ליגת ווינר 2009/10

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י דנידין, ‏26/7/09.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי קונה שחקנים טובים כי היא צריכה סגל רחב,ברור שהיא לא קנתה את לימונד בשביל שיוביל אותה וישחק 40 דקות אבל אין מה לעשות שמשחקים ברמות הגבוהות כמו שסמואל אמר,צריך ספסל טוב,כמובן שאם מכבי היו מביאים זרים בשביל זה הייתם מתבכיינים שבמכבי יש רק זרים.
    אני די בטוח שאם ירושלים או כל קבוצה אחרת הייתה במקום מכבי הם גם לא היו מתעסקים במה שפוגע בתחרותיות או בנבחרת הלאומית,לא ראיתי כמעט קבוצות שכן דואגות קודם לאינטרס של התחרותיות או הנבחרת על חשבונם של הקבוצות,לא מהכדורגל לא מהכדורסל ולא משום ענף אחר שמעתי על דברים כאלה.

הלאה - מן הסתם שכל פעם שינסו לחוקק חוק או תקנון הם הראשונים שיזדעקו,הרוב של החוקים מתוכנן כמו הפלייאוף המסריח הזה,בשביל להעיף את האליפות ממכבי,זה לא סוד לאף אחד.

לא יודעים להפסיד בכבוד?סביר להניח שגם מהצד שלנו היו כמה פעמים שהתבכיינו,אבל אתה כנראה שוכח שכל הפועל ירושלים כרגע מושתת על זה שהם לא מפסידים בכבוד למכבי ובוכים על הכל מהכל.

אגב מי שמתעסק בפוליטיקה יותר מכולם זה דני קליין עם הבכיינות שלו על ימין ועל שמאל(בשנים האחרונות זה ירד קצת אבל עדיין לא חסר) וכמובן גם האוהדים של הפועל ירושלים שתמיד מתבכיינים על כל דבר קטן.

2. Ariel Member

אין ספק ידידי שזה "ויכוח" שלעולם לא יוכרע היות וכל צד מפרש אחרת את צעדי השני.

אמרת שאתה לא מכיר קבוצה שתקדיש יותר תשומת לב לתחרותיות מאשר לעצמה? ברור שלא. גם מכבי לא צריכה לנהוג כך. מצד שני, כמה כבר ליגות אתה מכיר שיש בהן שליטה בלעדית? רק במדינות בהן הספורט הוא עולם השלישי, שם גם הכדורסל הישראלי נמצא.

אבל אם כבר אתה מתעקש- מקרה דווקא מהכדורגל. בספרד של 2005 ריאל מדריד הייתה בשיאה אחרי 2 אליפויות רצופות. ברצלונה החליטה להחתים את רונאלדיניו מפאריז סן ז'רמן והחלה במגעים קדחתיים עם סוכנו. בשלב מסויים המו"מ פוצץ וריאל מדריד החליטה להיכנס לתמונה. לדעתך דמי הרכישה בסך 20 מיליון היוו בעיה עבור ריאל מדריד? וודאי שלא. אך בסטיאגו ברנבאו החליטו לוותר על השחקן לטובת ברצלונה , והסופרסטאר הברזילאי היה חלק משמעותי במסע של הקטלונים לשתי אליפויות גדולות. וודאי שאם ריאל הייתה יודעת שזה יהיה הנזק היא הייתה קונה את השחקן, אך זה לא סותר את העובדה שהעדיפו לוותר עליו בידיעה שהוא הולך לברצלונה מאשר לתת לו להירקב על הספסל שלה.

אני מאמין שמכבי ת"א נוהגת ההיפך, היא רוכשת דווקא את הישראלים הבכירים שלא זוכים לאחר מכן לדקות, לא בליגה ולא ביורוליג.
    אז עכשיו שנכנס "החוק הרוסי" אפשר להתנגח בטענה הזו כמו שאתה, samoel (שאמר דברים נכונים) ועוד רבים עשיתם, הרי מכבי חייבת ישראלים למשחקי הליגה. מצד שני מבט חטוף בטבלה ובה הסטטיסטיקה בדקות המשחק תוכיח בדיוק ההיפך.

ברור שמכבי ת"א חייבת לדאוג קודם כל לאינטרסים של עצמה, אף פעם לא טענתי אחרת. זכותה לעשות ככל העולה על רוחה בכספיה שלה. אך כל שאני מבקש זה קצת טאקט והגינות-

לוותר לקבוצות הישראליות שרוצות לרכוש/להשאיל (מכבי אפילו לא משאילה) שחקנים ישראלים שלא משחקים בלי לעשות דווקא, לנהוג בהגינות (גם אם "פרשת הפיצה" לא הייתה נכונה, מוני לא היה צריך לדבר עם צ'ורה דווקא בשבועיים של גמר הפלייאוף), ובעיקר לקבל בכבוד הפסדים בלי להתבכיין על שופטים ושאר ירקות (צודק בדבריך, הטענה הזו מופנית גם כלפי ירושלים וכל הליגה).

באשר לאוהדים- אני מעריץ הערצה אינסופית את אוהדיה של הפועל ירושלים. לא קל לגדול באהבה לקבוצה כזו מרושלת ורזה בהישגים.
    את מכבי ת"א הרבה יותר קל לאהוד כיוון שהכל בא ביתר קלות, לכן תמצא את מלחה מלא גם אחרי 10 שנים עקרות, ואת נוקיה ריק אחרי שני הפסדים רצופים ביורוליג.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריאל מדריד היא ממש לא דוגמא טובה,הקבוצה הזאת קונה כל מה שזז ולא אתה ולא אני יכולים לדעת למה היא לא קנתה את רונאלדיניו,יכולות להיות מאות סיבות שהם לא קנו אותו,בין היתר אולי בגלל שזה יהרוס את המרקם הקבוצתי או שחששו שהוא יבוא על תפקיד של שחקן.

בנוגע לקהל,יש לי המון כבוד לקהל שלהם,אני מאוד אוהב את זה שהם מעודדים יפה ותומכים בקבוצה שלהם שהיא לא בדיוק הנאה גדולה לאהוד מבחינת תארים,אבל כל ההתבכיינות המיותרת הזאת על כל דבר קטן שמכבי עושים או לא עושים הורסת הרבה מהקהל והם לא מבינים שהם יכולים לגרום להסתה גדולה שיום אחד איזה חולה נפש אוהד הפועל ירושלים יפגע בשמעון מזרחי,גיא פניני או מישהו כזה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אריאל, אני מאוד מכבד את דעתך, מאחר וכי אתה לא זורק סתם דברים לאוויר כמו כל שונאי מכבי, אבל בוא ונסתכל על שני הצדדים:

אתה אומר שמכבי מייבשת, אבל בוא תסתכל גם בכדורסל וגם בכדורגל על הסגלים של הגדולות: 80% ממנו בנוי על שחקנים שיכולים לפתוח בכל קבוצה אחרת, אבל מאחר והם משחקים בכמה מסגרות, הם נערכים לכל תרחיש אפשרי שעלול לקרות במהלך עונה. מי מנע מירושלים לקחת את לימונד כשנהריה נקלעה לבעיות כלכליות? או את שארפ ב-1996 כששיחק במגדל העמק? או את שרון ששון כשהיה באוראל גרייט?
    מצד אחד מתלוננים שלמכבי יש יותר מדי זרים, מצד שני מתלוננים שהיא לוקחת סתם ישראלים...אז עם מי אתם רוצים שהם ישחקו? עם הפיזיוטרפיסט והאפסנאי?
    וממה שזכור לי, גיא קנטור ישב על הספסל במלחה בשיא פריחתו, לימונד ישב שם כשיותם הלפרין שיחק במכבי וגם יהוא אורלנד המוכשר התייבש שם.

לגבי השינוי תקנון, מסכים עם rainman....מחוקקים כל כך הרבה חוקים נגד מכבי (וזה באמת לא סוד), אז מה אתה רוצה? ששימון יגיד לא נורא אם נסיים את העונה ללא הפסד ונפסיד את האליפות במשחק אחד?!?!?!?

והכי מקומם אותי זה השיפוט. מכבי מקבלים הרבה שריקות, זה נכון....ככה גם שאר הקבוצות, וזה לא משנה איך תהפוך את זה...עוד פעם סמי בכר? אין בעיה. נניח שהשריקה לא נכונה (למרות שהיא כן, פשוט כולם הולכים אחרי שלח, קל יותר לתקוף את מכבי). עדיין נותרו 5 דקות, עדיין ירושלים ביתרון....זה כמו שתאשים שופט בהפסד ששרק פאול שלא היה בדקה ה-70, ומאותה התקפה הקבוצה כבשה גול...נו באמת. דבר נוסף, מה תגיד על גמר הגביע שבה מכבי חטפה מהשופטים 19(!) עבירות ברבע?!?!?? לפתע כל האדומים השתתקו....מעניין....פתאום השופטים בסדר.

עזוב אריאל, כמו שאמרת, לוויכוח הזה מעולם לא יהיה פיתרון, כי כל אחד רואה זאת אחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/09
  5. COYS Member

לא היה פאול,וטפירו המצטיין על המגרש יצא בעבירה חמישית,שינוי מומנטום,הפסדנו את המשחק בגלל סמי בכר ותו לא.

אני חושב שהדיון התחיל בגלל הודעה שרשמתי,העדפתי שלא להשתתף בגלל שאני פשוט שונא את מכבי ולא יודע איך להסביר זאת.
    http://www.youtube.com/watch?v=rDfIOr1ByIc

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בבקשה, אוהד ירושלים טיפוסי.......ישר הפסד בגלל השופט, ואז הוא פשוט שונא את מכבי ולא יודע להסביר....אחלה טיעון.....תמשיכו לשנוא, אנחנו נמשיך להנות, אחלה סידור מבחינתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה די ברור לי למה אתה שונא את מכבי,אבל צריך לא להתעוור,סבבה גם אני שונא קבוצות ושחקנים אבל לא צריך להתחיל להמציא ולמצוא מתחת לבלטות כל מיני סיבות כאילו מכבי רעים והם האשמים היחידים שהליגה הזאת היא לא הליגה היוונית/ספרדית.

8. Ariel Member

כמו שהצעתי, וידידי עידן הסכים, עדיף שננטוש את ה"ויכוח" הזה כי מנצחים לא יצאו מכאן.

אין לי ספק שאתם צודקים בדבריכם, אולי גם אני צדקתי בחלק, אבל השורה התחתונה היא שהכדורסל הישראלי שאנחנו אוהבים לראות הוא ענף חולה ולא תחרותי, ותסכימו שכל העניין הזה מוריד מהריגוש והחוויה.

גילוי נאות שאולי הייתי צריך לציין בפתיחה- כילד ירושלמי גדלתי על קבוצת הפועל ירושלים. כשהייתי מצליח לרכוש מנוי (בעבר זו הייתה משימה בלתי אפשרית) הייתי מגיע למלחה, כשלא הלך הייתי צופה ישירות במשחקים ששודרו אז בערוץ המקומי בערוצי זהב (איזו נוסטלגיה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx )
    לפני מספר שנים עזבתי את ירושלים ויחד עם זאת גם התנתקתי מקבוצת הכדורסל. די נשברתי אם לומר את האמת ואובדן האליפות במקרה סמי בכר וטפירו גמר אצלי סופית את הסיפור.

את הדברים שהצגתי כתבתי מתוך כאב של אוהד ספורט ופחות כאוהד הפועל ירושלים. מעולם לא ראיתי במכבי ת"א מעבר ליריבות ספורטיבית. כל עוד היא שיחקה ביורוליג תמיד החזקתי לה אצבעות (והאמינו לי שהייתי מתחרפן ולא מבין איך הרגש נתן לי, אבל באמת שהצלחתי לשמוח בשבילה כשהצליחה לזכות ביורוליג).

אני מסכים שהדבר היחיד שיכול להציל את הכדורסל בישראל לא נמצא בחיפוש חקיקת חוקים בכדי לפגוע במכבי- לא החוק הרוסי, לא פלייאוף, לא אלו ישפרו את רמת הכדורסל.
    מה שצריך זה לחפש משקיעים שיזרימו כספים. כולי תקווה שגומא יצליח במסגרת המסע שלו ללונדון למצוא כמה יהודים טובים שיזרימו כסף לקבוצה, ובעתיד הקרוב כשייפתח האולם ותהיה פחות תלות כלכלית במשקיעים- ירכיבו גם קבוצת ניהול. לא מדובר בעסק יקר עבור אותם אנשים.

אבל הדבר שאני הכי מסכים איתו זה מה ש-rainman כתב: אסור בשום פנים ואופן לדרדר את הספורט לאלימות.

נערך לאחרונה ב: ‏13/10/09
  9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם ההודעה הזאת אני כבר הרבה יותר מסכים :)
    מה שכן - בשביל כדורסל טוב צריך יותר ג'ף רוזן ושמעון מזרחי והרבה פחות ארקדי גאידמק (ואיך שזה נראה גם גאידמק 2).
    אני מאוד אוהב את ההתנהלות הכללית של ג'ף רוזן,הרבה שקט,הרבה מקצוענות.

10. samoel Member

ידידי התרנגול,
    כששאראס יצא בעבירה חמישית נגד ז'לגיריס באותו משחק מפורסם, מישהו במכבי התרעם על כך שאיבדנו את השחקן הכי טוב על המגרש? הסוף ידוע לך כי מכבי לא נכנעה והמשיכה לנסות גם ביום רע.
    עידן רשם, בהנחה שאין עבירה ובכל זאת נשרקה אחת כזאת, היתרון היה ירושלמי המומנטום גם כן(הירושלמים בחרו לאבד אותו בעקבות היציאה, אם היו ממשיכים לשחק בלי טררם אני מניח שגם היו מנצחים), אבל פשוט קפאו הביצים, התחילו בביצורים וטענות ומענות לשופט במקום לשחק כדורסל עוד כמה דקות ולמעשה לנצח ולקחת אליפות. אני חושב שהעובדה שהייתם כל כך קרובים אז, מחזקת את הטענה שלכם שלא נעשתה עבירה, אני סמוך ובטוח שאת אף אחד זה לא היה מעניין במידה וכן הייתם זוכים. בסופו של דבר זהו ספורט ושריקות לכאן ולכאן.

11. zivmay Member

ככה זה בישראל, ידועים רק להתבכיין.
    שצ'אסקא, ובארסה עושות את זה בליגות שלהן, אומרים להן משהו? יש עליהן טררם כלכך גדול?
    מה אתם מצפים ממכבי? קבוצה שכל שנה רצה לפיינל פור. במיוחד שיש מירוץ חימוש כלכך גדול באירופה.
    אתם מצפים ממכבי שתביא שחקנים ישראלים כשחקנים מובילים? יש שלושה כאלה בעולם.
    הלפרין, שאם היו לו ביצים הוא היה בוחר להישאר, לא מכבי הייתה צריכה לשכנע אותו.
    אליהו, שממש לא שווה 1.2 מליון יורו לעונה. וכספי שבונה את עצמו כשחקן אין בי אי לגיטימי.

עם כל הכבוד, פניני, לימונד ואחרים הם שחקנים משלימים ( לבינתים, ללימונד וגל מקל יש פוטנציאל גדול).
    מכבי חייבת סגל ארוך ואיכותי כדי להצליח באירופה. ממתי מכבי צריכה להתחשב בקבוצות אחרות?
    שטויות בקצב.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלפרין חכם מאוד שהוא עזב,למה לו להישאר?הוא לא היה מספיק מוערך פה,מקבל פי כמה כסף שם והוא גם עם קבוצה שיש לה סיכוי על הנייר יותר טוב לזכות בתואר האמיתי,הוא ישחק בליגה יותר קשה ויותר תחרותית,יש לו סיכוי יותר טוב להתקדם מאולימפיאקוס לNBA מאשר ממכבי והוא יזכה לשחק עם 2 שחקני NBA,ביצים?עדיף להשתמש בשכל.

13. zivmay Member

מה זה הקישקוש הזה?
    לא היה מספיק מעורך? אם אני לא טועה הוא היה אחד הכוכבים של הקבוצה.
    זה שהוא רצה לעזוב, זה רק בגלל שאין לו ביצים להוביל קבוצה. אין לו ביצים להראות פה בארץ, שהוא יכול להיות כוכב בקבוצה ישראלית, שהיא למעשה הבית שלו.

אולמפיאקוס היא מקפצה יותר גדולה לאן בי אי? על מה אתה מדבר? איזה שחקנים יצאו מאולמפיאקוס לאן בי אי בשנים האחרונות?
    להזכיר לך כמה שחקנים הגיעו/ חזרו ממכבי לאן ב יאי?
    מכבי היא השם הכי גדול באירופה ב15 שנה האחרונות, וזה מתבטא גם ביוקרתיות שלו . גם בארצות הברית.

14. road runner Member

מצחיק שעידן כתב שני עמודים אחורה להפסיק להתבכיין על פערי התקציבים, וש"לא שמעתי אף אחד במכבי בוכה על זה שלצסק"א יש תקציב כפול משלנו".
    רק שלפני שנתיים רענן כץ הציע תקרת שכר ליורוליג. אבל מזה אפשר להתעלם, כי בכל זאת מדובר במיסטר RK.
    אז הנה היום בא פיני גרשון: "כל התקציב שלנו השנה לשחקנים הוא כמו שני שחקנים בברצלונה ושני שחקנים במדריד. שחקן אחד באולימפיאקוס - זה כמו התקציב של כל השחקנים שלנו".
    מתבכיינים? מכבי? מה פתאום!

ובענייני האלימות שאתם כל כך דואגים ממנה - תפסיקו לאכול את הדמגוגיות של שימון על "אלימות מילולית מובילה לאלימות פיזית".
    חלקכם מכירים טוב מאוד את הכדורגל הישראלי, ואתם יודעים טוב מאוד שמבחינת האלימות המילולית בכדורגל המצב לא הרבה יותר רע מבכדורסל, כשלעומת זאת האלימות הפיזית גרועה פי 100.
    מלבד אירועים בודדים שבבודדים שבהם האלימות מרימה את ראשה, האווירה במגרשי הכדורסל היא הטובה ביותר בארץ לעומת מגרשי ספורט של ענפים אחרים.

ואחרי שנסחפתי לענייני גן הילדים יש גם משהו מקצועי, הפועל ירושלים סיכמה עם ברנדון האנטר על הצטרפותו לקבוצה. שחקן פנים שאמור להוסיף את הפיזיות שכרגע אין מתחת לסל.

נערך לאחרונה ב: ‏14/10/09
  15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה קשור להוביל או לא להוביל?הבנאדם קיבל משכורת ענקית,הזדמנות לשחק בקבוצה גדולה.

שנה שעברה נראה לי הסיכוי להגיע מאולימפיאקוס לNBA היה הרבה יותר גדול ממכבי,הם הגיעו יותר רחוק ממכבי וגם יש להם תקציבי ענק שמושכים שחקנים של NBA לשם מה שאומר שגם מושכים סקאוטים ואנשי מקצוע שקשורים לNBA.

אגב אני ממש לא סגור על זה שמכבי השם הכי גדול באירופה,אני חושב שצסק"א ופנאתינאיקוס לא פחות גדולות.

road runner - לא שמעון מזרחי המציא את המשפט שאלימות מילולית מובילה לפיזית,אני משער שעל רצח רבין שמעת לא?זאת לא המצאה שלו.
    אבל זה לא רק הקללות,קללות יש בכל מקום,זה העוינות והשנאה הגדולה שמפחידים שיום אחד זה יקרה גם בכדורסל.