ליגת העל נפתחת- פרויקט מיוחד ודיון המחזור הראשון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏19/8/04.

1. נדב מיכאלי Member

אלעד עזוב חיפה אתמול לא שיחקו כדורגל ,מליקסון עשה מהם קירקס ואם היה משחרר כדור בזמן היינו יכולים להגיע לעוד הזדמנויות.
    אם הראש של חיפה ברוזנבורג והם משחקים ככה עדיף בשבילם שלא יגיעו לרמת גן ביום שלישי .

2. אלי מתחן Member

את המשחק של בית"ר הייתי מחלק ל2
    1. עד ההרחקה של גזל
    2. אחרי ההרחקה של גזל

בחלק הראשון נדמה היה שתוצאת המשחק קבועה מראש, מליקסון נשחט (במלוא מובן המילה) על ידי שחקני חיפה שכנראה לא היו מסוגלים לסבול את ההשפלות שהוא מעביר אותם ולא מקבל שריקה. חשבתי אולי יש חוקים חדשים שאומרים שבעיטות לגוף ולפנים הם לא עבירה או שחוק העבירות בוטל לגמריי אבל התבררתי על טעותי כאשר באדיר רוסו ושאר חבריהם מקבלים עבירה על כל נשיפה קטנה לכיוון שלהם.
    ההרחקה של קורנפיין מעולם לא הייתה נגרמת (למרות שלדעתי איתו היינו מפסידים את המשחק) במקרה שחיפה היו קבוצה ספורטיבית, מילא הלינץ' על מליקסון שליהטט מול כל ההגנה ונעצר רק בכניסה ברוטאלית אבל אחרי זה לא לעצור ולהוציא כדור החוצה ששחקן של היריבה על הדשא? זה משחק לא ספורטיבי.
    בנוגע לסאגת מליקסון, מישהו צריך לשים לזה סוף. השחקן יוצא בכל משחק מדדה וחבול בגלל עבירות עליו שלא נשרקות. אני יודע שזה מרגיז שחקנים כמו וואליד באדיר שילד שמגיע להם עד לחזה משפיל אותם אבל מכאן ועד לנסות לגמור לו את הקריירה יש עוד דרך ארוכה. מחוץ למגרש הכניסות האלה היו מכניסות אותו לכמה חודשים לכלא, אבל כמובן, מכבי חיפה זאת מכבי חיפה ומי זה מליקסון שיעבור שחקנים שלהם בכזאת קלילות, הוא חייב להיענש, ועושה רושם שאלון יפת די הסכים עם השחקנים שלהם. עבירה אחת לא נשרקה לטובתו בכל המשחק(!!!). ועדיין למרות הכל, מליקסון היה המצטיין (דבר שנעלם מעיניהם של כתבי ידיעות שסביר להניח שלא ראו את המשחק).
    ועכשיו חזרה למשחק, מכאן והלאה המשחק התקיים בשליטה קלה (מאוד) של חיפה בזכות מלחמה אדירה של השחקנים שלנו, שהצליחו להגיע לכמה מצבים כמו ההחמצה של אסולין (שלא הוזכרה משום מה בעיתון).

ואז קרה מאורע מדהים, כאילו נעצר הזמן ואלון יפת של החלק הראשון הוחלף בשופט נייטראלי.
    הוא העניש את רביד גזל הכסחן והרחיק אותו והנה, המשחק שוב שווה כוחות.
    הגול של חודידה בא אחרי טעות גסה מאוד של אורי אוזן שלרגע שכח שבכדורגל מחפשים את הכדור ולא את דוד אמסלם. הרמה מצויינת (ממקום מושבי זה נראה לי כמו הרמה של מליקסון אבל בעיתון נכתב שעידן מליחי דווקא הרים) ונגיחה מפתיעה של חודידה. כמה שניות של שקט ביציע שלנו מההלם ואז חגיגות שלא נראו כמותן מאז השער של תורג'מן מול הפועל ת"א בעונה שעברה.
    מכאן ואילך בית"ר הלכה אחורה והסתפקה במתפרצות קטלניות של מליקסון ואסולין, שהניבו יותר מצבים מסוכנים אפילו מהלחץ של מכבי חיפה.
    פציעתו של מליקסון ומספר חילופים (נכונים) שהביאו את בית"ר למערך 4-4-1 שכלל 4 קשרים אחוריים שלא התקשו לשלוט במרכז המגרש אל מול הקישור המדולל של חיפה ולהעביר את הזמן בניחותא.
    בדקה ה93 שרק אלון יפת (או הכפיל שלו) לסיום ונתן את האות לחגיגות צהובות שחורות בח'ירבת אליעזר ובסביבתו על התיקו המכובד.

שבוע מצויין שיהיה לכולם, בשבוע הבא הפועל ת"א מגיעה לטדי לדעתי, היכולת הזאת תספיק מולה.

3. נדב מיכאלי Member

דווקא אני מאד חושש מהמשחק הזה.
    הם בהרכב מלא יהיו.
    אבל זה טדי ואולי יהיה מגרש מלא ככה שהיתרון לנו.
    ואני מקווה שנימני וארבייטמן יחזרו

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי דעתי נימני וקורנפיין לא משחקים בגלל השעיות מסיבות כאלה ואחרות. לגבי דנין וארבייטמן אני לא יודע.

בקשר למשחק- אני מאוד מקווה שהראש היה ביום שלישי כבר, כי אסור להגנה שלנו לחטוף גולים ככה (חודידה נגח חופשי ומאושר!) ואסור להתקפה שלנו לתת להגנה היריבה להתמודד עם ההתקפות כל כך בקלות, למרות שלפי התקציר שראיתי, קצת שכל לג'ובאני וקצת מזל ליניב קטן ואף אחד לא היה מתפלא שלחיפה יש 3 נקודות.

5. אלי מתחן Member

בתקציר לא הראו את המצבים של אסולין, והיו לפחות 3 כאלה

6. נדב מיכאלי Member

אני מאמין שנימני ישחק.
    90% שהוא ישחק,אין להתאחדות נימוק אמיתי להשעית נימני.
    וקורנפיין לא ישחק?סלומון ישחק ויהיה גדול.
    וריבוקה ...חיפה צריכים להחליף מאמן .
    תביאו את קשטן אתם יכולים לעשות את מה שמצפים ממכם .
    רוני לוי מאמן כמו שאברהם גרנט מאמן.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו באמת.
    מליקסון עושה בלי הפסקה הצגות.
    נופל מכל דבר, מחפש את הפאולים, העבירות, ההצגות, וגם לא משחרר את הכדור בזמן.
    קורנפיין אתמול לא היה צריך לקבל אדום, גם לא גזל, לדעתי יפת(שידוע כשופט שאוהב לחמם משחקים) הגזים.
    מליקסון נופל בלי הפסקה, ובהרבה מהמקרים בלי שעשו עליו עבירה.
    כתוצאה מזה, יש מקרים שכנעשת עליו עבירה, היא לא נשרקת, כי בגלל התחזויות הרבות שלו, השופט מחמיר איתו.
    אין קשר לעובדה שמליקסון הוא שחקן טוב עם פונטציאל מעולה (רק צריכים ללמד אותו לשתף יותר את החברים ולשחרר את הכדור בזמן, מה שהיה החיסרון שלו גם בשנה שעברה).
    ושוב, במקום שמליקסון יתרכז בהצגות שיתרכז בכדורגל, ככה בפעם הבאה שיהיה עליו פאול, השופט לא יחשוב פעמיים האם לשרוק...

8. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

רקובה זה השם...
    בכל מקרה, חס וחלילה קשטן! ישעין לי את הבקבוק שלו בזוית של 43.6 מעלות לכיוון מזרח ויתן לי בונקר ומשחקי כבוד כמו בהפועל ת"א בתקופה האחרונה. תאמין לי, אני מתגעגע לתקופה של שומי, אפילו גרנט עדיף...

ואל תבין אותי לא נכון, אני לא חושב שרוני לוי אשם, אני חושב שהשחקנים אשמים, אבל הרעיון הוא שאני מתגעגע לראות כמויות גולים ואטרקטיביות כמו ב- 2002/3.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/04
  9. נדב מיכאלי Member

מליקסון בעניין הזה מזכיר את בניון לא?
    וואי כמה משחקים אני זוכר שבניון סתם עשה הצגות בלי שנגעו בו.
    ורקובה רוני לוי לא מאמן ,עזוב הוא זכה באליפות כי כל הקבוצות היו על הפנים.
    אם השנה מכבי תל אביב והפועל תל אביב יתנו לו פייט הוא יכול להפסיד את האליפות בעונה ששומי אימן אתכם היה כדורגל מהנה של חיפה ,והגיע לכם האליפות אבל בגלל הפסד מטומטם לבית"ר בקרית אליעזר הפסדתם את האליפות.

10. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם כל מילה שלך. למליקסון יש כישרון אדיר, אבל הוא בכיין. בלי קשר עושים עליו עבירות, ואם הוא יהיה פחות בכיין הוא יקבל אותן. מה שקורה זה שפעם ראשונה במשחק הוא מפיל את עצמו, השופט רואה טוב שלא היה כלום, ועוד רואה את מליקסון רץ ושואל למה לא היה פאוול. פעם הבאה כן היה פאוול, אבל השופט לא ראה טוב, והנה שוב הוא רואה את מליקסון רץ אליו. אז הוא חושב לעצמו שהממזר הזה שוב מזייף ומתעלם. אם מליקסון יפסיק לעשות הצגות השריקות יגיעו.

11. נדב מיכאלי Member

רגע בניון לא היה עושה הצגות?
    היה!
    אם מליקסון ילמד לשחרר כדור בזמן הוא יהיה כוכב

12. AleX-Del-Piero Member

שאלה לי לי לאוהדי חיפה למה רוני לוי הביא את רביד גזל?שחקן בכל זאת ירד ליגה עם נתניה לא ראיתי אצלו הרבה נשמה...אני לא אומר שהוא גרוע או משהו רק שואל...

13. אלי מתחן Member

דאייר בניון היה עושה הצגות כל הזמן, ותמיד היה מקבל עבירות.

על מליקסון רואים ששחקנים דוחפים אותו, בועטים בו בכוונה וכו'. ברגע ששופט ישרוק פעם פעמיים יותר זה לא יקרה כי שחקנים ידעו שלא מתעלמים מכל שריקה.
    אני זוכר שעל מה שעשו לבניון היה עליהום בתקשורת, על ההתעללות במליקסון לא ראיתי שום ביקורת

14. נדב מיכאלי Member

ולמה הוא הביא את גרייב?
    סתם כדי להגיד שיש לו סגל טוב .

15. נדב מיכאלי Member

מכסחים את מליקסון כי הוא קרקסן לא נורמלי וכדי לעצור אותו צריך רק לכסח אותו,בגלל זה הוא נפצע המון
    אם היה משחרר כדור מהר הוא היה נפצע פחות