ליגת העל לנוער 14/15: דור העתיד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏27/10/14.

1. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

בוודאות שבגיל הזה לא. יכול להכנס לחממה של איזי, להתפתח שם ולהתאמן תחת בכר, ואולי יצא ממנו משהו. אבל כיום אין לו מקום בקבוצה הבוגרת בטח לא בחלק ההתקפי המעולה שלהם.

2. alexshw Member

יסוד המעלה: ההצלחה של עירוני קרית שמונה מתחילה בנוער - וואלה! ספורט
    אם יש לילד מהצפון שיש לו אפשרות לבחור, אז הוא לדעתי צריך להעדיף את ק"ש על פני מכבי חיפה.
    עצם זה שבמחלקת הנוער מקפידים לשחק באותה שיטה כמו בבוגרים, זה כבר סימן לכך שבמחלקה הזו רוצים לבנות שחקנים לקבוצה הבוגרת, או בכלל לקראת קריירת בוגרים.
    במכבי חיפה מחלקות צעירות משמשות את שחר אך ורק ליחסי ציבור.

וזה שפתאום יום אחד בשליפה מחליטים שנעלה צעירים לקבוצה הבוגרת זה לא מצביע על הצלחת המחלקה. זה רק מצביע על הניהול הבסטיונרי של המועדון. אין פה הוקוס פוקוס, זה הכל תהליכים ארוכים.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בנוער של ק"ש לא באמת משחקים באותה שיטה כמו הבוגרים. זה אותו מערך, אבל הבוגרים משחקים הרבה יותר הגנתי.

ואוגו שלהם מזכיר מבחינת ליגת הנוער את תנאי קהינדה שהיום מככב בלאומית והגיע לנוער של מכבי. אולי הוא קצת יותר מלוטש.
    בכלל לא בטוח שזה יספיק כדי להיות שחקן בוגרים בליגת העל.

4. סגול בדם Member

הנוער של הכח עולה לשמינית גמר גביע המדינה אחרי ניצחון ענק 3-2 בעפולה. נערים א עולים לרבע הגמר אחרי ניצחון בעילוט בפנדלים על אחי נצרת 9-8

5. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

הגרלת שמינית גמר הגביע לנוער (ולכל שכבות הגיל מתחת , אגב) התקיימה היום וזימנה מפגש צמרת מרתק בין הפועל ק"ש למכבי חיפה. המשחקים יתקיימו ב14.2.

ההגרלה המלאה:
    הכח ר"ג - הפועל רמה"ש
    הפועל ר"ג - סקציה נס ציונה
    מכבי הרצליה - הפועל ת"א
    הפועל רעננה - הפועל ב"ש
    הפועל ק"ש - מכב חיפה
    הפועל ראשל"צ - בית"ר טוברוק
    מכבי ת"א - הפועל חיפה
    מכבי נתניה - בני יהודה

6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אנחנו משחקים מול קרית שמונה? זאת שניצחה את שתי המוליכות בחודש האחרון?
    יש לי תחושה שהנוער יילמד מהבוגרים איך משחקים בגביע..

7. השולס עולה Member

8. alexshw Member

מביך לשמוע את הפרשן במשחק הנוער בספורט 5 תומך בחוק חריגי הגיל, שפוגע בהתפתחות השחקנים ולא שמעתי בחו"ל על דבר כזה במחלקות הנוער. רק בקבוצות המילואים ה - U21.

מה עוזרת עוד עונה בנוער של מכבי חיפה לבומשטיין? גם ככה אין לו נתונים להיות שוער העתיד של הקבוצה. סתם מוכרים חלומות לילד.

9. קשר שמאלי Member

עמית זנטי כישרון עצום, יותר מוכשר מחן עזרא

10. oranfu Member

יש ירידה גדולה מאוד באיכות של השחקנים בשנתון הנוכחי בנוער שלנו לעומת שנים קודמות. הנוער שלנו חי נטו על הכישרון של השלישייה ההתקפית. ההגנה והקישור שלנו ברמה נמוכה מאוד ודיי מטריד ששחקנים כאלה בכלל מגיעים להיות בנוער שלנו.

על המאמן כמובן אין מה לדבר.

11. alexshw Member

זה נכון גם לשנתונים קודמים ונכון לעונות של דאבל. משחק הגנה, פיתוח שחקני הגנה זה במיוחד עבודה של מאמן.
    כל הזמן שאני צופה בנוער שלנו אני רואה שההסתמכות היא על יכולת אישית. לא גידלנו שוער 20 שנה, גידלנו בלם אחד ב- 20 שנה ומגן עלוב כמו טווטחה.
    כל התארים נלקחים נטו בגלל הכסף של שחר, שמביא כשרונות גדולים מהצפון ובכלל מכל הארץ, אז בליגת הנוער זה מה שמדבר בעיקר.

שחר מטומטם, הוא מבזבז מיליונים מדי שנה רק כדי לקחת אליפויות בנערים ונוער. זה בדיחה.
    אחד כמו אמד שנים דופק אותנו והורס שחקנים צעירים, גם בנערים וגם בנוער. עם אנשי מקצוע כאלה צריך להשקיע רק תצקיב מינימום.
    יניב כהן, שמוליק חנין - זה בושה למקצוע.

12. קשר שמאלי Member

מבין כל שחקני ההגנה, היחידים ששיחקו היום בעמדות הטבעיות שלהם הם בומשטיין וג'אפר
    שי בן דוד הוא מגןשמאלי, טוויזר הוא קשר אחורי, ו גורפינקל(בן 16 וחצי) הוא קשר אחורי.

הפועל תל אביב קבוצה ברמה גבוהה
    יש להם בהרכב 7-8 שחקני נבחרות

נערך לאחרונה ב: ‏28/2/15
  13. oranfu Member

אני לא מסכים. לדעתי חבשי, יוסיפוביץ', עטא, קוסטנטינוס הם שחקנים מוכשרים מאוד.
    גם אחר כך, לביא ובריק הם שחקנים ברמה סבירה.
    אבל הבלמים האלה, הקישור הזה ובן-דוד שחייב להיות בן של מישהו כי לא יכול להיות ששחקן כזה מגיע עד רמת נוער אצלנו זה פשוט לא רציני.
    גם היה לנו עומק משמעותי בכל העונות האחרונות בנוער. היום ביטון היה על הפרצוף ואין בכלל שום אפשרות להחליף אותו.

לא גידלנו שוער? מגן? בלם? תלוי איך מסתכלים על זה. ברמת הכדורגל הישראלי - גידלנו. אפשר להגיד שטאווטחה הוא עלוב, בשורה התחתונה הוא מגן בולט בכדורגל שלנו.
    זה נכון שעיקר השחקנים שיוצאים הם שחקני התקפה וזה יותר קל "לפתח" אותם ושמחלק הנוער צריכה להיות מוצלחת יותר.

זה שמביאים כשרונות מכל הצפון לנוער זה לא המצאה שלנו וככה צריך להתנהל. אי אפשר לבנות רק על כשרונות שגדלים בנשר\חיפה\קריות.

הסתמכות על יכולת אישית זה בערך כל מה שיש בכדורגל שלנו גם בקבוצות הבוגרים וזה נכון לכל המועדונים.

את בן-דוד ראיתי גם כמגן שמאלי. זה לא שחקן כדורגל, אני מצטער. חלש, איטי, חסר טכניקה לחלוטין וקבלת החלטות עלובה. בשכונה אני מתקשה להאמין שמישהו היה בוחר בו.
    וזה שכל כך הרבה שחקנים לא משחקים בעמדות שלהם זה כבר מצביע על בעיה בנוער. למה אין לנו (בכלל) בלמים?

הפועל ת"א לא מעניינת אותי ואני לא אומר את מה שאני אומר רק בעקבות המשחק היום.

14. alexshw Member

תסתכל איך שאתה רוצה, כמה שחקני הגנה כולל שוערים יוצאי מכבי חיפה יש בליגת העל כולה?
    נכון גידלנו גם שחקן כדוריד, עידן מימון הבא, סארי פלאח.

רוצה אנשי מקצוע רציניים במחלקה, אם אפשר מחו"ל. שיתמקדו בפיתוח שחקנים ולא בלתת להם סתם כדור ולשחק.
    אחרת אפשר לקיים את המחלקה בחצי תקציב ואפילו שליש ממה ששחר משקיע ולהפנות את הכסף לרכש.

15. oranfu Member

בסדר, גם אני רוצה אנשים מקצועיים.

כמה שחקנים? לא יודע, אבל המחלקת נוער שלנו הוציאה הכי הרבה שחקני ליגה בארץ.
    זה אולי מצביע על הרמה של הכדורגל בארץ, אבל זה מה יש. בשורה התחתונה אתה גם תלוי ברמת הכישרונות שיש לך (לא שאנחנו ממקסמים את הפוטנציאל, ממש לא).

itzik.miro אוהב/ת את זה.