ליגת ווינר סל 13/14 - מחזור 6

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏5/10/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

היורוליג אמור להיות מפעל ספורטיבי. ס-פ-ו-ר-ט-י-ב-י!
    ברגע שאתה בוחר את הקבוצות שמשתתפות במפעל לפי אינטרסים כלכליים אתה מאבד כל ערך ספורטיבי והוגן.

אם ריאל מדריד תסיים 6 בספרד בכדורגל, היא תשחק בליגה האירופית.

זה הביזיון. שמפעל שקובע את אלופת אירופה הוא "ארגון כלכלי" (או שיט אחר כלשהו שתבחר לקרוא לזה).

בוא בכלל נבטל את כל המוק' של המונדיאל והיורו ונחליט מראש שכל הנבחרות הגדולות כבר בפנים מראש, הרי זה משתלם כלכלית לא?
    עוד בטעות אנגליה, ברזיל או ארגנטינה יפקששו לנו פעם במוק' ויהיה מונדיאל בלעדיהם, זה לא משתלם כלכלית הרי לא?

בקיצור, ארגון כלכלי, אבל ממש, ממש ממש ממש לא ספורטיבי והוגן.
    גועל נפש וביזיון שהמפעל הזה הוא הבכיר ביבשת, אבל מתאים בול לשימון.

נערך לאחרונה ב: ‏29/10/13
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

סליחה, מי קבע שאלופת היורוליג היא אלופת אירופה? פיב"א היא ההתאחדות של הכדורסל העולמי והיא זו שהטורנירים הרשמיים שלה הם של אירופה. זה שכל הקבוצות הבכירות עברו ליול"ב בגלל כסף, זה כבר משהו אחר. תשים כסף, תקבע מה שאתה רוצה. גם הליגה הישראלית אמורה להיות מפעל ספורטיבי, אבל היא ממש ממש ממש ממש לא כזו. אבל זה בסדר, מניפולציות, בכי וקיצורי דרך תפור על רמי כהן.

3. Echte Liebe Member

פעם אחת תתן תגובה נורמלית בלי רמי כהן. תתייחס לאמת.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

האמת שאני כמעט ולא מתייחס אליו. האיש לא שווה תגובה. ואת התגובה הרצינית שלי אני חושב שאפשר לקרוא לפחות שלוש פעמים בכל אחד מהעמודים האחרונים כאן. היורוליג שמים כסף לליגה פרטית ובוחרים את מי שהם רוצים שישחקו עבורם. לכם זה נראה דוחה? אחלה. שימו כסף, תזמינו את הניקס, הלייקרס, הסלטיקס והפועל ת"א ותשריינו את עצמכם עד 2050. מבטיח לך שאף אחד לא יבוא אליכם בטענות.
    לכם גם נראה דוחה בלהשתמש בכל כך הרבה זרים ולא לתת לשחקן הישראלי לצמוח ומרוב שזה דוחה אתכם, אתם מחתימים אמריקאים כמו כל שאר הקבוצות ובונים את הקבוצה עליהם. אבל יש לכם טענות שהישראלי לא מקבל צ'אנסים בקבוצה שאתם בעצמכם מנהלים...

5. Telkiyski Member

תמשיך לדבר שטויות.
    ברוטציה של הפועל יש 5 דוברים עברית, אצלכם אחד (בעצם בכל קבוצה אחרת בליגה יש ברוטציה יותר דוברי עברית מאשר במכבי).
    הפועל מתאימה את עצמה לליגה, אם נחתים רק שני זרים נרד ליגה. זה לא אומר שעקרונית נתנגד לזה שלכל הליגה יהיו 2-3 זרים (כלומר, החתמת שני אמריקאים בלבד לא תוביל לירידת ליגה)

ומה אתה לא מבין? אני אומר שדוחה אותי שהמפעל הבכיר ביבשת הוא מפעל כלכלי וממש ההיפך מספורטיבי.
    בעיניך זה אחלה, סבבה לך. זכותי שזה ייראה דוחה בעיני.

הליגה הישראלית מוכרעת בשיטה לא ספורטיבית, בעיניך. בעיני גם סדרות זו לא שיטה ספורטיבית במיוחד כמו שאמרתי.
    ובלי קשר, ביורוליג הפיינל פור כן ספורטיבי לך אה?

תמשיך עם ה"לך תקים ליגה משלך" הזה... טיעון כזה דבילי.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

טיעון דבילי זה לטעון כמה דוברי עברית יש בקבוצה. למעשה, זה הטיעון הכי מפגר ששמעתי, בייחוד שרק לפני שבועיים סגרו לך כאן פינה וסיבכו אותך בשאלה של מי ישראלי בעיניך...מי שדובר עברית, או מי שיש שנחשב עפ"י חוק אזרח ישראלי...מוזר, אני ספרתי שמונה כאלו אצלנו. enough said.

איפה ראית שאמרתי שפיינל פור ביורוליג הוא ספורטיבי? מה שכן, כנראה שההבנה שלך בכדורסל היא כ"כ חלשה, עד שאין לך הבחנה לא רק בין סדרות למשחק גמר אחד, אלא גם מפעל ליגה ומפעל גביע. תמשיך לשכנע את עצמך שמדובר באותה שיטה, לא נוגע, לא מטריד ולא מזיז לי בשום צורה.

7. Telkiyski Member

אז אם בעינייך גם ביורוליג שיטת ההכרעה אינה ספורטיבית (פיינל פור), מדוע אתה לא יוצא נגד השיטה הזו?

אולי משום ששם השיטה דווקא פועלת לטובתך?

אבל העיקר שתשנה את הנושא לרמת ההבנה שלי בכדורסל, כי זה מאוד רלוונטי לנושא. רב אמן אתה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

למה לשנות נושא? רמת ההבנה שלך היא בדיוק לנושא, בכך שאינך מבדיל בין מפעל גביע שבו הפיינל פור הוא לגיטימי (ובגלל זה אני לא "יוצא" נגדו), לבין מפעל ליגה שמתפרש על עונה שלמה ובו משחקים מול כל הקבוצות פעמיים. אבל התשובות המתחמקות שלך עולות על שלי מבחינת התיחכום, זה בטוח. בכל מקרה, אני פורש בשיא, דיון השריון ביורוליג + מכבי אמריקאית + שמעון מזרחי רוצה להשתלט על העולם טייק 236457 מתחיל כבר לעייף אותי.

שא ברכה.

9. Telkiyski Member

אמרתי ששיטת ההכרעה של הליגה פה במשחק אחד היא ספורטיבית? לא.
    רק אמרתי שגם סדרות אינן סופר ספורטיביות בעיני כמו שאתה ואחרים מנסים להציג אותן (רק כי הן פופולאריות בעולם) ושבהינתן השריון הביזיוני שלכם, אין לכם זכות לבכות על שום שיטת הכרעה של האלופה פה, גם אם הייתה מוכרעת בהטלת מטבע.

יום טוב.

10. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

וואו. נס ציונה, את זה לא ראיתי מגיע.

לא יודע, כמובן שעכשיו הכל נראה שחור אבל אני מנסה להכניס דבר לפרופורציה. הקבוצה הזאת הרבה יותר טובה ממה שהיא כרגע מראה. עם רייס ובלי רייס ובלי רכז טבעי בכלל מכבי צריכה לשחוט את נס ציונה. אני לא מדבר על היורוליג ועל הטופ אלה על חיפה, נס ציונה וחולון. סגל השחקנים שנמצא בלי מאמן על הקווים צריך לנצח כל משחק כזה בפער בין 7 ל20. קשה באמת להסביר כי באמת שאין הסבר להפסדים וליכולת חלשה מול נס ציונה וחולון. סגרו פה את העמדה של הסנטר (שון, סופו וטיוס) וזה לא נראה טוב, יש גארדים יחסית טובים וגם אם יש חולשה מסויימת בעמדת הרכז, זה בטח לא אמור לבוא לידי ביטוי נגד נס ציונה. אם רייס ואוחיון לא יספיקו מול ריאל או קובאן, שיהיה, אבל מה שקורה בליגה....

לפעמים פשוט אין הסברים לדברים.

11. B.M06 Member

יש הסבר די פשוט לדעתי..
    בלאט די איבד את חדר ההלבשה, בגלל הרוטציות נוצר איזהשהו מצב של חוסר אמון בינו לבין השחקנים, ובין השחקנים עצמם. זה די בולט..
    ועוד נקודה: לא סופו ולא פרח, הסנטר של ירושלים, מתאימים לליגה. זרים מצויינים, אבל עדיף להשאיר אותם מחוץ לסגל, בגלל שהם לא מסתדרים עם האתלטיות של ה"סנטרים" בארץ. ראינו את זה יפה מאוד בין ירושלים לאילת, והשיפור ברמת המשחק כאשר פרח פצוע

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מנהל מקצועי, GM, עושה את זה בדיוק. בוחר שחקנים לפי תקציב נתון. סוג של יורדי קרויף.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כאן זה לא ה-NBA שה-GM הוא אלוהים. המאמן הוא אמור להיות האוטוריטה המקצועית היחידה בתקציב הנתון ועובדה שבכל אירופה זה גם מה שקורה. בפעמיים שמינו במכבי GM הכישלון היה חרוץ. ב-2011 בלאט לא היה צריך שום GM, נכון?

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

וואו, פתיחה ראשונה גרועה של מכבי מאז שאני זוכר את עצמי ואנשים בארץ התחילו להתחרפן. כמות הכתבות שקראתי על כך ש"האמיפריה צוללת" היא עצומה. כבר שולחים את מכבי להאבק נגד הירידה, כבר שולחים את בלאט הביתה. אז נכון, לא לזה פיללנו וההרכב לא ממצה עדיין את הפוטנציאל, אבל מפה ועד לבטל את מכבי כאילו היא איזו קבוצת תחתית? הזוי ולא רציני. אני דווקא שמח שההפסדים האלו הגיעו, כי אולי זה מה שיעיר את השחקנים.

גם לגבי פיטורים של בלאט אני לא מבין את האוהדים שמבקשים שהוא יילך. ומי יבוא במקומו? פרנקו? אדלשטיין? גודס? אין כיום מאמן ישראלי שיכול לעמוד בלחץ של מכבי פרט לפיני וצביקה. מאמנים בקאליבר של אובראדוביץ', מסינה, סקאריולו הם מעבר לטווח הכספי של מכבי. אז את מי לעזאזל רוצים להביא? להערכתי אם לא נכנס לסחרחורת של הפסדים ואנחנו לא נכנס, בלאט יסיים את העונה איתנו.

15. Telkiyski Member

זה לא רק הפתיחת עונה הספיציפית פה.
    זה תהליך של כמה שנים כבר.

זה לא רק בחוסר ההצלחה על המגרש, אלא הרבה יותר בתדמית ובמעמד של מכבי שהולך ויורד עם השנים האחרונות.

מצב נושא:
הנושא נעול.