ליגת האלופות 2004/5 - שלב הבתים - המחזור השני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Reyes, ‏27/9/04.

1. Reyes Member

אחרי שקצת נרגעתי, אפשר לסכם את המשחק המרגש (היציאה של ראול, החגיגה שלו, החיבוק עם פיגו...);

http://www.marca.com/04/09/28/rmadrid_roma/07.Xxx

המשחק נחלק לשני קטעים. הראשון מביניהם הסתיים לקראת סוף המחצית הראשונה (כבר דאגתי מאי העפלה לשמינית). מי שעד כה לא הבין את הבעיה המרכזית של ריאל, יכול היה לראות אותה יותר מתמיד אתמול. הטעות הגדולה של פרז היא לא שיחרור אטו, לא שיחרור דל בוסקה, לא התבססות על "Zidanes y Pavones", לא הבאת אואן - רק קניית בקהאם! Yuckham כפי שהוא מכונה בכמה פורומים מדרידיסטים, פשוט דופק לנו את המשחק. כמו מסמר בגלגל, כמו שערה בעדשה! רק בגללו אנחנו מתבססים על כדורים ארוכים וזו פשוט לא הדרך של ריאל מדריד! במחצית השנייה לעומת זאת שיחקנו יותר על מסירות קצרות, וזה מה שהביא את השינוי (El viejo RM...). הדבר השני שמפריע לי - אין לנו מרכז שדה. הדרך לשער שלנו היא כ"כ קלה ועם הגנה שכזו, בכל התקפת יריב יש סיכוי לחטוף התקף לב. בפעם האלף - בקהאם הוא לא קשר דפנסיבי ואי אפשר לשחק איתו במרכז. אם אין לו מקום בצד ימין, מוטב שיספסלו אותו. לטווח הקצר הוא מנצח משחקים (למרות שגם פיגו ורוברטו יכולים), לטווח הארוך - הוא הורס. בכל אופן, מהמחצית השנייה אפשר להיות מרוצים. אמנם רומא במשבר, אך שיחקנו פשוט נפלא ברוב השלבים. איזה לחץ הפעלנו לפני הגול השלישי! אני רק מקווה שתהיה לכך המשכיות, כבר מול דפור' בשבת! וראיתי שרונאלדו תופס את הרגל לפני החילוף, נקווה שזה מה שיחזיר את מורו להרכב (והוא כן מועדף על פני אואן)! אה והיה פנדל 100 אחוז. ראול כבר קפץ לכדור.

תקציר המשחק, למי שפיספס.

לגבי רוני, צאו מהאופוריה. הוא כולה כבש שלושער מול קבוצה מחוסרת הגנה.

2. THE STRETFORD END Member

"או ה-45 אלף שהגיעו בקביעות למשחקי הליגה הרביעית של פיורנטינה.
    או ה-60 אלף שמגיעים בקביעות למשחקי הליגה השלישית של נאפולי.
    או אפילו הממוצע של מעל 60 של מילאן ואינטר ורומא!
    ולא חסר קבוצות כמו סמפדוריה, פאלרמו ועוד שממלאים בסביבות ה-35 עד 40 כל משחק".

על איזה 45 אלף שהגיעו בקביעות לפיורנטינה בליגה ה 4 אתה מדבר?עזוב אותך ממשחק פה ושם ממוצע
    כנ'ל לגבי נאפולי(למה אתה לא מזכיר את השנים האחרונות ש היו מקרים של 2000 איש במשחקים שלהם!)

לאינטר אין ממצוע של 60,000!

בקיצור סיסמאות באוויר,תביא נתונים אמיתיים לאורך תקופה ולא משחקים בודדים!

"ואתה יודע מה, אני רוצה לראות שארסנל תמכור את הנרי, פירס, ויירה, ליונברג, קאמבל ואשלי קול ועדיין יגיעו כ-50 אלף לכל משחק, לא הגיוני נכון.... "

ארסנל לפני פירס,ווירה,וכל השאר אלא בתקופה שהרוב היו שחקנים מקומיים העבירה את המשחקים שלהם בליגת האלופות לוומבליי(לפני כמה שנים)והאצטדיון היה מלא משחק אחרי משחק למרות שהיו מקבלים שם בראש כמעט בכל פעם!!!

3. ArsenalFan Member

צ'לסי- פורטו (סטמפורד ברידג', לונדון, 20:45)

אחד המפגשים המעניינים והפיקנטיים ביותר של שלב הבתים בליגת האלופות יתקיים הערב בסטמפורד ברידג'. אלופת אירופה, פורטו, תגיע ללונדון להתמודד עם חבורת הכוכבים העשירה של צ'לסי, ויותר מכך- עם מאמנה לשעבר. ז'וזה מוריניו, האיש שהביא בשנתיים לפורטו זכייה בכל התארים האפשריים- אליפויות בפורטוגל, גביע, גביע אופ"א וכמובן את גביע אירופה לאלופות- יגיע הערב לסטמפורד ברידג' לאחד המפגשים המרגשים בחייו כמנג'ר, כבר בתחילת דרכו החדשה. מוריניו עצמו מודע לייחוד של המשחק: "אפילו אם לא רוצים להודות בכך, פורטו הוא מועדון מיוחד עבורי, ואני הייתי מנג'ר מיוחד בשבילם". לעומת זאת, מסרב להיכנע לסנטימנטים לקבוצה בה קנה לו תהילת עולם: "אני אזכור שזו פורטו לפני המשחק, וגם לאחריו- אבל במהלך המשחק לא יהיה לי זמן לחשוב על פורטו. אני אהיה שמח עם הצלחה ועצוב ונרגז על כשלון כמו בכל משחק אחר". צ'לסי, שספגה עד כה העונה רק שער אחד בכל המסגרות, מגיעה לסטמפורד ברידג' אחרי 3:0 מצוין בניצוחו של דידייה דרוגבה בפארק דה-פרנס על פאריז סן ז'רמן בידיעה שניצחון נוסף הערב יקנה לה מקדמה עצומה לקראת מעבר לשלב הנוק-אאוט. צ'לסי מעודדת גם מחזרתה לדרך הניצחונות בשבת במידלסברו בפרמייר ליג, אחרי שתי תוצאות תיקו מאופסות. באלופת אירופה יודעים היטב כי ה-0:0 בדרגאו לפני שבועיים נגד צסק"א מוסקבה פירושו שתי נקודות אבודות מבחינתה בניסיון להגן על תוארה גם השנה. לכן, עבור המאמן ויקטור פרננדז ושחקניו המשחק הערב בסטמפורד ברידג' חשוב מאוד ובפורטו יודעים כי אסור להם להפסיד אם הם רוצים לשמור על סיכויים טובים להגיע לשלב הבא. לפרננדז יש שתי בעיות מרכזיות באגפים בהגנה. המגן היווני ג'יורקס סייטארידיס שהצטיין ביורו 2004 נפצע בניצחון בסוף השבוע על ויטוריה סטובאל וייעדר מהמשחק. גם נונו ואלנטה פצוע מאז משחקה של פורטוגל בלטביה, ובמקום השניים יעלו היום ז'וזה בוסינגווה וריקרדו קוסטה. בצ'לסי ווין ברידג' אמור לשוב להרכב אחרי שלא שיחק בשבת בריברסייד, אך אדריאן מוטו, סלסטין בבאיירו ואריאן רובן עדיין פצועים ולא ישותפו.

רוזנבורג- ארסנל (לרקנדל, טרונדהיים, 20:45)

ליגת האלופות חוזרת לנורבגיה אחרי היעדרות של שנה אחת בלבד, ושוב זוהי רוזנבורג שמייצגת את המדינה במפעל הגדול ביבשת. במדינה שבה הכדורגל האנגלי היה נערץ ופופולרי כמעט מאז ומתמיד, בואה של אלופת אנגליה למשחק על אדמת נורבגיה נחשב כמעט לחג מבחינת אוהדי הכדורגל במדינה, ורוזנבורג מתמרקת לקראת בואה של ארסנל בתקווה להפתיע את הקבוצה שעדיין לא הפסידה העונה. אחרי ההפסד המאכזב באתונה לפנאתינייקוס 1:2 לפני שבועיים, יודעים ברוזנבורג כי במשחקי הבית אסור לקבוצה לפשל אם ברצונה לשחזר את ימיה היפים במפעל, בהם הדהימה קבוצות בכירות והגיעה אף לרבע הגמר על חשבונה של מילאן ב-96'. המאמן אולה בי ריסה נשמע בטוח לקראת המפגש עם ארסנל: "אנחנו יודעים שזו קבוצה טובה, אבל אולי הם לא יודעים שאף אחד לא בא לטייל בלרקנדל", אמר ריסה. העובדות באות לתמוך בטענתו של המאמן הנורבגי, שכן בפעם האחרונה שהגיעה רוזנבורג לליגת האלופות, שלושת משחקי הבית של הקבוצה הסתיימו בתוצאות תיקו. הפעם, בטרונדהיים מכוונים למטרה גדולה יותר: "אנחנו משחקים כדורגל התקפי ויצירתי ותמיד מחפשים את ההזדמנויות. אתה לא מגיע לשום תוצאה נגד ארסנל אם אתה לא לוחץ אותם". בארסנל, יודעים גם לתת כבוד ליריבה. השבדי פרדי ליונגברג מעיד כי "כסקנדינבי, אני גאה במה שרוזנבורג תרמה לכדורגל המועדונים באזור. עקבתי שנים רבות אחרי רוזנבורג והם קבוצה התקפית ומסוכנת שניצחה כמה מהגדולות של אירופה". ארסנל נרגעה מעט מהפתיחה הרצחנית של העונה בפרמייר ליג, אך עדיין מדורגת ראשונה באנגליה עם תוצאת תיקו בודדת ו-6 נצחונות, אחד מהם בשבת, 1:0 במנצ'סטר על סיטי. אחרי הניצחון הדחוק על איינדהובן במחזור הקודם בהייבורי, מקווים התותחנים להשיג נקודות גם בחוץ בכדי לעלות לשלב הבא. סול קמפבל שלא שיחק נגד איינדהובן חזר בשבת להרכב הקבוצה והוא אמור לשחק גם הערב. עם זאת, רובר פירס בספק גדול למשחק בגלל פציעה ברגל, וג'ילברטו סילבה ייעדר בשבועות הקרובים בגלל פציעה בגב. גם דניס ברגקאמפ לא ישחק בגלל הפחד הידוע מטיסות, וייתכן כי רובין ואן פרסי יערוך הופעת בכורה בהרכב ארסנל לצד תיירי הנרי. ברוזנבורג הספק היחידי נוגע לקשר אוריין ברג, שיעבור מבחן כשירות.

4. ArsenalFan Member

חזון אחרית הימים, סטרטפורד אנד מגן על ארסנל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

סטנפורד ידוע היטב שיש בעייה עם הקהל באיטליה, נכון באנגליה יש מסורת מצויינת של קהל אז מה אתה רוצה?

ואגב לאינטר כן יש ממוצע של 60,000 צופים מידי משחק, אני לא יודע מאיפה הבאת את זה, רוצה לראות לאורך זמן? אתה מוזמן לבדוק בדיון הסטטיסטיקה בפורום האיטלקי שלנו מידי שבועיים במשחקי הבית של אינטר.
    ואיטליה לא טובה רק באוכל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx .

ניב אם היה פנדל או לא בכל זאת אין קביעות בשריקות כאן וזה מסוכן שעכשיו כל פעם שתהיה איזושהיא דחיפה ברחבה יהיה פנדל.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/04
  6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cry.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/crybaby2.Xxx
    לאאאאאאאא עוד שתי דקות, עוד שתי דקות והייתי הולך היום לרמת גן, ובציטוט היה כתוב "מכבי חיפה - ארסנל (רמת גן, 20:45)!!!

7. THE STRETFORD END Member

ArsenalFan
    אני חושב שאתה כבר בוודאי יודע שמהאמת אני אף פעם לא בורח!
    פאנאט כן,הוגן גם כן!

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי הזכרתם לי את ימי הצ'מפיונס ליג בוומבלי... ימים אפלים ללא ספק, היינו אוכלים שם חרא פעם אחרי פעם מקבוצות די חלשות, וכמעט בכל משחק שם גם היינו מחמיצים איזה פנדל קטן. הזכרתם לי שיש מגרש עוד יותר רע עבור ארסנל מאשר הייבורי הפצפון.

בקשר למשחק של ארסנל היום - על הנייר זהו המשחק הכי קשה של ארסנל בבית לדעתי, מול קבוצה ביתית מובהקת שמשחקת בסגנון סקנדינבי פיזי ומהיר, שאיתו צפוי להיות קשה להגנה של ארסנל להתמודד. ובכל זאת ארסנל צפויה ללקט היום 3 נקודות בנורבגיה למרות הפורמה הבינונית מאוד שבה הקבוצה נמצאת כרגע, וכל תוצאה אחרת תיחשב לאכזבה.

בקשר לצ'לסי - היא צפויה לנצח היום בקלילות, בעיקר בגלל העובדה שההתקפה המתחדשת של פורטו לא ממש מתפקדת עד עכשיו וכיבוש שלה מול צ'לסי היום נראה כמשימה בלתי-אפשרית. מכירתו של דקו השפיעה על הקבוצה יותר מכפי שהערכתי, ודייגו, שאני סבור שהוא כשרוני יותר מדקו, לא מצליח למלא בהצלחה רבה את תפקיד הקשר המרכזי על כל מה שמשתמע מכך עבור הפורטוגזים. נקווה ל0-0, אבל יש לי הרגשה שקזמן ייתן היום בראש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx .

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מצפה מצ'לסי להבטיח את העלייה (באופן מעשי) כבר הערב.

פורטו ממש לא אותה קבוצה שזכתה באליפות אירופה לפני שנה, הביאו מחליפים לא רעים לחלק מהעוזבים אבל נראה שמשהו לא בדיוק מתחבר.
    אני לא חושב שהמפגש של מוריניו מול קבוצתו לשעבר ישפיע עליו, לבן אדם יש לב של אבן כשזה נוגע לכדורגל.

אני מקווה שלפחות משהו אחד יילך לי במחזור הזה.

10. dror_khayat Member

מה אני יגיד?כאוהד אייאקס כואב לי לראות איך המועדון האהוב עלי רק הולך מדחי אל דחי.אייאקס פשוט הולכת ומתחלשת.הקבוצה כבר כ"כ רחוקה מהצמרת האירופית.איפה הימים היפים שבהם אייאקס לא ידעה הפסד באירופה(קרוב לשנתיים)?איפה הימים שבהם אייאקס דרסה כל דבר שזז?לחשוב שב 95' אייאקס הביסה את ביירן 5-2 בתצוגה מושלמת(כמובן שאז היתה לאייאקס קבוצה אחרת לגמריי אבל עדיין...).היום אין לאייאקס קבוצה מספיק חזקה אפילו בשביל שמינית גמר.כאוהד אני יכול להגיד לכם שאייאקס ככל הנראה סיימה את העונה שלה בליגת האלופות,ואפילו אם היא תעפיל לגביע או"פא אני לא רואה אותה עושה משהו.בכל אופן כל הכבוד לביירן על התצוגה.יופי של נקמה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

11. Fernando Cavenaghi Member

דרור, כשיש לך קבוצה שבנוייה על כישרונות צעירים מהנוער אתה לא יכול לצפות שכל עונה היא תהיה בטופ האירופאי.

למרות שלמען האמת אני לא מבין איך עם הזמן איאקס לא הפכה למועדון חזק מאוד מבחינה פיננסית, גרעין אוהדים גדול ומכירת שחקנים כל עונה, יחד עם הכמה הצלחות האירופאיות שלה הנחתי שאיאקס תשנה את הקונספט בשנים האחרונות.

12. robson Member

הבעייה של איאקס היא הליגה שבו היא משחקת....
    קשה להשאיר שחקנים גדולים באיאקס שישחקו מול דה גראפשחאפ או ווילם שבת אחרי שבת, מגיע הזמן שבו הם
    רוצים לשחק מול שחקנים ברמות שלהם....כל עוד הליגה בהולנד תהיה חלשה מלבד 2 3 קבוצות אז גם
    איאקס תמשיך להראות כך .....

13. Fernando Cavenaghi Member

זה לא לגמרי נכון.

אם איאקס תראה שכל שנה היא מגיעה לחצי גמר ליגת אלופות היא תמצא שחקנים גדולים שישחקו אצלה.

14. Reyes Member

15. John Barnes Member

היום ליגת האלופות חוזרת לקאמפ נואו והיריבה : שחטיור האוקראינית. הצרות הטובות של רייקארד בהתקפה ממשיכות והפעם הוא יתן מנוחה ללארסון והשלישיה תהיה: רונאלדיניו ג'יולי ואטו. בארסה פשוט בלתי ניתנת לעצירה ועדיין בלתי מנוצחת. והאוקראינים? הם מקווים לצאת בשלום...
    נצחון של הקטאלונים היום, ונצחון של מילאן על סלטיק והבית הזה סגור.