ליגת העל- המחזור השלישי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏30/9/03.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל על הליגה הזאת,אלופה כבר יש (מכבי חיפה) ואני לא רואה אף קבוצה שיכולה להוות לה איום ממשי לאליפות.

המשחק עד הדקה ה4 היה שקול,ומאז,רק ירוק.
    ב"ש מתגוננת (גוטמן,כרגיל) חיפה תוקפת,ויודעת לתקוף,והתוצאה משקפת 2-1 לחיפה,גם אם היה 3-1 אף אחד לא היה אומר שלא הגיע.

יש עוד מחצית לפנינו,אני מאוד מקווה לנס,אבל ניסים אני יודע יש רק בחנוכה.

2. AFC Member

אוי, כמה שזה כאב, הניצחון של הירוקת, עדיין אני מתנחם בהפסד של השקרן.

אל תסגור את סיפור האליפות כל כך מהר, הראל, בשנה שעברה חיפה פתחה ב-5 ניצחונות רצופים וכולם סגרו את הסיפור, וזכור לך כיצד זה הסתיים.

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בני צודק למרות שאני מקווה שהפעם זה ייסתיים אחרת...
    דבר שני שחר אני מקווה שראית את המשחק היום ותבין שלנמני אין מקום רק אני ראיתי את הגנת המרגרינה הזו? צריך אם כבר לחזק את ההגנה בבלם נוסף ולא בנמני חלאס כמו שהיה כתוב בידיעות חיפה לא ריאל מדריד אי אפשר לשחק רק עם שוער בהגנה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

איזה גול רוסו....האדם הזה פשוט מדהים איזה משחק הוא נותן.

נ.ב
    משה כל הכבוד על ההרחבה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/10/03
  4. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

או וה איזה משחק, 10 דקות לסיום ב"ש מצמצמת ויכול להיות שהיא אפילו תשווה, המשחק לא נגמר עד שהשופט שורק לסיום...
    חיפה משחקת טוב, אבל זה עדיין לא מבטיח לה אליפות(למי שאמר את זה) כי אתה רואה, הנה ב"ש הקבוצה הקטנה והחביבה מהדרום עומדת יפה מול חיפה, והמשחק עדיין לא נגמר.
    והגול של רוסו- אולהלה

5. שגיא Guest

רוב המשחק באמת היה אפשר לצאת מרוצים, הניצחון הגיע לחיפה, אבל עם קצת יותר מזל התוצאה הייתה אפילו גדולה יותר. המשקוף הציל את ב"ש, הקורה גם הצילה אותה פעם אחת, וגם לאסי רחמים לא חסרו הצלות מצויינות.

לגבי ההגנה, הטעות הייתה של אבישי ז'אנו, שלא ברור לי למה, אבל משום מה רק ליווה את אופיר חיים, במקום לעבור אותו. הרי מה נותן לו שהוא מאחוריו? ז'אנו היה צריך להיות לפני אופיר חיים, ולא כפי שהיה במשחק, מהלך קליל, שהביא גם לשער מוקדם. אבל אולי זה המהלך שעורר את מכבי חיפה, שמאז נתנה משחק מצויין. אפילו דנטה לופז, למרות שלא כבש, נתן משחק טוב מאוד, הרבה יותר טוב מהמשחקים הקודמים שלו, גם השער שלו יגיע. בריטס כרגיל שלט במרכז, עם עזרה של טל. זנדברג, כשהיה מעורב, היה טוב מאוד, וגם כבש שער אחד, ושיגר עוד כדור מסוכן לעמוד. יניב קטן, למרות שהוחלף ראשון, היה בין הטובים, כאשר ראינו אותו בכמה עמדות, גם בשמאל, גם בימין, גם במרכז, היה טוב מאוד, וגם היה מאוד קרוב לכבוש כאשר בעיטה אדירה שלו פגשה במשקוף, הוא גם כמעט והכניע את רחמים בבעיטה חופשית יפה. משחק טוב מאוד שלו. מעל כולם, כמעט כרגיל, בלט ג'ובאני רוסו. שני בישולים נהדרים, הגבהות מדוייקות שהביאו לשערים, וכמובן השער המצויין, המדהים, המרהיב שלו, הכדור פשוט התלבש לו על הרגל, ואת זה אסי רחמים, ביום הכי טוב שלו, לא ממש יכול לעצור.

היום גם ראינו את קייסי חוזר להציג יכולת טובה מאוד, והיום גם ראינו כנראה למה ברדה לא פותח בהרכב ורק מתלונן. הייתה לו הזדמנות מצויינת לכבוש, רק הוא ואסי רחמים, ברדה בחר לגלגל את הכדור היישר אל ידיו של השוער הבאר שבעי.

ההרכב הנוכחי של מכבי חיפה, לדעתי, צריך להמשיך גם במשחקים הבאים. באדיר בחוץ, ואין את השגעונות המיותרים שלו, קטן בפנים, משחק מצויין, כמו גם זנדברג, בעוד כל השאר מציגים יכולת טובה, זה ההרכב שצריך לפתוח במכבי חיפה, עם נטייה לתת לעזריה את חולצת המגן הימני, במקומו של אבישי ז'אנו.

ושום דבר לא סגור במאבק האליפות.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד לא יצא לי לראות את מכבי תל אביב משחקת בגלל זה כבר הספדתי אותה,והענקתי את האליפות לחיפה.
    כי אני עוד לא ראיתי יריבה שיכולה להתמודד מול לאליפות,הפועל תל אביב של השנה כמובן שאי אפשר לספור.
    את אשדוד ראיתי כמה פעמים העונה,קבוצה חמודה,צריכה להתחבר קצת יותר ויכול לצאת ממנה משהו טוב.

7. ג'רי בית הלוי Member

מי ישמע, מכתירים לי אלופה אחרי שניים וחצי מחזורים. די, הבנו את זה בעונה שעברה, מכבי חיפה אימפריה כלל עולמית, אין שום קבוצה שמגרדת לה את הציפורן של הבוהן(מזכיר לי את הדיון שמשה פתח בשנה שעברה "הפועל תל אביב ומכבי חיפה-ליגה אחרת" http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx ), אבל יש לחיפה וב"ש יש בקופה עוד 90 נקודות, לשאר הליגה עוד 93, זה לא נגמר עד השעה 21:11.

בקשר למשחק אני ארחיב כשאני אראה אותו, אני מקווה שספורט 5 מינוס ישכילו להראות לנו קטעים מהמשחק, ולא רק יספרו לנו על התוצאה(כמו שקרה במשחק של חיפה מול בית"ר).

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל היה משחק מצוין, קצבי ומלא הזדמנויות וגולים.
    אבל למרות התוצאה והמתח בסו, חיפה הייתה טובה יותר והגיע לה לנצח.
    ב10 דקות הראשונות באר שבע שרפה את המגרש, זאת באר שבע שכולנו רוצים לראות, באר שבע שנתנה 3 לחיפה בחצי גמר שנה שעברה.
    ב10 דקות הראשונות באר שבע לחצה בלי הפסקה על המגרש והעלימה לחלוטיין את חיפה, השער היה תופעת לוואי של הלחץ, שער שבא אחרי התקפה מסודרת.
    אבל אחרי 10 דקות חיפה יצאה למתפרצת ואילצה את אסי רחמים להתעופף לכדור גובה ולהוציא אותו לקרן.
    מהרגע הזה הכל במשחק השתנה, חיפה יכלה לנשום, התחילה ללחוץ והשער לא איחר לבוא, אותה נגיחה שאסי רחמים עצר דקה לפני זה נכנסה, 1-1.
    חיפה המשיכה לתקוף ושיגרה כדור לקורה, בדקה ה32 הגיע השער, רוסו שבישל את הראשון הכניס כדור לרחבה, וקיסי בנגיחת דג כבש את השני, 2-1 לחיפה, 2 בישולים לרוסו.
    מחצית שנייה נפתחה בהחמצה גדולה של אופיר חיים בתוך הרחבה ובהצלה של אסי רחמים והמשיכה בשער ענק.
    עידן טל הרים כדור לרחבה, הכדור קיפץ פעם אחת, ורוסו בלי לעצור בעט וואלה אדיר לחיבורים, 3-1.
    כאן חיפה הורידה הילוך,ומהדקה ה70 באר שבע לחצה כדי לחזור למשחק.
    דקה ה83 הוכשל בן דיין ברחבה, רמי אליהו כבש מהנקודה הלבנה והוסיף לבישול שהיה לו במשחק שער.
    כמה נקודות בקשר למשחק, באר שבע שיחקה חלש, חוץ מה10 דקות הראשונות וה20 דקות אחרונות חיפה הייתה טובה יותר, הרבה רגעים במשחק היא גם הייתה ברמה מעל באר שבע.
    בבאר שבע היחידים שנתנו משחק סביר היו אסי רחמים, וייס, אליהו וקאקו בלסינג.
    אסי רחמים היה ביום בינוני, קאקו בלסינג נתן מחצית ראשונה טובה, אבל במחצית השנייה עד לעשרים דקות האחרונות נעלם.
    איש המשחק היה כמובן רוסו, השחקן הטוב ביותר בארץ ללא עוררין, נתן משחק ענק, בישל שני שערים, כבש אחד ענק, עשה מה שהוא רוצה על המגרש.
    עוד כמה נקודות, ההגנה של באר שבע נפלה בכדורי הגובה, כל כדור גובה שהוגבה לרחבה יצר מצב מסוכן ליד השער של באר שבע, הרבה בגלל יום חלש של בן דיין וחליבה.
    בקשר לקהל, מגיע מילה טובה לאוהדים של חיפה שלמרות הפיגור בדקה ה8 המשיכו לעודד ולתמוך בקבוצה, ודחפו אותה קדימה, מגיע להם מילה רעה על השקט ב3-1 וב3-2.
    היה משחק טוב לצופה מן הצד, מלא הזדמנויות, לא מעט שערים, גול ענק, אני עצמי שוב עשיתי את הדרך הארוכה לחיפה בשביל עוד כמעט במפגש חוץ עם חיפה, בפעם הבאה בקריית אליעזר מול חיפה, אני רוצה נקודות, למרת שחיפה הוכיחה אתמול שהיא קבוצה מצוינת.

9. KirkH Member

אמממ, יש כמה דברים שלך שאני לא מסכים איתם...
    אסי רחמים היה ביום בינוני?!? תן לי לנחש, לדעתך ביום טוב הוא לא היה סופג את השערים...
    בחייאת, רחמים הוציא שני כדורים מהחיבור ועוד שניים ממצבים קשים וזה בכלל בלי להזכיר את כל החצאי הזדמנויות שהוא סיכל. בכל מקום אחר בעולם זה נקרא הופעה מכובדת של שוער. מה לעשות שקצת קשה לעצור שחקן שנוגח חופשי לגמרי מ4 ומשהו מטר...

קאקו היה טוב? מה בדיוק הוא עשה במחצית הראשונה או לחילופין בכל זמן אחר במשחק למעט אותן 20 דקות אחרונות של גארבג' טיים? התיקולים שלו היו גסים, המסירות שלו היו איומות, מה בדיוק היה טוב במשחק שלו?

היו הרבה רגעים במשחק שחיפה הייתה ברמה טובה מב"ש... רק ברמה אחת???

בקיצור, אני כבר לא יכול לחכות שנימני יעבור לחיפה ויהרוס להם את העניינים כי בקצב הזה הם הולכים לדרוס את הליגה.

10. ג'רי בית הלוי Member

קירק.. מתי חזרת?

11. KirkH Member

מי חזר? אני בקו-פאנגן בתאילנד.
    יש כאן איזה פאב של ישראלים עם צלחת לווין שקולטת ערוצים 1,2...

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי שאסי רחמים היה בינוני, רחמים ביום טוב נועל את השער, לא נותן שיסתובבו לו כל כך הרבה כדורי גובה ברחבה, לא חוטף שני שערים מנגיחות, שבעזרת מיקום טוב ויציאה פשוטה היה לוקח אותם, ובטח שלא חוטף שלושה שערים.
    לא יודע איזה קאקו אתם ראיתם, אני ראיתי קאקו בסדר גמור, קאקו שבכל פעם שהוא היה טוב באר שבע התחילה ללחוץ, מצד שני, אני יכול לקבל את אלה שוקטלים אותו, משחק טוב של קאקו ומרכז השדה שלנו לא נראה כל כך אנמי.
    ומי שכבר קובע שחיפה אלופה, שיחכה, הליגה עוד ארוכה, יש עוד 30 מחזורים, הכל יכול לקרות.

13. אסי אדו Member

מכבי נתניה נפגשת השבוע בפעם הראשונה העונה עם אחת הגדולות- האלופה מכבי ת"א, ועוד במשחק חוץ בבלומפילד הביתי. כמובן שלצד הניתוח המיקצועי אי אפשר להתעלם מחוסר השקט ומהמהומה הקטנה שנגרמה כתוצאה מפירסום עזיבתו של ראובן עטר את הקבוצה בחודש דצמבר. השחקנים, כמו אוהדי ומנהלי הקבוצה בהחלט הופתעו מהמהלך שאת השפעתו ניתן יהיה לבחון בשבת.

עטר ולנדאו- מה עבר בין השניים?

ננסה להתעלם ממה שקורה בשתי הקבוצות לפני המשחק(וזה קשה...) ולהסתכל על הנקודות שנתניה צריכה לנצל כדי לצאת עם נקודות מבלומפילד.

מכבי ת"א

מכבי ת"א הגדילה בקיץ את מחזור המכירות של העיתונים הגדולים. היא סיפקה כותרות לעונה שלמה. אין מה להוסיף על מה שכבר נאמר בנושא טל בנין ואבי נמני, למעט ההערכה הזהירה שבנין יצטרף לנתניה מיד אחרי המשחק מול ת"א...
    ניר קלינגר הצליח להוציא בשנה שעברה את כל המיץ משחקניו והביא קבוצה מוכשרת אך לא נוצצת לכס האליפות למרות קבוצת החלומות העונתית של יעקב שחר. מלחמה הייתה שם המשחק בקריית שלום, כאשר לצד פרשיות נמני שהמשיכו לאורך כל העונה, הפגינה ת"א בגרות כאשר ידעה לצאת מהפסדים כואבים כמו תבוסה ביתית לב"ש, הפסד בשלב קריטי ב"קופסא", תיקו בדקה ה-95 מול כפ"ס החלשה בבית ועוד כמה מעידות. היא השכילה לנצח פעמיים את מכבי חיפה ולכן הכתר אכן הגיע לה, למרות שההכרעה הייתה רק על יחס שערים.
    אפשר לומר בהתבוננות אובייקטיבית שעל הנייר ת"א נחלשה. עד כמה יצליח קלינגר בהתמודדות עם שובע מאליפות, קללות האוהדים, המחנות בקבוצה- ימים יגידו.

חוליית ההגנה

אפשר בהחלט לומר שחלה נסיגה ביכולת של לירן שטראובר, למרות שהוא עדיין מהשוערים היותר מוכשרים שיש פה. מרכז ההגנה של ת"א כבד, מה שיכול לסייע מאוד לנתניה עם אדו ולוברסקי המהירים. אגף שמאל הוא החוליה החלשה של ת"א, כאשר במהלך השנה האחרונה שיחקו שם אבו סיאם, סטרול וארוס, כאשר בפגרה טשור וסקרלט נבחנו ולא הרשימו. פתרון עדיין לא מצאו שם ואבי סטרול ממלא את החלל. סטרול במוצאו הוא בכלל בלם עם רגל ימין. נתניה חייבת לבוא עם אוזן ולוברסקי ולנצל את החור הזה. זהו בעצם היתרון המובנה היחיד של נתניה על ת"א.
    באגף ימין נמצא את פנסטיל הגנאי שהוא בהחלט שחקן שיודע לתקוף ולשלוט בקו שלו, אבל עדיין לוקה בחזרה להגנה. לפי דעתי צריך להציב שחקן מהיר באגף שמאל שיסגור אותו בעליות להתקפה ויהיה שם להוציא את המתפרצת כשפנסטיל יישב להסביר לקוביקה למה הוא לא מסר...

קישור

למרות העזיבה של בנין ונמני, למכבי ת"א יש קישור טוב ומאוזן. זייתוני בהפועל חיפה עשה עבודה הגנתית של שלושה שחקנים ובמשחק בשכונה הוכיח שהוא לא מפחד מתיקולים. הוא בהחלט יצליח להיכנס אל נעליו הגדולות של טל בנין. ברונו רייס, למרות הירידה החדה שחלה ביכולתו עוד מסוף העונה שעברה, הוא עדיין שחקן מעולה שיודע לשחק לעומק ולהצטרף מאחור(לתשומת לב גזל ואלפסי). לירן ותמיר כהן הצעירים משלימים קישור ביתי ומוכשר הגנתית. הבעיה היא שכאשר מגיעים לחלק ההתקפי המכונה עדיין לא דופקת ונשענת על מבצעים אישיים. דגו חוזר מפציעה קשה, עובד לא סגור על עצמו ובכלל המשחק ההתקפי לא זורם כפי שיכולנו לראות במשחק בשכונה.
    הדריבלים של אלי ביטון מעצבנים גם את קלינגר והוא פותח על הספסל. לפי דעתי, קיים סיכוי מסויים שביטון דווקא יפתח בשבת וזאת על מנת לנצל את איטיותו של בוארון.
    נתניה צריכה לעלות עם קישור הגנתי קשוח שישבור את התל אביבים ויגרום לשער 11 להתחיל לקלל כבר בדקה ה-20. גזל ואלפסי חייבים להיות אגרסיביים מהרגיל כדי לשלוט בקצב המשחק. ת"א אוהבת לשחק מהר בבית ונתניה צריכה להאט את קצב המשחק ולשעמם את קלינגר. ככה יצא לת"א החשק לשחק ואז אפשר לנסות לעקוץ אותם.

התקפה

גולדברג פרש, תורג'מן נסע לאוחנה אבל עדיין זו החולייה החזקה של ת"א. אדורנו הצטרף, פרוחננקובס היעיל נשאר לעונה נוספת ומחלים מפציעה והגיע שחקן שלדעתי עושה עבודה של שתיים בהתקפה- אנז'י קוביקה. קוביקה הוא שחקן שכיר חרב, סטייל ויירי, שאומנם לא משחק בשביל הסמל אך תורם בכל קבוצה אליה הגיע.

קוביקה- לתשומת ליבך שלח

גם ביום חלש שלו, אי אפשר לקחת לקחת ממנו את השמירה על הכדור עד הצטרפות הקישור להתקפה, את משחק הראש המשובח ואת התרגיל שנתניה צריכה להיזהר ממנו- בעיטה מסובבת מצד ימין של הרחבה, כמו בשערים שהבקיע נגד חיפה ות"א בעונה שעברה ששיחק בבית"ר, או הבעיטה למשקוף שערה של בני יהודה במחזור שעבר. אם מנטרלים אותו, מנטרלים 70% מהאפשרויות ההתקפיות של ת"א. כמובן שצריך לשים לב גם לרכש החדש מפרגואי- החלוץ אלדו אדורנו בן ה-21. שבוע אחד של מבחנים הספיק לצוות המקצועי של מכבי כדי להחליט על החתמתו. מדובר בשחקן מהיר מאוד עם שליטה מצויינת בכדור.

קהל

רבבת צופים אמורה להגיע למשחק ( מתוכם 2000 צהובים שחורים) אבל עד סוף המחצית הראשונה נדע את מי בדיוק היא באה לעודד. פתיחה לא טובה של ת"א תגרום ללחץ שיכול לקדם את מטרות נתניה.

נצחון או תיקו הן בהחלט מטרות אפשריות למכבי נתניה וביצוע המפתחות שצויינו פה בהחלט יעזרו להשגת המטרה. כל שנה יש לנו לפחות נצחון אחד על מכבי ת"א, אז למה שלא בשבת?

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קשה לי להגיב על המשחק עצמו כי מה לעשות אני נמצא בבסיס שאין בו ממש טלויזיה חיה... ראיתי אולי 15 דקות וגם זה היה באיכות של עזה (כאילו דה אני שם...)

אני רק יגיד שאם יש מקום שאני מוכן לקבל הפסד שם זה קרית אליעזר, וקראתי ושמעתי שהיה משחק מצויין ושוטף של שתי הקבוצות (כמובן בעיקר חיפה אבל הבנתי שגם באר שבע נתנה משחק טוב).
    לפחות מבחינת התוצאה, 3-2, אני שמח שנתנו פייט לחיפה ולא התפרקנו כמו בית"ר ירושלים וחטפנו שם 4. אני מרגיש אכזבה כי הובלנו אבל אני ללא ספק סומך על הקבוצה שההפסד הזה לא יגרום למשהו רע כי בגדול אי אפשר להתאכזב מהפסד בחיפה כי מה לעשות אנחנו עדיין לא מתמודדים על האליפות.
    אנחנו צריכים לחפש את הנקודות מול כל שאר הקבוצות ואת חיפה בבית אנחנו יכולים וצריכים לנצח.

מחזור הבא, עוד שבועיים בית"ר מגיעה אלינו ואני מאמין שנחזור למסלול הניצחונות.

ניצן ופולדאש וכל שאר הליצנים שאומרים שאנחנו כל עונה אומרים שזה העונה שלנו... מה הכוונה בהעונה שלנו? אליפות? אז אתם טועים. אני לפחות ויש עוד הרבה כמוני עדיין לא חושבים ברצינות על אליפות, כמובן שיש את הפנטזיה ואת התקווה הקטנטנה שאנחנו יכולים אבל בינתיים זה לא רציני. שאני אומר העונה שלנו אני מתכוון להיות בחמישייה הראשונה ולהגיע הכי גבוה שאפשר בגביע. אז בינתיים, בשנתיים בליגת העל ללא ספק הקבוצה עמדה בציפיות שלי לפחות פרט לתקלה בגמר הגביע אבל זה כבר היסטוריה. העונה הציפיות שלי זה לסיים יותר גבוה בליגה ולקהביא את הגביע לבאר שבע.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ראיתי את קטעים מהמשחק אז אני יכול להגיב קצת על המשחק.

קודם כל אסי רחמים היה מצויין, הוא היה יכול למנוע את השער של רוסו אם המיקום שלו היה מתאים אבל אני לא מאשים אותו בשום שער.

השער של רוסו היה אדיר, באמת יפה אבל יורם ארבל הגזים והעיז להזכיר את השם ואן באסטן.... איזה טיפשות!! קודם כל ואן באסטן בעט בוולה... רוסו נתן לכדור לנחות אז ככה שהיה לו הרבה זמן להתכונן לבעיטה. אבל עזבו את זה... הזווית!!! ואן באסטן מי שזוכר נתן את השער שלו מזווית כמעט אפס, רוסו ממש לא, הייתה לו זווית לא ממש קשה. אז ארבל... תגיד הללויה ותשתוק.

אלעד בונפלד צריך לשחק יותר, שחקן בית מעולה וחייבים לתת לו הרבה יותר דקות. אני לא מחשיב את אלעד בונפלד כשחקן נשמה כי הוא לא כזה. בונפלד יבקש לעזוב אם הוא לא יקבל דקות משחק, ולמרות שהוא לא נשמה הוא שחקן מצויין ואני לא רוצה שמצב כזה יקרה אז גוטמן חייב לתת לו יותר דקות משחק, והנפילה שלו בדקה ה-88 הייתה מיותרת לגמרי, במקום לבעוט כמו שצריך הוא חיפש את הפנדל, טעות של שחקן שחסר לו הרבה ניסיון.

והקהל... 1000 אוהדים ביום חול.. לא פשוט לא פשוט בכלל. עוד נסיעה של שעתיים וחצי... ולנו אין קהל בכל הארץ כמו לחיפה, מכבי ת"א ובית"ר שבאים לפה אז 50 אחוז מהקהל שלהם במגרש הם תושבי האזור. 1000 אוהדים עשו את הדרך הזאת ביום חול זה ראוי לשבח. הקהל עודד 90 דקות, גם בפיגור כל הכבוד. אני חוזר ואומר, הקהל מספר אחד בארץ. NUMBER ONE. וכל מי שרוצה לצחוק יכול לצחוק וגם שיקפוץ לי בדרך...