ליגת העל- המחזור השלישי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏30/9/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

דנטה לופז השתפר היום
    סוף סוף ראינו ממנו כמה דברים טובים..אפילו פעם אחת הוא השיג שחקן בריצה!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    רוסו היה ענק..אני לא יודע אם מגיע לו 10..אבל 8.5-9 זה בטוח שמגיע לו..
    משחק מצויין של חיפה ועד הדקה ה065 ככה באמת נהנתי לראות אותם משחקים..
    נקווה שנמשיך ביכולת כזאת כמה שיותר..

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

על המשחקים:
    מכבי תל אביב-מכבי נתניה:
    שנה שעברה מכבי תל אביב לא הצליחה לנצח את נתניה בביתה[כמו כל קבוצה אחרת בליגה..] אבל המשחק הזה יהיה בבית של מכבי שעד עכשיו לא מפגינה יכולת יותר מדי גדולה..
    מצד שני גם נתניה לא נראית הכי טוב ומצפה לחיזוק בדמותו של טל בנין..

על מכבי:טל בן חיים אמור לחזור ולפתוח אחרי שהיה פצוע,דגו אמור להשתלב במהלך המשחק
    פרחוננקובס לא ישחק.
    http://images.one.co.il/images/d/gg12622.Xxx

מכבי נתניה:טל בנין חזר להתאמן בקבוצה אבל מן הסתם לא ישחק.
    לירון וילנר אמור לחזור לסגל ואולי גם להשתלב במהלך המשחק..

הימור:מכבי מנצחת 2-0 או 2-1 אדורנו יבשל לקוביקה לפחות 1..

השאר קצת יותר מאוחר..

3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לסיכום המשחק של חיפה-באר שבע.
    גוטמן הראה לשחקנים שלו את המשחק של ולנסיה - מול ריאל מדריד,השחקנים לא אשמים שגוטמן לא אמר להם כמו מי לשחק,שחקני ב"ש הבינו שריאל יותר טובה,אז שיחקו כמוה.
    לא התקפה,לא הגנה,לא קישור,ורק קאסיאס(אסי רחמים). עכשיו תבואו בטענות לגוטמן לא לשחקניו. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא צריך להאשים אף אחד. הפסד אחד בקרית אליעזר, לא סוף העולם אתה יודע.

5. שגיא Guest

אני מצטרף לקריאה לשים את בונפלד בהרכב. גם בעונה שעברה הוא לא התחיל אותה יותר מידי טוב, אבל כשהוא שיחק, וכשהוא משחק, באר שבע פשוט נראית טוב יותר. עובדתית היא נראית טוב יותר עם בונפלד על המגרש. לא ברור לי הספסול הזה, וזה אחרי עונה טובה של בונפלד...

לגבי מחר, משחק מעניין יפגיש כמובן את הפועל ת"א עם בית"ר, בית"ר להזכירכם מגיעה אחרי שני הפסדים, ו0 נקודות. משחק מול הפועל במצב כזה יכול להיות קריטי מאוד, הפסד נוסף ישאיר את בית"ר עם 0 נקודות מ3 משחקים, מצב שירחיק אותה משמעותית משאר קבוצות הליגה, וזה רק אחריי 3 משחקים. לעומת זאת, ניצחון של בית"ר והפתיעה של הפועל תיראה עגומה עוד יותר, להפועל כרגע יש בסך הכל 2 נקודות, וניצחון בית"רי יקפיץ את הירושלמים מעל להפועל ת"א...לאלי אוחנה לא זכורים יותר מידי רגעים יפים במשחקים מול קשטן, אבל החבורה הצעירה הזאת של בית"ר חייבת ניצחון, על מנת לא להסתבך שוב במאבקי הירידה...

6. AFC Member

אוי, חוסר האובייקטיביות הפושע של העיתונות הישראלית...

מצטער שזה נכתב באיחור, אבל הציון של רוסו זה פשוט פשע. 10?! הם יודעים על מה נותנים ציון כזה?! מטומטמים!! לפני העונה אמרתי שרוסו יהיה שחקן וזר העונה. למה? כי זה ג'ובאני רוסו, הרי הוא מת על ישראל ומת על מכבי חיפה ובחיים לא אמר בדיוק את אותם הדברים על קבוצות אחרות, אז למה שאחרי משחק טוב שלו לא נמצא איזה תירוץ להביא לו 10?

בושה וחרפה. שחקנים שכובשים שלושער מקבלים בידיעות אחרונות ציון של 8 במקרה הטוב. עופר שטרית בכפר קנא בשנה שעברה כבש חמישיה וקיבל ציון 9. איציק קורנפיין נתן את המשחק הכי גדול של שוער בעשור האחרון בארץ מול הפועל ת"א וקיבל 8. רוסו? כבש שער יפה, בישל שניים, שיחק טוב - יאללה, תנו לו 10! מזכיר לי את המסע של הפועל ת"א באירופה. אלימלך נתן משחק מצוין מול צ'לסקי (אבל עדיין לא מתקרב לחצי מהתצוגה של קורנפיין) וקיבל 10 בקלות, כי הוא "ייצג" את ישראל (מטומטמים, אמרתי כבר?). שמעון גרשון נתן משחק סביר מול פארמה וקיבל 9. ז'אוטאוטס נתן משחק טוב מאד מול אולימפיאקוס בזמנו, משחק שבו למיטב זכרוני אפילו לא בישל שער, וקיבל 10. ככה זה כשהישראליות באירופה או שמדובר בשחקנים סלבריטאים. גם אם איכשהו נגיע ברמת הכדורגל לאירופה, העיתונות הזאת בחיים לא תתקרב לשם.

אבל רוסו לא יכל שלא לחשוף את אופיו המגעיל. עשה כמה תנועות פה ושם לשחקני ב"ש, נכנס לחדר ההלבשה וצחק על סתיו אלימלך ש"איך מצפים ממני לא לכבוש כשהוא שומר עלי" וגידף את שחקני ב"ש. אני מופתע שהוא לא נתן איזה אגרוף לאיזה שחקן או אוהד (הרי בשביל מה כל אימוני הקיק-בוקסינג באימוני מכבי חיפה?), חנק אוהד או בכלל היכה איזה חייל שהעז להיכנס לנתיב שלו בכביש. אוי רוסו, איזה שחקן מלוכלך, איזה גועל נפש, הלוואי תידרס.

מה אתה אומר? בית"ר עד המחזור ה-16 בערך היתה ללא הפסדים במקום הראשון בטבלה ונחשבה לאלופה אוטומטית. המפלה לא באה בעידן ניסים בכר. גוטמן הספיק להפסיד למכבי חיפה 3:0, לצפרירים חולון, להפועל ת"א, למכבי ת"א, להפועל חיפה ועוד, גוטמן ראה שהוא נכשל, זייף איזה התקף לב וכך עזב וקיבל גם פיצויים בשל "תאונת עבודה". אין ספק, דרך גאונית לעזוב את הקבוצה עם פיצויים ועם כל מני חסידים שעד היום מרחמים על האיש החם והאבהי שליבו חדל לפעול. הפועל פ"ת פתחה את העונה מצוין וכולם האמינו שימי ניר לוין כמאמן חוזרים, לפני שהקבוצה התחילה להפסיד על ימין ועל שמאל וכל מני חברי הנהלה התחילו להתבטא כנגד גוטמן (כולל המשפט המפורסם של דני לוי : "גוטמן הוא קוסם, מעלים קבוצות", כמה שהוא צדק). והפועל חיפה? פתחה את העונה מצוין, לקחה אליפות, סיימה את העונה בצורה רעה, בעונה שאחרי היתה מלכת התיקו ולא הצליחה לרשום הישג אחד ראוי לציון בכל העונה.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אז בית"ר, הפועל חיפה והפועל פ"ת הם קבוצות בלי אופי, מסכנות ועלובות.
    לבאר שבע יש אופי, יש קהל שלא יתן לה להתפרק כמו ולהרס כמו בית"ר והפועל חיפה. אל תשווה לי את באר שבע לבית"ר בבקשה... (אל תדבר איתי על היסטוריה כמו בן שנה דבר דוגרי מה יש עכשיו).

8. שגיא Guest

אני אישית קורא מעריב, ושם רוסו לא הופיע עם ציון 10, שזה באמת מוגזם. במעריב הוא קיבל 8.5 או 9...אני לא זוכר...
    כמובן ש10 זה ציון מוגזם, בכלל, אני אישית חושב שבכלל אסור לתת לשחקן ציון משחק 10, הרי 10 זה מושלם, ואין כזה דבר משחק מושלם, שחקן לו יכול לתת 90 דקות שמשך כל הדקות האלה הוא עושה הכל בצורה הטובה ביותר, וזה גם אמור להיות לאורך כל 90 הדקות, לא לפרקים. איזה זה ציון שבכלל לא אמור להיכנס לעיתון, לכל שחקן שהוא, בכל משחק שהוא, אין כזה דבר משחק מושלם, מספיק מסירה אחת לא מדוייקת, או מהלך אחד לא במקום בשביל שהמשחק של אותו שחקן לא יהיה מושלם, זה אבסורד לתת ציון 10...

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רק על התנועה המגונה לא מגיע לו 9 אפילו.

10. שגיא Guest

אוי...אתה נטפל לקטנות..
    אפשר לחשוב...סתכל על כדורגל נטו, ורוסו נתן משחק גדול.
    ומה עם ציוני הקהל בעיתונים? אם אוהדים מקללים שחקני יריב (ובטח כוללים בתוך זה לא מעט תנועות מגונות), אבל בכל זאת מעודדים את קבוצתם ומפגינים מפגם אוהדים ראוי אז לא יתנו להם ציון טוב?
    באמת די...

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתה משווה לי שחקן לקהל....? באמת כל הכבוד על ההשוואה החכמה הזאת.

רוסו נתן משחק גדול ואתה יודע מה מגיע לו 9, אבל לו 10 הרבה בגלל התנועה.

אבל אל תשווה לי קהל לשחקן שאסור לו לעשות דברים כאלה. באנגליה הוא היה חוטף על זה בראש. אבל לאירופה אתם יודעים מתי נגיע....

בקיצור, השוואה לא חכמה שגיא.

12. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

שגיא אני פה דווקא עם לירן...

לפעמים שחקנים נותנים משחק ענק, פשוט אדיר. אבל בסופו של דבר עושים איזו שטות וחוטפים אדום. כמה הם יקבלו? אין ציון (משמע אפס, בגלל האדום). אני מניח שהשופט לא ראה את התנועה המגונה, או שהוא ראה אבל לא רצה להרחיק את ג'ובאני, אבל אין לי ספק שאם השופט היה רואה את זה או לפחות היה נוהג כמו שהוא היה צריך לנהוג, רוסו היה רואה אדום והציון שהוא היה מקבל בעיתונים לא היה כל כך קרוב ל10...

13. שגיא Guest

צורת התייחסות יפה יש לך. "לא להשוות".
    אבל בדוגרי, לא ראיתי נימוק כלשהו, פשוט לא להשוות, זה מה שיש לך להגיד?
    וחוץ מזה, מישהו אמר שמגיע לרוסו 10? אתה מגיב לדברים שלא נאמרו בכלל, אם לא שמת לב, אני דחיתי בכל תוקף את הציון תוקף, לכל שחקן שהוא, בכל תצוגת כדורגל שלא תהיה, תקרא קצת אחורה.

ושוב, לא מדברים פה על עונשים או משהו כזה, בסך הכל על ציונים, אז רוסו עשה תנועה מגונה, בגלל זה לא מגיע לו ציון גבוה? בגלל זה אותו דבר אני יכול להגיד על הקהל של באר שבע שעשה לא מעט תנועות מגונות לעברו וקילל אותו, ואז להגיד שלא מגיע להם ציון גבוה בעיתון. וזה אבסורדי להגיד כזה דבר, וגם אתה וגם אני יודעים שזה נכון, אז אל תגיד.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא אמרתי שלא מגיע לו ציון גבוה, אמרתי שלא מגיע לו 10. אתה גם חושב ככה אני יודע קראתי, זה לא היה מכוון אליך, זה היה חיזוק לדברים שנאמרו.

ושוב אתה משווה בין שחקן לקהל. שחקן משלמים לו כדי שישחק כדורגל, הוא איש ציבורי כל עוד הוא על המגרש ואסור לא להקניט או לעשות מה שרוסו עשה. קהל משלם כסף כדי לראות כדורגל, מותר לו לקלל כמה שהוא רוצה. כמובן שיש גבולות ואסור שזה יגיע לאלימות וזה לא הגיע. (אלימות דרך אגב הייתה אחרי המשחק מצד האוהדים של חיפה אבל מכאן זה מתחיל שהם יגיעו לבאר שבע שוב יהיה בלאגן וחבל). הקהל של באר שבע קילל.... כמו 100 אחוזים מהקהלים שיש בארץ.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וד"א.

עכשיו ראיתי את הראיון פרידה שעשו עם רודריגו גולדברג, ראיתי רק את הסוף. מאוד מרגש. רואים שהוא אוהב את ישראל, רואים שאכפת לו. שחקן נשמה והלוואי שהיו עוד כמוהו.

נתגעגע אליו.