ליגת האלופות - שמינית גמר: אתלטיקו מדריד - צ'לסי ולאציו מארחת את באיירן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏16/2/21.

1. Raulito Madridista

דמבלה תמיד עושה עוד נגיעה ועוד נגיעה בכדור אלא אם כן זו התקפה מתפרצת, לטוב ולרע, הוא תמיד מנסה להיות בלתי צפוי. ולטעמי הפאשלה של בארסה היא שלא עשתה מספיק בהתקפות המתפרצות, כי פ.ס.ז' כן עלתה עם שני מגנים קדימה, וראטי וכן הלאה. אידרסיה גיי היה היחיד שנותר מאחור ולעתים פארדס.
    שכחתי שאסור להגיד מילה רעה על ליאו הקדוש והנה מגיע המשתמש הכוכב סמואל אטו שהטיעון שלו הוא "זוג עיניים". כמה שערים כבש מסי במשחק רגיל ולא בפנדל נגד הקבוצות הגדולות? במה שונה השמירה עליו מלפני שנתיים? גם אז התרכזו בו ופחות בסוארס וכן הלאה. לא בושה להגיד שליאו בירידה, להיפך. שחקנים גדולים הם אלה שחוטפים את הביקורת, הם אלה שמכריעים משחקים, זה כמו שבנזמה יציג משחק עלוב נגד אטאלנטה ולא ייבעט לשער - סיכוי מעולה שהנבואה תתגשם, ואני אפיל את האחריות על אודריוסולה שבטעות ישתחל לעמדת המגן הימני כי אין לי את קרבחאל. אם מסי היה מחמיץ מצב כמו של גריזמן אתמול או מגלגל בטעות, כאילו שלא היו לו החמצות כאלה השנה - בארסה מאניה היו שמים תמונה של ההחמצה שלו? בספורט5 היו מתעסקים עם זה בכלל? לגבי ארגנטינה זה מסובך כי אגוארו היה תמיד פצוע כשהיה צריך אותו ולמסי לא הייתה מספיק עזרה אבל כל אוהדיו שסופרים לו גמרים בקופה אמריקה וכן הלאה כאילו הטורניר שווה ערך למונדיאל - זה פאתטי. אתם חד וחלק פאן בוי בארסה מאניה שהיה תענוג של דף ואתר עד לפני כמה שנים.

אני רואה את אתלטיקו מספיק וכמעט נרדם שבוע אחר שבוע, זה לא משנה אם חואקין קוראה הוא החלוץ השני ובשנה שעברה שיחקו עם דייגו קוסטה או מוראטה. בשורה התחתונה היא לא מייצרת מספיק מצבים, מרקוס יורנטה בעונה גדולה, יש את סוארס הנפלא והגנת ברזל, אלה אותם ה-0:1ים. תחסוך ממני את ה-"אתה לא בכיוון".

אף אחד לא אמר אגב, שלא תהיה רעידת אדמה - שמסי אשם בהפסד. זו אותה הגנה כמעט של ה-8:2 לבאיירן, הגאונים בקאמפ נואו החליטו על זה. פיקה סופר-חלוד ואפילו לא שיחק בליגה קודם, בזה קומאן אשם, אבל בעצם הוא והנשיא הבא החליטו יחד. לא מתווכחים על האיכות של מסי ועל מקומו בראי ההיסטוריה. מתווכחים על ליאו מסי מודל 2020/21 שעד לפני חודשיים לא היה בא לו לשחק כדורגל ואמש לא שיחק טוב.

2. RubberSoul Member

מיצינו את המשפט הזה, די. זה רק מסית את הדיון מהעיקר שלו, ובעיקר מוכיח שגם כשאנחנו מנסים לייצר דיון ענייני (כמו הסיבות בגללם מסי לא מופיע במשחקים גדולים) אתה מסית אותו שוב ושוב לאותו כיוון. וזה גם אחרי שכבר כתבנו כמה פעמים על זה העונה של מסי ושהוא לא חסין מביקורת (אבל מה לעשות, יש אחרים לפניו שראויים לביקורת).
    למה העפלה ל-4 גמרים עם נבחרת ארגנטינה לא נחשבים מבחינתך?

כל פעם מחדש אתה מזכיר את בארסה מאניה (העמוד הידרדר, אבל מה הקשר?), למה יש לך צורך עד להזכיר אותו כל פעם מחדש כאילו אין לנו דעה משל עצמנו?

אתה קורא לנו פאנבויז ומזכיר את בארסה מאניה, אני לא אזכיר ה"תגובות אפשריות" של אוהדי בארסה שאתה מעריץ.

ואתה ממש לא בכיוון לגבי אתלטיקו. קוראה בקושי משחק, מוראטה כבר לא בקבוצה, ואתלטיקו כבר מזמן לא מנצחת "רק 1-0". עכשיו כשטריפייר לא משחק היא מתקשה יותר, אבל עדיין משחקת כמו שקבוצה אלופה צריכה לשחק ועוד במשחקים מול קבוצות שסוגרות מולה. יורנטה, למאר, קראסקו, יורנטה, הם השחקנים שחוץ מסוארס מובילים את הקבוצה הזאת לאליפות. זה נשמע כאילו פתחת שידור חוזר של אתלטיקו מעונות קודמות +הידיעה שלואיס סוארס בהרכב.

3. Raulito Madridista

הרף שאתלטיקו מדריד הציגה בשנה שעברה כל כך נמוך אז היא נראית לך פתאום התקפית סופר-דופר, 44 שערים ב-21 משחקים - לא נפלתי מהכיסא. היא לא בעטה למסגרת שלנו בכלל בדרבי לדוגמא, היא כן מנצחת על הקשקש. כמובן שהיא כובשת יותר כי יש לה את סוארס מן הסתם. מוראטה היה דוגמא לעונה שעברה, גם ז'ואאו פליקס טוב יותר ואת מרקוס יורנטה אני נהנה לראות. כל מה שאמרתי לא בא כדי לגרוע ממנה כאלופה ראויה ועם קצב צבירת הנקודות שלה אי אפשר להתווכח. אתה משווה את תומא למאר לשחקני התקפה בולטים בליגה הספרדית ואת יתר חבריו, או שאתה משווה אותו לבינוניות שאפיינה את קבוצתו בקבוצה נקודתית? אתה מאדיר את הליגה ולא משנה כמה היא פח, אין לי מושג מה אתה רוצה ממני. לא טוב לך אל תבוא.

אני לא אומר שגמרים בנבחרת ארגנטינה הם כלום, יכול להבין את אלה שהתלהבו מזה שהוא סחב את הנבחרת לגמר המונדיאל, אבל לסמן לו בקורות החיים את הקופה אמריקה כאילו זה הישג מטורף? נו באמת. מאזן של 0 מ-4, לא למסי בלבד אלא לנבחרת בכללותה זה לא משהו להתגאות בו.

הדף הזה "תגובות אפשריות של ילדי מסי מאניה" משעשע, אם זה מרתק אותך אני גם בתגובות אפשריות של אבי נמני ועמיחי שפיגלר. זה לא אומר שאני מסכים עם ההגזמות שלהם. האמת היא באמצע. יש את המהללים המגזימים - וואו איזה פנדל מדהים הוא כבש אתמול, הפנדל הגדול איי פעם, ויש את אלה שמחפשים אותו בכוח.

4. RubberSoul Member

המשחק נגד ריאל מדריד היה חד פעמי העונה. אם אתה משווה אותה לברצלונה של 2009 או ריאל מדריד של 2012 אז כן, אתלטיקו לא נראית מספיק טוב.

לא משווה את למאר לאף אחד אחר, הוא אחד השחקנים הטובים בקבוצה כיום. המשפט האחרון שלך רק הוכיח שאין לך מה להגיד חוץ מאותו משפט שכבר סתרתי כאן כמה פעמים אבל אתה מתעלם כל פעם מחדש.

אף אחד לא השווה את הקופה אמריקה למונדיאל, אבל זה גם הישג לא מובן מאליו. וזה כמובן בלי שהזכרתי שבלי מסי הנבחרת כשלה פעם אחר פעם. הנבחרת כמו ברצלונה של היום, אפשר להנחית מיליון שחקני התקפה איכותיים, אבל בלי חלק אחורי וקישור יציב גם מסי, מראדונה, כריסטיאנו ופלה בשחקן אחד לא יכול לעשות כלום.

אני יודע שזה משעשע, אין כמו הומור וזו יריבות בריאה. אבל זה לא נותן כלום להזכיר כל פעם מחדש את בארסה מאניה ולרדת על האוהדים שלה כאן בפורום. מה שאתה כותב על ההתייחסות על מסי אפשר לראות בכל מקום, גם על רונאלדו. לא יודע למה אתה לוקח את זה כל כך קשה שאתה מזכיר את זה כל פעם.

5. Ever Banega Member

לגבי הדיון על הליגות, אני רק אגיד שספרד הביאה 4 נציגות לשמינית, אנגליה ואיטליה לא. לדעתי גם לרבע ספרד תביא יותר נציגות, נראה.

6. Raulito Madridista

בוא נגיד שהירידה של ריאל מדריד וברצלונה חדה וברורה יותר מאשר שיפור מסוים בסביליה לדוגמא ואין מה לעשות אתה מודד את הליגה לפי הקבוצות הגדולות. גם אתלטיקו הזו לא טובה וחזקה לטעמי כמו זאת ב-2015/16 שהדיחה את ברצלונה ובאיירן מליגת האלופות וסיימה רק שלישית בליגה כי זו הייתה ליגה חזקה. מדד הנציגות באירופה זה יפה, סביליה מנגד שימשה שטיח לצ'לסי בשלב הבתים לדוגמא, אמנם בהרכב שני אבל לקבל רביעייה בפיחואן? אפשר לחשוב שהקבוצה של למפארד אימפריה. אני חושב שהליגה בתקופה קשה מאוד, הפרמיירליג ראשונה וכרגע גם הסרייה א' מעל הספרדית. כפי שצפיתי, המספרים של סוסיאדד התיישרו, חטאפה עוד גירדה את הצמרת בעונה שעברה ותראו מה קורה לה השנה.
    אגב, תקרא את התגובות בדיוני המחזור כשהם קיימים. לפי הניתוחים שם אפשר לחשוב ברצלונה כפסע מהטרבל ומזל רע מפריע לה. זה תמיד "השופט", תמיד "חוסר מזל", תמיד "שוער היריבה תפס יום" ו"איך גריזמן החמיץ את זה שוב". אני רואה קבוצת כדורגל בינונית מאוד ומוגבלת. וכל הניצחונות האחרונים - כולם הושגו בשירה בתנועה? בלי שום מזל?
    ריאל נגד אטאלנטה, זה עשוי לשנות את הכף. בכל מקרה אינטר פחות טובה מברצלונה? היא עפה בשלב הבתים בצורה פאתטית אבל לטעמי מאוזנת הרבה יותר ממנה לצורך העניין, וגם טובה מריאל כרגע. העונה האירופית יש לה משקל אך לא היחיד. אין מה להשוות בכלל בין ספרד הזו לבין מה שהיה בליגה הזו בין 2010 עד 2017/8. ריאל בדסימה הדיחה את באיירן אחרי 0:5 בשני המשחקים, ברצלונה שנה אחר כך ניצחה 0:3 בקאמפ נואו ובאיירן נחשבת למספר3 בערך בעשור הזה. בארסה לא נתנה סיכוי ליונייטד בשני גמרים, אתלטיקו הייתה הסוס השחור...

לגבי מסי, נסכים שלא להסכים. ב-2004 היא הגיעה לגמר הקופה אמריקה אחרי 2:2 אדיר נגד ברזיל וכבר הריחה את התואר אבל חטפה שוויון והפסידה בפנדלים. הוא לא לקח נבחרת כמו קרואטיה לגמר (נהנתה מהחלק הנוח של ההגרלה כמובן) ולא את יוון לגמר היורו. כמו שבקורות החיים של כריסטיאנו אני לא אתלהב שהוא הגיע לגמר עם פורטוגל והפסיד ובטח לא אציין את ליגת האומות או קשקוש כזה או אחר. לארגנטינה היו שחקנים טובים בהגנה ב-2010 אבל דייגו השיכור שם עליהם איקס וחבל. הנה ההרכב בגמר מונדיאל 2014:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/38/GER-ARG_2014-07-13.Xxx/300px-GER-ARG_2014-07-13.Xxx.Xxx

מסצ'ראנו היה אדיר-אדיר-אדיר, היה ניסיון מסוים לפצות על קו הגנה לא מרשים. דמיקליס היה פאתטי, זבאלטה עדיין היה שחקן כדורגל לדעתי ורוחו קיבל חוזה ביונייטד או משהו כזה. אני גם בגרמניה רואים חורים, קראמר, מבואטנג לא החזקתי מעולם, הוובדס בצד שמאל. אני בלי קשר חושב שהנבחרות הרבה יותר שלמות מפעם. אין כבר איטליה 2006, אין ספרד 2008, צרפת היא מקרה יוצא דופן. אני מסתכל על הרכבים של הנבחרות החזקות במונדיאל 2002 ומתגעגע. בקיצור, גמר מונדיאל זה יפה, בהחלט, לא הישג חסר תקדים וכן הלאה.

7. DRORIKO Member

מי לעזזל נותן לנכה כמו בנטנקור להתחיל להתחיל התקפה ברחבה שלהם. לא יודע אם זה יותר טעות של שצ'סני או שזה בכלל הוראה של פירלו.

@VAR אגב גם על האורגוואי אני צריך להשתחוות בפני מוראטה?

8. VAR Member

חחח מה נסגר עם הגנות בשלב הנוקאאוט הזה. וזה עוד לפני 2-3 מצבים נייחים שדורטמונד תספוג בנוהל.

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בושה וחרפה.

לא משנה מה יקרה בהמשך, בנטנקור צריך לעשות שינוי גישה קיצוני, או שיעיפו אותו מכל המדרגות

10. DRORIKO Member

לפני שנתיים-שלוש היה על בנטנקור הייפ מטורף, במקום למכור אותו בהרבה כסף השארנו אותו כי חשבנו שיש לנו בוסקטס 2. כן גם על זה אחראי האיש שאני צריך להשתחוות בפניו.

11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלי גוטמן פשוט בלתי נסבל.

גוטמן: ״פירלו החליט לוותר על דיבאלה״

יעקבי: ״ דיבאלה לא כשיר, הוא נסע למשחק אבל פירלו אמר שהוא לא כשיר״

גוטמן: ״יותר מדי פעמים פירלו נותן לנו להבין שדיבאלה לא כשיר״

מה המשפט הזה אומר? ג׳יזס, איזה זלזול. זה כלכך מכעיס.

12. DRORIKO Member

אגב בגול הזה אנחנו רואים כמה החסרון של ארתור משמעותי. הוא אשכרה הקשר היחיד אצלנו שיכול להתמודד מול משחק לחץ. היחיד שיכול לקבל כדור מההגנה ולהתחיל התקפות. בלעדיו אנחנו טרף קל. קונססאו לא המציא כאן את הגלגל, פשוט אמר לשחקנים שלו ״תלחצו אותם גבוה ודברים טובים יקרו״

13. VAR Member

מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?! מחמוד דאהוד?!

איזה גול!

14. DRORIKO Member

והנה רק דיברתי על הלחץ הגבוה שלהם וכמעט עוד אחד.

15. VAR Member

ארלינג האלאנד?! נו בסדר...

תוצאה מפתיעה מאוד אבל ברור לי שלהומלס את אקנג׳י יש עוד מתנות לחלק.