ליגת ווינר סל 2012/13 - נקבע לוח המשחקים

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏16/10/11.

1. LIVERPOOL87 Member

רונן הדוגמא שלך עם הפיפא היא ממש לא במקום ואני אסביר למה כדאי לך להפסיק איתה, כשאתה משחק פרו אתה הבנאדם היחידי שמעורב במשחק. זאת רק ההנאה שלך נטו, אין כאן שיקולים כלכליים שלך ובנוסף אין מיליון אוהדים מאחורייך שרוצים ניצחון, אז אתה מרשה לעצמך ובצדק לחפש עניין ולבחור קבוצה נחותה כדי לגשר על הפערים.
    אבל מכבי היא מועדון כדורסל שעומדים מאחוריו עשרות עובדים שצריכים לפרנס משפחות, מיליון אוהדים שדורשים מהם רק ניצחון ומוניטין של קבוצה גדולה.
    אין כאן בכלל מקום להשוואות, אין שום קבוצה בעולם שיוצרת לעצמה אתגרים חדשים כדי לרדת לרמה הנמוכה של יריבותיה, אנחנו תמיד שואפים שהקבוצות יגיעו לרמתנו אבל המצאת מטרה חדשה שלא הייתה קיימת- איך להיות גרוע יותר, באמת כל הכבוד.

ויש הבדל בין מאמנים ושחקנים לבעלים, זכותו של שמעון להחזיק כל החיים קבוצה בדיוק כמו שחר, למה שחר לא עוזב את מכבי חיפה?
    השחקנים מתחלפים כל שנה כמו שאתה רואה וגם מאמנים לא מאמנים כאן יותר מכמה שנים, ככה שבלאט לא יהיה כאן כל החיים שלו אני מבטיח לך.

ובקשר למה שהגבת לי... WTH?!

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אגב, לפי הדיווחים האחרונים, פרקינס מתקרב למכבי. אני מאוד מקווה שזה ייצא לפועל בסופו של דבר, כי למרות השנה הלא טובה שהיתה לו מהסיבות המובנות, את הכישרון שלו אי אפשר לקחת וכמו שלנגפורד חזר לעצמו אחרי כמה חודשים ללא כדורסל, ככה גם פרקינס יכול לחזור לעצמו. שחקן נהדר שהיה מהגורמים המרכזיים שהקבוצה הגיעה לגמר לפני שנתיים והוא גם מכיר את המערכת והמאמן. שיסגרו את הפער ויחתימו אותו.

3. LIVERPOOL87 Member

פרקינס תהיה החתמה טובה אבל צריך לקחת בחשבון ובמידה והלפרין לא כאן ורוט היחיד שמצטרף הקו האחורי יהיה המוגבל ביותר שהיה כאן בקליעה. היקמן קלע טוב אבל פרקינס לא, על רוט אי אפשר לסמוך ביורוליג, אין לו גובה, פיזיות כדי לשחרר את עצמו לזריקות טובות.
    אני מאוד רוצה לראות כאן את פרקינס שביחד עם הלפרין ייתנו יכולת מגוונת בכל התחומים.

מקווה שזה גם ייסגר בקרוב ושנדע מי הסנטר הפותח של הקבוצה, מקווה שזה יהיה מאריץ\פרוביץ ולא בונסו שגם הוא די חזק כרגע במלפפוניאדה השנתית.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מסכים איתך לגבי פרקינס, למרות שגם היכולת שהפגין לנגפורד מבחינת הקליעה לא היתה יוצאת דופן, למרות שאין ויכוח שהוא קלעי טוב מפרקינס. רוט לא קלעי טוב, אבל כך היה גם יוגב לפני שהגיע. אם קצת יעבדו איתו, אני בטוח שהוא יוכל לשפר את הקליעה. צריך לראות מה לגבי הלפרין, אבל אין ספק שאנחנו צפויים להיות מהקבוצות החלשות מאחורי הקשת ולו רק בגלל העובדה שבלו עזב. מצד שני, הקו הקדמי אמור להיות הרבה יותר דומיננטי מהעונה האחרונה ובתקווה שגם בעיית הריבאונד תיפתר יחד איתו.

5. LIVERPOOL87 Member

אם מדברים על בלו, מקווה שהתרחיש הבא יקרה, אליהו חותם במינסוטה, ג'יימס יורד ל-4 עד נובמבר-דצמבר, ואז דיוויד המלך חוזר לקאמבק מהסרטים שלוקח אותנו עד ללונדון.
    תרחיש טוב מידי עבור הקבוצה הקיץ הזה, אבל תמיד כיף לפנטז http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

בכל מקרה גם כשדיוויד עזב אמרתי ואני עדיין חושב שזה לא נגמר, הוא יהיה כאן השנה או בשנה הבאה עם החוזה שמגיע לו, הפיור-שוטר הגדול בעידן הזה לא יכול לשבת בבית יותר מידי, מישהו צריך לקחת עליו חסות ומקווה שזאת תהיה מכבי.

הקיץ הזה הורג אותי כבר, שתתחיל העונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/champions.Xxx

6. Ice Cream חסה

1. כן
    2. לא.
    3. כן.
    4. לוותר על ישראל לטובת האדריאטית, ה-VTB, להקים ים תיכונית והמפעל של ג'ורדי המושחת. משעמם לא יהיה להם, גם לא יהיה חסר להם כסף, ותוך 100 שנה כשמצב התארים בישראל יהפוך לנורמלי הם יוכלו לחזור.
    5. בשביל מה הם צריכים ל"ליגת פח-אשפה" את חג'ג', לימונד, מגי, גרין וכו' כשהם גם ככה לוקחים כל שחקן נוער טוב במישור החוף והשפלה?

רוסיה זה כנראה המקום הכי הוזי לקיים בו תחרויות ספורט, ועדיין- לצסק"א יש תקציב פי 10 מקובאן ואוניקס קאזאן? לריאל מדריד יש תקציב יותר גדול מלכל הקבוצות הספרדיות ביחד?

ביום שבו טורניר הכדורסל השני ביוקרו בעולם יוותר על שיטת נוק אאוט לקביעת האלופה משלב שמינית הגמר וגם אליפויות הנוער והתיכונים לא יקבעו ככה, אז אני מוכן לשחק גם בלי פלייאוף (למרות שאם כמו ב-2000 או 2004 מכבי בטעות תסיים במקום השני, לא תעזור שום פיצה ולא חוזה מגבות יוקרתי והיא תיאלץ לוותר על תואר. נע, לא בחשבון של שימן ואוהדי מכבי העלובים).

מי זה RK?
    אהא- להשקיע קצת כסף יביא אולי אליפות אחת ב-20 שנה, להשקיע הרבה כסף לאף אחד אין טעם. וכמה אתה חושב פדרמן, רקנאטי והדון מוציאים מכספם? אני לא אתפלא אם לא בהרבה יותר מג'ף רוזן ומיקי דורסמן בזמנו. מכבי פשוט יכולה לעשות הכנסות מאוהדים, ספונסרים, ערוץ 1 (הא-אמממ!!!), ג'ורדי המושחת ומנויי סושי ששום קבוצה אחרת לא יכולה.

אני רוצה לראות כדורסל אמיתי.

כדורסל, בהגדרתו- הוא סוג של ספורט. ספורט, בהגדרתו- זה סוג של תחרות. הכדורסל שלנו כרגע תקוע באותו חרא של הכדוריד ברמת הליגה, ויש סיבה שבכדורסל אנחנו מצליחים אפילו במצב האיום של הנשים ובכדוריד קצת פחות- כי אנחנו משחקים ביבשת השנייה בטיבה, בניגוד לכדורגל וכדוריד שאנחנו מתמודדים עם הנבחרות הכי חזקות בעולם בטורנירים הכי קשים בעולם. עם כל הכבוד ל-3 הזכיות של מכבי באליפות אירופה (של-2 הראשונות מביניהן יש הרבה כבוד, באמת), האווה שמכבי הביאה למדינה גרמה לה להפוך למדינה של קבוצה. אתה בחיים לא תבין עד כמה שמי שלא אוהד מכבי פשוט נגעל מזה, עם כל הפירגון שבעולם על ההישגים הנאים בגזרת ג'ורדיליג.

ת'אמת, יש לי חבר קצת אינפנטיל שכל פעם שהוא היה מפסיד גביע או אליפות הוא היה חוזר מהשמירה ומתחיל מחדש, רק כדי להראות שיש כאלה שפשוט מכורים לניצחונות והצלחות. ומה שהדגשתי ממה שאמרת- זה כמעט אותו דבר כמו לומר שמכבי היא זונה שצריכה לספק למיליוני לקוחות אורגזמת זכיות כי האנשים האלה הולכים בעקבות הזין שלהם ולא הראש, הלב או הכליות. למרות שנראה לי שהאורגזמות של אוהדי מכבי כבר באות מזה שלאחרות אין- וזה די הגיוני בהתחשב בעובדה שיותר מדי גירויים גורמים לשחיקה...

לפרנס משפחות? טוב, נכמרו רחמיי...
    כמו שאמרתי במקרה של רוט, אני יכול להבין שחקנים שהרוויחו מעט כסף ויש להם אישה ו-3 ילדים בבית וברור למה הם צריכים את הכסף, אבל לא- כתבי ערוץ הספורט לא יגוועו ברעב עם הם יפסיקו עם הרימינג לבוס ושות'.

למה לתת צ'אנס אמיתי לשחקני נוער אמיתיים נחשב לירידה ברמה? מכבי היא הראשונה שעושה את זה בספורט? ולמה לחוס על הכדורסל הישראלי ולחפש מי ינענע לכם בכל רחבי אירופה (אני בטוח שליגה איזורית מסכנה תוכל להכניס לכם יותר מהקופליג) ולנסות להיות טובים מול הטובים, ולא גיבורים על ילדי כאפות עם מיליון דולר תקציב?

כתבתי במודגש את כל המאפיינים האחרים של הספורט מלבד שאיפה להישגים, ואני יודע שזה כמו מכות מצרים עבורכם..

ונחזור לנושא- פרקינס הוא קלעי טוב מאוד, ואלכס טיוס סופית בקאנטו. באתי לכתוב איזה אושר, אבל איכשהו זה יצא עושר בע'. אז תרתי משמע, שיהיה בהצלחה!

ועוד משהו נחמד מאותו אתר, בכללי כתבה מאוד נחמדה:
    "כמו שאמרתי, מבחינתי הנחמה שלכם בהלפרין בעיקר מצביעה על בעיית הגארדים בישראל. קודם תפתרו את הבעיות היסודיות בענף, אחרי זה תתלוננו שאין שחקנים. המתח בין הצרכים של מכבי מול אלו של הכדורסל הישראלי תמיד אפיין את המהות של המועדון."

פז חסדאי :aaa8:. מזכיר לי למה אני אוהב את וואלה.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

חולון: מבינים את החלטתו של רוט
    השחקן ניצל את סעיף היציאה שהיה לו בחוזה וחתם במכבי, בחולון הגיבו בג'נטלמניות להודעה, בניגוד לכמה אנשים כאן בפורום שיצטרכו למצוא תירוץ חדש "לגניבת" השחקנים של מכבי אחרי שרוט ניצל סעיף לגיטימי בחוזהו ולא, רחמנא ליצלן, נכפה עליו לחתום באלופת ישראל באיומי אקדח לרקה...

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

DeLaHaza - למכבי תל אביב צריכה להיות מטרה אחת, לזכות בכל התארים. ליתר קבוצות הליגה צריכה להיות מטרה אחת, לזכות בכל התארים גם כן. זה שלמכבי תל אביב מתאפשר לעשות כן ולאחרות לא, זוהי בעיה של אותן קבוצות אחרות, לא של מכבי תל אביב. כל זמן שעל הפרקט מכבי תל אביב משחקת עם חמישה שחקנים, בדיוק כמו הקבוצה היריבה, הכל חוקי.

10. LIVERPOOL87 Member

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קשה לי לומר שאני מאוכזב, למרות שהמצב בקו האחורי לא מזהיר. שחקן שתמיד סלדתי ממנו, שתמיד חיפש לברוח מאחרויות ומה שעוד יותר מעצבן זה שיש לבנאדם כישרון שהוא לא יודע איך להשתמש בו ולראיה הקריירה שלו, שפרט למכבי ולהיות קישוט בספסל של אולימפיאקוס, הוא לא הגיע יותר מדי רחוק. אין ספק שאנחנו עכשיו בבעיה, מבחינת הגארדים, אבל אני לא רואה מישהו מהליגה שיוכל להכנס למשבצת הזו. עדיין חסרים לנו גארד וסנטר, וגם תפילה טובה שתעזור למורן רוט להציג את היכולת המשודרגת של יוגב בעונתו הראשונה במכבי. אגב, מי ייתן ויוגב יסיים את העונה בעירוני אשקלון אחרי שייבעט מרוסיה באיזור ינואר.

12. LIVERPOOL87 Member

גם אני לא מת על הלפרין, אבל הוא קלעי יוצא מן הכלל טוב והוא גם מרכז מצוין, זה בדיוק השחקן שחסר לפאזל. אם לנגפורד היה כאן עוד היה אפשר להסתדר בלי יותם, אבל היות ולא מגיע שום זר קלעי זאת פשוט שערורייה לוותר עליו. כנראה שהם מאמינים שסילבן יהיה הסקורר במכבי, לי זה נראה לא טוב אחרי העונה האחרונה שלו בחיפה שהוא לא הצליח לנצח 17 משחקים רצוף.
    על פי גולדסטון אנחנו עוקבים אחרי קיצ'ן בוואגס, אם הוא מגיע לכאן יהיה לנו קו אחורי בפחות מ1.2 מיליון דולר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא חושב שאפשר לשפוט את לנדסברג אחרי חיפה כי ברמה האישית הוא היה טוב מאוד ואין מה להשוות את החומר שהיה לו שם לזה שיהיה לו במכבי (כמו שאנחנו נראים, אולי כן? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ). אבל כן אתה צודק, זה לא נראה טוב הקו האחורי, למרות שמזרחי אמר שהם היו ערוכים לאופציה שיותם לא יגיע, אני פשוט לא יודע אם זה אמור להרגיע אותי. אני עדיין תקווה שנמצא את הקלעי שאנחנו צריכים, למרות שאז זה אומר שפרקינס לא רלוונטי, אבל אני מעדיף אותו כאחד שכבר היה כאן. במקרה הגרוע, פשוט נזרוק את רוט למערכה, בתקווה שמשחקי הנבחרת קצת יחשלו אותו, אין לנו ברירה אחרת. כך או כך, גם באשמתה וגם לא, ההתנלות הקיץ היא אחת השכונתיות שאני זוכר אי פעם מההנהלה ועם כל הכבוד לפדרמן ובאמת אני רוחש לו כבוד, הוא חייב גם להקשיב לרחשי האוהדים והוא לא יכול להתנהג איך שבא לו מבלי לספור אף אחד. לא ביקשנו להשתולל עם סכומי כסף הזויים ליוגב, ריצ'י וקית', אבל דחיל רבאק גם לא צריך להגיע למצב שאחת הקבוצות הטובות באירופה עומדת על קו אחורי בסך כולל של מיליון דולר. זה פשוט לא רציני ובטח לא מצדיק את המנויים היקרים שהאוהדים קונים במיטב כספם. נקווה לסיומת טובה יותר לקיץ הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/7/12
  14. LIVERPOOL87 Member

ברור שאי אפשר לשפוט את לנסברג על פי מה שראינו מהקבוצה שלו העונה, וכמי שראה השנה את המחזור השבועי בקביעות ראה המון את חיפה כיוון שהם הצליחו להגיע למשחק צמוד פי 3 מכל קבוצה אחרת בליגה. חוץ מלנסברג הייתה שם קבוצה רעה מאוד ללא מנהיג וללא מאמן על הקווים, לא ברור בכלל מי נותן שם הוראות בקבוצה הזאת.
    אבל בכל זאת אם נרצה או לא להתעלם מכל השכונה שהייתה שם, סקורר שמועמד למכבי תל אביב צריך לקחת על עצמו משחק ולא להפסיד 17 ברציפות, איפשהו זה כן מרמז על האופי של לנסברג שהוא לא הצליח להרים את הקבוצה שלו ושקע לבינוניות.
    ככה שאם נקבל ממנו יכולת גבוהה של מעל 10 נקודות ביורוליג זאת תהיה הפתעה נעימה ופלוס ענק לקבוצה, אבל חלילה שלא יחשבו שהוא הקלעי של מכבי העונה וייבנו על זה.

אני גם חושב שמשקיעים המון בקו הקדמי, מדלי ואליהו זה צמד יקר מידי, הייתי רוצה לראות כאן את טיוס ומדלי, גם ג'יימס שאני מאוד אוהב אותו אבל כסנטר שלישי עם שכר של מעל חצי מיליון דולר זה המון כסף, זה מה שמרוויחים רוט והיקמן ביחד!
    ואם ההנהלה תתגמש והיא תוציא המון כסף על מאריץ' זה יהיה מובן למה הקו האחורי כל כך דליל. קבוצה צריכה להיות מאוזנת ועם כל הכבוד לקו הקדמי שסבלנו ממנו שנים רבות, אסור לשכוח שמשחקים נופלים על קו האחורי וצריך חברה רציניים שם מאחורה שייקחו את המשחק על עצמם.

בכל מקרה שום דבר לא סגור כרגע, ניתן צ'אנס להנהלה לשפר דברים, אבל אני כן חושב שצריך בכל מקום להראות דאגה ולא לפחד לומר ולמחות, עובדה היא שהיה שבוע שכל כלי התקשורת היו מלאים בתגובות זועמות של האוהדים ומדלי וסילבן חתמו ביחד.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

אני אגיד לך את האמת, מה שאותי הכי מפחיד בסיפור הזה של מכבי, שמשנה לשנה זה נראה כאילו למזרחי יש פחות משקל. גם אתה וגם אני מכירים את מזרחי של פעם, שלא היה נותן לשום דבר מהדברים שעשה פדרמן לקרות. ולמרות שאכפת לו שתמיד יהיה אכפת לו, זה נראה כאילו הוא משלים עם השטויות של פדרמן וגם את החיבור לקופל והיציאה נגד צביקה שרף די הפתיעה אותי.