ליגת האלופות 2004/5 - רבע הגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏4/4/05.

1. משוגע בירוק Member

טוב תסגרו את הריב שלכם... נבחרת איטליה פשוט יותר טובה מספרד ואנגליה... כמעט בכל עמדה...
    ודרך אגב הודעה 500... אני שחקן בוגרים!

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/05
  2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגובת "נבחרות" הבאה בדיון זה תמחק.

3. קינג לדלי Member

צודק רקובה עד המונדיאל בוא ננוח ואז נתווכח,בהנחה שהספרדים-בסקים-קטלונים-שיעים-סונים יעלו בכלל..

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/4/05
  4. Yeste Member

רובי קין ,
    אני ממליץ לך לקרוא את הספר הזה:http://shop.lametayel.com/lametayel/images/items/201384b.Xxx
    לחזור לפורום ולשפוך בפנינו את הידע הרחב שלך בנושא ספרד. בהצלחה!
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/05
  5. KirkH Member

הוא לא ישאר בלונדון, זה בטוח. גם אם מוריניו לא יגיע לאיצטדיון האולימפי בזמן המשחק, צ'לסי תקיים לפחות שלושה אימונים בגרמניה - מוריניו לא יפסיד אותם.

ואגב, העונש של מוריניו. לא שהוא יבוטל או משהו. רק ששוב הוכח שכל מה שמוריניו אמר היה את האמת. אופ"א טיפסו עליו וניסו להעביר מסר. אני מאוד מקווה שפריסק נהנה בפנסיה שלו.
    מזל שכתב התביעה נגד מוריניו היה כל כך מעורפל שאפילו עכשיו כשברור שהוא צדק אי אפשר לשנות את העונש...

6. תמיד דל-פיירו Member

תגובות למשחקי היום השני:
    מילאן תעלה זה פשוט ברור,לאינטר אין את הכלים להכריע נגדה את המשחק,למילאן יש הגנה פשוט מדהימה-מה עוד שאינטר באמת לוזרים ואני לא רואה מצב הם כובשים שני שערים,גם עם אדריאנו...
    בטח שתזכרו שמילאן לא יוצאת לאיזה משחק חוץ-אלא לאותו מגרש ביתי בה היא לא מפסיקה לנצח את אינטר.
    99 אחוז מילאן בחצי גמר כבר,אבל מה אני לא אוהב את האנשים שמעלים אותם לגמר,חכו...
    לאיינדהובן או ליון(אני מאמין באיינדהובן) יש סיכוי והכל תמיד פתוח.

צ'לסי פשוט מדהימה,מזמן באיירן לא ספגה רביעייה וצ'לסי עושה את זה בקלות ומראה שחוץ מהגנה חזקה יש לה גם התקפה נהדרת-לטעמי הכי טובה בעולם.
    אבל במשחק הזה עוד לא הייתי מעלה את צ'לסי סופי,שני שערי החוץ משאירים להם סיכוי אפשרי עדיין לעבור את צ'לסי,בסך הכל 2-0,זה לא בשמיים.

בכל אופן חצי הגמר יהיה ענק,ואני מבטיח שיובה תהיה שם ותתן את כל מה שיש לה כדי לעצור את צ'לסי שאין מה לעשות נמצאת בכושר הרבה יותר טוב אבל יש לנו סיכוי של לפחות 40 אחוז.

עצבן אותי שרשמו פה אוהדי באיירן מתוסכלים שהכסף קנה את הגביע,הכסף הגדול הוא בכל העולם,דווקא צ'לסי שהיא הכי עשירה קנתה לא את הכוכבים הגדולים ולא בסכומים גדולים,אלא קנתה שחקנים שמתאימים לה ולשיטה ושכקבוצה משלימים אחד את השני בצורה נהדרת.
    אם מישהי קונה מגעיל זה ריאל מדריד שקונה את כל השמות בלי חשיבה.

בקשר לריב על הנבחרות,דווקא פה אני מצדיק את ייסטה-אחד פה כתב שאחרי ברזיל אנגליה הנבחרת הכי כשרונית בעולם-חחחחחחחחחחחחחחחח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx
    חחחחח-קשה להפסיק לצחוק האמת-תראה לי הישג אחד בשלושים שנה אחרונות-ואני גם מתכוון להתקרבות להישג..
    וגם ב2006 אני לא מאמין שמשהו ישתנה אם כל הכבוד לאמרות המטופשות שלך לאנגליה אין נבחרת מאד חזקה-היא רק משופעת מדי פעם בשחקן שניים חזקים כמו ג'רארד,נוויל,פרדיננד וסול קמפבל-כל השאר רק שמות,לא מחזיק מהם יותר מדי.
    ספרד אמנם לא חזקה כל כך אף היא אבל הסגל שלה הרבה יותר מבטיח מכל העמדות-במיוחד בקישור:
    צ'אבי,צ'אבי אלונסו ובארחה-יש גם איזה ג'רר או משהו כזה שאני מחזיק ממנו בברצלונה.
    טורס,ראול ומורייטנס ממש לא נחשבים חלשים ועוד יש עוד שחקנים שיכולים לעזור לא פחות טובים,
    קיצר הדיון הזה מיותר אבל רק רציתי לצדד בייסטה שאנגליה ממש לא נחשבת לכזאת גדולה-לא בטופ 10 לפחות.

וואמוס איטליה.... :aaa15:

7. Barcik Member

שמע, ברור שהרבה יותר מאשר השקר-לא שקר, מוריניו נענש על הפארסה המגוחכת שהוא עורר, עם ההאשמות המגוכחות לא פחות.

8. KirkH Member

זה בדיוק העניין. ההאשמות שלו לא היו כל כך מגוכחות.

גם רייקארד וחשוב הרבה יותר ממנו - גם פריסק הקדוש המעונה, שנייהם הודו שבירידה למחצית הם החליפו דברים (רייקארד ופריסק). זה כל מה שמוריניו אמר.

הוא לא אמר שפריסק עשה דווקא, הוא לא אמר שפריסק לקח שוחד, הוא לא אמר שפריסק אשם בהפסד של צ'לסי. הוא אמר שפריסק ורייקארד דיברו בדרך לחדרי ההלבשה ושזה לא נראה לו הוגן.

זה שניפחו את זה מעל ומעבר לכל פרופורציה, נכון.
    זה שלמרות הכל, זה היה בסך הכל תירוץ כדי לא להגיע למסיבת העיתונאים, נכון.
    זה שבשורה התחתונה זה נועד כדי להכניס עוד קצת פילפל לקבוצה שלו בדרך למשחק הגומלין, גם נכון.

אבל אף אחד מהפעולות הללו לא גורמת ל"ביזיון עולם הכדורגל". בכירים באופ"א טענו שמוריניו ע"י השקרים שלו גרם ללחץ תקשורתי שהביא את פריסק לפרישה - זה שקר. וזו ההוכחה לכך.

9. Barcik Member

ראשית - אני חושב ומאמין שכל ההאשמות של מוריניו, בצוותא עם אי-ההגעה למסיבת העיתונאים, היה צעד מתוכנן ומוקפד.

בכל זאת, הוא הגזים. אתה לא יכול פשוט לאמר שהעניין "נופח". הוא נופח לא רק כי מוריניו זרק את הניצוץ, הוא גם שפך ליטרים של דלק. הוא רצה שזה ינופח כך. הוא סרב להגיע למסיבת העיתונאים, וטען שזה בגלל שרייקארד דיבר עם פריסק. למעשה, הוא האשים את פריסק בכך שהפלה את בארסה לטובה, בכוונה. נוצר בלאגן תקשורתי, שמוריניו דאג לנפח, ובסיום פריסק, שסבל מכמה צרות העונה, החליט שמספיק ופרש.

"ביזיון עולם הכדורגל"? לא בזה העניין. אופ"א לא הענישה את מוריניו כי הוא לא פעל כמו ג'נטלמן. השאלה פה היא איפה עובר הגבול במלחמות הפסיכולוגיות: האם האשמות שווא ויצירת מהומה תקשורתית ותדמיתית זה לגיטימי? אנשי אופ"א קבעו שלא. אני מתקשה לערער על כך.

10. KirkH Member

מוריניו לא אחראי על התקשורת. רק על הפה שלו. הוא אמר שפריסק ורייקארד נפגשו במחצית. אופ"א קראו לו שקרן. הוא אמר שהוא לא מוכן להגיע למסיבת העיתונאים בגלל שהוא חושב שזה לא מכובד ששופט ומאמן ידברו במחצית. זה הכל. מה הוא רמז, מה הוא ניסה לעשות, ולאן התגלגלו הדברים - לא ממש קשורים למוריניו.

הגבול במלחמה פסיכולוגית עובר בדיוק איפה שעובר כל גבול, לפני שאתה אומר במפורש שמישהו התנהג לא כחוק בלי להוכיח את זה. אין בין מה שמוריניו אמר למאמן שיורד אחרי משחק ואומר שהשופט נתן ליריבה את המשחק (ויש אלפי דוגמאות לזה) - שום הבדל.

אופ"א היו יכולים לתבוע את מוריניו ספציפית על הדברים שאמר, הם בחרו ללכת על "ביזיון עולם הכדורגל" משום שבסעיף הזה על פי התקנון הם לא צריכים להוכיח שום דבר ואין אפשרות לערער על האישום (רק על העונש).

11. robson Member

אבל מסבירים לך שאלה לא היו האשמות שווא ושאכן היו חלופי דברים בין רייקארד לפריסק.
    בסופו של דבר אופ"א בחרה להעניש את מוריניו על יצירת מהומה תקשורתית ועל אי התייצבות למסיבת העיתונאים..
    אם אתה בוחר לתמוך בהחלטתה של אופ"א אז זה בסדר, אני נוטה להסכים עם קירק שהעונש היה מוגזם ונערך ציד מכשפות
    חסר כל פרופורציות כנגד מוריניו, לבוא ולהגיד עליו שהוא "אויב הכדורגל" זאת הכפשה דוחה, ותאמין לי שאני לא מחסידי מוריניו.

12. Barcik Member

באמת. מוריניו לא ידע לאן זה יתפתח. תהיה רציני.

הצעד המשמעותי יותר היה ההיעדרות ממסיבת העיתונאים. הרבה מאמנים אמרו הרבה דברים, וזה כבר מזמן הפך לחלק מהנורמה. כאשר מוריניו מחליט שהוא עושה בלאגן על ידי הברזה מהפוסט-מאץ' (והוא יודע טוב מאוד מה ההשלכות), הוא עובר את קו אדום, לפחות לפי הקונבנציות הנוכחיות.

מוריניו האשים את פריסק בכך שהוא נתן לבארסה את המשחק. אפילו אם הוא לא אמר זאת במפורש, זה ברור כשמש מההתנהגות שלו בפוסט-מאץ'.

13. KirkH Member

אז מה אם מוריניו האשים את פריסק בעקיפין שנתן את המשחק לבארסה בזה שהוא לא בא למסיבת העיתונאים? למה זה שונה מזה שמאמן אומר אחרי משחק שהקבוצה שלו הייתה צריכה לנצח אבל השופט נתן את המשחק ליריבה? למה זה שונה ממה שג'וני טי אמר אתמול אחרי המשחק ("ראיתי חמש פעמים את ההקלטה, אני עדיין לא מבין מאיפה השופט הזה המציא פנדל..."

עונש על אי הגעה למסיבת עיתונאים הוא קנס כספי די גבוה.
    עונש על דיבורים מיותרים אחרי משחק הוא קנס כספי עוד יותר גבוה.
    עונש על "ביזיון עולם הכדורגל" הוא הרחקה לשני משחקים.

אופ"א נתנו למוריניו עונש מוגזם. כל עוד זה עמד על זה שאופ"א דחתה מחוסר ראיות את הטענות של מוריניו לגבי המפגש בין רייקארד ופריסק במחצית, זה איך שהוא החזיק מעמד, אבל עכשיו כשברור שלמרות שבוועדות אופ"א ידעו שמפגש כזה התקיים - מדובר בביזיון עצום.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/05
  14. IversonPower Member