ליגת האלופות: רומא וריאל בחצי אחרי דרמות ענק. ליברפול ובאיירן גם יהיו שם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/4/18.

1. סיונרה Member

לא הבנת נכון את הכוונה שלי.
    קלופ כן החתים את ואן דייק, כי הוא האמין שהוא יביא שיפור גדול להגנה. הוא לא החתים בלמים אחרים גם שנראה היה כי ואן דייק ירד מהפרק כי הוא העדיף ללכת עם חבר'ה שהוא מכיר ואוהב על פני אפשרות לשיפור עם שחקנים שהוא לא מכיר. אסתכן בלעשות שגיא כהן ולדבר שטויות בלי להכיר את הבנאדם, לי לפחות זה מראה על התנהגות אנושית שקשה למצוא במקומות אחרים בכדורגל העולמי. רוב המאמנים היו מחליפים בלם מאכזב גם אם המחליף הוא לא שדרוג עצום (בשדרוג עצום הכוונה לואן דייק).

אלעד אוהב/ת את זה.
  2. Rushie Member

מבחינת השבירות של התוצאה, כבר כמה שנים שאנחנו רואים ש3-0 זה ה2-0 החדש. היום אם אתה לא שם 4-5 אתה לא שקט שהמשחק גמור באמת. לא שיש לי תלונות כמובן אבל לסיטי יש סיכוי בהחלט ובעיניי מספיק שער מוקדם או איזו הרחקה של שחקן שלנו כדי שהיא תהפוך לפייבוריטית ברגע.
    זה לא מוריד בכלום מהופעה נפלאה שלנו. כולם היו פשוט מעולים.

3. Raulito Madridista

לא זוכר דבר כזה שמשחקי הגומלין ברבע הגמר הם לא רלוונטים, רק שער מהיר של סיטי באיתחאד, משהו שכן יכול לקרות, ולדעתי למרות השיפור שלה ליברפול היא הפחות מאוזנת מבין אריות אירופה שימשיכו הלאה וגם הפחות טובה, האנדרדוג - יוסיף קצת עניין למשחק. רומא שיהיו בריאים, שני גולים עצמיים, כבר הצליחו להשיג שער חוץ אבל אז סוארס קם מהתרדמת בצ'מפיונס, שער ראשון שלו מזה המון זמן בליגת האלופות; פפ היה חייב להתחכם וזה עלה לו ביוקר, סיטי לא הגיעה מוכנה, כל העולם מכיר ומשנן את האפקט של אנפילד והוא כנראה שכח משהו. סיטי גם בחצי השני לא בעטה לשער. מפרגן לליברפול בענק, קבוצה מרגשת, אבל סיטי היא חרפה, נראתה כמו טירונית באירופה, נטולת כיוון. פתאום סילבה ודה-ברוינה לא נראו שחקנים מכוכב אחר. לקחתי בחשבון שליברפול תנצח אבל חשבתי יותר בכיוון 3:2 או 4:3 ולא משחק חד צדדי.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סיונרה,

הבנתי עכשיו, טעות שלי.

אין ספק שלקלופ יש שריטות בנוגע להשקפת העולם והעקרונות שלו, והוא מזכיר כאן לא מעט את ונגר הצעיר היותר.

באופן אישי, אני לגמרי בעד התעקשות על שחקן מיוחד ונקודתי שמתאים לפילוסופית המשחק שאתה - כמאמן - מעוניין להטמיע, מאשר סתם לעשות רכש רוחבי כדי לסתום חור. הבעיה ששיטת הרכש הזו מאוד לא מרגיעה רעב של אוהדים לראות כסף מבוזבז ושחקנים חדשים מגיעים (לא צריך להיות באמת פקטור), ויותר חשוב: היא לא תמיד מבטיחה לך שתביא את השחקן שאתה כן רוצה. להפך, זה רק מקטין את הסיכויים עוד יותר כי אותה קבוצה (במקרה הזה סוטון) יודעת כמה אתה רוצה את אותו שחקן (במקרה הזה ואן דייק), ולא תהיה לה שום בעיה לגרור את כדי לחלוב מזומנים.

עד כה הגישה הזו מצליחה כמובן מצוין, אבל זה כי גם קלופ בעצמו מאמן מצוין באוברול שלו.

5. DRORIKO Member

סליחה? זה לא אתה שירד על אלכס בגלל הקטע של ה-DNA? אז מה השתנה הלילה הזה
    הרי אחרי ההפסד שלנו במשחק הראשון קרעתם אותנו לחתיכות, ובגול של סון בוומבלי כבר זרקתם את העצמות לכלבים(לגיטימי לגמרי לשעתו) אז אחרי המהפך האדיר שעשינו בוומבלי זה פתאום "מסורת אז אל תעופו על עצמכם יותר מדי"? נו באמת

6. k_700 Member

אחי,
    אל תכניס לי מילים לפה.
    לא כתבתי פה DNA לא דיברתי על גנום דפוק.

כתבתי את מה שעיני ראו.
    במשך משחק וחצי טוטנהאם הייתה עדיפה, ביטלה אתכם כמעט לגמרי, נראתה רעבה, מהירה, חצופה ומסוכנת יותר.

בסוף המשחק השני, מכמה טעויות של חוסר נסיון במעמדים האלה היא עפה לקבוצה שעדיפה עליה בכל מה שקשור לנסיון במעמדים האלה.
    מסורת במעמדים האלה מתבטאת גם ביכולת של הקהל לדחוף אותך, הרי זה אותו קהל שכבר היה שם איתך באינספור מקרים אחרים במפעל הזה.
    נסיון של שחקנים שכבר השתפשפו במפעל הזה, חוו רגעי משבר תוך כדי משחקים, מהפכים, אכזבות והצלחות.
    לשחקנים של טוטנהאם לא היה שום דבר מזה בכל מה שקשור למפעל הזה.
    רובן גם צעירים ובחלקים הראשונים של הקריירה, גם למאמן שלה.
    טוטנהאם זו לא קבוצה טיפוסית למפעל הזה, היסטוריה של הצלחות כמעט ואין לה והיא שילמה על זה מחיר.

אם אחרי הנצחון מול טוטנהאם אשכרה חשבת שיש לכם סיכוי מול ריאל מדריד כי הוכחתם איזה משהו... ובכדורגל הכל יכול לקרות כי משחקים 90 דקות...WELL מצטער שזה התנפץ לך ככה.

7. DRORIKO Member

אתה מוזמן לחזור לשרשור ההגרלה של הרבע. כתבתי שם שזה 40:60 לריאל, לא הסתנוורתי ולא נעליים. ועדיין הניצחון שעשינו בוומבלי היתה ניצחון גדול של קבוצה גדולה. תרסיס מותר לך גם לפרגן לקבוצות איטלקיות לא קרה שום דבר, אז מקסימום אלעד יגיב לך במם מאד שנון, ביג דיל.

8. k_700 Member

שוב אתה מנסה לייחס לי דברים שאין לי קשר אליהם.

אני מפרגן בלי סוף לקבוצות איטלקיות מתי שצריך, כולל אגב לקבוצה שלך.
    גם לא כזה קשה לחפש, אפילו מהשבוע בהקשר של צ'לסי.

אתה כנראה לא מבין מה ההבדל בין דיבורים על מסורת ונסיון(שאלה שני דברים שאפשר לרכוש ומתוך אמונה שקבוצה מסוימת, בעיקר במפעל אירופאי צריכה לעבור מחזור חיים מסוים לפני שהיא מגיעה לPEAK) לבין קשקושים על DNA פגום שאין לי שום קשר אליהם ואני צוחק על הקשקושים האלה בביטול לא פחות ממך.

טוטנהאם הפסידה קודם כל לחוסר נסיון שלה.
    היא בשלב אחר במחזור החיים שלה מיובנטוס.
    היא עדיין בונה את עצמה,
    קל לשכוח אבל רוב שחקני ההרכב של או צעירים או כאלה שלא חוו יותר מכמה עונות של התמודדות על טופ 4 באנגליה. זהו בערך.
    היה שם עוד שחקן וחצי(נניח לוריס) שבכלל שיחקו במפעל הזה לפני העונה הזאת.

אין לי כוח לחזור לזה שוב אבל כתבתי דווקא תגובה עניינית מאוד למשחק ההוא.
    אתה מוזמן לחזור לשם אם חשבת שכתבתי משהו אחר שבא לך לייחס לי ואני בטוח שלא אמרתי.

9. Raulito Madridista

ליגת האלופות, משחקי רבע הגמר - טייק 2
    . משיחות עם אנשי הרחוב התקבל הרושם שלראשונה מזה זמן רב כל משחקי רבע הגמר הוכרעו ו-'אין טעם', כמה סלנג שזה נשמע - לצפות בגומלין. מצד שני, ליגת האלופות כבר הוכיחה לא פעם שבכדורגל הכל-יכול לקרות. תשאלו את ליברפול ומילאן, תשאלו את יונייטד ובאיירן, תשאלו את סרחיו ראמוס ואתלטיקו מדריד. אז הערב, המנה הראשונה של גומלין 1/4 הגמר: מנצ'סטר סיטי תנסה למחוק פיגור גדול מול ליברפול שניצחה 3:0 במשחק הראשון, ורומא שהובסה 4:1 בקאמפ-נואו נגד בארסה - מקווה לנס.

מנצ'סטר סיטי - ליברפול
    מי תהיה הנציגה של הליגה האנגלית בחצי גמר הצ'מפיונס? כל התשובות הערב באיתחאד בתום 90 דק', אולי 120, ואולי בפנדלים שכבר הכריעו מפגשים בין אנגליות(ובראשם: הגמר ב-2008)? 'גוארדיולה זקוק לנס', נכתב בתקשורת הספרדית על האיש שראה איך תוך שבוע הכדורגל משתנה מקצה לקצה. סיטי הובסה באנפילד ומגיעה למשחק עם אוברדראפט גדול, ההתחכמות של פפה עם לאפורטה כמגן שמאלי מול סאלאח עלתה לו ביוקר, וחובת ההוכחה בינתיים עליו. אם נראה את סיטי של המחצית הראשונה בדרבי - זו שיכלה להוביל 5:0 - היא תהיה גם בחצי הגמר. ואם נראה את הקבוצה של המחצית השנייה, שעשתה שטויות בהגנה ואיבדה יתרון מבטיח ולכן ההכתרה שלה נדחתה לפחות בשבוע - אין על מה לדבר. "החיים הם אתגר ויש בפנינו אתגר מחר", אמר פפ במסיבת העיתונאים בה ניסה לשמור על חיוך.
    ובחזרה לכדורגל, קון אגווארו שהיה כה-חסר באנפילד - יפתח בהרכב והוא החידוש העיקרי. בהשוואה להרכב בדרבי, גם דה-ברוינה שעלה כמחליף כדי לשמור כוחות - יהיה ב-11 כמובן. השער הבא של קון יהיה ה-200 שלו בסיטי בכל המסגרות(291 משחקים בלבד) וביציעי האיתחאד חולמים על יתרון מהיר שלו.
    ובצד השני, ליברפול מגיעה למשחק במצב-רוח מעולה. מוחמד סאלאח הכל-יכול(17 גולים ב-15 המשחקים האחרונים) שקיבל מנוחה בדרבי נגד אברטון ממנו ליברפול יצאה בשלום עם נקודה - יחזור ל-11. התחושה היא שליברפול שווה גול בכל מגרש והיא חולמת על חצי גמר ראשון מאז 2006/07, אז עברה את צ'לסי בפנדלים ונכנעה למילאן בגמר. קלופ הוגדר שוב ושוב ככבשה השחורה של גוארדיולה לפי אתרי הספורט השונים. מורנו ורוברטסון בספק, אמרה צ'אן, לאלנה ומאטיפ ייעדרו בוודאות.

מאזן ברבע הגמר: ליברפול - העפילה לחצי הגמר ב-9 מתוך 13 ניסיונות| מנצ'סטר סיטי - העפלה אחת לחצי הגמר ב-2 ניסיונות.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/04/10/champions/1523325787_368551_1523325808_sumario_normal.Xxx

רומא - ברצלונה

רומא בעיקר חולמת על נס שישלח אותה לחצי גמר ראשון מאז 1984. היא יודעת שהעונה האירופית שלה יפה אבל מתוסכלת מהנאיביות בקאמפ-נואו ושני השערים העצמיים ובעיקר השער האחרון שספגה. יש הבדל גדול בין הפסד 3:1 לבין 4:1. מצד שני, תוצאה כמו שהשיגה נגד צ'לסי בשלב הבתים המצוין שלה, למשל(ניצחון 3:0) - תספיק לה כדי לחולל סנסציה גדולה. רומא תחסר את דייגו פרוטי הפצוע אבל יש לה מה למכור בהתקפה. החזרה של ניינגולאן מבטיחה שרומא תאיים על השער יותר ותהיה אף אגרסיבית. בליגה, במשחק שלא מעיד יותר מדי, רומא נכנעה 2:0 לפיורנטינה ולמזלה גם אינטר מעדה המחזור אחרת היא הייתה מאבדת את המקום הרביעי. המאמן די פרנצ'סקו ניסה להטריף את הקהל לקראת המשחק - "אנחנו חייבים להם ורוצים לסחוף אותם יחד איתנו ושהם יעזרו לנו. הקהל הוא נשק". המאמן רמז שצפו להפתעה לגבי אונדר הצעיר שנעדר מהמשחק הראשון בשל פציעה. הוא יכלל בסגל. המאמן גם דרש מנהיגות מניינגולאן - "הוא חייב לגרור את חבריו לקבוצה עם הטירוף והאיכות שלו שלא תמיד באה לידי ביטוי כפי שרצינו". האמת שלרומא יש מאזן שלילי נגד ספרדיות גם באולימפיקו(6 נצ' לעומת 7 הפס').
    בארסה מגיעה למשחק כשהיא ממש נוגעת באליפות ספרד כשהיא בפור 6 על אתלטיקו מדריד והמרחק מריאל - מי סופר? מסי, שמנע הפסד בפיחואן, הפעם היה חתום על שלושער מול לגאנס(3:1) בעוד יום עבודה העונה ובכך בארסה השוותה שיא עתיק של ריאל סוסיאדד עם 38 משחקים ללא הפסד. אבל עזבו אתכם הליגה, בארסה חולמת על הצ'מפיונס. המשחק האחרון היה הזדמנות מעולה למנוחה עבור אינייסטה וג'ורדי אלבה שעלו מהספסל בשלב מאוחר, ופיקה לא שותף בכלל. סרג'יו בוסקטס יחזור ל-11 ובארסה צפויה לשחק 4:4:2 כשהשער של לואיס סוארס בדקות האחרונות במשחק הקודם הביא את המקדמה הראויה וקבע: הבצורת שלו בצ'מפיונס תמה. המאמן ואלוורדה כמובן הזהיר במסיבת העיתונאים ואמר ששום דבר לא גמור אבל ברור שהכל תלוי בבארסה.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/04/10/champions/1523324154_149456_1523324463_sumario_normal.Xxx

10. Jefecito Member

במשחק של סיטי הכל פתוח. גול מהיר של סיטי והם חזק במשחק.
    לא הייתי מספיד את רומא אבל אין ספק שבארסה צריכה לשחק רגוע ולא להלחץ.

11. טל. Member

כל עוד מנצ'סטר סיטי לא סופגת - הכל פתוח.
    מומנטום זה דבר שנבנה. ונבנה מהר. גם דקה 70 ומשהו, אם הם שמים את הגול הראשון שלהם - עדיין יש להם מספיק זמן לכבוש עוד כמה.

לא צריך גול מהיר. צריך אמונה.

בקשר לרומא: הסיכויי שלהם הרבה יותר נמוך... שוב, לא בגלל חוסר היכולת לכבוש הרבה שערים (ביום סופר דופר של ההתקפה הרומאית דווקא הם מסוגלים לכבוש כמה גולים, מול כל הגנה) הבעיה היא במקביל לשמור על רשת נקיה...
    כי אם אתה סופג גול זו לא רק מהלומה טכנית. זוהי גם מהלומה מנטלית. ופסיכולוגית. אתה בעצמך כבר מאבד אמונה. ואפילו שיהיה עוד שעה שלמה עד שייגמר המשחק - כבר יצאה לשחקנים ולקהל כל הרוח מהמפרשים.

12. Ajax Amsterdam Member

הכל תלוי בכמה לוברן יהיה גרוע היום,נקווה שליברפול יעלו

13. k_700 Member

זה היה די ברור שסיטי יפתחו בלחץ שונה לגמרי מהמשחק הראשון.

אומנם מערך שלושה בלמים אבל לשם שינוי יש לך שני קיצוניים אמיתיים ומסוכנים באגפים ו3 קשרי התקפה שצריכים להזיז את המשחק קדימה מהר יותר.

מעניין איך הגנתי ה יראה והאם פפ ישנה תוך כדי את המערך אם נגיד סיטי מבק'יעה גם את השני בשלב יחסית מוקדם.

אגוורו על הספסל-ליאם גאליגר על סף של חיתוך ורידים בטוויטר.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  14. avicii Member

ברצלונה נראית בתקופה האחרונה כאילו היא הגיעה תשושה לשלבי המאני טיים,אולי זה באמת ככה.

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו יכול להסביר לי למה נפסל השער השני?
    לא נבדל ולא עברה.