ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. cheddar Member

שמע זה בתוך המועדונים הכי גדולים נגיד. ביחס לכל המועדונים בעולם

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הוספתי להודעה המקורית כדי להבהיר את עצמי.

3. k_700 Member

הם הציעו לו תפקיד אופרטיבי בfsg, כדמות הניהולית הכי בכירה בצד הספורטיבי של fsg group.
    זה לא בטוח הצעה שהיה מקבל הן בצ׳לסי והן ביונייטד(שם הדמות הבכירה באינאוס היא בריילספורד עם קלוד בלאנק כעוזר).
    לא יודע גם להגיד לך מה רמת ההנהלה הנוכחית במנצ׳סטר יונייטד.
    הכל חדש מהניילונים ועוד לא עבר אפילו את מבחן החלון הראשון. יכול להיות מדהים, יכול להיות בינוני, יכול להיות חרא בלבן.
    כל מוקדי הכוח בקבוצה בעשור האחרון או זזו או נחלשו(הגלייזרים) עד לרמה שאין להם שום השפעה.

אין ספק שלקבל את ליברפול בלי מאמן בסדר גודל של קלופ יכולה להשאיר לו על הנייר יותר עמדות כוח משהיו לו בעבר.
    השאלה היותר מעניינת מבחינתי עד כמה ליברפול תהיה הלב של הג׳וב הנוכחי שלו... כרגע אין הרבה מידע לגבי המשמעות של העבודה שלו תחת fsg.
    אמרו שהוא יהיה גורם משמעותי בחיפוש שלהם אחרי מועדוני כדורגל נוספים ולך תדע, אולי גם יקצור משהו מהקמבון שהם מנסים לעשות בווגאס עם הקבוצת nba שהם מעוניינית לקנות.

המינוס בלעבוד כמנהל בליברפול-
    אתה תצטרך להתרגל לרעיון שעל פני תקופה של יותר מחלון או שנה אתה הולך לעבוד עם תקציבים שנמצאים בסדר גודל של מה שמבזבזים בווסטהאם.
    בטח לא מה שמוציאים המועדונים הגדולים ביבשת.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום העונה שלי:
    https://pbs.twimg.com/media/GNOTHd8XEAAK9ag?format=Xxx&name=medium

5. Rushie Member

צריך להמתין ולראות איזה תקציבים אנחנו הולכים להעמיד עבור הצוות החדש לפני שיוצאים בהצהרות.
    לא שאני חושב שהנרי יהפוך בן לילה לאיזה טוד בוהלי, אבל אחת מהביקורות המרכזיות על קלופ הייתה שוויון הנפש בו הוא קיבל את חוסר הפעילות שלנו בשוק ההעברות. עכשיו הוא הולך, אדוארדס, וורד, סלוט וכו׳ ירצו מבחינתם כלים לעבוד איתם, כמובן. נראה מה יהיה.

הנקודה שלך על וורד נכונה. גם על מארקז הזה שהבאנו קראתי כל מיני כתבות סותרות כך שלא ברור לי אם התפקיד שלו הולך להיות קשור בפיתוח שחקנים צעירים כפי שעשה בבנפיקה, או שהוא הולך לטייל בעולם ולהשיג לFSG מועדונים חדשים לפורטפוליו, כפי שעשה בעבר בסיטי ספורטס גרופ.

6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשמדברים על תקציבים חשוב גם להזכיר שהמושג הצלחה הוא מושג סובייקטיבי, האוהדים הישראלים של ליברפול חולמים על מאבקי אליפות ותארים.
    אדוורדס הגיע כדי לנהל קבוצה מצליחה כפי שFSG מגדירים את המושג.
    ההצלחה המקצועית שלו תימדד ככל הנראה בצורה אחרת. העפלות לצ'מפיונס ליג והישגים שמועילים לעסק.

7. alexshw Member

אוהדים לא ישראלים לא חולמים על זה?

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ישראלי, אני מכיר את המנטליות פה.
    פה חותכים כשאין תארים. פה חותכים אחרי תיקו. אחרי החמצות של שחקן.
    זה מי שאנחנו.

סקאוזרים רצו להמשיך עם מאמנים ושחקנים שאני רציתי לראות בחוץ.
    הם יותר סבלניים.
    אני לא חושב שהיה מקרה אחד בהיסטוריה שאני רציתי להמשיך עם שחקן או מאמן בניגוד לדעה הסקאוזרית שרצתה להדיח אותו. תמיד זירוז התהליך מגיע מהפורומים הישראלים.

9. Esomech Member

בעבר (2022, אחרי שעזב) היו גם שמועות שגם פריז רצו אותו (מהטלגרף)
    ושמועות שגם פלורנטינו ריאל רצו אותו (האינדיפנדנט)

שתי המקורות יחסית אמינים בתקשורת האנגלית.

-------------

כרגע, הדבר היחיד שאני יכול להסיק.
    FSG יודעים שמצפה להם מכה מאוד קשה ביום שאחרי קלופ, מספיק לראות את שווי המועדון בימים לפני שאגיע ועכשיו אחרי שיעזוב.
    הם צריכים לייצר תחליף תחרותי שיוכל להיות מתורגם לאותה הצלחה שיווקית.
    אדווארדס היה חלק מאוד מאוד חשוב בבנייה של הקבוצהף ולכן מקבל את הקרדיט וכל הסמכויות בשביל להוביל את המעבר הזה בצורה החלקה ביותר.
    זה לא רק העברות. זה גם בניית הצוות המקצועי, והמעטפת כולה של המועדון שהייתה בשיא שלה בשנים שהוא הוביל את המועדון.
    אני מתאר לעצמי שהוא יקבל כסף לעבוד איתו. לא עכשיו מדבר על תקציב העברות של 300 מיליון פאונד. אלא יד חופשית לנהל תקציב גדול בשביל לשקם את כל המעטפת, וחלק ממנו אולי יתורגם להעברות ומשכורות אבל זה תיהיה החלטה של אדווארדס של מה ואיך.
    ולמען האמת אני סומך עליו, גם אם היה חושב ששרון מימר הוא האופציה הנכונה ולא ארנה סלוט.
    סומך עליו גם בבניית הסגל בעיניים עצומות.

אדווארדס לא היה חוזר לעבוד בתנאים שהיו לו מקודם, זה מאוד נאיבי לחשוב ככה, לא סתם FSG נתנו לו תפקיד בכיר ומעמד כזה בנוסף למשכורת כזאת בחברה שלהם בשביל לנהל את כל זה. הוא הולך להיות בתפקיד מוביל וגדול בהרבה.

מבחינה מקצועית על הדשא.
    מעבר לענייני החוזים של טרנט-וירג'יל-סאלח שיכירעו מבחינה פיננסית מה צריך לעשות כי אני לא רואה אותנו נותנים לאף אחד מהם ללכת בחינם.
    יש החלטה טקטית אחת גדולה שלאחריה נקבל תמונה ברורה יותר מה המטרות שלנו בחלון הזה לבניה ולהתאמות של הסגל. והיא שאלת "טרנט אלכסנדר-ארנולד, קשר או מגן?"

EO11 אוהב/ת את זה.
  10. Esomech Member

רוי הודג'סון? לא זוכר שמעבר לתקופה שלו שמעתי קריאות בוז באנפילד.
    לוקאס לייבה? לא זוכר שחקן שיורד לקול שריקות בוז באנפילד.

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

את הודגסון רצינו להעיף לפני/ביחד עם הסקאוזרים.
    לוקאס החזיק 10 שנים במועדון...

נחכה ונראה מה זה אומר תקציב גדול כמו שכתבת.
    אני לא מצפה מהבעלים האלה לכלום.

12. Esomech Member

רק רוצה לחדד.
    מבחינתי זה תקציב גדול לכל האופרציה של המועדון.
    גם במינויים לכל מיני מחלקות.

אז אם נגיד הקצו לו 300 מיליון אוקי? ואני בכוונה לוקח פה סכום מוגזם מאוד.

זה לא אומר ש300 מיליון ילכו להעברות נטו.
    חלק ילכו להעברות (אולי 60/70. אבל עם עצם העבודה שמתפנים משכורות + שיש לך כמה שחקנים שאתה יכול למכור. אפשר להעצים את הסכום הזה)
    וחלק אחר ילכו לבניה מחדש של רשתות, תשתיות, גיוס, בניית מחלקות וכו וכו וכו.

המועדון צריך לבנות את עצמו מחדש במקומות מסויימים, ולשמר יסודות אחרים. מצריך הרבה עבודה והרבה כסף שיישפך מאחורי הקלעים גם

13. k_700 Member

60-70 מליון להעברות אחרי שאיבדת את האיש הכי משמעותי במערכת שלך ב9 שנים האחרונות זה לא רק סכום לא גדול זה אפילו סכום זעום ביחס להכנסות שלכם וביחס למה ששאר הצמרת בליגה תוציא.
    אתם גם צפויים להכניס לא מעט ממכירות בקיץ הזה.

קיץ נורמלי זה 200+ מליון על רכש.

לא צריך לעשות להם הנחות.
    צ׳לסי החליפה את כל השדרה שלה תוך שנה ועדיין העמידה מיליארד פאונד תקציב העברות.
    מנצ׳סטר יונייטד מחליפה במקביל אליכם את כל השדרה הניהולית וגם את רוב אנשי המקצוע במועדון במקביל.
    אם נוציא רק 60-70 מליון על רכש בגלל זה זו התחלה רעה מאוד לצוות של ג׳ים וכשיש לו חלון של 3 שנים להצליח.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

60 מיליון?
    קבוצות שמתמודדות נגד הירידה בליגה הזאת מוציאות יותר, חלאס כבר עם החרא הזה.

אנחנו בטופ העולמי מבחינת הכנסות כבר שנים, לא יכול להיות שימשיכו להתנהל כאילו דוד קמצוץ יושב על הקופה.
    אין לי אשליות שנתחיל להוציא כסף כמו יונייטד, סיטי, צ'לסי או ארסנל (שם אין איזה בארות נפט וההכנסות נמוכות משלנו ועדיין מגמדים אותנו בהוצאות), אבל למה אני צריך להתנהל כמו מקבץ נדבות?

נערך לאחרונה ב: ‏11/5/24
    Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  15. Esomech Member

@oranfu
    @k700

זרקתי מס׳ שבעיניי מסמן את קו המינימום של ״הסכום שיהיה זמין להעברות כ״השקעת בעלים״ מה שנקרא.
    פחות מזה לא יהיה לדעתי.
    יותר מזה אולי.
    וכמובן שזה מבלי להתחשב במכירות.

ויונייטד וצ’לסי לא בדיוק רלוונטיות. כי אנחנו רואים שזריקת הכספים הזאת לא ממש עובדת.

ותסתכל על הסגל כרגע.
    לאיזה עמדות ואיזה שחקנים בדיוק תשקיע 200 מיליון פאונד?
    סביר מאוד להניח שנחזור למודל של עבודה בשושו מאחורי הקלעים כמו שעבדנו בדרך כלל עם אדווארדס (ו וורד).
    למעט טיאגו שיזם את המעבר הזה. וקונאטה שהיו לו סעיף שחרור נקוב וידוע מראש לכולם.
    רוב העברות שלך מאז ואן דייק התנהלו יחסית בשושו.
    צופה שגם עכשיו.
    היחיד שכרגע יצא עם איזה רעיון שמה ליברפול רוצה לעשות בקיץ זה פבריציו (שאני אישית לא מחזיק ממנו) ואמר שליברפול כבר התחילה את המהלכים שלה לקראת הקיץ ורוצה להחתים בין 2/3 שחקנים. שהם שחקן הגנה (שכנראה יהיה בלם) ושחקן התקפה.

נניח וגם מכרת שחקן או שניים.
    כמה כבר אתה צריך להוציא בשביל להחתים 2/3 שחקנים.
    אנחנו כבר מכירים את המודל של אדווארדס מבחינת חיפוש שחקנים. אתה לא תכוון להביא את אמבפה/אוסימן ודומיהם.
    שחקנים בגיל הנכון, עם סטיסטיקה מסויימת ונתונים מסויימים שיתכתבו עם הדרישות המערכתיות, טקטיות וקבוצתיות. (בנוסף לתכונות אופי כמובן)

להוציא 200 מיליון רק בשביל להגיד שהוצאנו 200 מיליון כי קלופ עזב ואנחנו צריכים את זה בשביל ה”פיל גוד פאקטור״ זה מיותר ולא בריא בעיניי.

יש נקודות שצריך לחזק בסגל? בהחלט.
    אבל עדיין צריך לעשות את זה בצורה נכונה וחלקה ולא להעמיס על הסגל עוד ועוד