ליגה מאוחדת של אירופה ו-NBA - צעד נכון?

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Number 8, ‏12/10/07.

1. samoel Member

אתם רוצים להגיד שמכבי של שאראס ופארקר לא הייתה עושה מה שהניקס עשו בשנה האחרונה? בולשיט, הייתה שם קבוצה מצויינת, שבקלות יכלה להתמודד עם נמושות האן בי איי.

האיחוד הוא דבר שבסופו של דבר יגיע השאלה מתי. אולי קודם תיפתח ליגת אן בי איי אירופה, שהיורוליג יהפוך למעין מתכונת אירופאית של האן בי אי. כמו שאמרו תקציבים יגיעו מזכויות שידור, ירימו את המודעות באירופה למעלה ויבואו משקעים. הרי כיום לא נותן הרבה לזכות באליפות אירופה לקבוצות, לעומת זאת זכייה באן בי איי היא הרבה יותר משמעותית, אפשר כמובן גם להפוך קבוצות אירופאיות לקבוצות בת, כפי שקיים בכדורגל למשל. למה הליגה האנגלית שווה לליגה הצ'כית? ובכל זאת יש נציגה של הצ'כים בצ'מפיונס. פורטו לא לקחה ליגת אלופות(אני משווה את פורטו למכבי הגדולה, אולי מונאקו השווה יותר טובה אבל אפשר למצוא הקבלות רבות).

זה בר ביצוע זה יעשה רק טוב , למרות שבתחלה כמו כל דבר חדש יהיה קצת קשה וזה גם המון כסף.

2. a.m Member

כדורגל לאירופאים - כדורסל לאמריקאים.
    קבוצות מארה"ב בכדורגל לא יוכלו לגבור על קבוצות כדורגל מאירופה במשחקים רשמיים (למעט מקרים נדירים) כמו שקבוצה אירופאית בכדורסל לא יכולה לגבור על קבוצת כדורסל מאמריקה במשחק רשמי (שוב, למעט מקרים נדירים), אין מה לעשות, ככה זה גם כשכל שחקן שמשחק באירופה חולם להגיע לרמה של אן.בי.איי אך הרמה שלו לא מספיקה ולכן הוא משחק רק באירופה.
    למה? כי ההבדלים ברמות, בכושר הגופני, בכסף ורמת ההתעניינות בין הכדורסל האמריקאי לבין הכדורסל האירופאית עצומים.

3. Gustavo Boccoli Member

עצומים כן, אבל עם הזמן זה הולך ומצטמצם. יותר שחקנים מאירופה מגיעים לNBA, קבוצות אירופאיות מנצחות לפעמים קבוצות NBA (אמנם זה לא משחק שקובע משהו, אבל בכ''ז), ועם הזמן יהיו עוד ועוד שינויים ורעיונות. מה שכן, בגלל המרחק הגדול בין מקום למקום, אין שום סיכוי שליגה משותפת של 82 משחקים בעונה סדירה, תצליח לעבוד.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/07
  4. a.m Member

זה שקבוצות אירופאיות מנצחות, אל"ף כל הכבוד, בי"ת זה בסה"כ משחקי אימון, אם היה מדובר במשחק רציני, לא נראה לי שקבוצות האן בי איי היו באות ככה למשחקים ובאמת משקיעה, ואז לא היה סיכוי לקבוצות האירופאיות.

5. Chelsea_forever Member

אם תהיה ליגה מאוחדת זה יהיה אולי וגם זה בסימן שאלה איזה ליגת קיץ כלשהי של אירופה והNBA. ליגה רצופה בחיים לא תוכל להתקיים מכל הסיבות שציינו כאן - כסף, שחקנים, זמן, ועוד הרבה אספקטים.

6. בית"רי מלידה Member

זה בערך כמו לאחד את הפרמייר ליג עם ליגת העל בארץ. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

7. SeRgInHo Member

בדיוק מה שאני חושב.
    הרי גם אם תאחדו את הפרמיירליג עם הליגה המצרית, הקבוצות המצריות גם יקבלו תקציב גדול והרבה כסף מהזכויות שידור.
    אין צורך לערבב בשר עם חלב. תנו לנו להנות מהליגה הטובה בעולם בשקט ובשלווה. הרי כל הזבל שלא מצליח להיקלט באן בי איי, הולך לשחק לאירופה. מעניין מה זה אומר...
    לגבי המאמנים אני מסכים במאה אחוז עם סמואל. למאמנים כמו מסינה, אוברדוביץ', ינאקיס ובלאט (לא גרשון) יש מקום ב-יותר מ-20 קבוצות האן בי איי.

8. Fabio Junior Member

בין כל הזבל הזה, יש שחקנים שלא הצליחו בNBA, עברו לאירופה, וחזרו לNBA משודרגים, בוא נקח לדוגמא את הקפטן של הראפטורס.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

סרגיי, יותר מ-20? מבחינתי, 29 קבוצות יכולות להחליף את המאמן שלהן באחד ממאמני הצמרת האירופאיים (גם פיני גרשון, למרות שהוא איש הכדורסל השנוא עלי, מתאים). רק גרג פופוביץ' מהספרס מבין את הכיוון החדש שהכדורסל לוקח, לא נשען על אולסטאר אחד ויודע לבנות תלכיד נכון בין אמריקאים וזרים. אני מצדיע לו.

כאמור, כל השאר לא יעזבו את השיטה השמרנית שלהם גם באיומי אקדח (כן, גם פיל ג'קסון).

10. SeRgInHo Member

לא מסכים איתך. יש עוד שניים שלושה מאמנים שאני מאד מחזיק מהם, כמו לאריבראון האגדי, שאומנם כבר פרש מאימון, אבל הוא היה מאמן ענק (חבל רק שהוא גם רודף בצע). ריק קרלייל הוא אחד המאמנים הטובים והחכמים בליגה. זוכר מי בנה את דטרויט? ואם לא פרשת הארטסט, אני לא פוסל שאינדיאנה הייתה הולכ עד הסוף בפלייאוף, כי היא הייתה באותו הזמן הקבוצה המרשימה בליגה וארטסט נתן ממוצעים של משהו כמו 25 ו-12.
    גם בעונה שעברה הוא עשה מאינדיאנה פלאים (עם אחד הסגלים החלשים בליגה) וחודש לפני סיום העונה הפייסרס עוד היו בין שמונה הראשונות במזרח. אין לי ספק שבשנים הבאות עוד נשמע ממנו רבות. הלוואי והוא יגיע מתישהו לוויזרדס...
    יש עוד מאמנים שאני מחזיק מהם, דאנטוני, ג'קסון וסלואן. זהו.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לארי בראון מעולה, אבל הוא כבר פרש והוא לא נחשב. ד'אנטוני באמת מאמן טוב שמאמין בשיטה האירופאית, מקרלייל אני לא כל כך מחזיק.

פיל ג'קסון הוא הבלוף הכי גדול של הNBA. עד לא מזמן גם עלי הוא עבד והחזקתי ממנו גאון, אבל מתישהו בעונה שעברה הבנתי את הבלוף. אין לאיש הזה תוכנית משחק, כל תוכנית המשחק של הלייקרס בנויה על לתת לקובי את כל הכדורים ולקוות שהוא יתפוס יום טוב. לא רואים שום טביעת אצבע של מאמן, ואתה רואה שהלייקרס כמעט ולא מנצחים משחקי חוץ מול הגדולות. האליפויות בשיקאגו היו יפות אבל הNBA השתנה מאוד מאז וג'קסון נשאר מקובע. מבחינתי הוא שווה ערך למייק בראון מקליבלנד, אדי ג'ורדן מהוויזארדס, פט ריילי (עוד מאמן שהיה תותח בעבר ולא מתאים את עצמו לעידן החדש), רק עם גימיקים חיצוניים ועבר מפואר.

12. Fabio Junior Member

ג'קסון המאמן המצליח ביותר בNBA (תקנו אותי אם אני טועה), קצת כבוד.

13. Gustavo Boccoli Member

הוא מאמן מצויין, בטוח, אבל אפילו הוא אמר שהסיבה שהוא בהכיל התהילה היא מייקל ג'ורדן, שהביא לו 6 אליפויות. בטוח שהוא לא מתכוון ברצינות, שזה רק מייקל, כי בכל זאת ג'קסון הוא מאמן נהדר, אבל כמו שאמרו פה, יש יותר טובים כרגע.

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חוזר-הוא היה מאמן מצוין בעידן הישן של הNBA, כשהקבוצות התבססו על סופרסטארים ועל התקפה. כיום הוא בינוני מאוד.

15. דנידין Member

רד אורבך הוא המאמן המצליח ביותר ב NBA עם 11 אליפיות עם הסלטיקס ב 13 שנים.