ליגת האלופות חוזרת: ליברפול מנצחת בקאמפ-נואו!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏18/2/07.

1. The-Gunner Member

אם מסתכלים על זה, אין לנו מה לתת מהספסל. אולי רק פרדי, אבל גם זה ביום טוב. עם כל הכבוד לאליידיאר, הוא לא חלוץ ברמה גבוהה, לשחק בקארלינג זו הרמה שלו, ולעשות שינוי בליגת האלופות זה בכלל לא בליגה שלו. לגבי דנילסון, כנ"ל. למרות שאני מעריך יותר את הברזילאי, הוא עדיין צעיר, ובמעמד כזה, מול קבוצה כזאת, אני לא יודע איזה שינוי הוא יכול כבר לחולל. בסדר, מסירה פה, הרמה שם, לא יותר מזה.

נקווה שלא נצטרך להגיע למצב שבו נקווה לישועה מהספסל, וארסנל תציג יכולת כמו בעונה אתשקד.

2. Paolo Maldini שחקן ותיקים

אני חושב שאומנם מילאן לא פייבוריטית ברורה כמו שהיתה יכולה להיות בשנים עברו במפגש כזה, אבל סך הכל מילאן השתפרה מאוד בתקופה שמאז ההגרלה ואני עדיין חושב שהיא עדיפה על סלטיק ואמורה לעבור בסיכום שני המשחקים.
    מילאן זו מילאן. תגידו שהיא זקנה, תגידו שהיא גרועה אבל זו עדיין מילאן. לא מסכים שהיא איבדה את גורם ההרתעה שלה בגלל כמה חודשים חלשים. חוץ מזה, שמילאן של ליגת האלופות תמיד היתה שונה ממילאן של הליגה האיטלקית. מילאן היא קבוצה של צ'מפיונס ליג, פשוט כך. לא חסרות דוגמאות לכך, אפשר ללכת רק שנה אחורה. כשקיבלנו את באיירן מינכן בהגרלה היה ברור לכולם שזהו, הפעם אנחנו לא עוברים, והנה נתנו לגרמנים 4 בראש.
    אל תמהרו להספיד את גרנדה מילאן בגלל כמה משחקים רעים. אני מאמין שלא ניתקל בבעיות מיוחדות ונעבור את הסקוטים.
    ובמידה שלא? נפילה בשלב מוקדם כזה תהיה כישלון אדיר שבעקבותיו, לדעתי, אנצ'לוטי יהיה חייב ללכת הביתה.

3. אבו Member

אילן, מה עם באפטיסטה?נראה רע מאוד מול בולטון, אבל בכול זאת.

לגבי מי ששאל על האנגלים, אחד נשמר לגמר הקארלינג קאפ מול צ'לסי(וולקוט), והשני פצוע(הוייט), כך שבסגל התותחני אין שום אנגלי מחר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/gives.Xxx

4. Barcik Member

לפאביו קאפלו יש בעייה נצחית בליגת האלופות: הוא מפחד להתקיף. מדובר רבות על כך שהאיטלקי מוקיר את היעילות על חשבון האטרקטיביות, איך אין שום דבר יעיל בסירוב מוחלט להתקיף. זה עלה בעונה שעברה לצ'לסי ומילאן בגומלין נגד בארסה, וזה עלה ליובנטוס עונה אחרי עונה בליגת האלופות. זה נחקק בזכרון הרבה פחות מבונקרים קודרים שהצליחו לדכא התקפות יצירתיות, וכך נותרת רוח החיים בטענה כי הגנה תמיד תנצח התקפה; אך העובדה הפשוטה היא שקבוצות "מבוקרות" מודחות מסיבה זו שוב ושוב.
    לקאפלו יש שתי אפשרויות. האחת היא לשמור על מנהגו בקודש. זה יכול לעבוד, ודאי מול הגרסה האומללה של באיירן מינכן אשר נראית בחודשים האחרונים. מה עוד שהאימפוטנציה של התקפת מדריד מוכרת לכל והמארחים יתקשו לבנות על הזדמנויות, שלא לדבר על ניצולן. החסרון המרכזי באסטרטגיה זו הוא שאם ריאל מדריד תקלע לפיגור בשלב כלשהו, מרבית הסיכויים שהם יסיימו את דרכם באירופה.
    האפשרות השנייה, מן הסתם, היא הקונטרה. שחקני ההתקפה של ריאל מדריד לא פוגעים. אני מאמין בכשרונו של רוביניו, אך האמת הפשוטה היא שהוא עדיין לא הוכיח דבר באירופה. לא מן הנמנע שדווקא מחר יהיה המשחק הגדול הראשון בו הוא יסחוב את קבוצתו לנצחון (מדרידיסטאס, אל תעלו את הקלאסיקו. אני בלאו הכי הולך לשחזר את דבריי בדיון על הברזילאי בפורום הספרדי ושם תוכלו להתלונן כמה שבא לכם). אבל, זה בהחלט יהיה חתיכת נס. ועדיין, לפי דעתי, קאפלו חייב לנסות. הסיכון של פיגור גדול מדי. אמנם כל הזדמנות של ריאל מדריד נוצרת בלידת עכוז, אך באיירן כעת היא לא אותו אריה מאיים. המרנגס חייבים להעיז. יש הרכב צעיר ורעב, שישחקו על התשוקה יותר מאשר על יכולות הכדורגל. במקרה טוב, בסך הכל נגלה שגאגו, היגואין ורוביניו הם אסיפה אקראית של פלופים.

מילאן מגיעה לגמר. יש לנו חשבון לא סגור.

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/07
  5. The-Gunner Member

בעיקרון התייחסתי למחליפים הפוטנציאלים שטל הציג, אבל אם כבר אמרת באפטיסטה, לא הייתי בונה עליו. למרות שהייתי רוצה לראות אותו משולב יותר, ואני חושב שזה שחקן שיכול לתרום רבות לקבוצה, ונגר מאמין קודם כל בצעירים שלו, ורק אח"כ בו. לא פלא שלא ראינו אותו יותר מדי בליגה, ובטח עכשיו בליגת האלופות. אבל אם אכן ונגר יאזור אומץ וישלב אותו (מה שאני מקווה), אני מאמין שהוא השחקן שיכול לחולל שינוי. עם הליגה האנגלית הוא לא מסתדר במיוחד, אז בליגת האלופות, שהיא אמורה להיות בסגנון שהוא רגיל אליו, אני מאמין שהוא יכול וצריך לתת את הטון במשחק.

נחיה ונראה.

עזוב שטויות, צ'כיה/צרפת/חוף השנהב/גרמניה/טוגו/ברזיל/ספרד/שבדיה/שוויץ/בלרוס שולטים!!!

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/07
  6. Rudess Member

מי שרוצה לראות אנגלים, שיבוא לאצטדיון רמת גן, שמעתי שנבחרת אנגליה אמורה לשחק שם נגד ישראל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

7. Raulito Madridista

מילאן בהחלט יכולים להגיע עד הגמר, לא פוסל את האפשרות הזאת, שום דבר לא בטוח ולא סגור במפעל הזה, בשנים האחרונות ראינו לא מעט הפתעות, ובעיקר ראינו שלא חייבים להיות הקבוצה הכי חזקה על הנייר כדי לזכות בטורניר. למילאן יש עדיין ניסיון ושם באירופה, יש לה קישור מצויין שיכול לעשות המון בעיות להמון קבוצות, ויום טוב של הקישור המנוסה שלה, ובעיקר של קאקא, החלק הכי חשוב בפאזל, ומילאן יכולה לעבור כל קבוצה בליגת האלופות, אי אפשר לפסול לחלוטין את האופצייה הזו. אבל, אני חושב שלמילאן יש בעייה בשפיץ שתמנע ממנה את המשך הדרך. אוליביירה זה לא זה, רונאלדו לא יכול לשחק באלופות, אינזאגי בעיקר פצוע ולא אותו שחקן של מאני טיים כמו בזכייה האחרונה של מילאן ב2003(שער בשנייה האחרונה נגד אייקס בסאן סירו!), וג'ילארדינו הוא עדיין בגדר הימור גדול מאוד שלא הבקיע אף שער באירופה אשתקד. מילאן של שנה שעברה הייתה קבוצה מאוד מחוברת בעיקר בחצי השני של השנה, והיא לא הצליחה להגיע לגמר ואני לא חושב שהשנה היא תעשה את זה ללא שבשנקו, לא רק בגלל הסיבה הזו, אלא בגלל שפשוט יש ירידה דרסטית ביכולת שלה. היא כמובן לא הקבוצה הכי חלשה מכל התמודדות, אבל היא לא משחקת כדורגל אדיר כמו בשנים עברו, בקיצור עונה חלשה שלה.

כאשר ואן פרסי פצוע אני לא רואה בארסנל חלוץ עדיף על בפטיסטה כמחליף. אני לא הייתי פוסל אותו, יש הרבה שחקנים שבליגה כשלו ובאירופה הצליחו בגדול(דוגמא היחידה שיש לי זה בגביע אופ"א, אוסטרץ בהפועל בעונת 02\2001 כבש שלושה שערי ליגה בלבד ב25 משחקים, משהו כזה, ובאירופה הוא כבש שבעה שערים והיה מלך שערי הטורניר עם יכולת טובה מאוד, והבדל גדול בין הרבה בליגה, לאירופה).

8. אבו Member

כמחליף בהרכב או כמחליף בספסל? בהרכב, אדבאיור עדיף עליו. בהרבה. בספסל- אוקיי.

9. The-Gunner Member

מסכים איתך, גם אני הייתי מעדיף לראות את באפטיסטה, למרות שעדיף במקרה הזה את אדבאיור. נמצא בכושר פנטסטי.

מה גם שונגר לא מאמין ב'חיה', הוא רואה הרבה ספסל בארסנל. אני מרגיש כאילו הוא נטל עבור ונגר, שהוא קיבל אותו בלית ברירה (מה שבעצם נכון).

10. Dimitar Berbatov Member

סלטיק - מילאן:
    מילאן בתקופה מצוינת אחרי הנצחון על סיינה 4-3, פתאום ההתקפה נראת מצוינת וכובשת בכמויות, רונאלדו מראה יכולת נהדרת, אוליברה פורח ליד רונאלדו, קאקא חוזר לעצמו והמשולש הברזילאי הזה נראה מצוין.
    מילאן רחוקה רק 2 נקודות מהמקום הרביעי ולאט לאט הקבוצה של אנצ'לוטי מתחילה להתגבר על העונש שקיבלה בתחילת העונה ועל עזיבת שבצ'נקו ונאבקים על הכרטיס לליגת האלופות גם בשנה הבאה.
    ודווקא שהכל נראה מצוין לקראת המשחק בגלאזגו נגד סלטיק מילאן תחסר את אינזאגי וג'ילארדיניו ובנוסף כמובן לרונאלדו שכבר שיחק בליגת האלופות במדי ריאל מדריד ההתקפה של הרוסנרי תכלול רק את ריקרדו אוליברה, אלא אם כן אנצ'לוטי יסכן את ג'ילא שלא כשיר למשחק ב-100%. בהנחה שג'ילא לא יוכל לשחק אני מניח שאנצ'לוטי יפתח ב 4-5-1 כשפירלו וגאטוזו קשרים אחורים גורקרוף וסיידרוף בצדדים וקאקא מאחורי אולבירה, גם האופציה שאמברוסיני ישחק קשר אחורי וגאטוזו או פירלו ישחקו באגף ימין במקום גורקרוף היא לא רעה בכלל ואני מעדיף אותה.
    יש מעניין מאוד לראות במילאן את פירלו וקאקא. נתחיל עם פירלו, פירלו פתח את העונה בצורה רע מאוד וחזר עייף מאוד מהמונדיאל המצוין שלו שלדעתי הוא היה המצטיין, אבל זה לא קשור. פירלו נראה עייף ולא הזכיר במהומה את פירלו של העונות הקודמות והמונדיאל. בחודש-חודשים האחרונים פירלו מתחיל לחזור לעצמו ומשחק הרבה יותר טוב מבתחילת העונה. מחר יהיה לו את המבחן האמיתי, סלטיק בחוץ שמינית גמר ליגת האלופות והוא יהיה בורג מרכזי במשחק.
    בנוגע לקאקא, ראינו אותו נגד סיינה והוא בישל שער מצוין לרונאלדו ועשה כמה מהלכים יפים, גם קאקא לא היה טוב בתחילת העונה וגם עליו המונדיאל השפיע בצורה לא טובה. יהיה מעניין לראות אם הוא ימשיך באותה יכולת גם מחר במבחן הרבה יותר גדול, אם קאקא טוב מילאן טובה.
    סלטיק לא תעשה חיים קלים למילאן, מילאן חייבת להזהר ממנה. בסלטיק צריך לשים לב לנאקמורה ומילר. לראשון יש בעיטות חופשיות מצוינות, מסירה טובה, רגל שמאל נהדרת בקיצור שחקן טוב מאוד. גם למילר היה שלב בתים מצוין והוא אם אני לא טועה הוא מלך השערים של סלטיק באירופה.
    אני הולך עם מילאן, אבל זה יהיה צמוד ומעניין.

ליל - מנצ'סטר יונייטד:
    המשחק אולי הכי חד צדדי (כן אורי, חד צדדי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) בשמינית הגמר. בלי לזלזל בליל הם קבוצה בינונית מינוס ולא עשתה שום דבר משמעותי בליגה או באירופה בשנים האחרונות. כולם מדברים על אותו נצחון של ליל שהדיח אותנו מליגת האלופות, אבל אז היינו קבוצה פחות טובה מהשנה וגם אז ליל היו יותר טובים.
    ללא ספק שנה מצוינת יש השנה למנצ'סטר, אנחנו מובילים את הליגה בהפרש 6 נקודות מהמיליונרים של מוריניו, בגביע אנחנו בדרך לרבע הגמר ובאירופה גם כן בדרך לרבע הגמר.
    לאל ספק השחקן הכי משמעותי שלנו הוא כריסטיאנו רונאלדו, הפורטוזי בעונה הכי טובה שלו בקריירה בדרך לתואר השחקן הכי טוב בפריימרליג השנה עם 15 כיבושים ולא מעט בישולים (מי סופר).
    בחוד אני מעדיף את סאהה על פני לארסון, סאהה עם המהירות שלו והבעיטה החזקה חייב לפתוח בהרכב לצד וויין רוני. סאהה גם יודע למסור ולהפעיל את וויין רוני. לארסון יכול להיות אופציה טובה מהספסל וראינו כבר איך הוא יודע לשנות משחקים כשהוא עולה מהספסל.
    בקיצור, חייבים לכבוש שער חוץ, 1-0 תהיה תוצאה לא רע בכלל. כמו שכבר הבנתם אני הולך עם היונייטד וזה יהיה קל.
    שיהיה לנו בהצלחה!

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא נראה לי שהבנת אותי כל כך, אין לי בעיה שקבוצה קטנה תעשה את הדרך לגמר גם על חשבון מישהי ארטקטיבית כמו ארסנל, רק שתהיה מושכת בעצמה. אני מניח שזה עניין של טעם אישי. בכל מקרה, אני לא נגד הפתעות, להיפך.

"פשע" זו מילה קצת חזקה מדי מודה, נובע בעיקר מהעובדה שאני נהנה מאוד מארסנל העונה (לא מצפה ממך להזדהות בנושא). אז לא נגיד פשע, נגיד חבל מאוד, כי איינדהובן פשוט לא אטרקטיבית מספיק, לא מבחינת סגנון משחק, לא מבחינת שמות ולא מבחינת איזה סיפור מסביב.

פשע!!1 http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני היחיד שזה ממש מרגיז אותו עד כדי כך שיש בי איזה מחשבה שצריך לזרוק את ארסנל מכל המדרגות בגלל שאין להם אפילו לא אנגלי אחד בסגל?
    זו חתיכת בושה וחרפה,פעם לא עולים עם אנגלי בכלל עכשיו אפילו אין בסגל.זה באמת בזיון וחבל שלא מתייחסים לזה יותר.בעוד אפילו המצב של אינטר שביום טוב משתפת את גרוסו מטרצי וטולדו נראה הרבה יותר טוב.
    איפה הלאומיות איפה?

13. The-Gunner Member

טוב, בואו נחליף את פולהאם בארסנל. פולהאם מול פ.ס.וו, תענוג!

בסדר, הבנו, אין אנגלים בארסנל, who gives a fuck. העניין הזה לא חדש, וגם לא מפריע לי. אני מעדיף שהקבוצה תשחק יפה, שיהיה את ססק על פני קאריק, לא משנה לי עבור איזו מדינה הוא משחק. משנה לי השחקן.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

גאנר, זה כי אתה לא אוהד מקומי. הייתי רוצה לראות איך היית מדבר אם היית גדל על פארלור, דיקסון, ווינטרבורן ורייט ואז רואה איך לאט לאט כל הקבוצה היא לגיון זרים.

15. Claret&Blue Member

באמת בואו נשמור את הדיון הזה למקומות אחרים. דשנו בזה כ"כ הרבה, אף אחד לא זז מעמדתו.