מאור מליקסון -צריך לבנות מחדש את הקריירה שלו?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י beitar4ever, ‏24/1/08.

1. Igi Member

בוזגלו עד הקיץ שיחק בסך הכל עונה אחת בליגת העל ובסך הכל די הרשים, אז מה בדיוק פשר המשפט ההזוי הזה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

2. Ben-Ami Member

חייב לעזוב, יש לו מה לתת.. הוא יקבל במה בכפר - סבא.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בוזגלו תמיד עבד קשה כדי להצליח, מליקסון בדיוק ההיפך.
    גדל לנו כאן עוד ראובן עובד, עם כל הצער שבדבר. הכעס הגדול שלי עליו היא לא היכולת המקצועית שלו, כי את זה אפשר לשפר תחת הדרכה נכונה, אלא החיים הרחוקים מלהיות ספורטיבים. מליקסון הוא הדוגמא הטובה ביותר לכך שאם לא משקיעים, וחיים בצורה ספורטיבית קשה מאוד להצליח. עד שהוא לא ישנה את הגישה הזאת, גם בכפר סבא הוא יהיה אולי מחליף, אך לא מעבר לזה.
    בכפר סבא יהיה לו קל יותר, בעיקר בגלל אופן האימון של אוחנה, שפחות שם דגש על כדורגל טקטי, אך גם שם אני בספק עד כמה יהיה אפשר להוציא מהשחקן הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/1/08
  4. BeitaReaLiverpool Member

חייב לעזוב, לטובתו.
    אבל לי לא אכפת מטובתו, בוגד, שיירקב.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכדורגל הישראלי, שבו למאמנים אין כשרון או דמיון, שחקנים כמו מאור מליקסון הופכים להיות הקורבן של הכשרון שלהם. גם העובדה שיחסי הציבור שלו פחות טובים מאלה של שחקנים אחרים (ואני לא מציין שמות בכוונה), תורמת רבות לכך שהתדמית שלו היא של ילד שטרם מבין את יעודו במשחק.

מאור מליקסון צריך לעבור לקבוצה שהמאמן שלה יאמין ביכולות שלו. מאמן שיכוון אותו ויגרום לו לנתב את כל הכשרון שלו לדברים שמכריעים משחקים. הכדורגל הישראלי כבר איבד את ראובן עובד. אני פונה למאמני ליגת העל בתחינה, אל תגרמו לאוהדי הכדורגל הישראלי לאבד גם את מאור מליקסון.

אגב, אם יש קבוצה שהייתי ממליץ למאור מליקסון לעבור אליה, היא מכבי נתניה. ומבחינתי, הוא יתקבל תמיד בזרועות פתוחות.

6. beitar4ever Member

טוב לאחר ששמעתי הרבה תגובות על מאור תרשו לי להגיב ,מאור היה שחקן כישרוני מאוד בבית"ר, ואני חושב שהוא היה אחד הכוכבים מפני שבבית"ר לא היו שחקנים בולטים כמו שיש היום בקבוצה, וזו הסיבה לכך שגם הרבה שחקנים צעירים שותפו אז בהרכב.
    בכל מקרה, מאור עשה ירידה ביכולת בשנה וחצי שעברו, בבית"ר לפחות היינו רואים ממנו מהלכים , דריבלים, משהו.. היום? נאדה.
    זה לא שבבית"ר הוא היה סופרסטאר ענקי, פשוט בבית"ר ראינו את הכישרון שטמון בשחקן, וחשבנו שלאחר המעבר לחיפה תבוא ההתקדמות המשמעותית אצל מאור, אולי לאירופה אבל טעינו.
    בכל מקרה יש כמה סיבות לכך שהוא לא מצליח:

* חיים בלתי ספורטיביים. מאור היה נוהג לבלות הרבה במועדונים, וכדומה ולכן הוא לא מקבל המון הזדמנויות בהרכב.
    * מתאמן בזילזול, הסיבה אולי העיקרית ביותר לירידה, היא שמאור לא מתאמן באופן רציני, אלא מעביר את האימונים בסתלב'ט, וזאתי עוד סיבה לכך שהוא לא מקבל הזדמנויות בהרכב.
    * מאור לוקה ב2 חסרונות ביכולת המקצועית שלו, האחת היא המסירה האחרונה,והשניה, יש לו בעיה בהבנה של המשחק הטקטי.

בכל מקרה מאור חייב לעבור לקבוצה אחרת אם הוא רוצה לשקם את הקריירה שלו, שמעתי שאוחנה מעוניין בו , אז שיחתום שמה, אוחנה היה אחד המאמנים שבנו את השחקן אולי הוא יצליח להחזיר למאור קצת מהיכולת שהייתה לו בבית"ר.

7. אדום עולה בבלומפילד Member

אוקיי אז מבחינת כשרון, מליקסון השחקן השני הכי מוכשר בארץ אחרי ראובן עובד.
    מצד שני, הוא נמצא במקום גבוה בעוד רשימה ביחד עם עובד, שחקנים מבוזבזים.
    מליקסון שפרץ בזמנו בבית"ר ביחד עם עוד ארבעה שכולכם מכירים:ארבייטמן,בן שושן,ברוכיאן ויצחקי.
    האמינו אז שהוא יגיע הכי גבוה מבין החמישה. היום ברור שזה אבסורד.
    את יצחקי אי אפשר בכלל להשוות אליו. ברוכיאן ובן שושן הפכו לחלק משמעותי ברוטציה של בית"ר. ארבייטמן בדעיכה בשנה האחרונה, אבל קיבל הזדמנות חדשה לחזור לעצמו בהפועל.
    ומליקסון? תקוע על הספסל של חיפה, בין אם הוא פצוע או שסתם רוני לוי מספסל אותו.
    איך זה קרה? קודם כל מליקסון טעה כשבחר לעבור לחיפה של רוני לוי, מאמן מצויין שלא כל כך מאמין בצעירים. אחד שתמיד העדיף שחקנים של עבודה קשה על פני פנטזיסטים כמו מליקסון.
    בעייה נוספת למליקסון ששייכת היום להרבה שחקני כדורגל צעירים, זה שמבחינת יכולת כדרור הוא מצויין אבל יש לו לקויות גדולה מאוד בדברים פשוטים של המשחק, כמו בעיטה למשל.
    מישהו ראה פעם את מליקסון בועט איזה טיל לחיבורים? לא נראה לי.
    הפציעה שהוא עבר לא הוסיפה לו הרבה ונראה שהוא כבר לא ימצא את מקומו בסגל של חיפה, שגם ככה מלאה בשחקנים שמשחקים על אותה משבצת שלו.

מה שהוא צריך לעשות עכשיו זה להגיד לחיפה שלום והתקדם הלאה.
    מליקסון צריך לזכור שהיו כבר מקרים של שחקנים שקברו אותם והוגדרו ככאלה שלא יפרצו כמו תמיר כהן לדוגמא, ושורה של כמה משחקים טובים הביאה אותו לבולטון ולהרכב של הנבחרת.
    זה עוד רחוק ממליקסון, אבל בחירה נבונה של הקבוצה הבאה שלו יכולה לגרום לו לתוצאות חיוביות.
    אני באופן אישי הייתי ממליץ לו לשחק בנתניה או בכפר סבא, קבוצות עם מאמנים צעירים שדוגלים בהתקפה, ולא פוחדים לתת הזדמנות לשחקנים מסוגו של מליקסון.
    נקווה שיבחר בדרך הנכונה ויחזור לעצמו במהרה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/1/08
  8. Fabio Junior Member

סרור בפ"ת הרשים אז יותר ממנו, אז מה?
    קל מאוד לדבר בדיעבד, אבל כשמליקסון היה בבית"ר חצי מהפורום כאן התלהב ממנו כאילו הוא הסטאר הבא של נבחרת ישראל.

9. תומר22 Member

ממש לא מסכים. הכל פה על השחקן, בלי קשר לאף אחד אחר. כל המאמנים שאימנו אותו (מאלי אוחנה ועד רוני לוי) האמינו בכישרון שלו ונתנו לו צ'אנסים (יותר מדי, לטעמי). הבעיה שמליקסון אף פעם לא לקח אותם. וכאן גם נכנסים לעניין יחסי הציבור. דווקא יחסי הציבור שלו טובים מדי ונעשתה לו תדמית של כישרון ענק שאסור שיתבזבז, למרות שהדברים רחוקים מכך. אין לו שום חוסן גופני, על חוסן מנטלי בכלל מיותר לדבר והכי חשוב - אפילו הפעולות האינדיבידואליות שלו, עם כל הטכניקה והדריבלים המרשימים, חסרות את הת'כלס. הוא משחק יותר כמו שחקן קטרגל ובעיקר לרוחב, בלי ניסיון של ממש לאיים על השער או ליצור מצבים. אותה בעיה ממנה ליאור רפאלוב עושה ניסיון אמיתי להיפטר בשבועות האחרונים. ודי בהצלחה.

כבר אמרתי פעם, יבנה בצרות בליגה א' דרום אז אולי כדאי למליקסון לבוא ולהציל את הקבוצה בה גדל. וקצת יותר ברצינות - שיילך לכפ"ס וינסה לתקן את הליקויים במשחק שלו במקום קצת פחות לחוץ וללא יותר מדי מתחרים על התפקיד. אוחנה יכול לשלב אותו בהרכב עם לוז וישראלביץ' ולעבות את הקישור ההתקפי, הרי גם ככה לכפ"ס יש רק חלוץ אחד נורמלי (יבואה).

10. יהודה ברוך Member

מליקוסון בסוף לא יעבור לסכנין כחלק מעסקת בוזגלו. חוץ מכפר סבא יש עוד איזה קבוצה שרוצה להשאיל/לקנות אותו?

נערך לאחרונה ב: ‏25/1/08
  11. Don Joan Roman Member

שחקן עם כישרון כדרור בלתי נלאה, אבל בלי יכולת להפיק מזה משהו מועיל עבור הקבוצה שלו למשך זמן רצוף, מדיי פעם הוא ייתן גול או בישול יפה כדי להזכיר שהוא עדיין כאן אבל בגדול הוא לא תורם לקבוצה שלו יותר מדיי, אף פעם לא אהבתי אותו במיוחד ולא הבנתי למה כ"כ מחזיקים ממנו, בגדול אני שמח שהוא עזב את בית"ר, בטח אחריי הדרישות המופרזות שלו מולדימיר שקלאר(300 אלף דולר לעונה שבהמשך ירדו עד ל100 אלף דולר לעונה, בחיפה הוא חתם בסוף על 150, אבל בבית"ר כבר הכינו לו אלטרנטיבה).
    הוא סוג של דנילסון ישראלי(כמובן שכל אחד והרמה שלו אבל הם סובלים מאותן בעיות).

12. כפר סבא בנשמה! Member

מכיוון שאין לנו חלוץ שני משמעותי ליד יבואה (לצערי לא גונזאלס ולא כנפו כאלו) יכול להיות שילוב מעניין במערך 4-5-1 שיבואה לבד בחוד ובקישור ישחקו לוז,ישראלביץ מליקסון ידין ואבובקרי מה שייתן צפיפות במרכז ויציאה מהירה למתפרצות עם ישראלביץ,מליקסון ויבואה המהירים

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

עכשיו שהבאנו את לימה,אין סיבה שמליקסון יישאר,הקישור שלנו במילא מפוצץ בכישרון ובשחקנים טובים,שיתנו למליקסון הזדמנות לפרוח בכפ"ס.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איך אתה כבר מסמן את לימה כמנייה בטוחה זיו? אני בטוח שלא צריך לתת לך דוגמאות על זרים שבאו עם הרבה רעש וצלצולים וסיימו כבדיחה מהלכת.
    מליקסון צריך לברוח מחיפה וזה בלי קשר ללימה...

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אמרתי שלימה מנייה בטוחה?
    אמרתי שעכשיו שהוא בא,הוא תופס עוד מקום בקישור ומן הסתם הוא יועדף על פני מליקסון.