ליגת ווינר סל 13/14 - מחזור 6

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏5/10/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

את פארגו ופרקינס קצת להגיד ש"דיוויד הביא", הם פשוט כיכבו בליגה המקומית פה ומכבי לקחה אותם לעצמה.

כשמכבי צריכה למצוא לעצמה שחקנים אמריקאים היא מתקשה בשנים האחרונות בגלל הנחיתות הכלכלית שלה, וכששאר קבוצות הליגה הישראלית לא מצליחות לגנוב פה איזה פארגו, שון ג'יימס או פרקינס, מכבי צריכה למצוא לבד ואז היא מסתפקת כנראה בכל מיני ריקי, טייריס או עוד כל מיני הימורים מקבוצות בינוניות באירופה שרק מהן מכבי יכולה לקחת שחקנים בשרשרת.

נערך לאחרונה ב: ‏11/10/13
  2. Telkiyski Member

מה זה קשור למוצא אתני?

בוא נגיד ככה.
    אחרי שסילבן או טיוס יפרשו מכדורסל, הם יגורו בישראל לדעתך?

הרי דריק שארפ שכולם מיהרו להגיד שהוא "ישראלי" מיהר לחתוך חזרה לסטייטס כשכבר לא הייתה לו משכורת שמנה ממועדון הכדורסל. דיוויד בלו היה שנה וחצי מחוץ לענף וגם ברח ישר לארצות הברית.

ואם אני בעד לקנות תוצרת הארץ אז גם יש לי העדפה למוצא אתני כזה או אחר? ואני גזען ולאומן?

אתם סתם מיתממים. אם מבחינתכם כל הסילבן וטיוס ובלו הם משהו להזדהות איתו בדיוק כמו אוחיון או גל מקל, תהנו. לדעתי זה מגוחך.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מה שאתה אומר פה זה משהו מסוכן ולאומן שלא בדיוק מתאימה לתדמית לפחות של אוהדי הפועל. אתה שומע את עצמך? לא דובר עברית = לא מזדהה? אני מכיר צנחן יהודי אמריקאי בדיוק כמו לנדסברג (אבא יהודי למהדרין, לא כשר לפי ההלכה אבל מבחינת אזרחות זה בהחלט תופס) שנהרג בלבנון - אז בתור אזרח אני לא מזדהה עם ההרג שלו? כי הוא לא דובר עברית? מכיר מספיק חיילים שנלחנו והיו ביחידות קרביות - וחזרו לארץ מוצאם מכמה וכמה סיבות. יש חוקים במדינה תודה לאל - ללנדסברג יש אותה אזרחות כמוני. פאקינג סו וואט שהוא לא מדבר עברית. הוא שווה בדיוק כמוני וכמוך, ואם זה מגוחך בעינייך, אז יש לך בעיה, כי כשסבא שלך הגיע לפה - וגם סבא שלי, הם לא בדיוק ידעו עברית. לא מגיע ללנסברג או למישהו אחר לצורך העניין - ג'וני או ג'ורג' - שיתחייסו אליהם שונה ממני וממך ומנעימי ומפניני. זה נקרא...........

גזענות.

4. Telkiyski Member

אז איך אתה מסביר את זה שלדנסברג, בלו ושארפ הם "ישראלים בדיוק כמוני וכמוך", אם ברגע שהם לא יהיו שחקני מכבי יותר הם יחזרו לגור בארצות הברית?

נוח לך לקרוא לי גזען ולאומן כדי להתחמק מהנושא המרכזי - אתם קבוצה של שכירי חרב אמריקאים.
    גזענות זה להגיד שמי שלא ישראלי הוא פחות טוב ממני ושמגיעים לו פה תנאים פחות טובים משלי לדוגמא.
    להגיד שאני פחות מזדהה עם אמריקאי שנמצא פה בגלל כסף מאשר עם מישהו שלמד איתי בתיכון, זו לא גזענות. סורי.

אם אתה חושב שאני גזען כי אני פחות מתחבר לאמריקאים מאשר לישראלים, זכותך.

לפי התיאוריה שלך, מי שמעדיף קבוצה טובה שיהיו בה כמה שיותר ישראלים, הוא גזען.

גנב דעת.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ברור, רק מה טוב ומה נעים, שלפי החוק במדינת ישראל ולא החוק של איתי הגזען, בלו, טיוס, לנדסברג, ארז ואיתי - הם אזרחי ישראל.

דבר איתי אם אתה רוצה רשימה של ישראלים שעזבו את הארץ לאי אילו מקומות, מאלף ואחד סיבות (הנה גם כאלה שזכו השבוע בנובל). אז בעינייך גם הם לא ישראלים יותר?

לגמרי אתה צודק. לא מכחיש. אין לי בעיה עם זה, אני מתעסק עם קבוצה מקצוענית לא עם נבחרת ישראל.

6. Telkiyski Member

אני אמרתי שיש לי בעיה עם זה שלפי חוק לי, לך ולסילבן יש את אותן זכויות פה?
    פשוט בגלל שאתה גנב דעת אז נוח לך להציג את זה כאילו טענתי שלסילבן מגיעות פה פחות זכויות ממני, אם תקרא מה כתבתי תראה שטענתי בדיוק ההיפך.

טענתי שאני פחות מזדהה עם אמריקאים יהודים שבאים לפה בשביל כסף ויעופו מפה ברגע ששמעון ודיוויד יחליטו שהם לא ראויים יותר לשחק פה כדורסל, מאשר עם שחקנים שלפחות יודעים עברית וגדלו פה מגיל 0.

אני מזדהה עם ביברס נאתכו וואליד באדיר יותר מאשר עם סילבן, איזה אנטישמי פאשסיט אני אה?

7. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אלוהים ישמור איך הגעת לביברס ובאדיר. כל כך לא קשורים לעניין. אני אתעלם מהערה הזאת.
    אין לי בעיה שאתה לא מזדהה איתם, אבל איך אתה מעז להטיף למישהו אחר עם מי להזדהות?

בעינייך בן אדם שלא דובר עברית ולא גדל פה מגיל 0 - אתה לא מזדהה איתו. עזוב את זה שמדובר בדעה גזענית ברמות, זאת דעתך ואני מקבל אותה, איך אתה לא מסוגל להבין, גם אם אינך מסכים, שאמות המידה של הזדהות לא בדיוק תואמת לכל אדם ובטח ובטח לא לשלך?

8. zivmay Member

איתי, לא משנה מה אתה תצא נגד מכבי. הוויכוחים איתך לא יגיעו לשום מקום.

9. Telkiyski Member

אם אתה חושב שאי הזדהות עם אמריקאי שלא יודע מילה בעברית היא גזענות, אז אין לך מושג מה זה גזענות, סורי.

אז בעצם כל המושג הזה "של צביוןם ישראלי" במכבי שמדברים עליו בכל מקום הוא בעצם רעיון גזעני אחד גדול בעיניך.

אם הייתי כזה גזען ולאומן דווקא הייתי סוגד לכל הסילבן ואלכס, רק כי הם יהודים, זה בערך מה שאתה עושה.

וzivmay, גם אם תמיד אגיד על מכבי דברים שליליים, זה לא אומר שהם תמיד יהיו לא נכונים. פשוט לכם אוהדי מכבי קשה להתמודד עם המציאות ועם מישהו שישים לכם את האמת בפנים כל פעם מחדש.
    פעם זה היה כשהזכרתי לכם את פרשת ג'וש דאנקן שלפתע נעלמה מהכותרות איך שהסתיימה הסדרה וכל פעם זה יהיה משהו אחר. קל לכם להגיד שאני אנטי מכבי והכל, אבל זה ממש לא קשור לתוכן הדברים שלי.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הבעיה היא בדיון איתך, לא הדעות, אפשר להסכים או לא, אלה האמירה המטופשת לקרוא לדעה שלך - ה"אמת". אני מקבל את הדעה שלך, אני חושב שונה ממך, אתה לא מקבל את הדעה שלנו - אתה חושב שאתה אומר את ה"אמת" - כאילו עניין ההזדהות הוא משהו שאפשר לקחת אותו לנכון או לא נכון. אף אחד מאיתנו לעולם לא אמר לך איתי קשה לך כי אני אומר את ה"אמת" ואתה לא. אנחנו אומרים את הדעות שלנו בתור דעות, אתה נעול בראש שמה שאתה אומר הוא האמת והשאר הוא לא האמת. זאת הסיבה שדיון איתך הוא בלתי אפשרי. איפשהו בבית ספר פיספסת את העניין של דעות שונות לאותו נושא מסויים. אם אני מזדהה עם לנדסברג ואתה לא אז אני צודק ואתה לא? או להפך? יש פה בכלל אמת ולא אמת? יש פה דעות שונות, אם אני מקבל את הדעה שלך - מה כל כך קשה לקבל את הדעה שלי (שכן מזדהה עם שחקנים כמו לנדסברג)?.

11. Telkiyski Member

הכל טוב ויפה, אבל איפה בדיוק אמרתי שאסור לך להזדהות ולהרגיש טוב עם זה שיש לך בקבוצה 10 אמריקאים?
    רק אמרתי שלי אישית זה נראה מגוחך ושזכותך לחשוב שזה בסדר ושהכל אחלה.
    אתה הסברת למה בעיניך זה אחלה ולמה אתה מזדהה עם זה (ועל הדרך ניסית גם לשייך לי את התואר גזען) ואני הסברתי למה בעיני זה מגוחך.

שוב אתה מראה שאתה גנב דעת.

12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

תודה, אגב גנב דעת, למה לשקר? 10 אמריקאים?

בוא נבדוק עובדות, אולי אתה צודק:

בקבוצה מכבי אלקטרה ת"א 4 אמריקאים (רייס, ג'יימס, סמית', היקמן),
    אוסטרלי (אינגלס),
    יווני (סופו)....

ו - 8 ישראלים ( הררי, לנדסברג, נעימי, אוחיון, כהן, פניני, טיוס, אלטיט).

לא אני קבעתי אגב מי ישראלי. החוק קבע.

אם אתה לא מאמין אגב
    http://www.maccabi.co.il/team.asp

יש עמודה שנקראת - אזרחות. לומדים את זה בתיכון.

13. Telkiyski Member

סליחה, 8 אמריקאים, יווני ואוסטרלי.

וכן, אתה גנב דעת, כי לרגע לא טענתי בדיון הזה שאסור לך להזדהות עם זה שיש לכם בקבוצה 10 אמריקאים (או בשבילך 8 אמריקאים, יווני ואוסטרלי) בקבוצה, אלא רק הסברתי למה בעיני זה מגוחך.

ואגב גנת דעת2, גם לא טענתי שלא מגיעה ל-4 המתאזרחים שלכם אזרחות.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מבולבל, אתה טוען שרשום 8 אמריקאים, אבל בפועל רשום בעמודת האזרחות 4 אמריקאים.

איפה טעיתי?

15. Telkiyski Member

ואני גנב דעת?

מצב נושא:
הנושא נעול.