ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה משנה מה יוצא מהאופנה?
    כמו שאתה מציין דברים חיוביים אצל ארסנל וסיטי, אלה קרו לפני שהם היו באופנה. תיצור אתה את הטרנד הבא.

נראה לי שצריך לבחור אחד מ2 בגדול:
    1. מגנים עולים, קשר אחורי רציני שיכפה על כך.
    2. מגנים הגנתיים יותר, קישור יותר התקפי שיפצה על כך.
    כשיש את ההיברידי, שמגן אחד יותר התקפי ומגן שני הוא חצי בלם.
    אין לי שום בעיה ללכת בכל הכוח על 1.

אנחנו בכל מקרה לא התאמנו את עצמנו לשום מודל כי הקישור האחורי שלנו חלש מאוד.
    אני רואה אצלנו הרבה חורים בשיטה. ציינו פה לטובה את מה שלינדרס עשה עם ארנולד. זה לא חוכמה לעשות את זה מבלי להכניס לזה גם גיבוי. בסופו של דבר זה נראה די גרוע אצלנו. קונאטה נשלח לימין, מאוד התקשה מול קיצוני שמאלי מהיר, במרכז לא היה קשר אחורי שיעזור לו, רוברטסון נכנס להיות בלם שלישי.
    מרגיש לי פה כאילו ארנולד דפק בדלת, ביקש לשחק יותר בקישור, מתישהוא הסכימו לבקשה הזאת שלו בחיוב מבלי לחשב מה העלות של זה, רק הסתכלו על התועלת.

הקבוצה הזאת צריכה בדחיפות קשר אחורי ברמה גבוהה. יש שיגידו שזאת העמדה החשובה ביותר בכדורגל.
    אתם מבינים הרי שבעמדה הזאת שיחק אצלנו פאביניו ונתן תפוקה מטורפת, הוא היה מדהים.
    הלכנו ממנו לפתרונות זולים (אנדו) או לא מתאימים (מקאליסטר).
    כבר ע"י זה שנרכוש קשר אחורי אמיתי שיחליף את פאביניו, אנחנו קופצים כמה רמות ויכולים להכנס שוב לדיונים על איזה סגנון מגנים אנחנו רוצים.

oranfu ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  2. Rushie Member

קשר אחורי איכותי זה קודם כל.
    אבל לא בטוח שזה מספיק. האלמנט של הפיזיות הולך ונהיה דומיננטי יותר ויותר בכדורגל, רואים את זה בכל הליגות הגדולות. בפרימיירליג זה בוודאות מרגיש ששחקני ההתקפה הולכים ונהיים חזקים יותר ומהירים יותר.
    גם עם קשר אחורי מצוין אתה עדיין תידרש לסיטואציות בהן אתה תצטרך להעמיד את המגן שלך מול שחקן שפורץ על הקו, וכשהמגנים שלך הם חבר׳ה בגודל של רוברטסון, צימיקאס, טרנט, בראדלי זה בוודאות לא אידיאלי.
    אני נוטה יותר למודל השני שציינת.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

לא, לא "פתאום נגמרו הרגליים".
    אבל הם לא השכילו לעשות את השינויים בזמן. פאביניו היה לא טוב בחודשים האחרונים של אותה עונה אבל בתחילת העונה שעברה הוא היה כמו גופה על הדשא. זאת קריסה.
    כנ"ל הנדרסון.
    הנפילה שלהם היתה עצומה.

ואני לא מבין מה התירוץ פה כשהוא אומר באופן מפורש שהרכש שהם הביאו לא התאים.
    מה זה אם לא הודאה בטעות?

דאטה?
    לא היה מערך ניהולי במועדון בשנתיים האחרונות, כמה פעמים צריך לחזור על זה?
    נבהלנו שיונייטד ייקחו אותו? חחחח כן, אני בטוח שזה מה שהנחה את קלופ...

זה לא טרנט ביקש, הנה לינדרס בעצמו אומר שהוא זה שנלחם והתעקש על זה.
    כמו שגיל אמר, חכמה קטנה להכניס את המגן לאמצע לעזור בהנעת כדור אם לא מתייחסים לבעיות האחרות שזה יצר.
    זה אולי עזר לנו באמצע אבל זה גמר לנו לחלוטין את ההגנה באגף ימין. לא שהיא לא טובה, היא פשוט לא קיימת.
    אין קשר אחורי ברמה גבוהה שיכול לשלוט על שטח, הכל מתחיל משם.
    אם היה קשר אחורי רציני, אפשר אולי לחיות עם חלוץ שלא מבין את משחק הלחץ.
    אם יש קשר אחורי רציני, אפשר להניע כדור יותר בחופשיות באמצע מבלי להזדקק לעוד שחקן שישתתף (חלוץ או מגן).
    אין את זה ובמקום לפתור את זה עם רכש איכותי כמו מועדון נורמלי, הלכו אצלנו על פיתרון עקום.

לא רוצה לראות בלמים בעמדות המגנים.
    אולי אפשר לסבול את זה אם הקישור וההתקפה הם שחקני כדורגל ברמה גבוהה, אבל לא בסגל הנוכחי שלנו.
    אני לא ראיתי לאורך השנים בעיות הגנתיות של רוברטסון וטרנט (עד שהוא החליט שהוא לא עושה הגנה) באחד על אחד וגם לא ראיתי שום בעיה של בראדלי להתמודד עם שחקני התקפה בעונה הזאת.
    אני גם חושב שהרעיון בבלמים בתור מגנים זה לא בהכרח שהם חזקים יותר באחד על אחד (יש מגן יותר חזק באחד על אחד מווקר?) אלא שהם מצטרפים הרבה פחות להתקפה.

ואם סיטי היא המודל, אז לדעתי הם נחלשו והם משחקים כדורגל פחות איכותי מאז השינויים האלה עם הבלמים (וגם התוצאות פחות טובות).

אגב, בעניין אחר.
    היו כמה ששמו לב שהנדרסון לא השתתף בכלל בסרטוני הפרידה שהכינו לקלופ.
    היום קראגר אמר שהוא פנה להנדרסון בשביל שישתתף במחווה של סקיי ויגיד כמה מילים אבל הנדרסון פחות או יותר נפנף אותו.
    כמו כל מה שקרה עם הנדרסון בשנה האחרונה, התנהלות מביכה שלו. הבנאדם חייב את הקריירה פחות או יותר לקלופ, היה קפטן במשך איזה עשור. לא מסוגל להגיד כמה מילים?
    לא החזקתי ממנו כשחקן, אין לי ספק שהגזימו מאוד לגביו כמנהיג, אבל מאכזבת אותי ההתנהלות שלו בשנה האחרונה בתור מישהו שבכל זאת היה שחקן שלנו במשך כל כך הרבה זמן.

Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנדרסון עשה אומנות מריסוק המניה של עצמו, אם היה לי אכפת ממנו הייתי אומר שזה עצוב. תוך שנה הפך ממנהיג מוערך מאוד בליברפול ובאנגליה לפרסונה נון גרטה שלא בסגל ליורו ולא מוכן להגיד כמה מילים למנג׳ר שהוא ליטרלי חייב לו את הקריירה שלו. צביעות ענקית בנושאים חברתיים שפעם התיימר להוביל, חזרה עם הזנב בין הרגליים לאייאקס הקורסת... מביך.

לגבי עניין הבלמים בעמדות המגנים, אני חושב שזה קצת מוזר להתייחס לזה מבלי להזכיר שהסיבה שסיטי וארסנל משחקות ככה זה כי אחד משחקני ההגנה נכנס לקישור ואז מייצרים קו של 3 בלמים. בסיטי זה היה סטונס רוב העונה כמדומני, אולי גם אקנג׳י, בארסנל זינצ׳נקו כמובן ואולי גם טומיאסו (?).

בגדול אם אני מסתכל בצורה מאוד פשוטה על המערכים ששלטו בעשור האחרון הם כולם בסופו של יום מייצרים מעין קו של 3 שחקני הגנה במרכז, 2 שחקנים נוספים מלפניהם ועוד 5 שחקנים שדוחפים קדימה. המודל הזה תופס לליברפול 2018-2020 עם וירג׳יל-מאטיפ-פאביניו, וויינאלדום-הנדרסון, טרנט-סלאח-פירמינו-מאנה-רוברטסון. כלומר יש איזו אחידות כלשהי בהבנה שצריך בסיס של 3 שחקני הגנה כלשהם שנשארים מאחור, בין אם זה מעבר ל-3 בלמים עם אחד המגנים או הקשר האחורי שנכנס בין הבלמים.

באופן אישי אני יותר מתחבר לסגנון הקודם שלנו, עם מגנים שדוחפים קדימה ומרווחים את המשחק באגפים ולא נכנסים לאמצע ומצופפים. אולי זה מיושן כבר בימינו אבל הייתי שמח שנביא קשר אחורי רוצח ונחזור לזה בצורה כזו או אחרת. זה לא חייב להיראות כמו עם טרנט ואנדי שהיו ווינגרים לכל דבר כי יש לנו קשרים התקפיים יותר, אבל בגדול אני כן אוהב מגנים שקרובים לקו.

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/24
    Liverpool-Forever, oranfu ו-Cup of Tea אוהבים את זה.
  5. Rushie Member

@Scouser Tommy
    לא בדיוק הבנתי את ההקשר של הפסקה השניה שלך. גם אנחנו מכניסים מגן לאמצע ועושים קו הגנה של 3 עם שני הבלמים והמגן מהצד השני.
    הנקודה היא שאם נעשה את זה עם שחקנים שיותר מתאימים (כלומר יותר פיזיים) מאשר רוברטסון/טרנט/בראדלי אולי זה ייראה יותר טוב כשאנחנו אאוט אוף פוזשן. בעונה האחרונה זה היה רחוק מלהיות משכנע.

לגבי מה התכנית לכשאנחנו עם הכדור, צריך כמובן לחכות ולראות איזה שחקנים באים ואיזה הולכים אבל אני חושב שאלכסיס כבוקס טו בוקס ולידו טרנט בסוג של תפקיד חופשי זה כיוון ששווה לבדוק.

Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנקודה היא בדיוק מה שכתבת, ראיתי שני דיונים מתקיימים במקביל וחיברתי ביניהם. הכוונה הייתה שאם משחקים במודל שבו אחד המגנים הוא זה שהופך לשחק השלישי בהגנה, יש היגיון בלשחק עם בלם בתור מגן. לצד זאת כתבתי שבאופן אישי אני יותר אוהב שהקשר האחורי הוא זה שנכנס ולכן אני בעד מגנים קלאסיים יותר.

טרנט עומד במרכז הדיון הזה, ללא ספק. יש מעט מאוד באנקרים בהרכב בקישור/התקפה ומאק אליסטר הוא אחד מהם. אם אנחנו רוצים גם את טרנט בקישור ועוד קשר התקפי עם שניהם אז כן, הכיוון יצטרך להיות לפחות מגן אחד הגנתי יותר שהגיוני שיהיה בלם אתלטי.

Liverpool-Forever, oranfu ו-Rushie אוהבים את זה.
  7. oranfu Member

לייצר קו אחורי של 3 זאת אפשרות, אבל זה לא בדיוק מה שקרה אצלנו.
    רוברטסון הפך לפחות התקפי אבל עדיין שיחק כמגן.
    בנוסף, אני קיבלתי את הרושם שאנחנו לא מבינים איך לשחק בצורה הזאת מבחינה הגנתית. הבלם בצד ימין לא תמיד הבין מתי לצאת לאגף ומתי לא, כשכן יצא ואן-דייק נשאר מבודד לחלוטין במרכז כי אין קשר אחורי שנכנס לכסות את החור שנוצר ורוברטסון היה תקוע איפשהו בין עמדת המגן לבלם אבל הוא לא יודע לשחק בלם. לא בגלל המימדים שלו אלא פשוט כי זה לא המשחק שלו.
    אז כדור לאגף ימין גרם להגנה שלנו להימתח יותר מדי, הבלם בימין נמשך לאגף, ואן-דייק נשאר בפועל בלם אחד על כל מרכז ההגנה, הקישור האחורי לא מספיק אתלטי\איכותי בשביל לחזור מהר ולכסות את השטח כמו שצריך ואז כשהכדור מהאגף נכנס בחזרה למרכז, מצאנו את עצמנו חשופים לחלוטין להצטרפות של שחקנים מהמרכז ובמקרים רבים אפילו בחיסרון מספרי ממש במרכז ההגנה שלנו.

אני מנסה להגיד שלא בהכרח צריך בלם במקום מגן בחלק האחורי, צריך בעיקר לאמן יותר טוב את הקבוצה איך להגן בהתקפות מעבר כשמשחקים בשיטה הזאת.
    אבל את זה לינדרס כנראה לא יודע, וככה זה נראה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. oranfu Member

כן, זה קטע קצר מהראיון שדיברתי עליו.

אין ספק בכלל שבשנים האחרונות, ובטח ובטח בשנתיים האחרונות, לינדרס היה הדמות הכי משמעותית מבחינה טקטית אצלנו.
    לדעתי זה דיי ברור מהראיונות של האנשים השונים בימים האחרונים, ובעיקר של קלופ, שאמנם בנובמבר האחרון הוא החליט שזהו, אבל זה תהליך שהתבשל במשך תקופה לא קצרה.
    בין השורות, לדעתי אפשר להבין שאם העונה הקודמת לא היתה כל כך גרועה הוא היה עוזב עוד בקיץ שעבר אבל הוא לא רצה לעזוב כשהמצב רע.

תראו גם בכל הראיונות איתו עכשיו, הוא מדבר כאילו הוא פורש לא כאילו הוא לוקח הפסקה.
    אולי עוד כמה חודשים\שנה הוא ירגיש שהוא רוצה לחזור לתפקיד דומה, אבל תחשבו כמה בנאדם מרגיש מיצוי אם הוא מדבר בגיל 57 כמו מישהו שפורש.

Esomech, Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  10. Rushie Member

אני לא מבין מה זה אומר ש״לינדרס היה הדמות הכי משמעותית מבחינה טקטית״?
    שקלופ זרק על טקטיקות? לא התעסק בזה?
    שאל את לינדרס איך לשחק? איזה חילופים לעשות?

אני כן מסכים שזה נראה שבשנים האחרונות קלופ נתן ללינדרס במה רחבה יותר לבטא את הרעיונות שלו ואולי אפילו להיות מעורב ברכש בהתאם, ואולי זה מה שדחק את אדוארדס ו-וורד החוצה.
    זה לא מוריד ממידת המעורבות או האחריות של קלופ עצמו על כל הדברים שהצליחו וגם על אלו שנכשלו.
    יכול להיות שהוא חושב על פרישה שנתיים, זה לא אומר שהוא באס״ק שנתיים. אין לי ספק בכלל שנתן הכל מעצמו עד לרגע האחרון.

11. alexshw Member

מולנסטיין ניהל את האימונים. בנה את רונאלדו.
    פרגוסון היה רק הפנים של המועדון.

12. Rushie Member

לא ברור אם אתה צוחק או רציני.

13. alexshw Member

זה מה שמולנסטיין סיפר לכל העולם אחרי שעזב את יונייטד. זה בערך אותו דבר.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה אומר שיורדות האנרגיות?
    אתה פחות נלחם על X Y Z. איפה אחרת באה לידי ביטוי ירידה באנרגיה?
    אף אחד לא אמר אס"ק ואף אחד לא אמר שירדה מידת האחריות שלו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. k_700 Member

לא כל כך מבין את המחמאות ללינדרס פה.
    אם כבר צריכה להגיע ביקורת. למה לא לשחק איתו קשר 50-50 פר אקסלנס כשיש מגן נוסף על הדשא?
    הנסיון הזה לדחוף אותו בכוח מהמגן לאמצע בבילד אפ כשהקבוצה לוחצת גבוה מייצר לך שטח עוד יותר גדול בהגנה ובהעדר קשר אחורי רציני, זה מעמיק עוד יותר את הבעיות ההגנתיות שלו.

חוץ מזה שלינדרס לא ראה משהו ש99 אחוז מהפורום פה לא זעק חודשים לפני שקרה. כלומר, שטרנט צריך לשחק בקישור.

מעניין אם תלכו על גומז של וולבס. מתאים מאוד לדרישות שלכם, לדעתי כשרון גדול מאוד.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 7)

1. oranfu