לרשום ביומנים, הגמר הגדול: 17.5, ברצלונה - ארסנל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏23/4/06.

1. Paolo Maldini שחקן ותיקים

המתח עולה, עוד יומיים למשחק ואני כבר מרגיש את הרעד הזה שלפני משחקים גדולים באמת.
    המנה הראשונה היתה טובה אך לא מספקת, מילאן יצאה מהמשחק עם תוצאה רעה מאוד מכיוון שלא הצליחה לנצל את ההזדמנויות המעולות שקיבלה לשערים (שהיו מספיקים גם לניצחון משכנע).
    אז מילאן מגיעה לספרד עם הגב לקיר, ברצלונה עם מקדמה רצינית של שער חוץ אבל אסור לסגור לפני המשחק את העולה לגמר.
    זה רק 1-0, גול קטן של שבצ'נקו ממתפרצת מסכנה כבר משווה את העסק, שלא לדבר על מצב שבו מילאן תנצח 2-1.
    אנצ'לוטי חייב ללמוד מטעויותיו של מוריניו. מוריניו בא לקאמפ נואו, חיכה וחיכה ולא בא הגול. רונאלדיניו עשה לו טובה וגמר את הסיפור מהר. אנצ'לוטי צריך ללכת על כל הקופה ולהתקיף בכל הכוח כבר בהתחלה, צריך לפתוח את המשחק כמה שיותר, לשחק התקפי ולהסתכן.

את מצב הפצועים נדע רק ביום שלישי, אני מאוד מקווה שקאקה יוכל לשחק כי בלעדיו ההתקפה תהיה הרבה פחות מסוכנת.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

איתי זה נשמע מאוד הגיוני אבל אני למען האמת באמת בספק איך מילאן גם תלך קדימה ותכבוש וגם תצליח לא לספוג במקביל, ההגנה שלא לא מזהירה השנה ודידה גם לא עילוי, במקביל נראה שההתקפה מתבססת בעיקר על ימים טובים של שבצ'נקו וקאקא כשהשאר רק חלקים קטנים שמשלימים את הפאזל, אני אהיה מאוד מופתע אם מילאן תעבור, מאוד.

3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

חלק ממצב הפצועים במילאן מתבהר,אמברוסיני למשל גמר את העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/4/06
  4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין את הזלזול הזה בארסנל, למה שהיא לא תנצח את בארסה במשחק אחד? ומה הקטע הזה ש"בארסה לא תרשה לעצמה להפסיד", מה, וארסנל תרשה? עם כל הכבוד המצב של ארסנל הרבה יותר קריטי משל בארסה במקרה של אי-זכיה בגביע. כמו כן אני סומך על ונגר שכמו שגרם לארסנל לתת הופעות גאוניות נגד יובה וריאל, הוא יוכל לארגן את ארסנל למשחק אחד מול בארסה הגדולה. אין ספק שארסנל - בארסה זהו הגמר הראוי בין שתי הקבוצות שהיו הטובות בצ'מפיונז ליג העונה. אני מאד מקווה שמילאן תנצח 2:0 ביום רביעי, כי אני לא רוצה לפגוש את הקטלונים, אבל כדי לזכות בגביע צריך להתמודד עם כל הגרלה שנותנים לך. בינתיים בואו נתרכז בדייגים הצהובים - Come On You Gunners!

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני אוהב את ארסנל כי הם משחקים עם ההגנה הטובה ביותר בטורניר.. אז אולי אנגלים נחמדים צריכים להודות שיש מה ללמוד מארץ המגף...

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/06
  6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכל אופן סטינו קצת לתסריטי הזכייה של ארסנל לפני שהם עברו את ויאריאל היום, אני מאמין ומייחל שהם אכן יהיו בגמר, אבל גם בטוח שארסנל לא תצליח לשבור את השיא של אייקס ושלהאמן יספוג היום שער ראשון בעשרה משחקים, רק שארסנל גם תכבוש.

7. Yeste Member

גם סוכנויות ההימורים הציבו במשחק היום את ויאריאל כפייבורטית לנצח, השאלה באיזו תוצאה ?

באקרגקמפ מדבר על זילזול בארסנל, בעוד שחצי מהאנשים בפורום הזה כבר העלו אותם אוטומטית לגמר גביע אירופה, למרות שהם ניצחו רק 1:0 בהייבורי.

אין צורך לנסות ולשכנע את הגאונים פה שויאריאל מסוגלת ביום נתון לנצח כול קבוצה באשר היא (כן, אפילו את ארסנל "הגדולה"), ומשום מה יש לי תחושה שהם גם יצליחו לעשות את זה. המפתח למשחק היום מבחינתה של ויאריאל הוא שער מהיר. סביר להניח שהצוללת תתקוף את השער של הצרפתים בחמת זעם החל מהרגע שבו השופט ישרוק לפתיחת המשחק, ומיותר לציין עד כמה ההכרעה במפגש הכ"כ גורלי היום תהיה היום בידיהם של פורלאן וחוסה מארי או פרנקו, המוציאים לפועל. ויאריאל צריכה היום שער מאחד החלוצים שלה, לפחות אחד. באשר לריקלמה, הוא כבר הוכיח בעבר כי הוא יודע להגיע למעמדים הבאמת חשובים. השאלה היא עד כמה החברים שלו ישכילו לנצל היום את ההזדמנות ההסטורית והחד-פעמית שלהם להגיע לגמר האלופות. מהעבר השני, הקפטן של נבחרת ארגנטינה, חואן פאבלו סורין, חייב היום לאוהדים של ויאריאל על תצוגת הנפל שלו בהייבורי, במיוחד במחצית שנייה. משחק טוב היום של ויאריאל, לא טוב מאוד, והיא מסוגלת לעשות את הבלתי-יאמן ובו בזמן להחזיר את כמה מהעכברים שצצו בזמן האחרון בחזרה לחורים שלהם.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/06
  8. Paolo Maldini שחקן ותיקים

זאת באמת נשמעת סיטואציה קצת מוזרה לנוכח ההגנה של מילאן העונה.
    כאן אין מקום לטעויות, זה משחק של להיות או לחדול, כל השחקנים חייבים לתת 200 אחוז, להמר על כל הקופה ולקוות שנעשה את זה.
    אם היה מדובר בברצלונה נגד קבוצה אחרת אז היה קשה לי להאמין, אבל מילאן זו מילאן, בשנים האחרונות היא הוכיחה לנו כמה היא ווינרית (ונראה את האדיוט שיקפוץ ויזכיר את אסטנבול והריאזור).

9. EL Capitan Member

איתי, אתה צודק בזה שאין למילאן מה להפסיד, ולכן היא צריכה להמר על כל הקופה. אבל כמו שאתה אומר, שמילאן זו מילאן, בארסה הזאת זאת בארסה גדולה, שלא תתן בשום מצב, אחרי 1-0 במשחק הראשון בסן סירו, למילאן לגנוב לה את הכרטיס לגמר בקאמפ נאו מול כמעט 100 אלף קולס. אם לא יקרה מחר משו בלתי צפוי, בארסה תעלה לגמר.

דניאל, הבעיה באמת העיקרית של ויאריאל היא בהתקפה. פורלאן לא מזכיר את פורלאן של העונה שעברה (יותר את פורלאן של מנצ'סטר), חוסה מארי אפס ומגיז'רמו פרנקו בינתיים לא ראיתי כלום מאז שהוא הגיע לויאריאל. וכשכל שאר שחקני הקבוצה לא עולים ממש להתקפה, כמו שהיה בהייבורי, לארסנל הרבה יותר קל להתרכז בשמירה על ריקלמה, כי הוא נראה הנשק המסוכן היחיד שיש לויאריאל. לכן, היום במדריגל ויאריאל תצטרך לשחק התקפית טוב, כמו שהיא יודעת לשחק. וכמו מילאן, גם היא תצטרך להזהר לא לספוג שער, שגם מבחינה מנטאלית ישפיע מאד על המשך המשחק, ועשוי לגרום לחלק מהשחקנים להרים ידיים.

ואגב, ויאריאל לא חייבת שער מהיר, ממש לא. במצב של 0-0, גם שער של ויאריאל במחצית השנייה והמשחק פתוח.

10. city Member

לדעתי שחקן המפתח במשחק הזה הוא סול קמפבל. הבנאדם לא שיחק מאז ה-1 בפברואר (חוץ ממשחק בודד בו הוא נפצע שוב), והשאלה הגדולה היא האם הוא יצליח להשתלב מחדש במרכז ההגנה של ארסנל. אם ארסנל תבקיע זה לא ממש ישנה, כי אני לא מאמין שארסנל תספוג שלושה שערים, לא משנה כמה קמפבל יהיה גרוע. גם ונגר יודע את זה ובגלל זה הוא נתן להנרי מנוחה במשחק הליגה האחרון מול טוטנהאם. שער חוץ יגמור את הסיפור, וזה מה שארסנל תחפש, לפחות בתחילת המשחק.

11. Yeste Member

אין ספק בכלל שארסנל יכולה לכבוש את שער החוץ שיגמור למעשה את הסיכויים שלה, אך שער מהיר של ויאריאל, מנגד - לא רק שייפתח את ההתמודדות מחדש, אלא גם יועיל להם מאד בכול הקשור לפן המנטלי להמשך המשחק.

ושוב, משום שגונזלו וטקינרדי לא יכולים לשחק (כול אחד מהסיבות שלו ), סביר להניח שההגנה של ויאריאל תתקשה מאוד לשמור על שער נקי למול הנרי וחבריו, אף על פי שזה לא בלתי אפשרי מבחינתם. מצד שני, הם כבר הוכיחו השנה שבמשחקים הבייתים - בטח ובטח כשמדובר במשחק החשוב ביותר בתולדות המועדון הזה - הם מסוגלים לעלות הילוך.

12. EL Capitan Member

דניאל, השאלה אם כל זה יספיק מול ארסנל נחושה ולהוטה. זה תלוי גם במהלכי המשחק, לכן הדבר שהכי יכריע הערב, לדעתי, זאת יד הגורל והמזל. אם אלילת המזל תהיה בצידה של ויאריאל, יכול להיות, למשל, שההזדמנויות אליהן ארסנל תגיע (והיא תגיע, כמו שאמרת) לא ינוצלו. ככה שהכל יכול להיות, אל תנסו לגמור את המשחק ולהגיד שויאריאל תספוג בטוח. תחכו לערב ותהיו אחרי זה הרבה יותר חכמים.

13. city Member

אתה מדבר על הנרי, האיש עושה גול מכל חצי מצב שיש לו. אם ויאריאל רוצה לשמור על שער נקי, היא צריכה לסגור את אספקת הכדורים להנרי (וזה צריך להתחיל כבר בקישור). תתן לו שני מצבים והוא עושה מזה גול.

14. EL Capitan Member

וווויייי... גם הנרי בן אדם, הוא יכול להחמיץ ואז שוב כולם יקפצו ויגידו "לוזר". וחוץ מהנרי וססק, כל שחקן של ארסנל יכול להחמיץ הרבה מאד פעמים מול השער.

15. Arsenal fan Member

הקטע עם סול די מפחיד, אני לא יודע מה הביטחון שלו. התיאום עם ההגנה שלו לא נראה טוב שהוא שיחק, עד שסנדרוס נפצע הייתי די בטוח שאנחנו שומרים של שער נקי שוב. עכשיו, קשה לדעת. אני דואג לו, אם הוא יעזוב שוב במחצית, יהיה לו קשה למצוא את הדרך הביתה.

רייס חוזר. ככול שהדקות יחלפו ויאריאל תיהיה חייבת בסופו של דבר לנסות לתקוף. במשחק הקודם החלאות התגלגלו חצי שעה על הדשא, רייס יעשה את זה נפלא היום. צוללן אמיתי. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

http://www.cnra.net/media/yellowCard.Xxx
    טורה חייב להיזהר. גם פלאמיני, אבל זה לא קריטי.