ליגת העל לנוער 14/15: דור העתיד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏27/10/14.

1. עידן444 Member

חצי גמר הגביע לנוער-
    מכבי נתניה תגיע בנחיתות למפגש מול ק"ש.
    בית"ר טוברוק מגיע למפגש מול הפועל ת"א שנמצאת במומנטום מצויין.

נקווה לדרבי נתנייתי בגמר.

2. עידן444 Member

כפי שצפיתי שתי הקבוצות הנתנייתיות הגיעו בנחיתות.
    את המשחק של טוברוק לא ראיתי(רק את הפנדלים) אבל הבנתי שהח'ברה יצאו פראיירים...
    בכל אופן אותי באופן אישי טוברוק פחות מעניינית. בגלל השת"פ(שממש לא ברור מה יהיה איתו עם כל הבלאגן עם שגב...) אמנם אני כבר לא אנטי, אבל בטח לא מחזיק להם אצבעות למרות שהיה רצון לראות דרבי בגמר.

מכבי נתניה הפסידה לקבוצה טובה יותר ללא ספק. לא שק"ש כל כך גדולה, אבל הזר שלה ובעיקר עדן שמיר שהוא שחקן בוגרים לכל דבר עשו את ההבדל. בית"ר טוברוק עפה בפנדלים כשגם אנחנו אפשר להגיד עפנו בגלל רשלנות של בעיטת 11 מטר. חבל...

אפשר היה לזהות גם שני שוערי עתיד בשני הצדדים. בצד שלנו שוער הנבחרת שהחסיר לא מעט משחקים העונה בגלל פציעה- דין גל, ומצד שני אופק אנטמן.

ללא ספק מדובר בשנתון די חלש שלנו.
    קבוצה מאוד אפורה שגם סבלה העונה מהמון פציעות, כשגם אתמול חסרו לה כמה שחקני הרכב ואפילו שחקן שנמצא עם הנבחרת בחו"ל...(למה??? אין לי מושג... כנראה יוצאים מנקודת הנחה שנערים שנתון 98' לא משחקים בנוער אבל עם כל הפציעות יש שחקנים גם מהשנתון הזה ששיחקו אצלנו העונה בנוער כמו למשל השוער שהחליף את דין גל בהרבה משחקים).

מקווה שבני לם ידע להשאיר אותם בליגה. הוא ללא ספק האיש המקום במקום הנכון.

3. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

הרבה אקשן/נאיביות יש בליגת הנוער העונה.

הקרב היה מאוד צמוד בין מכבי ת"א למכבי חיפה עד לסוף סיבוב ראשון בואכה תחילת השני, אז הירוקים התחילו לאבד גובה והצהובים כבר פתחו פער של 9 נקודות. או אז, שהכל נראה דיי סגור, גם הצהובים התחילו לפשל, וכיום - כשאנחנו 6 משחקים לסיום העונה - מספר הנקודות בצמרת זהה: 53 למכבי תל אביב (שלה הפרש שערים עדיף בהרבה על חיפה) ו53 למכבי חיפה.

היום הירוקים עשו את המוטל עלייהם בבית וגן עם 1-3 חלק על בית"ר, ואילו הצהובים הפסידו 1-0 בוסרמיל באחד מהמשחקים עם התוצאה הכי משקרת שראיתי בתקופה האחרונה.

בעוד שבועיים (שבוע הבא פסח) ב"ש תנסה לעקוץ גם את חיפה בקצף, ומכבי ת"א תארח את נס ציונה שנמצאת מתחת לקו האדום.

ברביעי ב17:00 באצטדיון ברמלה, גמר גביע המדינה - הפועל ת"א תארח את עירוני ק"ש.

4. alexshw Member

קצת מפתיע צמצום הפער, כי את הנוער של חיפה עזבו בינואר 2 שחקני הרכב עם הרבה ניסיון בליגה, חבשי ויניב בריק, וכמובן זה מבורך שהם הלכו לצבור נסיון בקבוצות בוגרים.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

למכבי יש מאמן לא משהו. זיו אריה רחוק מעמיר תורג'מן החל מההבנה הטקטית עד לניהול הסגל, אבל זה לא כזה קריטי.
    יש לנו סגל מוכשר מאוד. יונתן כהן הוא מיני זהבי, ודן גלזר הוא השחקן הכי טוב בליגה לנוער כרגע. שניהם, יחד עם צ'יבוטה, חוזז ואולי ארמלי וחסון, הם חומר עתידי לבוגרים לטעמי.

6. alexshw Member

ולמכבי חיפה יש מורה ספורט טיפוסי על הקווים. המשחק של הנוער מתבסס לחלוטין על כישרון בהתקפה. אמד הרס דורות של שחקנים צעירים שלנו. אין לשחקנים שלנו שעולים לבוגרים שום יסודות ושום הבנה טקטית מינימלית.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הבעיה הגדולה יותר אצלכם זה הגישה. יותר מידי חושבים על תארים והצלחות ומעט מידי על התפתחות ולמידה.
    זה לא עניין של מאמן כזה או אחר, זו מערכת שלמה.

8. Love Is Red Member

היי זה לא שאותנו מאמן איזה עילוי, שמעון ביטון שלומד מאלישע איך לא לאמן...
    שזה הרמה מה אפשר לצפות מהנוער?
    פלא שמעטים שחקני הנוער שמצליחים בקבוצות שבהם הם גדלו?
    כמובן שזה גם קשור להזדמנויות שנותנים להם כי בחיפה גדל באמת דור מוכשר אבל בתכל'ס, אפשר לספור על כף יד אחת את רוב הקבוצות שמשתמשות בשחקני בית צעירים והיחידה שעושה זאת היא אשדוד שעומדת לרדת ליגה ובמזל עכו והפועל פתח תקווה אספו פחות נקודות ממנה.
    אגב בית"ר גם הצליחה עם שחקני בית אבל העונה הם מצליחים עם שחקנים מבחוץ כאשר שני שחקני הבית היחידים שלהם זה אלי דסה ואופיר קריאף שהוא גם לא איזה עילוי.
    צריך לדעתי להיות פרויקט של ההתאחדות שבמסגרתו כל הקבוצות יהיו מחויבות ללמד שחקנים כדורגל מלמטה ולא מאיך לנצח.

9. alexshw Member

הגישה מתבטאת גם במינוי מאמנים ומינוי אחראים על המחלקות. זה חלוקת ג'ובים טיפוסית. אמד מאמן רק כי הוא שחקן עבר גדול.
    מניח שעוד מחלקות סובלות משיקולים כאלה, בסוף הבעיות בכדורגל שלנו מתחילות מדברים האלה.

לגבי התוצאות כבר דובר על כך שיש לבטל פרסום תוצאות וטבלאות ליגה עד גיל נערים א' או ב'.

10. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

הכוונה במערכת שלמה היא בין היתר המנהל המקצועי? בהזדמנות זו אני אאחל לכם להישאר עם ניר לוין ל-20 שנים נוספות.
    אין ספק שבבוגרים מכבי ת"א עושה למכבי חיפה בית ספר בשנים האחרונות, אבל בנוער אתם ממש לא שונים מאיתנו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. alexshw Member

עדיין מיכה טוב יותר מכל שחקן שגידלנו מאז רפאלוב וגם דור פרץ היה לא רע כבלם בהזדמנויות שקיבל.
    אין לנו כבר מזמן שחקן מהנוער שעולה ומסוגל להשתלב, פרט לטווטחה שזה פרויקט פרטי ומביך של שחר ומסמל
    את כישלון המחלקה.

וכן מכבי ת"א לא הביאה איזה בשורה בתחום הנוער בכדורגל שלנו.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

א. לא, ממש לא התכוונתי רק למנהל מקצועי של הנוער. מערכת שלמה מתחילה בבעלים ומגיעה עד למאמן אפרוחים ד'.
    ב. ניר לוין עושה עבודה פנטסטית ובגדול, אין לך מושג על מה אתה מדבר. אנחנו באופן עקבי בורחים לכולם בגילאים הצעירים, כולל אתם. יש למכבי מגרשים שיובאו מהולנד וגרמניה, בונים כל שנה משהו חדש, הוקמה עכשיו אקדמיה, כל ילד מקבל תנאים אופטימליים וכד'. מתחת ללוין שמנהל את כל הנוער, יש עוד מנהלים שאחראים לקבוצות גיל מסוימות. לכל קבוצת גיל יש צוות משלה שכולל גם תזונאים וכד'.
    תחכה 5 שנים ונדבר, בחיאת. וגם זה לא חובה - רק תראה מה עושים שחקנים שהיו בנוער של מכבי לפני 4 שנים (והילך), ומה עושים כאלה שבאותו זמן היו בנוער של חיפה.

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

ניר לוין ועבודה פנטסטית הם שני דברים נפרדים. כנראה שאין לי מושג על מה אני מדבר, מצטער שאני לא גאון כמוך.
    בגילאים הצעירים אתם ממש לא בורחים לנו, אבל תמשיך לחיות באשליה אם זה מה שגורם לך להרגיש טוב.

על מי אתה מדבר? על גאל #כריסטיאנורונאלדו מרגוליס ? או אולי רוסלן #סרג'יובוסקטס ברסקי?
    בל נשכח את גל #מנואלנוייר טובלי.

מה שווה האקדמיה של אייאקס לידכם?

oranfu ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  14. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

על סמך מה אתה כותב את זה?

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני מדבר על דור מיכה, רועי קהת, מונאס דאבור, עומרי אלטמן ואפילו לוגאסי וברק לוי. אחריהם גם בן בן יאיר יכול להיות מוזכר כשחקן ליגת העל לגיטימי למען האמת.
    מרגוליס הוא דוגמה מצערת לבעיה פסיכולוגית, וברסקי הוא מקרה טראגי של שחקן צעיר שנפצע באופן קשה פעמיים. טובלי דוגמה הזויה כי מעולם לא הוזכר ככוכב.

בקרוב אני מעריך שתשמע על דן גלזר לא מעט.

ואני לא מבין את הזלזול בניר לוין, האר את עיני.