ליגת ווינר עונת 2007/8

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Number 8, ‏27/10/07.

1. Number 8 Member

http://www.tzahevet.co.il/images/small/BSLnewLogo.Xxx

ביום ראשון הקרוב תצא לדרך עונת 2007/2008 של ליגת ווינר בכדורסל. אז מה צפוי לנו העונה? כמו כל שנה - מכבי ת"א תסתכל על כל הליגה מלמעלה ורק קבוצה אחת תוכל לגנוב ממנה את האליפות, וזאת תהיה ככל הנראה הפועל ירושלים. בניגוד לעונה שעברה, מכבי ת"א עשתה רכש מאסיבי והסיקה מסקנות כדי שמקרה עונה שעברה לא יחזור על עצמו. למי שלא זוכר, סל של ג'ימי ארנולד, שדרך אגב משחק היום בהפועל ירושלים, העניק לצהובים אליפות נוספת. הפועל ירושלים של דן שמיר "גנבה" את שרון ששון וג'ימי ארנולד ממכבי, ושמיר מאמין שביחד איתם, ירושלים יכולה לעשות את הבלתי יאמן. בקיצור, המאבק יהיה בין מכבי ת"א להפועל ירושלים, עודד קטש נגד דן שמיר, הצהובים נגד האדומים.

הליגה תתרכז בעיקר בשתי קבוצות, ושאר הקבוצות תנסה בעיקר להפריע ולהפתיע - בני השרון של מאיר טפירו, עירוני נהריה של מתן נאור, ואפילו הפועל חולון שחוזרת לליגת העל.

משחקי המחזור ה-1:
    מכבי ראשל"צ - אליצור אשקלון (19:40, ראשון)
    עירוני נהריה - מכבי ת"א (20:00, ראשון)
    עירוני ר"ג - בני השרון (19:40, ראשון)
    גליל עליון - הפועל חולון (19:15, ראשון)
    הפועל ירושלים - גלבוע/עפולה (20:45, שני)

שתהיה לנו אחלה של עונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/10/07
  2. Gustavo Boccoli Member

דווקא ירושלים לא גנבה את ששון ובטח שלא את ארנולד. מכבי ת''א שיחררה את ארנולד למוסקבה האיזורית, לא הסתדר לו שם וירושלים קפצו על המציאה. שרון ששון לא היה ממש בתוכניות של קטש, ופדרמן עשה מעשה שלא אופייני למכבי ת''א ובמיוחד לא לדון שמעון, ונתן לו לעבור לירושלים. אם משהו מתקרב פה לגניבה זה טרנס מוריס, אבל זה מהלך מלוכלך של הסוכן שלו ואין כבר מה לדבר על זה. אם ירושלים לא תביא סנטר ברמה גבוהה מאוד שייצב לה את הצבע, היא תיהיה בעיה. קשה לראות מי ישמור אצל הגבוהים כרגע, ושמיר חייב לפגוע בול בזר שהוא יביא (לא תכונה חזקה אצלנו). חולון כמובן תיהיה ההפתעה ואפשר היה לראות את זה במשחק הראווה שלה נגד אשקלון, למרות שאשקלון של אז לא הייתה ממש רמה. עם משהו קצת יותר מוכח ממיקי דורסמן היה אפשר לדבר גם על מקום 3 ביי פאר. בכל מקרה, הרבה קבוצות התחזקו כראוי ותיהיה עונה טובה, הבעיה שגם מכבי ת''א התחזקה הפעם ואני מקווה שלא תברח לאחרות. אבל תמיד יהיה את הפיינל פור שיתן מתח, ואת הדון בוכה על זה.

3. Dimitar Berbatov Member

לצערי, העונה הזאת תגמר בעוד אליפות צהובה.
    אני לא מתלהב מהרכש שנעשה בירושלים. בליילוק אכזב מאוד עד אתה וגם רמאל קארי (אם אני לא טועה) רע. לירושלים גם חסר המחליף לאוסטין, והסנטר שכבר שנתיים אין לה. ג'יימי ארנולד ושרון ששון/גיא פניני מתחת לסלים זה קו קדמי רך. גם מרקוביץ' וארנולד ממש לא פתרון, אני כבר שנים לא מבין מה מרקוביץ' עושה בענף, מלבד החטאות עונשין ו"עבירות טובות", הוא לא עושה שום דבר.
    גם הקו הקדמי כמו שאמרתי לא מספיק טוב. העזיבה של מאיר טפירו היא אסון. מאיר, כמו בנבחרת היה עמוד השידרה של הקבוצה, המנהיג והשחקן הישראלי הטוב ביותר בקבוצה (והטוב בליגה).

אני, כמעריץ של טפירו, כמובן אפקח עין על בני השרון. אני מאמין שהם יגיעו לפיינל פור, ולדעתי הם גם יכולים להגיע לגמר. מאיר טפירו הוא תוספת כוח משמעותית. לכל הספקנים שאומרים שאין לו עדיין כוח אלה שטויות. טפירו הוא עדיין המוסר הטוב בארץ ובעיקר מנהיג. יחד עם טפירו כמובן ארז כץ הישן והטוב, קוקי בלצ'ר שאני מאוד מחזיק ממנו ועוסמאן סיסה שהוא חומה בהגנה ושחקן ההגנה הטוב בליגה לטעמי. יהיה מעניין לראות את אייבי שהגיע כמחליף לטפירו, והבנתי שמדובר בשחקן טוב מאוד שהרשים את בירנבוים באימונים.

עוד קבוצה מוכשרת היא נהריה, שלדעתי תשלים את 4 הגדולות ותגיע לפיינל פור. העזיבה של עמית בן דוד ובעיקר של רביב לימונד תשפיע מאוד על הקו האחורי של נהריה. הרבה תלוי באבי סוכר ופלדג'ר שנראה כאילו הוא נשאר שם כבר שנים.
    בכל מקרה אני מחזיק מאוד מאריאל בית הלחמי ואני מאמין שהוא יביא לנהריה פיינל פור.

4. A. Arshavin Member

ברוכיאן- בנהריה מרקוביץ' היה פשוט נהדר.

לדעתי חולון 'תפתיע' ותגיע עד לגמר, שם היא תובס. עוד אליפות צהובה זה בטוח.

5. Dimitar Berbatov Member

השם הוא יניב.
    בנהריה הוא היה טוב, בסדר. אבל בנהריה זה שונה. בנהריה כל הקו הקדמי נבנה סביבו, אם אני זוכר נכון.
    בירושלים הוא עולה מהספסל ורק מזיק, אני לא סובל אותו.
    לגבי חולון, לא יודע, אני לא בקיע במה שהולך שם, אבל אני שומע לא מעט אנשים שחושבים כמוך, על פיינל פור, והלוואי שזה יקרה. חולון מוסיפה המון צבע לליגה.

6. A. Arshavin Member

אני לא יכול לחכות למשחקים של חולון- ירושלים.

7. samoel Member

חולון בהחלט מרשימה הן על הנייר, והן במשחקי הכנה , אבל ראינו שמשחקי הכנה לא קובעים דבר וכשהכסף מדבר צריך ללכת לנסיון ולחולון מה לעשות אין כזה. מי ינהיג את הסגולים זו שאלת מפתח, ועד כמה דורסמן יוכל להתמודד עם בכירי המאמנים בארץ, כי ברור לכולנו שהם לא בליגה שלו. אם הכל יתחבר לחולון הם בהחלט מקום 3, וגם גמר הוא לא מילה גסה, ובכל זאת פיינל פור ייחשב להפתעה ,כמה יפה שלמרות שאנחנו יודעים מה הם "כנראה" יהיו שווים אנחנו מכנים אותם הפתעה. לחולון יש מסורת עתיקה עם מכבי ולא דווקא ירושליים וזה יהיו משחקים מעניינים, למרות שגם עם ירושלים אין בכלל ספק שיהיה מעניין, אולם הפחים חוזר וזה תמיד טוב. גמר חולון מכבי נשמע לי הדבר הכי טוב שיכול לקראת לכדורסל.

8. iverson13 Member

לא מאמין שיקרה..עם כל הסגל הנוצץ והכל...ירושלים מכבי אני אומר יהיה הגמר ואז..ההמשך כרגיל...
    הקבוצה רק עלתה ליגה..לא יודע איך הכל יתחבר..מיקי דורסמן מאמן ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx )
    אני מאוד מקווה שיגיעו לגמר אבל בכל זאת אני לא מאמין..בשביל להגיע לגמר הם יצטרכו לעבור או את מכיב או את הפועל...לא רואה אותה עוברת...ובכלל..אם היא רוצה להגיע לגמר(לעבור את הפועל בדרך)היא צריכה לסיים מקום 3...ויש קובצות יותר טובות ויותר מנוסות...גליל נהריה בני השרון...

נערך לאחרונה ב: ‏27/10/07
  9. Number 8 Member

בדיוק מהסיבה הזו, יש מרכאות. ירושלים לא באמת גנבה את ששון וארנולד, אך זה נראה כך.

אפרופו טפירו, בראיון למוסף הפתיחה של ליגת ווינר, הוא אומר לידיעות אחרונות: "לא משנה לי מי תזכה באליפות, העיקר לא מכבי".

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

נו יופי, הוא מנסה ליצור לעצמו תדמית של אנטי-מכביסט בשביל להיות האליל של אוהדי הפועל ת"א וירושלים. כבר פעמיים בעבר הוא חתם במכבי ומשהו השתבש ברגע האחרון, אין לי ספק שברגע שצביקה שרף ירים אליו טלפון הוא ירוץ עד יד אליהו.

11. Dimitar Berbatov Member

אל תהיה כל-כך בטוח.
    התקרית עם סמי בכר השפיע עליו מאוד, ואפשר להבין אותו. זה היה הסיכוי היחיד שלו לקחת אליפות.
    ולפני שאתם ממהרים עם חולון, קודם כל שיעברו את בני השרון ונהריה שהם הפייבוריטיות לטעמי לתפוס את המקומות ה-3 ה-4.

12. תומר22 Member

זה לא שמשהו השתבש. טפירו היה שייך למכבי ת"א והושאל לקבוצות אחרות כי המאמנים במכבי לא ספרו אותו ופחדו ש"המשחק השכונתי" שלו יפגע בקבוצה. הוא היה שייך למכבי, מבלי לשחק בה פעם אחת.

נהריה ובני השרון עוד מילא, אבל גליל ממש לא יותר טובה מחולון. הגליל בבעיה כרגע כי הם הולכים לשחק בשתי מסגרות קשות (הליגה והיול"ב קאפ) והסגל שלהם עדיין לא סגור ובטח שלא מתואם. נעשו שם הרבה טעויות בקיץ, וכרגיל הם יפתחו גרוע את העונה. חולון בנתה קבוצת כוכבים - יחסית למה שניתן לצפות מעולה חדשה - אבל הזרים שם מלאי אגו וזה בטוח יזיק בשלב כזה או אחר.

13. road runner Member

?!

אייבי הגיע על המשבצת של ניילון.

לגבי טפירו ומכבי, בסיטואציה מסוימת אני מאמין שהוא היה הולך למכבי בלי לשאול יותר מדי שאלות.
    במצב הנוכחי של איך שהסגל שלהם נראה פשוט אין לו מה לחפש שם.

14. משוגע בירוק Member

לא מבין איך אפשר לקרוא לחולון הפתעה כשלדעתי יש לה את הסגל השלישי בטיבו בליגה, וללא ספק העמוק ביותר - סגל לקבוצה שמשחקת ב-4 מפעלים בערך...

רכזים - גוני יזרעאלי, תגלית העונה שעברה, מורן רוט, שחקן נבחרת ישראל באליפות אירופה האחרונה ומאליק דיקסון, מלך הסלים של ליגת העל לפני שנתיים וקלעי מעולה.

גארדים - טריי סימונס, האיש שסחב לבד את גליל עליון לפיינל פור בעונה שעברה, אבישי גורדון, קלעי שלשות מעולה, עושה הגנה ברמה גבוהה ביותר ומנהיג, ויש גם את ליאור לוי, קפטן הקבוצה ושחקן נשמה ואת ג'ורדן קארדוס המתאזרח שיהווה שחקן 14.

פורוורדים - אריק קמפבל ששיחק שנה שעברה ביורוליג ונחשב לאחד הזרים האיכותיים ביותר ששיחקו בארץ, פי ג'יי טאקר שהגיע מהטורונטו ראפטורס, שחקן גדול מימדים וחיה על המגרש וממנו הכי התרשמתי עד עכשיו בקבוצה וכריס ווטסון, עוד מתאזרח, שחקן נבחרת ישראל לשעבר שיכול גם לשחק כסנטר. ובנוסף יש גם את טוני ווישהאם עם ממוצעים של יותר מ-28 נקודות בעונה שעברה בחולון למשחק, שחקן ליגת על מובהק.

סנטרים - עמית תמיר, סנטר נבחרת ישראל, ראיין לקסר, עוד מתאזרח שמשחק כבר כמה שנים בחולון ותמיד מספק את הסחורה, ריבאונדר מעולה ושחקן נשמה, ג'ף הורוביץ הוא עוד מתאזרח בגובה 2.07 שיקבל פה ושם כמה דקות משחק...

בקיצור עם רוטציה כזאת (14 שחקנים!!! בכל משחק 2 לא יישבו על הספסל) וכשעוד לא הבאנו את הסנטר המשמעותי שכולם מדברים עליו, כשלון יהיה פחות ממקום 4 וגם אם כן זה כנראה בגלל דורסמן שהוא חסר ניסיון ומאמן הגנה גרוע...

אני עשיתי כבר מנוי ומצפה כבר לתחילת העונה...תהיו בטוחים שבכל מה שקשור לקהל, תראו באולם הפחים, שהוא השני בגודלו בליגה אחרי יד אליהו, אולם מלא בכל משחק...

נערך לאחרונה ב: ‏27/10/07
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

תעירו אותי כשתחליטו מי תהיה סגנית האלופה. ואז אפשר יהיה לחזור לישון עד לפיינל פור.