ליגה ארגנטינאית - אפרטורה 09

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏20/8/09.

1. benos Member

כל אוהד אמיתי של קבוצה ירגיש אכזבה אם שחקן שבא/מזוהה עם הקבוצה שלו לא ישחק בנבחרת, באמת שאני מבין את הכאב שלך על כך שהחקן לא מקבל את מה שמגיע לו, זה מזכיר לי קצת את האכזבה שלי על ברוכיאן ויצחקי שלא מקבלים את ההזדמנות שלהם בארץ.
    אתה יכול להתנחם בעובדה שהוא כולה בן 26 ויהיו לו עכשיו יותר הזדמנויות להוכיח את עצמו גם בנבחרת.

הבעיה שיש בארגנטינה איזה הרגשה שאתה צריך להשתייך לאיזה קליקה מסויימת בשביל לשחק וזה מה שחורה לי הכי הרבה, גם בנבחרות אחרות זה קורה אבל לא בעצימות כמו של הנבחרת הארגנטנאית, זה חלק מהבעיה של הכדורגל הארגנטינאי והמקרה של ליסנדרו לופז הוא חלק מהסיפר הזה, ביחד עם מקרה היגואין, באסילה והחוסר מקצועיות, מראדונה והזימונים של יוצאי בוקה וכו' זה דברים שבאמת הורסים את ההנאה.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא חושב שזה ברמה שאתה מתאר, או יותר נכון שונה כל כך ממה שקורה בכל העולם כמו שאתה מתאר. אפילו לביאלסה, המאמן הכי מקצועי שאני ראיתי בנבחרת, היו את השחקנים שלו ואת אלו שלא קיבלו הזדמנות, ככה זה שיש כל כך הרבה אפשרויות. אצל באסילה באמת לא ראינו זימונים של שחקנים חדשים כמעט, אבל אצל דיאגו אפשר לספור הרבה שקיבלו הזדמנות למרות שלא "הייתה להם תקשורת", כשפאפה הוא הבולט.

אני אוהב את ליצ'ה בין היתר בגלל שהוא יצא מראסינג ושם זכיתי להכיר אותו עוד בצעירותו, אבל האכזבה שלי היא עליו אישית, אם מיליטו לא היה מזומן לסקלסיון יותר אחרי הקופה אמריקה לא הייתי מאוכזב עליו כי היה לו צ'אנס ויש טובים ממנו, כשקאריסו\אנדוחאר יפתחו לפני רומרו אני גם לא אהיה כל כך מאוכזב כי התחרות שווה פחות או יות נכון לעכשיו.

יכול להיות שזה בגלל המראה הלא אופנתי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

:aa1: בינתיים בסאן לורנסו מחפשים מחליף לברחסיו והשם המרכזי הוא של הפאראגוואי פאבלו ואסקס, החלוץ בן ה-22 היה במו"מ עם ריבר לאורך כל הפגרה, אבל כמובן שמיליונרים התקשו לסגור איתו. מדובר בחלוץ רחבה גבוה שכבש 18 שערים ב-22 המשחקים האחרונים של ברוביו ניו הפאראגוואית.

:aa1: בראסינג קלאדיו ז'אקוב שבר את האף ויחמיץ את המשחק הקרוב מול קולון, העדרותו של הקפטן פותחת מקום להזדמנות נוספת ללדסמה בהרכב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx או אולי להזדמנות בכורה לבריטס אוחדה שהגיע מלוס אנדס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    בכל מקרה גם בקולון יחסר קשר מרכזי, ומדובר בלא אחר מאשר אקס ראסינג כריסטאין פז'ראנו, פז'א פיספס גם את המשחק הראשדון של קולון ועדיין מחכה לערוך בכורה במדי הקבוצה.

3. benos Member

מראדונה נותן תחושה של קיצוניות לשני הצדדים, מצד אחד זימונים שלא ראינו בשנים הקודמות של שחקני ליגה טובים, בין היתר של פאפה, אוטאמנדי ובולאטי, זה אחת מנקודות הזכות הגדולות של דייגו בקדנצייה שלו. מצד שני יש זימונים של יוצאי בוקה שלא ממש מגיע להם מקום, דיאז, דאטולו בכושר הנוכחי, גאגו בכושר הנוכחי שלו גם, זה נותן תחושה ששחקן של בוקה צריך להיות פחות טוב משחקנים אחרים כדי להיות מוזמן, ויש את המקרה של היגואין שזה כבר על רקע שהוא לא מקצועי.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מסכים לחלוטין

עכשיו ראיתי שחונאס נפצע בניוקאסל, אני מקווה שהוא לא יעדר מהמשחק של הסלקסיון כי אז דאטולו יפתח בוודאות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

רנאטו סיבלי בלמה של מארסיי לשעבר סיכם את תנאיו בסאן לורנסו, מחכים לאישור סופי. חיזוק מצויין לחולייה האחורית במקום ביאנצ'י החלש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏28/8/09
  5. benos Member

- בוקה תחסר את ריקלמה שוב גם נגד לאנוס בגלל הבעיה בברך ממנה הוא סובל ושגרמה לו להפסיד את המשחק מול ארחנטינוס. פאלרמו התעמת עם אוהדים במתחם האימונים של בוקה, לא יודע אם זה קשור לתוצאות או סתם לסיבה אחרת.

- אדוארדו סאלביו מוזכר כמועמד לקבל זימון לנבחרת, רשימת המוזמנים עדיין לא התפרסמה ככה שכרגע זה רק ספקולציות, הרבה מהן בגלל היכולת הטובה שלו בשני משחקי פתיחת העונה. אני בכל אופן אשמח אם יוזמן למרות שלדעתי לא צריך שההופעות הראשונות שלו יהיו במשחקים מכריעים כאלה.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לאור פציעתו של חונאס יש סיכוי גדול יותר לזימון סאלביו, למרות שמדובר באגפים שונים אפשר לראות קשר כלשהו. אני מאוד מקווה שסאלביו אכן יזומן, אבל במשחקים שאכן יתנו לו הזדמנות בהם ולא מול ברזיל ופאראגוואי שאני לא רואה את מראדונה זורק אותו למערכה בלי נסיון קודם.

ריקלמה החסיר את המשחק הראשון מכיוון שסחב עונש הרחקה מהמחזור האחרון בקלאוסורה, האמת שציפו להרחקה ליותר ממשחק אחד עקב האדום שנבע מדיבורים לשופט אבל ריקלמה הוא שחקן מוגן, וככה או ככה הוא בכל מקרה לא כשיר. פאלרמו "הותקף" ע"י חברי באררה סתומים שלא אהוב את הצהרתו על רצונו לשחק בפינצ'ה (קבוצתו האהודה) בדובאי.

ראסינג, איי ראסינג, אז הביאו מעל עשרה שחקני רכש אבל מה זה שווה שהבסיס של הקבוצה עזב וממה שנשאר החברה נופלים כמו זבובים. גם הלילה האקדמיה תעלה בהרכב לא מבטיח, האמת שבדיוק כמו במחזור הקודם רק שז'אקוב יעדר וגראסיני יכנס כדי לתת יותר ברק, לי לא ברור ממה קארוסו מרוצה ואיך לדסמה נשאר במגרש. לגבי לדסמה זה יכול להיות קשור לפציעות הרבות בעמדתו, אבל הייתי מעדיף לראות את בריטס אוחדה. 

החדשה המעניינת היא שדאריו סביטאניץ' יגיע בהשאלה לסן לורנסו, לא יכלו למצוא מחליף ראוי יותר לברחסיו בקוארבו. זה עדיין לא סגור אבל נמצא בשלבים מתקדמים, יחד עם סיבלי הרכש מדובר בהתחזקות משמעותית אחרי הדיכאון מעזיבת ברחסיו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/8/09
  7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אליאס, שאלת אותי לגבי הפירסומים בקולומביה על מעבר אפשרי של ג'קסון מרטינס לסן לורנסו. בראיון לאחד מאתרי האינטרנט, אומר חורחה אוסוריו, הנשיא של אינדפנדיינטה מדיין, כי מרטינס בכל מקרה לא ישוחרר הסמסטר הזה. אוסוריו אמר כי ההצעה של סן לורנסו היתה קרובה ל-3 מיליון דולר אבל מבחינתם הכסף כרגע פחות חשוב והם רוצים להנות מג'קסון כשהוא בכושר פנטסטי ומליך את טבלת המבקיעים ולכן דחו אותה. אוסוריו גם אמר שלפני סן לורנסו, רצו הפינצ'אס לרכוש 25% מכרטיסו של ג'קסון וגם אמריקה ממכסיקו התעניינה. כרגע ג'קסון מרוצה במדיין, אני מניח אבל שבתום הסמסטר הוא כבר יעזור לאור הביקוש.

8. van basten9 Member

חובבי הליגה הארגנטינאית היקרים,שאלה לי אליכם :
    מה אתם יכולים לספר לי על ניקולס דומינגו מריבר פלייט ? האם הוא שחקן ברמה גבוהה שמסוגל לשחק בליגת האלופות עם מכבי חיפה ?

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לדעתי הוא סוג של שחקן פרווה, לא קרוב להיות גרזן בהגנה ולא תומך בצורה יעילה מספיק בהתקפה. אם הוא היה מגיע רק לליגה הישראלית הייתי אומר שהוא יכול להצליח, ברמה זו או אחרת, אבל לא להיות כוכב גדול. בתור חיזוק לליגת האלופות הוא כלל לא מרשים.

סה"כ קיבל הרבה הזדמנויות ולא הצליח להרשים, העובדה שהוא החליט לעזוב בשל הצטרפות שחקן בן 36 שחוזר מפרישה שיתחרה איתו על העמדה גם אומרת משהו, יש לו טכניקה טובה והוא סביר בהגנה אבל לא יותר - שחקן חביב לא יותר, מאוד פרווה כמו שאמרתי.

עידן - ג'קסון נהייה לא רלבנטי ברגע שדאריו סביטאניץ' התקרב

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לפי מה שהבנתי הם פנו לסביטאניץ' לאחר שמדיין סירבו להצעה על ג'קסון.

בכל מקרה, ראיתי ששוב פתחתם את העונה בצליעה ודי ניצלתם ברגע האחרון כשהישוותם מול קולון בבית בפנדל בדקה האחרונה. לא ראיתי המשחק, אני מניח שאתה כן. איך הרושם הכללי בקרב האוהדים? כלומר אחת מהקבוצות הגדולות של ארגנטינה שבטורנירים האחרונים מדשדשים במרכז או קרוב לתחתית (והיו קרובים לירידה, לא?), האוהדים לא דורשים שינוי מההנהלה? כי כמו שזה נראה, קארוסו כנראה גם לא המושיע.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דווקא לסביטאניץ' הם פנו לפני אבל חשבו לרדת ממנו בגלל קשיים בירוקרטים, בסוף הכל הסתדר.

לגבי ראסינג, יש כרגע הרבה פציעות וזה עדיין לא ההרכב שקארוסו ראה בדמיונו טרום העונה, מדובר בקהל של ראסינג ולכן אין ביקורת על קארוסו עדיין והוא יצטרך לעשות הרבה נזק כדי שיצאו נגדו. הפעם נגד קולון פחות מפריעה לי התוצאה אלא יותר העובדה שעדיין ראסינג לא מוצאת המשחק שלה, אולי בגלל הפצועים אבל זה עדיין מדאיג. עוד דבר מדאיג זה שסנטראל עם שני נצחונות כבר צימקה את הפער הגדול שהיה בממוצעים בחמש נק'. אני מאמין שיהיה בסדר, מדובר בסגל של לוחמים שאכפת לרובם מהמועדון, צריך רק למוצא את הדרך.

משחקי יום שישי:

טיגרה 1 - סנטראל 2 - הילדים של קופארו רוסו ממשיכים להדהים, את הניצחון השני רצוף שלה משיגה סנטראל במגרשה של טיגרה שעשתה קולות של צמרת העונה. טיגרה פתחה טוב והובילה אבל ההתלהבות של סנטראל ומשחק הלחץ שלה הובילו לשוויון וליתרון קל במגרש בהמשך. ממש בסיום המשחק הצליחו הילדים לגנוב כדור אחרי לחץ גבוה על טיגרה ופראנסויה (אקס בוקה) סיים היטב ברשת. דאריו אוקאמפו, הרכש הטרי מולס, נכנס כמחליף 10 דק' לסיום.

ראסינג 1 - קולון 1 - הופעת הבכורה הבייתית של ראסינג העונה לא נגמרה כמו שהקהל רוצה אבל כן עם תחושת סיפוק כלשהי מהשוויון בדקה האחרונה. ראסינג נראתה טיפה יותר טוב משבוע שעבר אך עדיין חסרה רעיונות בחלק הקדמי, זאת למרות נוכחותו של אל מחיקו גראסיאני במקום ז'אקוב הקפטן הפצוע. בקולון ריקי גומס הראה יכולת לא רעה והרבה פונטציאל, ניאטו כבש את הגול אחרי הדיפה רעה של סאנטיז'ו (משחק סביר להוציא את הגול) וקולון החמיצה עוד בהמשך. בדקה האחרונה ראסינג, אחרי כניסתם של רוסאנו, ולאסקס וופאריניה (הופעת בכורה בבוגרים) שהוסיפו הרבה, הצליחה לסחוט פנדל ולחגוג שוויון. את הקאמפיין המצויין שלו עם ראסינג בקלאוסורה התחיל קארוסו גם עם נקודה אחת משש, יש תקווה?

12. van basten9 Member

קראתי שהוא משחק על משבצת 5, הוא יכול לשחק כקשר אחורי בודד במקום קולמה ? והאם הוא פחות טוב ממנו לדעתך ?

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא אכן משחק כסינקו (5), אבל ברוב משחקיו בריבר הוא שיחק כסינקו הקדמי יותר מבין הצמד במערך של דובלה סינקו (צמד קשרים אחוריים), הוא שיחק גם כסינקו בודד לעתים, אבל לרוב לא.

אז כן הוא יכול לשחק כקשר בודד מאחור, אבל הוא רחוק מלהיות גרזן. בקשר להשוואה לקולמה, ראיתי מעט מדי פעמים את הקולומביאני בשביל לקבוע בהחלטיות. ממה שכן ראיתי עושה רושם שדומינגו יכול לתרום יותר מקולמה להנעת הכדור וליציאה קדימה, מצד שני אני די בטוח שהוא לא יצליח לעצור את אותה כמות התקפות שקולמה מצליח.

על סמך מה שראיתי משנייהם אני חושב שניקו שחקן טוב יותר מקולמה אבל לא בהרבה, העובדה שקולמה כבר התאקלם טוב בישראל ושלא ברור איך ניקו יתחבר לקבוצה ולמדינה מאזנים את היתרון מבחינת היכולת, שהוא לא גדול גם כך. זו דעתי לפחות.

14. van basten9 Member

אוקיי תודה רבה,נראה מה יהיה בסוף, אולי פיני זהבי ינחית מישהו אחר בסוף http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. benos Member

- פאביאן אסמאן שוער אינדפנדיינטה עובר ללאס פאלמאס מהליגה השנייה בספרד, השוער לא רוצה להשאר כשוער שני בקבוצה ולכן רוצה לעזוב לקבוצה בה ישחק עד שישיג את הדרכון האירופאי שלו, גאז'גו החליט בתחילת העונה שהילאריו נאבארו יהיה השוער הראשון של הרוחו, כזכור עד הקיץ הילאריו היה מושאל לסאן לורנצו וחזר מהשאלה משם מה שנותן לקבוצה שני שוערים בכירים בסגל.
    אני בכל אופן חושב שההחלטה לעזוב טובה לכל הצדדים, גם אסמאן לא ייפגע ויתייבש על הספסל וגם הילאריו לא בנוסף שלרוחו יישאר שוער טוב בשער למרות העזיבה.