מאבק האליפות בספרד:: רצף הנצחונות לא עוזר לריאל. אתלטיקו שלישית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏10/4/16.

1. Ever Banega Member

ברור שאף קבוצה לא יכולה להיות טובה כל השנה אבל ברצלונה הייתה רחוקה מזה, וגם אם מדברים על יכולת ולא על יציבות לדעתי לפחות באף שלב של העונה (או לפחות לא בחודשים האחרונים אולי רק בתקופה מאוד מסויימת) היא לא הייתה רמה מעל כולן.

2. Civil Anti Madridista

אז אתה כנראה נמצא על רף ציפיות לא הגיוני. בארסה פירקה כל מה שזז מאוקטובר עד אפריל, ולצד משחקים מרשימים היו גם כאלה שקצת פחות.
    אבל באף שלב של העונה היא לא הייתה רמה מעל כולם? בארסה פירקה את היריבה הישירה שלה על התואר עם 4:0 בברנבאו, פעמיים ניצחה את אתלטיקו בתוצאה זהה, ואני גם לא מעלה בכלל את ההיעדרות הארוכה של מסי לחודשיים כי הסתדרו בלעדיו מצוין.

אז בשורה התחתונה, איך לעזאזל אתה יכול לטעון דבר כזה בכלל?

3. Raulito Madridista

אתם יכולים כבר לשחק במארקה על סיום העונה של הליגה ולבחור את האלופה. הנה הלינק::

http://as01.epimg.net/img/especiales/futbol/calculadora/messi.Xxx?f=20160418 http://as01.epimg.net/img/especiales/futbol/calculadora/griezmann.Xxx?f=20160418 http://as01.epimg.net/img/especiales/futbol/calculadora/ronaldo.Xxx?f=20160418
    הלכתי עם הלב, אני לא יכול להמר נגד ריאל מדריד לצערי, אבל הראש אומר שבארסה וגם אתלטיקו ינצחו הכל, מה גם שהלוח של ריאל קשה יחסית.
    סימנתי האמת די בהגזמה, שבארסה תאבד נקודות גם בריאזור הערב וגם בדרבי הביתי נגד אספניול שני מחזורים לסיום העונה, 'אפקט הטאמודזו' למי ששכח; ואתלטיקו? סימנתי שהיא לא תנצח הערב בסאן-ממס, זו יותר משאלת לב.
    1. ריאל מדריד - 90 נק'.
    2. אתלטיקו מדריד - 89 נק'.
    3. ברצלונה - 87 נק'.

ריאל מדריד ניצחה רק פעם אחת בכל חמשת מחזורי סיום העונה, וכשזה קרה בעונת 2011/12 היא זכתה באליפות ה-100 נקודות ו-121 שערי זכות עם ז'וזה מוריניו.

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/16
  4. Ever Banega Member

המשחק השני נגד אתלטיקו (בליגה) דווקא גרם לי לחשוב שאתלטיקו אולי קבוצה לא פחות טובה או לפחות לא פחות טובה במצ'אפ בינהן למרות שבארסה ניצחה. אתלטיקו הצליחה להביך את ההגנה של בארסה אפילו ב9 שחקנים. האדומים אומנם היו מוצדקים אבל לבארסה היה הרבה מזל שהם קרו.
    לגבי ה4-0 התוצאה אומנם "משקרת" אבל אי אפשר להגיד שבארסה לא הייתה טובה יותר. כשאמרתי שהיא באף שלב של העונה לא הייתה רמה מעל מכולן התכוונתי לאירופה לא רק לספרד. ואם אני לא טועה המשחק הזה היה ב"תקופה המסויימת" שבארסה אולי כן הייתה רמה מעל כולן.

5. Civil Anti Madridista

מישהו טען שאתלטיקו לא קבוצה טובה? אתלטיקו קבוצה מעולה, שייכת לטופ האירופאי ובשנים האחרונות גם מספר אחת במדריד.
    "היו לברצלונה מזל שהאדומים האלה קרו" - מדובר באגדה מדרידאית מודרנית שעוברת מפה לאוזן, אני אפילו לא יודע איך להתייחס ברצינות לטיעון כזה אבל נשים את הדברים על השולחן - קבוצה שמשחקת כ"כ אגרסיבי צריכה לקחת בחשבון שהיא נמצאת גם בסבירות גבוהה לחטוף אדומים (הסטטיסטיקה גם יכולה להעיד), ואני בכוונה מדגיש את הכניסה הפראית של פליפה לואיס במסי - זה אכבר אדום ועוד שלושה משחקים בחוץ.

ובאשר לקלאסיקו בברנבאו - לא יודע מזה אצלך "התקופה המסויימת". אבל אני מסכים איתך שהתוצאה הייתה בהחלט משקרת - רביעייה בהנחה.

לסיום, אם לא ברצלונה - תציין לי קבוצה אחרת שעמדה בסטנדרטים והרשימה אותך יותר עד עכשיו.

6. xArtur Member

איכשהו מול בארסה תמיד מקבלים אדומים,או בארסה מקבלת פנדלים.קצת מוזר הייתי אומר. אבל בארסה לעולם לא תקבל אדום,שלא לדבר על שניים.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

7. Civil Anti Madridista

אז אחרי שסיימנו את וויכוח הסרק על היכולת "הלא מרשימה" של ברצלונה לאורך העונה, עברנו לוויכוח מרתק לא פחות - ברצלונה והשופטים.
    אז ככה מר בחור, ברצלונה לא "מקבלת פנדלים" היא פשוט מרוויחה אותם בזכות. קבוצה עם אוריינטציה כ"כ התקפית שמחזיקה בכדור באחוזים עצומים (ולראייה המגנים שלה שנמצאים יותר ברחבת היריב מאשר בהגנה) - נמצאת בסבירות גבוהה למצבי הבקעה, סחיטת עבירות ופנדלים.

ודבר אחרון - "איכשהו תמיד" זו ממש סיסמא יפה, רק תגבה אותה עם משהו.

yonmu אוהב/ת את זה.
  8. xArtur Member

האדומים התמידים מול ואתטליקו ובארסה.האדום שלא הוציאו לאיניסטה. עוד?או שהבנת את העניין?

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

9. Raulito Madridista

1. בארסה קבוצה גדולה, באמת. לא נכנס להשוואות היסטוריות. סגנון המשחק ייחודי.
    2. בארסה מקבלת מתנות פה ושם.
    3. בארסה קיבלה הכי הרבה פנדלים איי-פעם בהיסטוריה של הליגה, ועדיין לא נגמר.
    4. הדיון מתחיל להיות לא מעניין, אז שחררו עניין.

במשחק הגומלין באלופות - אם אינייסטה מורחק כפי שהיה צריך לראות - בארסה בכלל לא קמה מזה ולא משיגה את הכדור החופשי ההוא שהיה אמור להיות פנדל. בקלאסיקו פסלו לריאל מדריד גול חוקי משום מה. עכשיו תבוא ותגיד שהשופטים עוזרים גם לריאל מדריד וזה לא נכון, בוולפסבורג פסלו לכריסטיאנו גול שלא בטוח שהוא לא חוקי והפנדל שהגרמנים קיבלו זו המצאה אחת גדולה.

ונעזוב לרגע בצד את ענייני השיפוט, אי-אפשר להגיע לרצף מטורף כזה של משחקים בלי להרשים ואני חושב שבארסה התגברה על החודשיים בלי מסי בצורה יוצאת מן הכלל, גם אם בניטס הטיפש העלה הרכב פיפה - 4:0 בברנבאו זה לא מובן מאלין, בכלל לא, והתוצאה עשתה עימנו חסד. כחלק מפערי הרמות, יש משחקים שאין מוטיבצייה ומנצחים מהברקות אישיות, זה לא ייחודי לבארסה. מה שכן, בחודש וחצי האחרונים, להוציא את המשחק אתמול - בארסה לא משחקת כדורגל. בארסה תזכה באליפות לדעתי ובצדק, היא במקום הראשון מאז המחזור העשירי ובצדק. אני עדיין חושב שמוטב לה להשקיע בשחקן הגנה בכיר למשל. ואל תטעו, אני קורא בפורום של בארסה ציטוטים כמו 'רק שלא ירכשו עוד גלאקטיקוס בקיץ ונהפוך רשמית ל-'רעל'(ריאל מדריד'. אז יש לי חדשות בשבילכם - ברצלונה היא ממזמן כמו ריאל מדריד. היא גם קונה כוכבים בטריליון יורו. ניימאר וסוארז לא גדלו אצלה בקאנטרה. וגם לה יש רכישות הזויות כמו מאתייה ו-ורמאלן. הצעירים של בארסה לא מקבלים מספיק צ'אנסים, הימים האלה עברו. חסה מקבל יותר דקות מהמקבילים לו בקבוצה הראשונה של בארסה.

10. Civil Anti Madridista

ניקינו מהשולחן את סוגיית הפנדלים, עכשיו אנחנו מגיעים לחלק האחרון(?) של גנבת הדעת.
    קודם כל אתחיל ואומר שבענייני שיפוט "פעם אתה מרוויח, ופעם אתה מפסיד" - את זה אמר לא אחר משאר גאבי, קפטן אתלטיקו מדריד בשבילך.
    ובכל זאת, יש לך טענות על אחד האדומים שאתלטיקו קיבלה נגד ברצלונה במשחקים האחרונים? אתה באמת רוצה לפתוח את זה?

28.1.15 - גאבי מורחק בעקבות דין ודברים עם השופט, ארדה טוראן שזורק נעל על הקוון יוצא רק עם צהוב, ומאריו סוארז מורחק בצהוב שני.

30.1.16 - גודין מורחק בצהוב שני אחרי עבירה מטופשת, ופליפה לואיס מורחק לשלושה משחקים אחרי פגיעה מכוערת במסי.

5.4.16 - טורס שוכח שהוא כבר מוצהב, והעבירה שלו מאחור על בוסקטס מזכה אותו בצהוב שני.

11. Civil Anti Madridista

- ברצלונה "מקבלת מתנות" כמו ריאל מדריד.
    - כבר היינו בדיון הזה - ברצלונה לא "מקבלת פנדלים" היא פשוט מרוויחה אותם בזכות. קבוצה עם אוריינטציה כ"כ התקפית שמחזיקה בכדור באחוזים עצומים (ולראייה המגנים שלה שנמצאים יותר ברחבת היריב מאשר בהגנה) - נמצאת בסבירות גבוהה למצבי הבקעה, סחיטת עבירות ופנדלים.

במשחק הגומלין באלופות - אתלטיקו קיבלה את הפנדל כמו שהגיע לה, אבל השופט בחר שלא להחמיר עם ברצלונה ולהרחיק לה בנוסף גם את אינייסטה - מדובר בשיקול הדעת של השופט. במהלך הבא מדובר בנגיעת יד ברורה של גאבי ברחבה וזו טעות גסה, בטח ובטח בהתחשב בחשיבות התוצאה שיכלה לגרור את המשחק להארכה ואולי עד לפנדלים.

בקלאסיקו - זיכרון סובייקטיבי זה משהו שהתברכת בו בשפע. רק משפט לפני כן טענת בכזו נחרצות ש"אם אינייסטה מורחק כפי שהיה צריך לראות - בארסה בכלל לא קמה מזה ומשיגה את הכדור החופשי ההוא שהיה אמור להיות פנדל". זה מתכתב נהדר עם הקלאסיקו האחרון, דקה 26 - פנדל לברצלונה וצהוב שני לסרחיו ראמוס - האם גם באירוע כזה "ריאל מדריד הייתה קמה?"

Greek אוהב/ת את זה.
  12. Ever Banega Member

אני ממש לא מאלה שטוענים שבארסה מקבלת עזרה מהשופטים (אולי פה ושם אבל כמו שאמרת כל קבוצה מקבלת פה ושם), ואני גם חושב שהסגנון שלה גורם לה "לזכות" ביותר פנדלים והרחקות, ואולי אותו דבר אתלטיקו לצד השני (למרות שאני לא כזה מסכים עם זה). אבל גם אתה יודע שבסוף המשחק אם היינו חוזרים אחורה בזמן ומשחקים אותו שוב הסיכוי שלאתלטיקו יורחקו 2 שחקנים בצדק הוא קטן (גם 1). ורצה הגורל שהם כן יפגשו שוב ואפילו פעמיים ובשני המשחקים לא הורחק לאתלטיקו שחקן בצדק. ככה שזה שהסיכוי שיורחק שחקן נגד ברצלונה הוא גדול יותר מאשר שהוא יורחק נגד קבוצה אחרת לא אומר שהוא גדול יותר מהסיכוי שהוא לא יורחק, לא קרוב אפילו.

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

למה פיליפה לויס מסתובב חופשי בכלל? אם זה היה בארצות הברית, הוא כבר היה מוצא להורג. האירופים הרכרוכיים האלה...
    אדון רודף הצלחות, בחרת להתמקד על העבירות של השחקנים שלנו כאילו זה מה שהולך: ברסלונה מכדררת, אטלטיקו מכסחת. גם ברסלונה מכסחת, המרפק של מסי לחסוס גאמס לפני שנה היה יותר חמור מהמאבקים הגבריים של שחקני אטלטיקו.

amirb91 אוהב/ת את זה.
  14. Civil Anti Madridista

אני רודף הצלחות? יפה, יצירתי. קרא את רצף ההודעות לפני שאתה קופץ כי מעולם לא חסכתי בשבחים והערכה לשחקני אתלטיקו ובעיקר למאמן שלה.

מהות הדיון על "העונה הלא מרשימה של בארסה" התדרדרה במהרה לריטואל הקבוע של מסע הכפשות נגדה באמצעות השופטים, אדומים ופנדלים.
    את אתלטיקו לא אני הכנסתי לדיון, @xArtur ניסה להציג אותה בתור "הקורבן התורן מול ברצלונה" ולכן הוא קיבל וידאו על כל אחד מאירועיי ההרחקות שאתלטיקו קיבלה במפגשים האחרונים בין הקבוצות. ובשורה התחתונה שלשמה התכנסנו - כולם היו מוצדקים.

אתה אמרת "מאבקים גבריים" וברוב המקרים אני מסכים איתך. האגרסיביות הביאה אתכם למה שאתם היום, קבוצת ההגנה הטובה באירופה למעלה משנתיים. זה עדיין לא אומר שעל "מאבקים גבריים" לא מקבלים כרטיסים, כי על הפגיעה המכוערת של פליפה לואיס במסי זה התיאור האחרון שאפשר לומר עליה.
    חוזרים אחורה בזמן ומשחקים אותו שוב? דיי זה כבר מביך.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דקה אחרי הצהוב השני של טורס בוסקטס לא קיבל צהוב על כניסה לרגליים. זו הטענה שלי: השופטים מחמירים עם אטלטיקו ומוותרים לברסלונה.