ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז בלי שיש לכם מושג מה עשו בעצם אתם כבר ביטלתם את כל מה שעשו.
    אוקיי.
    איך אומר @k_700, "רשמנו".

אצל @k_700 לא מפתיע אותי הזלזול. זה אך ורק כי זה מתקשר לו לנקודות שאלכס העלה בעבר. של ניהול מקצועי ושל "לפ טופים". אתה אנטי לזה רק בגלל שהוא ציין את זה. עכשיו כל פעם שליברפול תפשל במשחק או במשהו אתה תזכיר את זה, וכל פעם שהיא תצליח אתה תדבר על סלאח.
    0 ענייניות.

לקחו 2 אנשים רציניים, אחד מהם אחרי רדיפה של חודשים, הם בוודאות עשו עבודה רצינית מאחורי הקלעים.
    האם היא תניב פירות כבר העונה? אין לי מושג...אבל אני יודע שאתה תחכה בפינה ישר כדי לקטול את זה ותקשר כל כישלון לעבודה הזאת ספציפית.
    אני יודע להגיד שהם עושים עבודה רצינית. אני לא יודע להגיד מה זה יביא.
    לפסול את זה מראש בהינף יד נשמע לי כמו טמטום רציני.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. k_700 Member

בהחלט, נחזור לכתבה הזאת על הדאטה והאלגורתימים.
    בהצלחה.

ממש לא אנטי לגישה הזאת. רק זה לא משהו יחודי לליברפול כאילו רק בליברפול עובדים עם דאטה ומחפשים מאמנים לפי מודלים מתקדמים.
    Pr כזה בכתבה גדולה אצל פירס הרבה יותר זול מלהשקיע בסגל, הינה זה כבר מחלחל טוב.

את העבודה של סלוט אני קצת מכיר וזכותי לא להתרשם.
    כמו שאמרת,
    נפגש בהמשך.
    יצליח? אני אפרגן ואוכל כובע.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אף אחד לא פסל שום דבר מראש ולא ברור לי איך הסקת זאת מההודעה שלי. כן, אני מזלזל במי שהדאטה מחליט בשבילו ולא רק נעזר בו כחלק ממכלול כלים שמאפשרים לקחת את ההחלטה הטובה ביותר למועדון. זה מעיד על חוסר הבנה של המשחק ויותר מכך, על חוסר הבנה של שימוש בדאטה.

4. alexshw Member

יש גם את הקטע של הבדלים תהומיים בין הליגות בכל פרמטר. אישית הבעתי את דעתי לגבי הליגה ההולנדית.
    לזכותו של סלוט תעמוד מערכת מסודרת עם סגל טוב מאוד ואולי גם מעטפת רצינית.
    אם אני משווה לטן האח.

EO11 אוהב/ת את זה.
  5. oranfu Member

אבל הוא לא נבחר לפי אלגוריתם.
    קיי מזלזל גם בגלל שהוא השקיע רגשית בלספר לכולם איזה ענק אמורים ואיך לא יכול להיות שמישהו יעדיף מאמן הולנדי חלש וכמעט אלמוני.

כמו רכש של שחקנים אצלנו, שלפחות עד שאדוארדס עזב הושפע מאוד מדאטה, גם מינוי של מאמן התבצע בצורה דומה.
    כל עוד הדאטה היא כלי עזר ולא התורה כולה אז אני לא רואה את הבעיה.
    ובכלל בואו לא נשווה את החרטא של הכדורגל הישראלי לאנשי המקצוע הכי רציניים באירופה. זה מזכיר לי איך רוני לוי בקדנציה בחיפה התלונן שהשחקנים לא הקשיבו לו כי "הוא אמר להם להפעיל לחץ כמו ליברפול" והם לא עשו את זה...

מה שהוזכר לגבי הדאטה:
    ניתוח סטטיסטיקות של שחקנים לפני שהתאמנו אצלו, תוך כדי שהתאמנו אצלו ואחרי שהתאמנו אצלו.
    ניתוח מאפייני המשחק מבחינה סטטיסטית.
    ניתוח המדדים של הקבוצות שלו.
    ניתוח התוצאות של הקבוצות שלו ביחס לתקציב וביחס לביצועים של מועדונים בסדר גודל דומה.
    שמירה על כשירות של השחקנים.
    סביר שעוד הרבה מאוד מאוד פרמטרים.

חוץ מזה, התייחסו למאפיינים שלו כמאמן:
    כדורגל התקפי, דגש על משחק לחץ, הרבה התקפות קצרות ולא בהכרח החזקת כדור לשם החזקת כדור, כדורגל קצבי ויוזם שמתאים לאופי של ליברפול, קידום שחקנים צעירים.
    הוא גם נוטה לשחק במערכים שמתאימים לסגל שלנו ולא יצריכו שינוי משמעותי.

התייחסו אליו גם כאישיות:
    אהוב על ידי השחקנים, טוב מאוד עם התקשורת, מאמין שיכול להצליח גם בלי המשאבים הכי גדולים...

דיברו עם אנשים שמכירים אותו, שחקנים שהתאמנו אצלו, סקאוטים שעוקבים אחרי הליגה ההולנדית, ערכו איתו ראיונות אישיים.
    חיפשו גם מישהו שטוב במה שעושה וגם מתאים מבחינת הכדורגל והאישיות.
    לרדד את זה ל"נתנו לאלגוריתם" זה לא רציני.

וכן, גם מבחינת ניתוח דאטה, אולי עוד הרבה מועדונים משתמשים בזה אבל ליברפול תחת אדוארדס היתה פורצת דרך כנראה בכל הנוגע לדברים האלה ואני מעריך שהצוות הזה יודע להשתמש בזה ברמה הכי גבוהה.

אולי המינוי הזה לא יצליח, אבל אין לי ספק שעשו עבודה יסודית.

טפארל צפוי להישאר כמאמן שוערים, חדשות מעודדות כי אליסון מאוד קרוב אליו.

נערך לאחרונה ב: ‏21/5/24
    Liverpool-Forever, Esomech ו-Rushie אוהבים את זה.
  6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

או בקיצור, הם עושים את העבודה שהם צריכים לעשות. קיי צודק שמדובר פה בכתבת יחצ שמציגה את המצב כאילו מדובר בתהליך יחודי ויסודי כשבפועל כל מועדון שמתנהל בצורה תקינה עושה את אותו התהליך.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

כן.
    פשוט אתה כתבת בעמוד הקודם על בחירה לפי אלגוריתם וזה לא המקרה.

ומנסיון, כמו שגיל ציין, זה יהפוך לאיזה נראטיב בהודעות פה אם וכאשר המינוי לא יביא הצלחה אדירה.

Liverpool-Forever ו-EO11 אוהבים את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בסדר, אני לא אחרים כאן. הביקורת שלי הייתה על ההצגה של דאטה כחזות הכל. אישית אני מאחל לסלוט להצליח ומבחינתי אין הבדל מהותי בינו לבין אמורים, עליו רשמתי פה בעבר שאני לא שותף להייפ.

Liverpool-Forever ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. oranfu Member

הדאטה לא מוצג כחזות הכל, מי שקורא את הכתבות רואה שזה לא ככה.

10. k_700 Member

כתבתי כבר יותר מפעם אחת שגם לאמורים תהיה נחיתה יותר טובה במקום אחר מליברפול הקמצנית מיד אחרי שהמאמן הגדול שלה עזב.
    אז להאשים אותי שאני ״מושקע״ באמורים אז אני מזלזל בכתבת pr פר אקסלנס, זה מצחיק.

יש קשת רחבה של מאמנים הרבה יותר אטרקטיביים מסלוט אליכם, חלקם צויינו אפילו בכתבה.

אבל סלוט פגע בכל הנקודות של הדאטה המתקדמת… אוקי.
    מקווה שמישהו יגרום לו להראות קצת פחות מתלהב כשהוא פוגש מצלמה, הוא קצת נראה ילדותי.
    אולי מחפשים גם פה איזה הברקה בלינק דין?

בסוף סלאח וטרנט צריכים להעריך אותו כדי שהעסק יתוקתק.
    עם כל הדחיפה של יוז והאוקיי ממאמן זלצבורג לעתיד.

11. oranfu Member

כאמור, הסברים מלאים איך ולמה השתכנעו אצלנו שהוא הבחירה המתאימה לא משנים כלום, פה בפורום זה ירודד ל"פגע בנקודות של הדאטה".

12. Rushie Member

לא יודע איך זה במועדונים אחרים, בליברפול (ובFSG בכלל) הסיפור של הדאטה זה לא יחסי ציבור, זו שיטת עבודה.
    ג׳ון הנרי עשה את רוב ההון שלו מהימורים מבוססי-דאטה על סחורות. מי שראה את הסרט מאניבול יודע שהניהול של הבוסטון רד סוקס סובב כולו סביב נתונים.
    אדוארדס נבחר להוביל את הפרויקט אצלנו אחרי קלופ לא כי הוא עקץ פעם את שפילד עם המחיר של ברוסטר, אלא כי הוא מצטיין בלנהל אופרציות באופן הזה.

סיפור האלגוריתם הוא סתם הערת שוליים בתהליך הגיוס של סלוט. הוא הגיע בראש ובראשונה בגלל שהוא פופולארי מאוד בעיניי יוז.

Liverpool-Forever ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. cheddar Member

fun fact ליברפול רצו את רובי קין כבר בגיל 15 אבל הוא דחה אותם כי חשב שיהיה קשה לפרוץ ל first team
    בן אדם אסטרטג, לא חתם בליברפול בשביל להגיד אני בליברפול, הלך לוולבס ועשה קריירה

14. k_700 Member

הסיפור על המאניבול וליברפול(או הפיאור שלו) הוא בעיקר קשקושים שאמורים לתת אליבי לסגנון עבודה הקמצני שנשען על על עילוי בפוזישן של המאמן.

מה מאניבול באנדו? בעולם בלי קלופ זה קשר אחורי לצ׳מפיונשיפ.
    נונייז? גאקפו? דיאז?

דבר איתי על מאניבול וליברפול ב2017-18, לא 2024.

כל תאוריית המאניבול של בילי בין הצליחה באמת בבייסבול למשך פרק זמן קצר מאוד באוקלנד.
    בסוף מי שמשקיע כסף אמיתי על הכוכבים הגדולים רושם הצלחה, בעיקר בספורט האמריקאי.

הכתבה הארוכה של פירס לא נתנה רפרנס על השימוש בדאטה ואלגוריתמים בבחירה של סלוט אלא נותנת רקע לכל התהליך שבסופו הוא הועדף על שמות אטרקטיבים אחרים בשוק. כלומר סיבה ותוצאה.
    אבל זה כלי שמוכיח את עצמו. תתן לפירס הדלפות לאתלטיק בכתבה של 2000 מילים ותקבל שקט לטווח הקצר.
    הדיפ טרוט האמין בשוק.

מזכיר את הכתבות על מורטאו באותו כלי תקשורת לפני שנה.

15. Rushie Member

לא רואה פה מישהו שממהר לפאר את המאניבול. השיטה הזאת הביאה לנו בעבר את קומולי וקיץ נוראי של דאונינג, צ׳ארלי אדם ואנדי קארול.
    עשינו דרך מאז בגיוס השחקנים. לפעמים זה נכשל (אנדו) ולפעמים זה מצליח. בסה״כ די טוב.

זו הצורה שבה הדברים עובדים אצלנו, לא רואה מה יש להתווכח על זה. כולם פה מבינים מספיק טוב שהסיבה שהדברים נדבקו כמו שנדבקו בעשור האחרון זה בראש ובראשונה קלופ. עכשיו קלופ הלך והחליטו ללכת על מודל מבוזר יותר. נותר להמתין ולראות מה ייצא מזה.

פירס כתב חצר קלאסי אבל הפעם הכתבה שלו הייתה בסה״כ אינפורמטיבית. לא מבין מה נדבקת עליו.