ליגת ווינר 2009/10

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י COYS, ‏16/10/09.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כל הכבוד על ההשקעה, חברים!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

2. COYS Member

חבל שחיפה לא תשתף בסוף באף מפעל אירופאי כי בסך הכל היא יכולה להביא כבוד לישראל.
    בתחילת הקיץ דובר על כך שחיפה תתצטרף למפעל חדש,שכחתי את שמו אבל הוא כולל כמה קבוצות ממדינות מזרח אירופה,קרואטיה בולגריה וכו',הציעו לחיפה להשתתף ולא רק זאת אלא גם לארח את הפיינל פור של המפעל ברוממה!
    רוזן שקל את ההצעה אבל אז הגיעה ההצעה השנייה לשחק ביורוקאפ והוא הסכים,אני מקווה שחיפה עדיין תוכל להשתתף במפעל זה גם בשביל לצבור ניסיון אירופאי וגם בשביל אולי להביא לישראל עוד תואר אירופאי כי בסך הכל הקבוצות שם די חלשות.
    תודה על התיקונים בכל מקרה.

3. road runner Member

4. samoel Member

רואד ראנר קח בחשבון שהסיכומים האלה לא נכתבו אתמול ובליה שלנו זה רק היה טבעי(ועצוב) ששחקנים ייחתכו.
    אם אינני טועה גם חולון הספיקה לחתוך את דילוייני.
    ואותי עניין היכן טימי באווארס אחרי שנים רבות בישראל, אז את מי שזה גם מעניין הוא חתם בקבוצת אמצע מאיטליה, קאזרטה.

אגב, הליגה האיטלקית כבר שנים לא מציגה יותר מקבוצה אחת לרפואה, סיינה אבל שלא תחשבו שזה הופך את הישראלית לחזקה, יש עניין שנקרא לעמוד בשתי מסגרות זה משנה את כל הקבוצה ומלבד מכבי ואולי הפועל ירושלים אין קבוצות שמסוגלות לעשות את זה(חיפה לטעמי צעירה ולא מבוססת, לראיה על אף סגל טוב בשנה שעברה, יותר מדי נוטשים בעמדות חשובות - יפה ששמרו על ג'פרסון שחקן ענק). אני אחדד ואומר שלפי הגישה הזאת, חולון של האליפות לא הייתה מצליחה לא ביורוליג ולא בארץ אם הייתה משתתפת על אף שעל הנייר רבים השוו אותה לקבוצת יורוליג וכמובן מבחינת שחקנים אין צורך להזכיר את טאקר ושת' שהיו מתאימים.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד על הסיקור - ענק!

הטעות היחידה של מכבי חיפה לדעתי היתה שהם לא נלחמו להשאיר את דורון פרקינס והוא הלך למכבי...אם הוא היה נשאר הייתי אומר לכם שיש להם סיכוי יותר טוב משנה שעברה ללכת עד הסוף...ראיתי את פלוט רוסה והוא לא נראה לי מי יודע מה...

בכלל נושא אחר: למה אין אולמות כדורסל מתאימים בארץ?! הרי בשביל לשחק ביורוליג צריכים אולם של 5,000 מקומות, וגם ביורוקאפ צריך לפחות אולם של 2,500 מקומות, פרט לנוקיה שמכיל 11,700! מקומות (אחרי השיפוץ כמובן), והאולם באשקלון שהוא מכיל 3,300 אבל אפשר להוסיף לו הרחבה כמו שעשו פעם בגמר גביע המדינה ולהגיע ל-5,000 מקומות, אין אולמות מתאימים בארץ.

מה גם שאם קבוצות רוצות לקחת אליפות ממכבי ולעשות מעצמן קבוצות חזקות הן צריכות אולמות יותר גדולים גם כדי שיכניסו כסף מקהל חסויות ופרסומות וגם שאם יהיה פלייאוף ויהיו אולמות מספיק גדולים והקהל יהיה מעורב זה ייתן דחיפה וביטחון לקבוצה והם יוכלו לנצח את מכבי ולהתגבר על הפערים הגדולים (אבל חשוב שיהיה פלייאוף במקרה כזה ולא פיינל פור). מבחינת אולמות שרוצים לבנות אני שומע שנים כבר על האולם בירושלים שנקרא הארינה בהתחלה רוצים לבנות 5,500 מקומות ואחרי זה להרחיב ל-10,000 אני חושב שיעשו טוב בירושלים אם ישר יבנו 10,000 מקומות, כי יש להם 10,000 אוהדים למלא אולם שכזה. שמעתי גם על זה שרוצים לבנות מחדש את היציעים ברוממה ובמקום 2 היציעים המכוערים, לעשות יציע אחד גדול בכל צד וגם יציעים קטנים מאחורי הסלים ואז להגדיל את התכולה מ-3,400 ל-5,000 ומעלה. לא יודע איך הם יעשו את זה ואם בכלל. בנוסף שמעתי על זה שרוצים להרחיב את גן נר בעוד 1,300 מקומות ממה שהוא. מזמן שמעתי גם שרוצים לבנות אולם חדש במקום אולם הפחים (חובה!) של 5,000 מקומות אבל בגלל בעיה של גובה הגג (כי רוצים שזה יהיה אולם רק תכליתי) אז זה בוטל (שכונה). כמו כן שמעתי שרוצים לבנות בנתניה אולם של 3,000 מקומות (מכובד) אבל אני בספק אם זה יקרה. ומה לגבי עוד אולם חדש להפועל אוסישקין/ת"א בעיר עצמה? כל עוד חולדאי שם זה לא יקרה. אםז ה תלוי בו יהרסו גם את בלומפילד.

מכבי ת"א - היכל נוקיה 11,700 מקומות
    מכבי חיפה - רוממה 3,400 מקומות
    עירוני אשקלון - 3,300 (עם אופציה ל-5,000) מקומות
    עירוני נהריה - עין שרה 3,000 מקומות
    הפועל חולון - אולם הפחים 2,800 מקומות
    הפועל ירושלים - מלחה 2,800 מקומות
    מכבי ראשון לציון - בית מכבי 2,000 מקומות
    בני השרון - מטרווסט 1,800 מקומות
    גלבוע/גליל עליון - גן נר 1,300 מקומות
    עירוני רמת גן - זיסמן 1,200 מקומות
    הפועל עפולה - עירוני 1,000 מקומות
    מכבי אליצור נתניה - ישורון 750 מקומות

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/09
  6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

Arena rules and qualifications
    There are also arena rules for inclusion in the continental club competitions. Starting with the 2011-12 season, to compete in the first tier Euroleague competition, clubs must play in arenas with capacities of at least 10,000 people. To compete in the second tier Eurocup competition, clubs must play in arenas with capacities of at least 5,000 people. To compete in the third tier EuroChallenge competition, clubs must play in arenas with capacities of at least 3,000 people. Also, clubs must be in good standing with FIBA Europe's club rules and regulations. This means that clubs that have been punished in court for unpaid financial obligations to players and have refused to meet them cannot compete in any of the three continental competitions.

7. COYS Member

בהחלט אולמות בישראל זאת בעיה,אם היה להפועל ירושלים אולם ראוי ליורוליג לאחר שנת היול"ב הרבה הייתה משתנה,ירושלים הייתה משחקת ביורוליג,מקבלת יותר כסף ואולי יוצרת יריבות הרבה יותר משמעותית מול מכבי בליגה.
    5 אלף מושבים ליורוקאפ זאת בעיה,לא בטוח בכלל שפרויקט הארינה יהיה מוכן עד אז בירשולים.
    ציטוט מספטמבר 2009:
    "עיריית ירושלים באמצעות חברה מוריה, תחל בביצוע העבודות להקמת היכל הפיס בירושלים.בשלב א' יחלו עבודות התשתית: חפירה, כלונסאות ודיפון אשר יימשכו כ-10 חודשים, ומייד עם סיומן תחל בניית ההיכל.
    בכך למעשה תחלה בנייתה של הארנה בירושלים, שהינה חלק ממכלול שירותי ספורט, תרבות ופנאי המתפתחים באזור דרום מערב העיר.
    התוכנית המחודשת תכלול אולמות ספורט ואירועים בגודל של כ- 5,000 מ''ר תת קרקעיים אשר ינוצלו לפעילויות ספורט ופנאי לרווחת תושבי העיר ירושלים. בנוסף, תכלול בריכה אולימפית, מתקני ספורט מים משלימים וכפר אירוח לספורטאים מהארץ ומהעולם.
    פרויקט הארנה הוא פרויקט בסטנדרטים בינלאומיים בשטח של 40 אלף מטר מרובע. בסיום בנייתו יהיו בו למעלה מעשרת אלפים מקומות ישיבה. כמו כן, יכלול המבנה מתקני קבוצות, חדר כושר, מתקנים שונים, אזור עיתונות ומזנונים. ההיכל ישמש מלבד לפעולות ספורט על ענפיו השונים, גם כמרכז תרבות, בידור והיכל התכנסויות לועידות מהארץ ומהעולם, מרכז למופעי רוק וכנסים בינלאומיים.
    ''היכל הפיס'' יהיה מן המתקדמים והמשוכללים שנבנו בישראל ברמה בינלאומית שיתחרה במתקנים דומים בעולם.
    הפרויקט הממומן על ידי מפעל הפיס, מועצת ההימורים בספורט ועיריית ירושלים יכלול גם חלל תחתון רחב מימדים בהיקף של אלפי מ''ר אותם תכשיר העירייה בעתיד למתקני ספורט משלימים בענפים שונים ותחרויות מהארץ והעולם.
    בכוונת העירייה וראש העיר להשלים את הקמת הפרויקט תוך 36 עד 40 חודשים ולהעמידו כמוקד פעילות מרכזי לתושבי העיר ורווחתם."

http://img62.imageshack.us/img62/6990/0909005.Xxx
    http://img14.imageshack.us/img14/8077/0909016.Xxx
    http://img21.imageshack.us/img21/3973/0909007.Xxx

8. Y4K91 Member

פרוייקט מבורך-מי יודע אולי ירושלים יארחו מתישהוא יורוליג.
    לדעתי גם מכבי חיפה והפועל ירושלים לא נופלות מקבוצות יורוליג כמו פורקום סופוט, מילאנו ווילרבאן.
    ויכולים גם להאבק על מקום בטופ16

נערך לאחרונה ב: ‏17/10/09
  9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב שתדעו 3 מ-3 לפואנלברדה (בלי בורשטיין).

העניין הוא שפרט לירושלים/מכבי ת"א/הפועל ת"א/חולון כשתחזור אין קבוצה שמגיע לה אולם של 10 אלף איש.

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/09
  10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל,כל הכבוד לשניכם על הסיקור,נהנתי לקרוא אותו והוא היה מצויין ואני חושב שיותר טוב מסיקורים בתקשורת.

לצד כל אלה שנראות טוב יחסית בשוק ההעברות(ראשון,אשקלון,כנראה גם גליל עליון) ממש מוזר לראות את ההתפרקות של רמה"ש שאיבדה כל נכס שלה מהעונות הטובות - טפירו,אפי,סיסה ניוביל וכמובן אלה שעזבו לפני העונה שעברה,זה נראה שלרמה"ש תהיה קבוצה סופר חלשה.

היום ב-19:00 מכבי תשחק נגד ניו יורק ניקס במשחק ראווה(שידור ישיר בספורט +לייב).

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/09
  11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

למרות היותי קרוע בין שתי אהבותיי (מכבי והניקס, איתה נועדתי לסבול), אני כמובן אהיה עם הצהובים במשחק הזה, למרות הפסד צפוי ככל הנראה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx אגב, מישהו יבורך אם ישלח לי לינק שבו אוכל לראות את המשחק.......

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין כרגע לינקים, אך אולי יגיעו בהמשך.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

רמה"ש? אתה מתכוון בני השרון.

אגב הליגה תתחיל כבר בשבת עם משחק הפתיחה בין מכבי ראשון לציון להפועל ירושלים ב-18:30. למחרת "משחק העונה שעברה" בין מכבי חיפה למכבי ת"א ברוממה...אני צופה טיול קליל ב-20 הפרש כמו שהיה בשנה שעברה בחולון כשהם היו האלופים וחשבו שייתנו פייט.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח כן התכוונתי לבני השרון,לא יודע למה יצא לי רמה"ש.

אני מאמין ששני המשחקים של הפועל ירושלים ומכבי תל אביב יסתיימו בנצחונות קלים לפייבוריטיות,מחזור ראשון בדרך כלל מגיעים עם יותר דריכות.

15. samoel Member

אני דווקא רואה במשחק בחיפה מוקש לא קטן: שימו לב

ברביעי נשחק בלוס אנג'לס נגד הקליפרס. זה אומר שלכל המוקדם מכבי בישראל באזור הבוהריים של יום חמישי. ג'ט לג, עייפות משני משחקי אן בי אי וראש טרוד בקאחה לבוראל, נוסיף את העובדה שלפיני תהיה התלבטות קשה במיוחד את מי מהזרים לא להלביש, כאשר אני דווקא נוטה לכיוונו של פרקינס מכיוון שחיפה מחזיקה בשולשה גבוהים רציניים עם הרבה בשר (טיילר, ג'פרסון וקוז'יקרו) ועל כן נצטרך את פישר לאמפה ולאזמה. אבל בעוד דורון יחסר זה מציב את שאלת הגארדים קצת בבעיה כשההתקפה תקועה(וראינו שהוא כרגע הפותר הכי טוב להתקפות תקועות, לא בצורה שאני אוהב אבל עדיין) יש כאן המון גורמים שיכולים לסבך את מכבי ואני לא רואה טיול קליל, הלוואי שאני אטעה, לא מתאים לפתוח עם הפסד במחזור הראשון.