ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. oranfu Member

ברור שקלופ היה אחראי.
    הוא לא "זרק", הוא לא זילזל אבל הוא כנראה נתן את המושכות ללינדרס, או לכל הפחות נתן לו משקל גדול משמעותית משהיה פעם.

הם עבדו ביחד, הגיעו להחלטות ביחד (רכש, טקטיקה, חילופים...) אבל ההשפעה של לינדרס הלכה וגדלה.
    זה גם הגיוני כשאנחנו מבינים שקלופ החליט שהוא לא מסוגל יותר לפני חצי שנה וסביר להניח שזה היה תהליך הדרגתי שהוכרע בנובמבר אבל התחיל הרבה לפני.

אני לא רואה פה מחמאות ללינדרס על השינוי של טרנט, אני רואה בעיקר ביקורת.

Liverpool-Forever ו-Rushie אוהבים את זה.
  2. k_700 Member

שזה כמובן קשקוש.
    מולנסטיין היה צריך להסביר לעולם מי הוא לעזאזל.

פרגוסון לקח את רונאלדו בכפרוייקט אישי.
    היה כמו דמות אב עבורו. חיזק את המעמד שלו על פני כל שחקן אחר בחדר הלבשה, דרש שישתמש יותר ב-2 רגליים, דחף אותו לעבוד על הטכניקת בעיטות חופשיות שהתחלנו לראות ממנו אחרי שנתיים, קידם אותו משחקן שנצמד לאגף ומשחק יותר מדי עם הכדור לשחקן שמנצל את כל היתרונות שלו באמצע.
    הפך אותו למפלצת ורונאלדו בעצמו מדבר על זה באינסוף טייקים.

אבל מולנסטיין העביר אימונים, איזה בדיחה אתה.
    מה יוכין עשה על זה כתבה מתישהו?

3. Rushie Member

אם לזקוף משהו לחובתו של קלופ, אז אני חושב שזו העובדה שלקח לו המון זמן להבין, ואולי למעשה לא הבין עד לרגע האחרון, שההצלחה של טרנט כמגן הייתה קשורה באופן ישיר לעובדה שהיה פה קישור אפור של הנדרסון פאביניו ווינאלדום/מילנר ששיחק בשבילו. ברגע שהקישור הזה התחיל להתפרק היה צריך לחשב מסלול מחדש עם טרנט כדי לתת לו להמשיך ולהתפתח.
    מהדברים של ליינדרס ניתן להבין שקלופ היה מאוד מקובע על להמשיך איתו כמגן ״סטנדרטי״ והסיפור של האינברטד דרש המון שכנועים. גם כשכבר עשה את זה לא השכיל לעשות את הצעד הבא ולהעביר אותו לקישור באופן קבוע, במקום זה הביא בקיץ 4 קשרים חדשים והמשיך עם טרנט כמגן שהוא גם קשר במין חצי הריון כזה שבסופו של דבר לא הוכיח את עצמו.

בסה״כ אני חושב שהקריירה של טרנט די עומדת במקום בשנתיים האחרונות ואפילו קצת נסוגה. ב8-9 משחקים האלו בסוף 2023 נראה היה שיש פה סנונית למשהו מיוחד מאוד, הוא נהנה מהכדורגל של עצמו והיה בשיא הביטחון, בסוף זה לא הבשיל וליורו הקרוב למשל הוא מגיע עם סימני שאלה לגבי היכולת והגישה שלו ודי בטוח לא יהיה בהרכב.

אני מקווה מאוד שסלוט ייתן לו את המפתחות בקישור ובהקדם. גם אם הוא לא יהיה הצלחה אדירה כמו שאני מאמין, אני סבור שזה שווה לפחות הזדמנות הוגנת אחת.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארנולד סבל מפציעות העונה. זאת שנה מבוזבזת שלו גם מהסיבה הזאת.
    בגדול מי שרואה את ליברפול יכול להבין שהוא המוח של הקבוצה הזאת. כשהוא משחק אנחנו נראים אחרת לגמרי.
    מזכיר לי את ההשפעה שהייתה לאלונסו עלינו.

אם סלוט לא ייתן לו את המפתחות זה טמטום של סלוט. הוא חייב לשחק במרכז וכל ההתקפות צריכות לעבור דרכו. הוא השחקן הכי חכם בקבוצה, רואה הכי הרבה תנועה ללא כדור, יודע לתת כדורים הכי טוב בכל הטווחים. צריך לבנות את הקבוצה סביבו. מי שלא מתאים לשחק לצידו, לא צריך להיות בקבוצה. הוא צריך להיות במרכז ואז צריך לסדר את היתר.

Scouser Tommy ו-Rushie אוהבים את זה.
  5. oranfu Member

ממש לא חושב שההצלחה של טרנט כמגן קשורה באופן ישיר לקישור אפור.
    הוא קיבל עזרה מהקישור כמו שמגן מקבל בכל קבוצה נורמלית.
    הבעיה (איתו ובכלל) שהוא הפסיק לקבל עזרה כלשהי מהקישור בשנתיים האחרונות (קיבל מסובוסלאי לפני שהוא נפצע) ושבמקביל כנראה נמאס לו לעשות הגנה.
    לדעתי הכניסה שלו לאמצע פגעה בו עוד יותר מבחינה הגנתית.

אני רחוק מלהשתכנע שהוא צריך לשחק בקישור. ממש רחוק.
    אני עדיין חושב שמהאגף הוא נשק יוצא דופן ואני יכול לקבל גם אותו וגם קישור טוב. אם הוא עובר לקישור אין סיכוי שאני מקבל משהו שדומה לו באגף.
    חוץ מזה שאני לא קיבלתי את הרושם שהוא יכול לשחק במרכז הקישור תחת לחץ כשהוא מקבל את הכדור עם הגב.

אבל יותר מהכל, הוא צריך לעבוד קשה בלי הכדור הגנתית בין אם באגף או בין אם במרכז.
    כי הבעיה אצלו, ואני אתעקש על זה תמיד, היא לא היכולת אלא הרצון.

אגב, לדעתי בכלל נעשתה איתו טעות אפילו יותר בסיסית מבחינת האימון בשנים האחרונות.
    לי זה נראה שהוא הוסיף יותר מדי מסה וזה פוגע במהירות ובכושר שלו.

6. k_700 Member

הוא לא צריך לשחק ראג׳יסטה.
    הוא חופשי בקישור. 50-50 שיכול לעלות למעלה, למתוח לאגף, לאיים בבעיטה, להכנס לרחבה. זה התפקיד.
    רק מוזר שהוא צריך לשחק אינברטד. זה לא תפקיד שיתאים לו, בטח כשהמינוס הכי גדול שלו זה הגנה מול space.

Rushie ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  7. oranfu Member

אני מעדיף אותו מגן, כנראה שזה לא ישתנה.
    נראה מה התוכניות של סלוט.

בעניין אחר:
    דיברנו על עזיבה אפשרית של דיאז\סלאח אבל יש סיכוי שגם ג'וטה פוטנציאל ממשי לעזיבה.
    הוא בן 28, החוזה שלו מסתיים עוד שנתיים והוא מאוד נוטה לפציעות.
    אנחנו נחדש לו חוזה? אני דיי בספק, מה שאומר שהקיץ זה הזמן האופטימלי למכור.
    אבל זה שוב מביא אותנו לבעיה שיש יותר מדי שחקנים שזה הקיץ שצריך למכור אותם, במיוחד בהתקפה.
    איזה ניהול סגל גרוע היה לנו בשנים האחרונות.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים שארנולד מאוד "גדל" פיזית. לא מבין את המהלך הזה. זה הפך אותו למגן פחות טוב בעיני. אולי זה משפר את הסיכויים שלו להיות קשר יותר טוב, לא יודע.

לא הייתי מוכר את ג'וטה וגאקפו. הייתי מחדש חוזה לג'וטה לעוד שנתיים ומוכר אותו בגיל 30.
    הייתי מוכר את סלאח דיאז ונונייז.

9. k_700 Member

למה לא להאריך חוזה לג׳וטה? הוא לא על חוזה גדול. הוא בגיל טוב, ווליו יותר מדי גבוה על מה ששילמתם לא יהיה לו עם הרקורד פציעות שלו.
    אפשר להאריך ולהוסיף בונוסים נאים שפוגשים כמות משחקים מסוימת עם שדרוג קל בשכר בסיס.
    לא מסתובבים בשוק יותר מדי second strikers איכותיים ממנו לרמות הסגל והוא כבר פה.

10. oranfu Member

גיל 28 זה לא גיל טוב, והנקודה היא החוזה שמסתיים עוד שנתיים.
    להאריך לו חוזה בשנתיים זה אחלה, מי אמר שהוא יסכים להארכה כזאת ולא יבקש חוזה ל-5 שנים?
    מבחינה מקצועית הוא החלוץ הפותח שלי, אבל צריך לקחת בחשבון את ענייני החוזה.

ברור שאני הרבה הרבה קודם מוכר את דיאז וסלאח, שאותם אני חושב שצריך למכור קודם כל מסיבה מקצועית.

11. k_700 Member

גיל 28 יכול להיות הגיל המשמעותי למכור אם יש לך קלין פיטנס רקורד.
    לג׳וטה יש רקורד פציעות של חלוץ בן 34.
    נכון שבדרך כלל לא מומלץ להגיע לשנה אחרונה בחוזה עם שחקן בן 29 אבל במקרה הזה אני לא רואה פערים משמעותיים בין הערך שלו היום לבין הערך עוד שנה מהיום.

כשחקן סגל בליברפול שיכול להחמיץ לפחות 1/3 עונה יש לו ערך גבוה. אם תוכל לעבוד איתו על חוזה הגיוני(אולי 4+1) בשדרוג קל על החוזה הלא גבוה שלו אני לא רואה עם זה שום בעיה.
    זה גם לא שחקן שמתאים לסגנון ספציפי ויכול לשחק רק בעמדה אחת.

אם ירצה דרישות לא פרופורציונליות על בסיס נניח מייסון מאונט מהקיץ שעבר? כנראה שהוא קצת לא מחובר למציאות.

12. oranfu Member

נו, אז אתה מסכים שהגיל לא "טוב".
    זה שיש לו בעיות כשירות רק מחזק את הטענה שצריך למכור אותו לפני עוד פציעה משמעותית לדעתי. הוא עוד עלול להיות פצוע בסיום העונה הבאה מה שימנע בכלל מעבר שלו.

אתה גם מדבר על לעבוד איתו על חוזה עד גיל 32 עם אופציה ל-33.
    על שחקן פציע מאוד.
    זאת לא נראית לי אפשרות טובה מבחינתנו.
    אם הוא מוכן להארכת חוזה בשנה זה אחלה, מעבר לזה אני לא יודע.

יש לנו סלט גדול בכל עמדות ההתקפה מבחינת תכנון הסגל.
    למעט גאקפו (וכנראה נונייז) אף עזיבה שם לא תפתיע אותי, כולל אפילו עזיבה משולשת של דיאז, סלאח וג'וטה.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שלמרות שבאמת יש המון שאלות על יותר מדי שחקנים בסגל, המכירות יהיו פחות נרחבות ממה שאנחנו חושבים. מגיע פה מאמן חדש, צוות מקצועי חדש, אני מאמין שייתנו צ׳אנסים לשחקנים לגלות את עצמם מחדש. אם יגיעו הצעות מאוד גבוהות על שחקנים כמו נונייז או דיאז אולי נשקול אותן אבל אני בספק גדול שנמכור יותר מ2 שחקנים משמעותיים לצורך העניין כשאחד מהם כנראה יהיה סלאח.

oranfu אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

לא יודע.
    ההגיון אומר שאתה צודק, אבל הסגל הוזנח במשך שנים (מבחינת תכנון) והגענו לסיטואציה לא אידאלית בלשון המעטה מבחינת גילאים וחוזים.
    בהתקפה זה קצת יותר מובהק כי 3 מתוך 5 השחקנים מבוגרים מעל לרצוי (כן, 28 זה כבר אחרי השיא אצל רוב השחקנים, בטח אלה מבוססי מהירות) ושניים מתוכם עם גג שנתיים בחוזה.
    בטוח צריכה להיות שם תחלופה בשנתיים הקרובות ועדיף לא לחכות לשנה האחרונה בחוזים שלהם בשביל האפשרות למקסם רווחים (במיוחד אצלנו, כשאנחנו מאוד מאוד תלויים בכסף שנכנס ממכירות).

יכול להיות שיעדיפו לא לזעזע יותר מדי בקיץ הזה, אבל יכול להיות שיחשבו שזאת שעת הכושר להחלטות גדולות.

אם אני צריך להמר אני אהמר שסלאח ודיאז יימכרו הקיץ, בנוסף לשחקנים פחות משמעותיים כמו צימיקאס, מורטון, קלהר...

אגב, יצא עכשיו עוד ראיון של לינדרס עם פירס.
    הוא אומר שם שכבר בסיום העונה הקודמת, מאי 23, קלופ והוא דיברו על זה שאולי יתנו עוד עונה אחת (בשביל לא לעזוב את הקבוצה מצב לא טוב).
    כלומר המחשבות על עזיבה של קלופ היו אפילו לפני סיום העונה הקודמת ואפילו נאמרו בשיחות פנימיות, לא רק תחושות אישיות שלו.
    הוא גם אומר שהוא לא יודע אם קלופ יחזור לאמן בכלל, ומדובר פה במישהו שמאוד קרוב לקלופ.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/24
    Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  15. Esomech Member

אני ראיתי שדיוויד לינץ (לא מהסקאלה של גויס ובאסקומב, אבל גם יחסית יודע דבר או שתיים בקשר אלינו ולא זורק שמועות לאוויר) בכלל יצא אתמול בידיעה שהוא חושב שכרגע הסיטואציה שהמועדון הולך אליה זה שסאלח יעזוב בחינם בתום העונה הבאה. (החלטה מטומטמת, עד למכור כבר עכשיו. חוזה חדש ויקר הוא לא ראיון טוב בעיניי)

וגם שדיאז כרגע בגזרת 50/50 אם ישאר או יעזוב.

מאמין שיש המון דברים שקורים כרגע מתחת לפני השטח.
    מקווה שעובדים במקביל על חוזים לטרנט ו וירגיל. בנוסף לחיזוקים שהם חושבים שהסגל זקוק להם.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 22)

1. Liverpool-Forever
  2. Jese