ליגת האלופות 2004/5 - שמינית הגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Barcik, ‏20/2/05.

1. robson Member

אני לא מסכים שאינדהובן פיבוריטים על פני מונקו. אומנם מונקו לא נותנת עונה גדולה עד עתה בליגה הצרפתית והיא כנראה לא התאוששה סופית מהעזיבה הסיטונית של חלק מהשחקנים שהביאו אותה להישגים מצויינים בשנה שעברה אבל היא עדיין קבוצה יותר מנוסה וגם יותר טובה מפ.ס.וו. עצם העלייה הראשונה של ההולנדים לשלב הנוק אאוט בצ'מפיונס לא עושה עלי שום רושם מכיוון שהם באו מבית חלש ביותר חוץ מארסנל...מונקו לעומתה יודעת להתעלות במשחקים בודדים כמו שהיא עשתה בשנים קודמות ואני חושב שבסיכום שני המשחקים היא זו שתעלה לשלב רבע הגמר.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני חושב שדווקא מונאקו היא הפייבוריטית. יש לה סגל טוב הרבה יותר והיא באמת מגיעה מליגה חזקה יותר מזו ההולנדית. מה גם שזהו השמינית גמר הראשון של פ.ס.וו מזה 12 (אם אני לא טועה) שנה. אם זאת מונאקו באמת נמצאת בכושר גרוע ובליגה שלה היא נמצאת במקום הרביעי. תוסיפו לזה שחקנים חשובים כמו צ'באנטון וסקילאצ'י שיעדרו... נראה פתוח, אבל בכל זאת, אני מהמר שמונאקו תעפיל בסופו של דבר.

3. yakirmaimon Member

גם אני חושב שדווקא מונאקו היא הפייבוריטית. יש לה הרבה יותר מה למכור מאשר לאיינדהובן. אומנם אני מאמין שהיום מונאקו תפסיד, אבל בסיום שני המשחקים היא תעפיל לטעמי.
    באיירן - ארסנל : אינני צופה הרבה סיכויים לארסנל בצמד המפגשים האלה, ובייחוד היום, אני חושב שבאיירן תנצח ובגדול, ובסופו של דבר זה המשחק הכי בליינד שאני יכול להצביע על קבוצה שתנצח מבין ארבעת המשחקים הגדולים, באיירן תעבור..!!!!

יובה - ריאל

אז זהו, מתכוננים ובעוד 4 שעות בדיוק יחלו המשחקים הגדולים , כשבראשם יובה תיפגש עם ריאל.
    אני לא יודע כרגע בבירור אם נדבד משחק, זה לא רשום באף אתר, מה שאני כן יודע, זה את הדבר הבא:
    טרזגה כמובן לא נכלל בסגל ולא ישחק, כנ"ל קאפו ומונטרו, ולגבי נדבד, המערך של יובה תלוי בו.
    אם נדבד היום משחק וכשיר למשחק אז יובה תשחק במערך הרגיל שלה מתחילת העונה, ה- 4-4-2 המסורתי:
    שוער: בופון
    הגנה: זמברוטה (שמאל) , קנאברו, תוראם, זבינה (ימין)
    קישור: נדבד (שמאל) אמרסון, בלאסי, קאמורנסי (ימין)
    התקפה : איברהימוביץ, דל פיירו

במקרה שנדבד לא פותח בהרכב, קאפלו ישחק עם המערך (אני ממש לא מאמין בו) ששיחק נגד מסינה בשבת, ה-5-3-2, שאגב קאפלו שיחק איתו שנה שעברה גם ברומא לעתים קרובות. במקרה כזה ההרכב יראה כך:
    שוער: בופון
    בלמים: זבינה, תוראם, קנאברו
    כנף ימין: פסוטו
    כנף שמאל: זמברוטה
    קשרים : אמרסון, בלאסי, קאמורנסי
    חלוצים: דל פיירו, איברהימוביץ

כפי שכבר אמרתי, אני ממש מקווה שנראה את נדבד בהרכב, לא רק בגלל שזה נדבד, הקטר והמנוע של יובה, אלא גם בגלל המערך המגעיל שצפוי לפתוח בו קאפלו במידה ונדבד לא יוכל לפתוח את המשחק.
    לסיכום: נקווה לתוצאה טובה, תיקו יספק כל אוהד יובנטיני, והכי הכי חשוב לכבוש שער חוץ..!!!!
    פורצה יובהההההה

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

יקיר, אתה חייב לזכור שבמערך כזה הרבה יותר קל לקאפלו להעביר את ההכרעה לדלה אלפי. כאן זה לא הליגה שחייבים לנצח כל משחק. קאפלו היה קונה ממך 0-0 כבר עכשיו, ותיקו עם שערים בפי 3 כסף.
    במפגש הזה אני לא לוקח צד. אני אוהד שתי הקבוצות ובכל מקרה אצא שמח שאחת עולה ומבואס שהשניה עפה.

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

"במפגש הזה אני לא לוקח צד. אני אוהד שתי הקבוצות ובכל מקרה אצא שמח שאחת עולה ומבואס שהשניה עפה. "

גאון גדול...

6. Yeste Member

מונאקו מגיעה מליגה יותר טובה,אבל פ.ס.ו קבוצה יותר חזקה.
    ולא פלא שמונאקו מדשדשת בליגה,למרות שעל הנייר ,היא אמורה להוות יריב לליון. הרכישות של דשאן השנה היו תמוהות,הם מכרו את ג'יולי ורטואן(איפה הוא?) לבארסה ופ.ס.ז ובמקום הביאו שני חלוצים. שניים,למרות שנונדה ואדביור נשארו. הקישור של מונאקו חלש מידי לדעתי בכדי להתמודד עם אחד הקשרים האירופאים הטובים ביותר כהיום,ון בומל. אבל,ההבדל הגדול ביותר בין שתי הקבוצות האלו זה ההגנה,ההגנה של ההולנדים הרבה יותר טובה מזו של הצרפתים,אלקס,הבלם הברזילאי הצעיר שהגיע מסאו פאולו התגלה כקראק לא קטן של הידיניק. וביחד עם בומה, הבלם של נבחרת הולנד ,ההגנה של אינדוהבן חזקה מאוד,גם להתקפה לא חסר שום דבר עם הסליינק,ה"ון ניסטלרוי החדש" ופארפן,הכישרון הפרואני.
    אני מהמר עליהם כסוס השחור של האליפות.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת הגזמתם פה עם חוסר ההערכה לארסנל לא? אומנם עונה רעה אבל גם באיירן לא בדיוק מציגים יכולת בשמיים, ובואו לא נהפוך תצוגה אחת באמת מרשימה (מול קבוצה מתפוררת בדמותה של דורטמונד) למייצגת את היכולת הכללית של באיירן העונה. למה שלא תיקחו לדוגמא את ההפסד לבילפלד לפני 2 מחזורים? אני מסכים שבאיירן פייבוריטים, אבל פייבוריטים קלים ביותר, וזה גם בגלל הפציעה של סול.

בקשר לליברפול-לברקוזן: לברקוזן הם פייבוריטים מאסיביים, פשוט כך. ליברפול גם ככה נאלצת להתמודד עם בעיות קשות בחוד, כשנוסף על כל הפציעות שפקדו את החוד שלהם גם מוריינטס לא יכול לשחק כי הוא כבר שיחק העונה בצ'מפיונס במדי ריאל (גם כן החלטה טובה של בניטז http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ). ואם זה לא מספיק, סטיבן ג'רארד מושעה, ובלעדיו ליברפול לא שווים כלום. ליברפול יסיימו היום משחק ביתי ללא כיבוש, יקוו ל0-0, ויובסו בביי-ארנה.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יסטה, קודם כל הובאו שלושה חלוצים: סביולה קאלון וצ'באנטון. מלבד סביולה האחרים יכולים לתפקד בקלות גם כקשרים מאחורי החלוצים. אני מסכים איתך שבעקבות עזיבת רות'ן וז'יולי התעוררה בעייה במשחק האגפים של הקבוצה.
    לפ.ס.וו יש יתרון בולט באגפים עם פארק ג'י סונג ודמארקוס ביסלי, אני חושב שלהם יש בהחלט אקסטה טאצ' על מונאקו.

9. yakirmaimon Member

מערך כזה אפילו תיקו לא יוציא ידידי. זה לא שאתה פוגש את מסינה
    אתה פוגש את ריאל מדריד, ויש הבדל גדול בין השתיים.

10. Yeste Member

צודק,שכחתי את קלון . וזה רק מחזק את העובדה שדשאן התמקד יותר מידי בחיזוק ההתקפה ושכח לגמרי מהקישור. כנראה שהמנהל הספורטיבי שלהם מקבל עצות מההנהלה בריאל מדריד בנוסף לעסקים שהם עושים איתם. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

11. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

במסיבת עיתונאים היום אמר מוריניו שהסיכוי של דאף לשחק הוא קלוש מאוד.
    דרוגבה וגאלאס כנראה יפתחו, וההרכב של צ'לסי אמור להיראות כך: צ'ך, פריירה, טרי, קראבליו, גאלאס, טיאגו, מקללה, לאמפרד, קול, גודיונסן, דרוגבה.

12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדהים אותי איך אנשים חורצים את הגורל של קבוצה כמו ארסנל נגד קבוצה כמו באיירן מינכן. אומנם לפי איך שארסנל נראית בזמן האחרון בהחלט יש סיבה לדאגה - אבל מאד לא חכם להתחיל להגיד שבאיירן פייבוריטית גדולה על קבוצה ברמה של ארסנל.

וכל הדיבורים ש"לבאיירן יש יותר ניסיון בצ'מפיונז וכו'", עם כל הכבוד, הם שטויות. אולי כל הקטע של "ניסיון" במעמד מסוים מתאים לליגת העל לקבוצה של ישראלים בני 16, לקבוצת צמרת באנגליה שכבר שיחקה במעמדות הגבוהים ושמשחקים בה שחקנים שזכו במונדיאל ובאליפות אירופה זה לא מתאים. השאלה היא מי קבוצה טובה יותר, לפחות בשני המשחקים האלה - זה הדבר היחיד שקובע (אלא אם כן השופט גונב את ההצגה או משהו בסגנון).

13. Yeste Member

נו באמת.בלעדי סטיבן ג'רארד ליברפול לא שווים כלום?נכון, סטיבן ג'רארד הוא קשר ברמה עולמית ,אבל המרחק מפה ועד מה שהתקשורת המסכנה באנגליה עשתה ממנו גדול.ובתכלס,ג'רארד לא נותן כזו עונה גדולה(במונחים שלו),השילוב שלו עם דיטר המאן בינוני ולעיתים הוא נוטה להעלם לחלוטין ולהיות פחות דומננטי,בדר"כ בהפסדים . אבל קשה להאשים אותו,עד למשחק מול צ'לסי,ליברפול הייתה בפורמה כ"כ טובה עד כדי כך שהתחילו לדבר באנגליה על "חזרתה של האמפריה השוקעת",משהו כמו -10 -\12 משחקים רצופיים ללא הפסד,ש90 % מהם היו נצחונות.אבל כמובן,הוייה עדיין יושב ביציע ומפרשן לטלויזיה הצרפדעית ,ואיתו מגיע הנחאס,הפציעה של צ'אבי אלונסו הפנומן הרסה לחלוטין את הסיכוי של ליברפול להיות דומננטית בליגה,אבל בכול מקרה,המקום ה-4 כנראה יהיה שלהם בסוף השנה.

מבחינה הגנתית,אין בכלל מה להשוות. הגרמנים הרבה הרבה יותר טובים. ובכושר של ויירה השנה,אני לא רואה איך הוא מסוגל להתמודד עם מיכאל באלק. ארסנל טובה יותר במשחק האגפים,עם פירס\ליונברג ורייס. מבחינה התקפית,יש איזון. מקאיי\הנרי,פיזרו\בראקמפ . והספסל של באיירן יותר עמוק.בסופו של דבר,באיירן פיבוריטית וקשה לי לראות את ארסנל בשלב הבא.
    ואני בעד התותחנים,בכול זאת,באיירן עולה היום עם יותר אנגלים . http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/05
  14. Makaay#10 Member

לצערי אני בעצמי מאמין שארסנל לא פחות פייבוריטית מבאיירן, כמה שזה נראה
    "משונה",שחקניי ארסנל לא חיים בבועה , גם המאמן ואני בטוח שהם יודעים שאת העונה בפרמייר ליג הם כבר גמרו, לעומת זאת אם ונגר יכול לחשוב על משהו עכשיו זה על הצ'מפיונס ליג, ואני בטוח שארסנל תתן יותר מהמאה אחוז כדי להצליח במפעל היוקרתי הזה.

15. Barcik Member

ביום רביעי, 21:45 שעון ישראל (שידור ישיר בספורט 5+), תארח ברצלונה את צ'לסי למשחק הראשון בשלב שמינית הגמר של ליגת האלופות.

בארסה מגיעה במצב מנטלי אידיאלי. ביום שבת האחרון, הפער מריאל מדריד בליגה צמח בחזרה ל- 7 נקודות. בארסה ניצחה את מיורקה 0-2 מצמד של דקו, ובמקביל ריאל מדריד הפסידה בתוצאה זהה לאתלטיק בילבאו, בסנטיאגו ברנבאו. כעת, כל העיניים מופנות למשחק העונה מול צ'לסי. בברצלונה מקווים שתהליך ההכנה המנטלית שהחל מיד לאחר ההגרלה יניב פרי ביום רביעי. ברצלונה נמצאת במתח חיובי, בדיוק כמו לפני המשחקים מול ריאל מדריד ומילאן. אז זה נגמר טוב, ובקטלוניה מקווים לתוצאות דומות.

http://wwwi.reuters.com/images/2005-02-19T220331Z_01_BAR12D_RTRIDSP_2_SOCCER-BARCELONA.Xxx

קרלס פויול ושאבי ספגו פציעות קטנות במשחק מול מיורקה ולא התאמנו באופן סדיר בתחילת השבוע, אבל שניהם כבר כשירים לחלוטין ויפתחו בהרכב מול צ'לסי. סיכוייו של אולגוור פראסאס, אשר נעדר מהמשחק האחרון, להכלל בסגל עדיין קיימים, והוא יעבור הערב מבחן כשירות. אתמול הוא עשה כמה מהתרגילים באימון עם חבריו לקבוצה, אבל במהרה פרש לטיפולים של הצוות הרפואי. בכל מקרה, אפילו עם הבלם מסבאדל יכלל בסגל, ההרכב ישאר זהה לזה שניצח את מיורקה; כלומר, מארקז ופויול במרכז ההגנה, דמטריו אלברטיני קשר אחורי.
    רייקארד בחר לוותר אתמול על התאוריה והקלטות, וערך אימון שברובו הורכב מתרגילים עם כדור. השחקנים נהנו ממשחקוני אימון, וכולם היו מחוייכים. לאפורטה אף ירד לדשא לשוחח עם השחקנים ורייקארד. לאחר סיום האימון, מקסי לופז, שעד כה שיחק 15 דקות בלבד, ביקש בסיום להשאר עם השוערים ומאמנם אונזואה ולבעוט לשער.
    הרכב משוער:
    ג'יולי – אטו – רונאלדיניו
    דקו – אלברטיני – שאבי
    בלטי – פויול – מארקז – ג'יו
    ואלדז

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20050222a/_archivo55_photo_10_1_1_20050222_0ic9g7mi.Xxx.Xxx

צ'לסי דווקא, איננה נמצאת במצב אידיאלי לקראת המשחק. ביום ראשון האחרון הרכב משני של הלונדונים הפסיד 0-1 לניוקאסל (שער של פטריק קלייברט מיודענו), ומוריניו איבד את התואר האפשרי הראשון שלו העונה. בנוסף לכך, המגן השמאלי ווין ברידג' שבר את רגלו, ויחד איתו גם דמיאן דאף וויליאם גלאס ספגו פגיעות. אליו מצטרפים לאריין רובן, שנפצע לפני שבועות אחדים ומאז צ'לסי איבדה הרבה מחץ. גם דידייה דרוגבה בספק גדול.
    בכל זאת, צ'לסי עדיין מובילה בבטחה את הליגה האנגלית, עם 9 נקודות יתרון על פני מנצ'סטר יונייטד הרודפת אחריה. ההפסד בגביע היה השלישי בלבד של צ'לסי העונה ב- 41 משחקים, כאשר קדמו לו ההפסד הלא חשוב בפורטו, והיחיד בליגה, באוקטובר למנצ'סטר סיטי. ב- 10 משחקי הליגה האחרונים של המוליכה, השוער פטר צ'ך אף שמר על רשת נקייה!

http://us.news2.yimg.com/us.yimg.com/p/afp/20050217/capt.sge.lls68.170205095129.photo00.photo.default-353x384.Xxx

כבר ביום ראשון בערב נחתה מוליכת הליגה האנגלית בברצלונה. אתמול, הם ערכו אימון סגור באיצטדיון המונז'ואיק של אספניול (בארסה הציעה למוריניו להתאמן במיני אסטדי, אבל הוא סרב, כדי להרחיק את שחקניו מההתרגשות המוקדמת של המשחק כמה שאפשר). צ'לסי אפילו שילמה 3,000 יורו לחברה שמפעילה את האיצטדיון כדי שלא יפתחו את הקפיטריה, וישימו 3 שומרים בכניסה.
    לפי הדיווחים, דרוגבה התאמן באופן נורמאלי לחלוטין אתמול. הוא בכלל לא נראה כשחקן פצוע, ואם להאמין לתיאור הוא ישחק מחר. באשר לדאף, מוריניו אישר שהאירי לא ישחק, מה שמותיר את צ'לסי ללא משחק אגפים של ממש, בדומה לבארסה. המאמן הפורטוגזי בכלל הפתיע ופרסם את כל ההרכב שלו למחר, כאשר גם גודיונסן וגם דרוגבה בפנים. כמו כן, וויליאם גלאס ישחק.
    צוות המאמנים של צ'לסי שם דגש אתמול באימון על מעבר מהגנה להתקפה והמנעות מהלחץ של בארסה, על מצבי אחד-על-אחד, וגם על מצבים נייחים. לאורחת יהיה יתרון משמעותי באוויר, עם נוגחים מצויינים כמו ג'ון טרי ודידייה דרוגבה.
    הרכב משוער:
    דרוגבה – גודיונסן
    טיאגו – למאפרד – מקאללה - קול
    פריירה – קראבליו – טרי – גלאס
    צ'ך

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20050222a/9_archivo55_photo_10_1_1_20050222_YBA08F1.Xxx.Xxx

הקאמפ נואו יהיה מלא עד אפס מקום מחר. הסוסיוס לא התעכבו, וברגע שנפתחה מכירת הכרטיסים המוקדם עטו על ההקצאות שלהם. ידועים אף מקרים על זרים שנעשו סוסיוס במיוחד כדי לקנות כרטיס למשחק. המחירים במכירות האחרונות יכולים להגיע עד ל- 150 יורו! 4,700 אוהדים אנגלים יהיו ביציע, ועוד 1,000 הגיעו ללא כרטיס לברצלונה.
    בין אורחי הכבוד, יהיה גם חוזה לואיס רודריגז זאפטרו, נשיא ספרד. זאפטרו, חבר בפניית הקונגרס, הוא אוהד ברצלונה מוצהר. זו תהייה הפעם הראשונה בהסטוריה של ספרד הדמוקרטית שהנשיא מגיע למשחק של ברצלונה.

http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_95604_CAS.Xxx

אנדראס פריסק השבדי הוא האיש שישפוט את המשחק. הוא גם היה האיש שניהל את המשחק האחרון בין הקבוצות, כאשר בארסה הביסה את צ'לסי 1-5. בסך הכל, ב- 8 משחקים של ברצלונה שפריסק שפט, בארסה רשמה 4 נצחונות, 2 תוצאות תיקו ו- 2 הפסדים.

http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_95518_CAS.Xxx

בשני מקרים בעבר נפגשו צ'לסי וברצלונה. לראשונה, היה זה בגביע אופ"א של עונת 1965/6. ברצלונה ניצחה את המשחק הראשון 0-2 בקטלוניה, והמשחק השני הסתיים בנצחון של צ'לסי בתוצאה זהה. במשחק המכריע, בארסה ניצחה 0-5. על הפעם השנייה, אתם יכולים לקרוא עוד בכתבה שעלתה השבוע באתר. צ'לסי ניצחה את המשחק הראשון 1-3 (שער חוץ יקר של 'חביבנו' לואיס יודאס פיגו), אבל בארסה החזירה ובגדול עם תצוגת ענק בקאמפ נואו. בסך הכל, יש לברצלונה מאזן נאה מול קבוצות אנגליות.
    אגב, שלושה שחקנים נותרו בסגל של בארסה מהמשחק ההוא – פויול, גאברי, ושאבי.

http://news.bbc.co.uk/olmedia/700000/images/_703208_ferrer_rivaldo150.Xxx

רייקארד, תבנה על: דקו. כפי שיצויין בפסקה הבאה, איש המפתח של צ'לסי הוא למפארד. אני מפקפק ביכולתו של אלברטיני הקשיש לעצור אותו, ועל כן אנחנו צריכים את דקו, הקשר הטוב בעולם כיום, בשיאו. פרט ללעצור את האנגלי המצויין, הוא צריך גם להיות המוח מאחורי המשחק של בארסה – אופציה התקפית נוספת מאחור והשליט במרכז המגרש.
    רייקארד, שים עין על: פרנק למפארד. פרט לרובן, מדובר כנראה בשחקן צ'לסי היחיד עם אופי משחק מסויים. בעוד האחרים הם חיילים במערך של מוריניו, למפארד מסוגל ליזום. אם המומנטום יהיה אצל בארסה, הכחולים יבנו על הקשר האנגלי שישנה את מהלך המשחק ביציאה מבריקה אחת למתפרצת. אם צ'לסי תשלוט, כדי מאוד יהיה לפזול לעברו של למפארד וההופעות הפתאומיות שלו בחלק ההתקפי.
    תחזית שלי: נצחון. ברצלונה מודל 2004/5 הורכבה משחקנים גדולים, כאלה שמגיעים לשיאם במשחקים כגון זה. אין לי ספק כמעט שרונאלדיניו, אטו, דקו, פויול, ואלדז וג'יולי ישחקו במלוא יכולתם. הם ווינרים, וווינרים חיים בשביל משחקים כאלה. על האחרים אמנם יש לי ספק מסויים, אבל גם בהם אני מאמין בסופו של דבר. עד עכשיו, המשחקים הטובים ביותר של בארסה היו אלה מול הקבוצות הגדולות, בהן הרעב של השחקנים הצעירים האלה בא לידי ביטוי יותר מכל. בארסה תיתן תצוגת שיא מול צ'לסי. לא בטוח שזה יספיק לנצחון שיסגור את הסיפור כבר מחר, אבל אני מאמין שבארסה תיסע ללונדון עם יתרון.

נערך לאחרונה ב: ‏22/2/05