ליגת האלופות 2004/5 - שלב הבתים מחזור רביעי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nesta, ‏1/11/04.

1. Barcik Member

ענק! ענק! ענק! ברגע שבו הכדור של רונאלדיניו נכנס לרשת, כל העומס הפסיכולוגי שהוא תלה על כתפיו שלו התפוגג כלא היה. ברגע זה, רוני נולד מחדש. אני מוכן להתחייב שהחל מעכשיו, בכל משחק נזכה לראות את רוני הטוב והישן, שעושה קסמים בהזמנה ומנצח במשחקים בהינף רגל. רגע זה מול מילאן, שיאו של משחק גדול עבור רונאלדיניו בו הוא היה דומיננטי ופעיל, הוא הרגע שבו אנו, אוהדי בארסה, זכינו ברוני הישן והטוב מחדש.
    לא רק רוני היה גדול. כל ברצלונה (כמעט) הייתה ענקית היום, והוכיחה סופית שמדובר בקבוצה גדולה. הנעת כדור נכונה וסבלנית (לרוב), סדר על המגרש והחלפת מקומות חלומית בין השחקנים. ואולי חשוב מכל - בארסה שוב ידעה לעלות את רמתה כאשר ממול ניצבה יריבה מהטופ העולמי. סמואל אטו היה ענק היום. התנועה המתמדת שלו, ימינה, שמאלה, פנימה והחוצה היוותה מטרד עצום להגנה האיטלקית, ואילו הוא רק ידע להתמהמה פחות אולי היה כובש יותר משער היום (ואגב השער - זה ממש לא לגיטימי להאשים את תקרית קאפו והשופט. אולי, אולי, זה יצר בלבול כלשהו. ומצד שני, אולי לא). דקו, המנועיניו האולטימטיבי של אירופה, עשה קילומטרז' גדול יותר מזה של האוטו שלי והוכיח סופית - הרכש הכי טוב ונכון של בארסה בקיץ. שאבי לצידו, באחת מההופעות הטובות ביותר בקריירה שלו מול קישור לוחץ. ניהל, ניתב, בישל במסירת אמן וניסה מרחוק. גם מארקז נתן עוד משחק שלו ובטוח, ללא ספק הטוב מבין ארבעת הקשרים ההגנתיים שרייקארד ניסה העונה. ג'יו עשה עבודת קודש בפריצות שלו משמאל. ומאחור, פויול, הפגין לכולם מה ההבדל בין שחקן הגנה, לאולגוור. ואם בחמור עסקינו, אין לי מילים נוספות על הבלם הנוראי הזה, שכבר עונה שנייה גורם לי לשקשוק ביצים מתמשך. פשוט חרא - עגלה ונטול כישורים בסיסיים. למרות כל המחמאות שלי לעבודה של מארקז, ברגע שג'רארד כשיר אני רוצה לראות אותו בקישור (למרות האנמיות) ואת המקסיקני בהגנה. עוד אחד ששוב זוכה בביקורת שלי הוא בלטי, השחקן הלא-חושב היחיד בהרכב של ברצלונה (כולל העגלה). יש לו כדורגל, אבל הוא פשוט עושה את הפעולות הלא נכונות יותר מדי. הוא מרים כשצריך למסור, ומוסר כשצריך להרים. הוא צריך להסתכל שמאלה ולראות באיזה אופן ג'יו מתאים את התנועה שלו למיקום של רונאלדיניו, ולהפסיק להתקע לג'יולי בין הרלגיים. אגב הצרפתי, הוא ממשיך ביכולת הבינונית שלו בשבועות האחרונים. קשה לי להבין את ריתוקו המוחלט לקו, באיחוד לאור העליות התכופות של בלטי. אני מקווה שרייקארד ידאג להזכיר לו לעשות את התנועה שראינו ממנו באמצע העונה.
    כמובן, קשה להתעלם מהמשחק הפאסיבי של מילאן. לא ברור מה ניסה אנצ'לוטי להשיג כאשר החליט לעמוד במקום ולנסות לספוג את חומרת המכות של ברצלונה. אין פשוט מה לאמר על זה - לא ספורטיבי, וכפי שהתברר, מול ברצלונה הגדולה זהו לא שיקול מקצועי נבון. מילאן אמנם שיחקה הגנה מצויינת, אבל מול שליטה מלאה של ברצלונה במרכז המגרש זה פשוט לא מספיק.
    אז לסיכום, משחק ענק. בארסה ענקית. רונאלדיניו ענק. תענוג.

http://www.diariosport.com/vivo/recursos/fotos/foto_79583.Xxx

2. Burgul Member

ברצלונה הייתה נהדרת היום.כל המחמאות מגיעות לה על כדורגל יפהפה.עם זאת,מילאן גרמה למשחק להיראות כל כך חד צדדי.בתור אוהד נלהב של הכדורגל ההתקפי של מילאן,הרגשתי מבויש היום.אני מכיר את המשחקים בהם הקבוצות האיטלקיות מתאמצות פחות או מגבירות את הרוטציה כדי לאפשר לשחקנים לנוח,במשחקים שאינם מכריעים מדי.זה מה שמילאן עשתה היום,ואין ספק שאם המשחק הזה היה הראשון בלוח משחקי ליגת האלופות העונה,מילאן הייתה עולה בהרכב החזק שלה ועם שיטת המשחק הקבועה שלה.כל זה נחמד,אבל זה לא מצדיק בשום פנים ואופן את התצוגה העלובה שראינו היום.מילאן מחוייבת לכדורגל טוב בהרבה,ובטח שעל מגרש מכובד כמו הקאמפ נואו,במפגש יוקרתי כל כך.אין לי מילים להוסיף,מלבד זה שאני בטוח שמשחק כזה לא יהיה שוב העונה,כי לא יהיו יותר משחקים עם "חצי חשיבות" בליגת האלופות למילאן.

כל הכבוד לבארסה!!

3. Deutschland Member

היום, 21:45, באולימפיקו של רומא : רומא - באייר 04 לברקוזן (משחק רדיוס ללא קהל)

מחזור 4 של בית 2 יפתח היום 2 משחקים מעניינים מאוד, האחד זה דינמו קייב-ריאל, שהוא משחק שאני חושב שדינמו לוקחת, והשני - רומא נגד באייר לברקוזן, שייערך אל מול כסאות הפלסטיק הריקים של יציעי האולימפיקו...

עוד לא ממש מצאתי את ההרכבים למשחק, אבל אני יכול לשער שההרכב של באייר לברקוזן יהיה:
    בוט - חואן, רוקה ג'וניור, נובוטני\שניידר, פלאסנטה - ז'ינובק, פרייר, פונטה, ראמלו - ברבאטוב, וורונין

אז מה אתם חושבים שיהיה שם? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. Barcik Member

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20041103a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20041103_YKAP03.Xxx.Xxx

5. cazzo Il Capocuoco

יובה,היום אני מוכן לצרוח בכל גול של באיירן ולברקוזן...אגב THE STRETFORD END שמעת מה אבי מלר
    אמר אתמול אחרי בתקציר של ברמן?הכול קשור בכסף וכלכלה חוץ מהכדורגל יש גם נקניק ובירה
    ותחנת רכבת ותנאים מצויינים אותו דבר או דומה יש באנגליה יחסית מצב טוב למרות שהממלכה הסנובית
    לא אכפת לה מאנגלים כורי פחם וכאלה.
    באיטליה גם אין את זה כמו שיש ברמה מצויינת בצפון אירופה,וגם האיטלקים מתייחסים לליגת האלופות
    כמשהו קצת יותר זניח מהסריה א.אבל בטח תגיד שאני סתם אני איטלקי מסריח?

6. John Barnes Member

מישהו האמין לפני 8 חודשים פלוס מינוס שהקריקטורה הזאת תפורסם?.

זה אחד הימים שאני קם בבוקר, ואומר לאלהים תודה שעשה אותי אוהד ברצלונה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx .

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

משהו בעניין ברצלונה. נדב יעקובי העלה אתמול מספר פעמים את העובדה שלברצלונה יש בעיה עם הבעיטות החופשיות, ואני עליתי על הנקודה הזו כבר מספר פעמים ואני גם יודע את הפתרון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx . אי אפשר לקחת מרונדלדיניו את מה שהוא, שחקן ענק, פנומנן, הוא הוכיח את זה אתמול, אבל אתמול הוא גם הוכיח לי שצדקתי גם לגבי הדעה שלי, למה ברצלונה לא כובשת מבעיטות חופשיות. והתשובה היא, שוב רונלדיניו. אני אחזור, רונלדיניו שחקן ענק, אבל בעיטות חופשיות הוא לא יודע לבעוט. מתחילת העונה ראיתי אותו בועט כ-20 ואפילו יותר בעיטות חופשיות ממצבים קורצים, אני אפילו בטוח שבכל פעם שהייתה בעיטה ממצב קורץ והוא היה על המגרש, אז הוא לקח את הבעיטה. וכמו שכבר אמרתי הוא לא יודע לבעוט בעיטות חופשיות, לעומתו דקו, צ'אבי יודעים, ועוד איך יודעים. אז עיצה שלי לברצלונה, רונלדיניו שחקן ענק! אבל שלא יבעט את הבעיטות החופשיות.

8. burning soil Member

עד למשחק אתמול לא ממש האמנתי שבארסה מסוגלת להגיע רחוק בליגת האלופות,ולא
    האמנתי שהיא אחת מהחזקות בליגת האלופות. אבל המשחק שינה במידה מסוימת את דעתי ואין
    ספק שבארסה הוכיחה לראשונה העונה שהיא יכולה לגבור על קבוצה איכותית כמו מילאן..
    ברור שנצטרך למדוד את בארסה בהמשך העונה ולא רק ע"פ משחק אחד.

9. cazzo Il Capocuoco

כמו שמילאן בילתה כמה שנים בגביע אופא או בלי אירופה בכלל בין התקןפה של עכשיו ולבין התקופה
    של אז לפני 10-15 שנים,אז גם ברצלונה חוזרת,יא קטלונים,מברוק... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

10. rami87 Member

היום בערב, באיירן - יובה
    באיירן חייבת נקודות מהמשחק הזה כדי לא להסתבך שוב בקרב על המקום בשמינית הגמר. מצד שני יובנטוס עוד לא הפסידה העונה, בצ'מפיונס ליג היא עדיין בלי שער חובה

אני יכול להתחייב שיובנטוס תחטוף את השער הראשון שלה בליגת האלופות הערב

שידור למי שמעוניין יהיה בבלוגTV בתפוז

11. Kiko Member

יהיה שידור של המשחק בטלוויזיה ב SAT 1

ואני כמעט יכול להתחייב שלא.
    לבאלק יהיה קשה מאוד לעשות משהו מול הלחץ של בלאסי והסגירהאמרסון שחוזר ממנוחה, ולמקאי יהיה מאוד קשה מול מרכז ההגנה של יובה (קנאברו ותוראם). חוץ משניהם אני לא רואה בבאיירן עוד שחקנים שיהוו איום מתמיד במשחק.

12. rami87 Member

בקשר לשידור: לא יהיה שידור. אני מכיר את הפרוצדורה כבר עונה וחצי, משחק או ביום שלישי או ביום רביעי באותו שבוע.
    חוץ מזה שאני גם קורא גרמנית ומתעדכן בלוחות שידורים שם. בשבילך בדקתי שוב באתר שלהם ואין שידור של באיירן-יובה.

בניגוד למשחק בדלה-אלפי שמאגאת הגיע עם מערך מטומטם 4-5-1, הפעם הוא יעלה עם 2 חלוצים, מקאיי ופיזארו. פיזה נמצא בכושר לא רע בכלל ויובה יודעת את זה, אחד הבלמים יצטרך לשים עין על פיזארו, דבר שישחרר קצת לחץ ממקאיי. הקישור של באיירן היום הוא עם נטייה דיי הגנתית אבל גורליץ וסאליהמידצ'יץ' יפרצו באגפים ויעשו בעיות להגנה של יובה, זה בטוח. השאלה היותר מעניינת היא: עד כמה לאט הם יחזרו להגנה? יובה יכולה לנצל את זה ששני המגינים של באיירן הם יותר תוקפים מאשר מגינים. על יכולת ההגנה של סאליהמידצ'יץ' אני בכלל לא רוצה לדבר.

59,000 צופים יהיו הערב באולימפיאשטדיון (המקסימום המאושר למשחקי ליגת האלופות), אני לא יודע בדיוק מתי נמכרו הכרטיסים אבל כשהגעתי למינכן ב-17 לאוקטובר כבר היה תלוי שלט על החנות של באיירן מינכן שלצערם אין יותר כרטיסים, כל הכרטיסים למשחק מול יובנטוס נמכרו. אווירה טובה תהיה היום במינכן, בערך כמו נגד אייאקס, באיירן קבוצה מאוד לא יציבה, היא יכולה להציג בלהות מול גלאדבך, בקושי לסכן את השער של גלאדבך ולהפסיד בצורה מבישה וכמה ימים אחרי זה להתפוצץ על כל קבוצה בעולם.
    May the best team win.

13. Deutschland Member

באיירן תתן היום ליובה חזק בראש, אני בטוח בזה, זה משחק שהוא מבחן גדול לבאיירן, שיכריע האם יש לה מה להגיד באירופה השנה, וכולם יודעים זאת...באיירן תבוא במטרה לפרק את יובה, ולהשפיל אותה, אם היא תצליח? לא חושב, אבל...נחייה ונראה...זה מה שיפה בכדורגל..! :aaa021:

14. Apu Member

לגבי שידור-לא בטוח אם כתבו את זה פה אבל יש את זה באיזה ערוץ גרמני בכבלים... תחפשו זה חינם

15. Barcik Member

יש בזה משהו, אבל זה לא לחלוטין נכון. יש לרונאלדיניו בעיטות חופשיות טובות. בעונה שעברה הוא כבש 3-4 שערים מכדורים נייחים, וגם במשחק גמר גביע קטלוניה מול אספניול, רגע לפני פתיחת העונה, הכניס גולאסו מ- 25 מטר. אכן, הוא ממש לא בפוקוס העונה, אבל זה מה שמטריד אותי פחות. אני ממש לא אוהב את האופן שבו הוא לוקח על עצמו את כל הבעיטות (פרט לכמה של ג'יו ואן-ברונקהורסט בשמאל). גם שאבי, דקו ומארקז יודעים לבעוט. רייקארד צריך להשליט רוטציות בועטים בין השלושה האלה, רונאלדיניו וג'יו.