ליגה ארגנטינאית - אפרטורה 09

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏20/8/09.

1. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

שעות המשחקים למחזור השני טרם פורסמו אבל ממה שכבר ידוע הדרבי הגדול של לה פלאטה יערך ביום שבת בשעה 16:00 (22:00 שעון ישראל) וכמו שאני רואה את זה כרגע אסטודיאנטס לא תתקשה מול הלובו

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/8/09
  2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ריבר פשוט מדהימים אותי בחולשתם. קצת עצוב לראות כזו קבוצה נראית כמו שהיא נראית בשנה האחרונה. מי אמור להחליף שם את פאלקאו?? פאביאני?? הייתי מציע לנהלה לחפש מישהו קצת יותר רציני לעמדה הזו. גם מבוקה ציפיתי להרבה יותר מאשר חילוץ תיקו ביתי במזל מול ארחנטינוס. אבל בניגוד לריבר, בבוקה יש לי אמונה שבאסילה יצליח תוך שבועיים שלושה לייצב שם את העסק, מה גם שחומר השחקנים שם טוב מזה של ריבר.

את סן לורנסו של סימאונה, שנכשלה בגדול בטורניר האחרון יהיה מעניין לראות ולא מול טוקומן. אני מהמר על אסטודיאנטס, בוקה ו-ולס שייתנו את הטון השנה, אבל אין ספק שהמחזור הראשון כבר סיפק לנו לא מעט הפתעות.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני פשוט לא מהמר מעבר למשחק הקרוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

פאביאני הוא לא תחליף לפאלקאו ולא בגלל הרמה, פשוט מכיוון שהוא לא סקורר, הוא אמנם כבד ונראה כמו 9 אבל מדובר בחלוץ מאוד כשרוני שממעט לאיים על השער וגם משחק רחוק יחסית ממנו, טורניר שעבר הם שיחקו טוב ביחד בהתחלה. חלוץ 9 אמיתי ברמה גבוהה אין לריבר, להוציא את הילדים שגורוסיטו לא ממהר לשרוף אותם כנראה.

:aa1: - חדשה עצובה לליגה ולגלובו אך מאוד צפויה, מתיאס דה פדריקו עובר לקורינתיאנס הברזילאית שם יחבור לרונאלדו. העסקה מותנית בבדיקות הרפואיות, אם כי אני צופה שהשבוע עוד יהיה בלאגן עקב קשיים שתערים הורקאן על העסקה.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה נכנסים במגרש של רוסאריו בשביל המשחק של הסלקסיון מול הסלסאו?

5. benos Member

אתה יודע באיזה מערך עלתה לאנוס למשחק הזה? 4-3-3 כמו נגד ריבר או 4-4-2 כמו בעונה שעברה.
    עושה רושם שעם סאלביו ובלאנקו המוכשרים, פריצלר ופז'טיירי כקשרים וקאראנטה בשער יש ללאנוס קבוצה שיכולה לתת לכל אוהבי הכדורגל הרבה רגעי נחת. אני מאמין שכל עוד לא ימכרו את בלאנקו/סאלביו/פריצלר/פז'טיירי יש ללאנוס צ'אנס ממש טוב לרוץ עד הסוף.

באמת כואב לי על קאפה, מאמן שמאמין בכדורגל התקפי ושהביא לקהל את אחת הקבוצות המהנות בשנים האחרונות צריך להתמודד עכשיו עם הבעיות שההנהלה של הוראקן גרמה להם. לפחות דבר טוב ייצא להוראקן מהמצב שלהם, הם לא ייתנו לאנשי עסקים להשתלט על כרטיסי השחקנים במחיר מצחיק(40-45%מהכרטיס של דה פדריקו תמורת 150 אלף דולר...) ולפחות יהיו יותר זהירים בניהול הכלכלי של המועדון.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כ-40,000 צופים

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

4-4-2 בוודאות הפעם מכיוון שראיתי את המשחק.

הבעייה בלהשאיר את פריטסלר ופלטיארי יחדיו היא שלא בכל מערך יש לשנייהם מקום בהרכב יחדיו, ככה שההתקדות של אחד מהם תואט ואולי גם ערכו לקראת מכירה עתידית ירד, מה גם שיש את גונסאלס שהוא שחקן מצויין שיעלם גם הוא מאחורי שנייהם ברוטציה. אבל מבחינה מקצועית נטו עדיף כמובן ללאנוס להשאיר את השניים.

במחשבה שנייה: באפרטורה 07 במספר משחקים שיחקה לאנוס עם הדובלה סינקו הבלונדיים, וכולנו זוכרים איך זה נגמר...יכול להיות שהתחזית שלך תתממש והם ירוצו עד הסוף, אני לא אופתע כמובן.

8. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

אחרי שסאנלו איבדה בקיץ מרבית מכוכביה הג'וקר של צ'ולו סימאונה גונסלו בארחסיו בדרך הכמעט בטוחה לסנט אטיין הצרפתית שתשלם עבורו שישה מיליון יורו
    בנתיים נקבעו להם שעות המשחקים למחזור השני בראושם כאמור יעמוד הקלאסיקו של לה פלאטה והמשחק המסקרן בין לאנוס של קאראנטה לבין האקסית שלו בוקה

שאר המשחקים

יום שישי
    טיגרה-רוסריו סנטרל
    ראסינג קלוב-קולון

יום שבת
    ולז סרספילד-ארסנל
    אסטודיאנטס-חימנסיה
    ארחנטינוס ג'וניורס-בנפילד
    גודוי קרוז-סן לורנסו

יום ראשון
    ריבר פלייט-צ'אקריטה
    אתלטיקו טוקומן-אינדפנדיינטה
    לאנוס-בוקה ג'וניורס
    ניואלס-הורקאן

במשחק אתמול בנסיונל B גברו אינסטיטוטו על סן מרטין טוקומן משער של סיליבו רומרו בדקה ה71

המחזור השני

יום שישי
    אלדושיבי-חימנסיה חוחוי
    יום שבת
    פרו קרייל-אול בויז
    דפורטיבו מרלו-קילמס
    בלגרנו-סן מרטין סן חואן
    פלאטנסה-אולימפו BB
    CAI-ספורטיבו איטלינו
    טירו פדרל-אוניון

יום ראשון
    בוקה אונידוס-אתלטיקו רפאלה
    אינדפנדיינטה ריבדביה-אינסטיטוטו

יום שני
    סן מרטין טוקומן-דפנסה וחוטיסיה

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מממממ.....עכשיו כשאתה אומר זאת, גם אנחנו משחקים עם דובלה סינקו בליגה...אולי בגלל שמדובר באותו המאמן של לאנוס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx מתאים לי שייגמר אותו דבר. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

10. benos Member

6 מיליון יורו שיעברו לסוכנים ולאנשי עסקים כמובן, איך אפשר בלי זה, לפי הידיעות לסאן לורנצו יש רק 5% מהבעלות על השחקן.. מה שאומר שהם יקבלו משהו כמו 300 אלף יורו.. מגוחך עד עד כדי להצחיק איזה "עסקאות" עושים.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ההתמוטטות הכלכלית של סאנלו נובעת מכך שכל הרכש שלה נעשה ככה, טינלי או אנשי עסקים אחרים מביאים על חשבונם כוכבים. עכשיו שטינלי החליט להוריד את מעורבות הכיס שלו הרבה עזבו בשל משכורות העתק שלהם ומעטים הגיעו (גם הם על חשבון אנשי עסקים וטינלי). זה שכיח בכל הכדורגל המקומי אבל בולט אצל הקוארבו.

גם אגוסטו פרנאנדס מריבר בדרך לסנט אטיין, אצלו מדובר בהשאלה לשנה ועל פי התקשורת יעזבו את ריבר עוד כמה שחקנים על מנת להכניס מזומנים לקופה הריקה (מוסאקיו ובואונאנוטה הוזכרו). המקרים של פרנאנדס ומוסאקיו מזכירים את הסיפור של סאנלו מכיוון שהשחקנים לא שייכים למועדון, אלא נמכרו לאנשי עסקים בעבר תמורת סכום זעום (או לפחות מרבית הכרטיס נמכר). בניגוד לסאנלו שם טינלי מחזיק בזכויות על השחקנים ולכן המועדון קובע את גורלם, לריבר אין יכולת להחליט מתי ולאן ילכו השחקנים, אנשי העסקים קובעים זאת.

אחרי שכבר היה נראה שישאר פורלין נמצא בדרך לספרד, בלמה הצעיר של בוקה בדרכו לאספניול שם יצטרף לחברו רונקאגליה. בניגוד לרונקאגליה מדובר כרגע על מכירה, לריאל מדריד יש זכות ראשונים על הבלם לכן בוקה תצטרך אישור מהבלאנקוס למהלך (מפורסם כי הוא ניתן כבר).

ידיעה עצובה נוספת לליגה, הקלאסיקו של לה פלאטה יערך ללא קהל אורח (הלובו אורחת) מסיבות בטחוניות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בוקה ג'וניורס מצרפת לשורותיה את הבלם הקולומביאני בן ה-22, בריינר בוניז'ה, שחקנה של אתלטיקו בוקאראמנגה. לאחר שנודע לאלפיו באסילה כי המגן חואן פורלין עובר לאספניול, הוא החליט לבחון את הקולומביאני שהגיע בהמלצתו החמה של חורחה "אל פטרון" ברמודס, אחד מאלילי המועדון וקפטן בוקה בעבר. לפי הדיווחים בקולומביה, בוניז'ה עבר את המבחנים ויצטרף לקבוצה בהשאלה לעונה אחת. האמת איני מכיר את השחקן, אבל אם הוא צורף לבוקה והגיע בהמלצת אחד מהבלמים הקולומביאנים הגדולים, אני מאמין שיש לו מה למכור, טיפה מוזר לי שאף קבוצה מהליגה הראשונה לא לקחה אותו. ביוני עוד דובר שאולי יעבור לניו יורק רד בול מה-MLS, אבל כאמור עכשיו הוא בארגנטינה.

http://www.golgolgol.net/images_repository/0b783d219fd0c2bfc4b3f33d5f468e95.Xxx
    בריינר בוניז'ה.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/09
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אחרי ההצגה שלו במוקדמות ליגת האלופות, לדעתי לא משהו יוצא דופן בסטנדרטים שלו, ליצ'ה לופס זוכה ליחס אוהד מהתקשורת שנזכרה להכיר בו. מספר כתבים מפרסמים בטורים שלהם כי לדעתם ליצ'ה צריך לקבל יותר הזדמנות בנבחרת ואולי אף בהרכב. מי שקורא פה יודע את דעתי על ליצ'ה כבר ממזמן, מצחיק שה-9 הארגנטינאי הכי טוב כבר מזה זמן מה זוכה להכרה תקשורתית ראויה רק עכשיו, כנראה שתג מחיר של 24 מ' ירו זה מה שמושך את תשומת הלב ולא היכולת המצויינת.

בדיוק באתי להזכיר זאת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

אז פורלין עובר לאספניול ומצטרף לרונקאגליה, אולי על תקן מחליפו של הקפטן לשעבר חארקה שנפטר. פורלין עוזב לספרד תמורת 4 מיליון יורו על 70% מכרטיסו, מה שיבטיח לבוקה רווח נאה עם אספניול תמכור אותו בהמשך. בוקה נשארת במרכז ההגנה עם הצמד פאלטה-קאסרס בהרכב וכמה צעירים+ הקולומביאני+ אפשרות להסב את מורל למרכז, בהחלט מספיק לאור המצב הכלכלי. למרות זאת חבל שעוד כישרון מבטיח ברמה זו או אחרת עוזב את הליגה.

סאנטיאגו ויז'אפאניאה ששב לבוקה מהשאלה לקבוצת המשנה של ריאל מדריד יושאל שוב, הפעם הבלם הצעיר יושאל לליגה האוסטרית יחד עם עוד חלוץ צעיר מהרסרבה.

רוסאריו סנטראל - דיברנו על אפרוריות הקבוצה? אז סנטראל מחתימה את דאריו אוקאמפו שאמור לעזור בפיתרון הבעייה. הקשר הצעיר מגיע מולס אחרי שכבש שער אחד בטורניר האחרון, במידה וישמר מפציעות מדובר בחיזוק יפה לסנטראל לדעתי.

ראסינג - באקדמיה מחפשים את שחקן החיזוק האחרון שלהם לטורניר הקרוב, השם הקרוב ביותר נכון לעכשיו הוא האורוגוואי הצעיר (בסגל הצעירה של הסלסטה) מאתיאס מיראבאחס. מדובר בקשר שמאלי שאמור לתת אופציה נוספת ללוסרו בתפקיד הזה.

אני משער שעוד מעט יתחילו לכתוב פה על הרכש החדש של מכבי חיפה...מבחינתי לא אבידה גדולה ככל הנראה שכן הוא לא קיבל אפילו דקה גם בסיום העונה והיה בדרך לחתום בהורקאן. למרות זאת המאזן שלו בנוער של ולס מעורר ציפיות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/8/09
  14. benos Member

אני חושב שליסנדרו נפל גם הרבה בין הכיסאות, עד קופה 07 קרספו היה החלוץ המרכזי של הנבחרת ומקומו היה מובטח כמו גם של מיליטו שהיה טוב, אחרי הקופה אמריקה גם לא היה לו מזל כי דניס, קאבנגי וקרוז היו בעונות שיא ובאסילה העדיף את טבז ואגוארו כ-9 בהחלטה מטופשת, כאשר באסילה חסר ההיגיון ניסה 9 אמיתי סופסוף הוא העדיף את קרוז על פני השלושה בסוף 2008, השנה ליסנדרו סבל מזה שדייגו מיליטו נכנס לעניינים והוא עצמו היה וינגר ששיחק עם חלוץ ברזילאי מטומטם. לדעתי עם היה לארגנטינה מאמן "אירופאי" בסגנון או בת.ז הוא היה מקבל את ההזדמנויות שלו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה לא מבין כמה זה כואב לי שהוא לא מקבל את ההכרה הראויה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

אני מסכים שעד הקופה אמריקה האחרון קרספו היה ה-9 של ארגנטינה ובצדק והביא קבלות, אך גם אז ליצ'ה היה צריך לקבל יותר הזדמנויות בסגל לאור יכולתו בליגה הארגנטינאית. אני לא הסכמתי אז ולא מסכים גם היום עם ההעדפה של מיליטו על פניו, שני יוצאי ראסינג הם שחקנים שאני מאוד אוהב (מאוד) אבל אני לא רואה איך אפשר להשוות בכלל. מה גם שכמו שאני תמיד טוען, שחקן שמקבל הזדמנויות רבות ולא מספק את הסחורה בסלקסיון לא צריך להיות שם, עם כל האהבה והכבוד לנסיך מיליטו, הוא קיבל הזדמנויות ולא עשה הרבה.

לגבי השנה האחרונה, דניס גם בשיאו לא אמור היה להיות רלבנטי לדעתי (אמרתי את זה גם אז ולדעתי אמרת שאני לא אובייקטיבי, ובצדק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ), וקאבנאגי שהתחרה עם ליצ'ה הוא אכן שחקן לגיטימי בשיאו אך ליצ'ה כבר מזמן לא רואה אותו. בכל מקרה שנייהם לא קיבלו יותר מדי הזדמנויות בעיקר בגלל ההחלטה שציינת שטבס או אגוארו יהיו ה-9, החלטה שהסלקסיון נופלת בה פעם אחרי פעם.

לגבי התפקוד, אני לא חושב שהוא שיחק בדיוק ווינגר בפורטו, מה גם שזה לא פגע ביכולת שהוא הציג (רק בסטטיסטיקה אולי), הוא והאלק החליפו מקומות כל הזמן לאורך המשחק (אולי ליצ'ה יותר באגף אבל לא כל הזמן) בעוד סבוז'ה מצטרף מהאגף השני, דווקא במשחק הבית של ליון מול אנדרלכט הוא שיחק ווינגר בצורה יותר מובהקת. ככה או ככה הוא הציג יכולת ששווה יותר מ-44 דק' פרוסות על 4 משחקים בנבחרת בתקופת באסילה ועוד מחצית אחת אצל דיאגו.

בתקווה לעתיד ורוד יותר לליצ'ה בסלקסיון, לחלוץ 9 אמיתי שחי את המשחק נותן הכל וחגג גולים מכל הלב...
    http://img23.imageshack.us/img23/9562/lisandrolopez.Xxx