכל פרמטר, חוץ מכר הדשא שנחשב למצוין.

10. Voda_Coda Member

אה כן 5,000 עם אפשרות להרחיב...
    חשבתי פשוט שתביא יותר מידע...לא משנה תודה בכל זאת...
    והטריבונות היו אמורים להיבנות עוד בתחילת השנה...אבל כל הזמן דוחים את זה...אמרו בינואר יתחילו...אבל אני לא מאמין שזה יקרה...

11. kfiros Member

תבדוק בחיפוש, יש בספטמבר גם הדמייה של האיצטדיון.

בכל מקרה יש מימון (טוטו+עיריית עכו), יש את כל האישורים ויש שטח מעולה. מקווה שיתחילו להריץ את העיניינים מהר.

ככה יראה שלב א':
    http://www.gadish.co.il/images/proj/ako_1.Xxx

(מצאתי:
    http://www.asoccer.co.il/index.php?showtopic=18533
    )

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/07
  12. GAL_XD Member

זה נראה בסדר גמור לליגה לאומית ..
    ובואו לא נשכח שזה רק שלב א' ,
    יש מה לשפר אבל בתור התחלה זה סבבה לגמרי ואין תלונות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. orend84 Member

איפה הפסי רכבת יעברו ?

14. kfiros Member

נדמה לי שהבעיה עם הפסי רכבת היא באיצטדיון (מגרש אם נדייק) הישן בגבעת נפוליאון.

15. kfiros Member

הדמייה נוספת מעכו:

http://img170.imageshack.us/img170/1540/akko3fi2.Xxx