לראשונה: ענישה חמורה לשופטי הכדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י מקסים לנגו, ‏8/10/07.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איך שנסובב את זה, ההחלטה היא טיפשית, לא במקום. ואם זאת לא הייתה מכבי ת"א וזה לא היה אבי נימני זה לא היה קורה. מה גם ששי שטרית נחשב שופט "פחות שמור" באיגוד. נראה לכם שאם זה היה מאיר לוי מישהו היה נוגע בו? הוא לא היה מקבל שבוע, הוא היה מקבל רק מילים חמות על החלטות אדירות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא חושב שאפשר להעניש כאן את שי שטרית כי טעויות קרו, ייקרו ועוד ייקרו גם בעתיד. נכון, המעשה לאחר מכן של הדרישה שלו מהקוון לשקר בהחלט חמורה, אך למרות זאת צריך להפעיל מעט שיקול דעת, ולחשוב על ההשלכות שיהיו לכך בעתיד.
    בשבוע שעבר אניימה נתן אגרוף לשחק היריב כאשר מאיר כהן עמד כמה מטרים ספורים מהתקרית. הוא לא שלף כרטיס אדום כמתבקש לאניימה, ואף כלל לא הועמד לדין. אולי בגלל היותו שופט בכיר יותר, אולי בגלל שלא היה מדובר בנמני אלא בשחקן אחר, אך משהו כאן רקוב, מסריח, לא כשר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/10/07
  3. Number 8 Member

אולי בדיוק מהסיבה הזאת, האיגוד רצו לכפר על טעותם ולהראות שהאיגוד עדיין חי ונושם. אולי אולי ואולי. המון אפשרויות.

ותעזבו את נמני בשקט, בפעם המי יודע כמה, שי שטרית הושעה בעיקר מהסיבה הפשוטה שלא הרחיק את אמנגואה, מה שכן היה חייב לעשות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/10/07
  4. GAL_XD Member

הענישה הזו מיותרת לטעמי , הטעויות האלה יקרו עוד בעתיד ...
    אבל נחכה ונראה מה יהיו תוצאות הפוליגרף ,
    אם שי שטרית שיקר אז הוא יורחק לצמיתות כך ש .. נגמרה לו הקריירה בתור שופט ,
    כנ"ל לגבי הקוון ..

לפי דעתי שי שטרית היה צריך לשרוק בו זמנית שאמנגואה משך לנמני בחולצה ולא היה מאפשר
    יתרון כי פשוט אמנגואה עצר את נמני ומנע ממנו להמשיך ..
    וכך גם היה מונע את התקרית והפגיעה של נמני על עליו כתוצאה מעצבים ותסכול !

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/07
  5. איגור .פ. Member

הגיע הזמן

6. מקסים לנגו Member

הזמן למה בדיוק? להשאיר את שיטרית בלי משכורת לחודשיים? להשאיר אותו בלי מגרשים לחודשיים? ועל מה עוד? על זה שהוא החמיר עם שחקן, החלטה שכל כולה הגיונית ועל פי שיקול דעתו הבלעדית. שפל מדרגה.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הענישה היא לא על ההחלטה אלא כביכול על עדות שקר בדו"ח המשחק. להרחקה של נמני אין בכלל שום קשר לפרשה. מישהו בכלל עוקב אחרי מה שבאמת קורה או שכבר החלטתם מראש?

8. Fabio Junior Member

כל מילה בסלע.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מישה וכל מי שטוען שהרחקתו של שיטרית נובעת מהשטות עם שחקן קרית שמונה. יש לי היכרות קצרה עם שי שטרית, אני מכיר את הבן אדם (זה לא אומר כלום אבל עדיין), אם הוא שלף אדום לנימני אחרי 50 שניות למה נראה לכם שהוא יחשוש מלהוציא אדום לשחקן קרית שמונה שקילל את הקוון?

אני משוכנע במיליון אחוז שמי שיצא כאן שקרן זה איציק כהן ששינה את גירסתו.

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/07
  10. בית"רי מלידה Member

היו שופטים שעשו טעויות גדולות בהרבה, ולא נענשו כך.

יש לי הרגשה שאנחנו לא יודעים הכל על האדום במקום צהוב שהוא הוציא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. Emil Member

העונש כבר נקבע? כי אני הבנתי שהשעיה משמונה משחקים זו המלצה בלבד לפני העמדה לדין...האם תמיד המלצות כאלו מתקבלות במלואן?

אני לא כ"כ אהבתי את ההתנהלות שלו במשחק, אבל זה נראה לי עונש קצת מוגזם. גם אם טעה, וגם אם לא הרחיק את שחקן קרית שמונה כשהיה צריך, זה עדיין הרבה יותר מדי. שופטים יצאו יותר בזול על דברים יותר חמורים בעבר.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה ברור, וזאת בדיוק הנקודה. מאיר לוי היה מקבל בכל מצב מחמאות על ניהול משחק שכזה באותה הדרך, העונש הזה מוגזם רק כי זה שי שטרית.

הכל באיגוד השופטים ידוע וסגור מראש.

13. a.m Member

בדיוק ועצם העובדה שלא נותנים לו אפילו ללכת לפוליגרף מעידה על כך שמנסים להפיל אותו.
    אני לא מוצא סיבה ששי שיטרית לא ירחיק את שחקן קרית שמונה אלא אם כן לא דיווחו לו, קודם לכן הוא הרחיק את בלו בעצתו של הקוון השני, אז למה שלא יקשיב גם לקוון הזה?

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כאמור לאחר שדנו כאן על מהי מידת העונש הראוי עבור שטרית, והיה ברור לכולם כי 8 משחקים הוא עונש לא פופורציונאלי לחלוטין, היום נקבע עונשו של שטרית. הנהלת איגוד השופטים החליטו שלא לקבל את המלצתו של יו"ר הוועדה המקצועית משה אשכנזי שביקש להרחיק את השופט משמונה משחקים, והחליטה כי העונש יהיה השעיה משלושה משחקים.

דעתכם על העונש ?

15. alan93 Member

כולם שם מפגרים..