ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמין לי שאחרי אליסון גם הסקפטיים מבינינו כבר קצת שינו גישה כלפיהם. זה לא חוסר אמון כמו הבנה שעם כל הכבוד שהם הרוויחו הקיץ, אנחנו עדיין לא מועדון של כיס פתוח לרווחה. בוא נגיד שהקציבו 100 מיליון פאונד לחיזוק נוסף אחרי פאביניו, שאקירי וקייטה. בהתחלה הלכנו בכל הכוח על פקיר והיינו מוכנים לשלם 55 בערך, ואני מניח שאחרי הצגות האימה של קאריוס בפרי סיזן גם היינו מוציאים עוד 30-40 של שוער בסגנון של באטלנד. עכשיו הוצאנו 65 על אליסון כי כבר לא מאמינים שפקיר שווה 55, ונשאר פחות כסף בקופה. זה לגיטימי ולא נאמר בקטע של ביקורת אלא על המציאות הכלכלית של המועדון.

אגב,
    צריך גם לקחת בחשבון שקלופ מאוד מחזיק מהפרי סיזן. לדעתי סטרידג' הולך להיות חלק מהסגל והוא אפילו מייעד לו תפקיד עם חשיבות. אם הוא באמת נלקח בחשבון ככה אז גם פירמינו יכול לשחק מאחורי חלוץ לפעמים ואז כביכול באמת אין סיבה להביא עוד קשר התקפי כשסטרידג' ושאקירי על הספסל. אני מעריך שעם פאביניו וקייטה קלופ ירגיש יותר בנוח לפתוח עם 2 קשרים במרכז במשחקים מסוימים ולא 3.

לצערי אני חושב שזאת טעות לבנות על סטרידג', אני כבר רואה ציוצים שסטרידג' של 13/14 חזר... קלאסי אוהדי ליברפול.
    תזכורת מלפני שנה:
    Sturridge loving pre-season vibe - 'I've worked my socks off' - Liverpool FC

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/18
    owen11111 ו-Coutinho10 אוהבים את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה מאוד אנשים מבינים שאין מה לבנות על סטארידג'. אני במיעוט שאומר אפילו מעבר לכך, שגם כשהוא כשיר הוא כבר לא מספיק טוב. אנחנו צריכים שחקנים דינמיים, שרצים הרבה, שעושים לחץ. הוא לא כזה והוא כבר לא מתאים.
    הטכניקה המעולה שלו היום מוגבלת לתנועה על מילימטר, הוא יכול להשתחרר יפה ממגן על המילימטר ויכול לבעוט בטכניקה גבוהה מהמקום, מעבר לזה אין לו כבר יכולות, הוא כבר לא מובילי בכלל.

לגבי פקיר, הורדנו את המחיר כשקלטנו תוצאות מדיקל שלא מצאו חן בעיננו, זה מה שאומרים בצרפת ועם זה אני הולך. יכול להיות שהצ'רמן של ליון לא רוצה עסקה במחיר כזה ומעדיף להמתין שצ'לסי יציעו כסף או משהו כזה. אם נגיע לסוף החלון ורק אנחנו בעניין שלו אז אולי הוא יסכים למכור לנו במחיר שאנחנו רוצים.
    להערכתי אנחנו נחכה לשחקן הזה, כלומר אם זה לא ייצא הקיץ אז בינואר או בקיץ הבא. הוא שנתיים לסיום חוזה ואם הוא נעול עלינו אז הוא יגיע אלינו.

חשוב לציין שכל התזה הזאת מבוססת על הדיווח הצרפתי. כמו שכתבתי כבר קודם, הדבר שהכי קל להאמין לו זה שירדנו מהשחקן בגלל שהברך שלו דפוקה. הצ'רמן של ליון ממשיך לבלבל ת'מוח כי הוא רוצה למכור ומחכה שמישהי אחרת תיכנס. הבעיה עם התאוריה הזאת היא למה לא הרחקנו את עצמנו מהשמועות האלה ואמרנו שאנחנו לא מעוניינים כבר בשחקן. אנחנו למעשה בשקט מוחלט על הפרשה מאז תחילתה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/18
  3. Coutinho10 Member

פירס אגב כתב אתמול שלדעתו ירדנו לגמרי מהשחקן. אני חושב שאם באמת היינו רוצים אותו גם אחרי המדיקל היינו משיגים אותו בקצת פחות כסף.
    אולי מחכים ל 30 מיליון של ולנסיה על אוריגי (וואו), אולי באמת ירדו ממנו (הוא הוסיף וכתב שהמועדון לא מעוניין לעשות עסקה של 50 מיליון ועוד 5-6 על חוזה לשחקן ולכן ירדו ממנו) ואולי באמת מחכים ליום האחרון.
    אני מאמין בכל אופן שנראה את שאקירי בקישור לא מעט פעמים העונה. מה גם ששאקירי סטטיסטית שחקן שמאוד מתאים לתפקיד הזה, הוא יוצר המון מצבים לחברים שלו ויש לו מסירות מצוינות.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

פירס מקושר מאוד למועדון אבל המועדון כרגע לא רוצה שתדע אם הוא רוצה את פקיר או לא.
    בדיוק כמו שפירס לא רשם שום דבר על אליסון, הוא רשם שאין כוונה להביא שוער ו-וורד הוא השוער מספר 1.
    גם ניל ג'ונס דיווח את זה.
    מפירס אתה תקבל מה שהמועדון רוצה שתדע.
    אני חושב שהקיץ אם רוצים לדעת משהו על ליברפול צריך להסתכל רק על תקשורת זרה.
    במקרה של פקיר, לצערי הלאקיפ ועוד איזה עיתון רשמו שירדנו מהשחקן. אולי ירדנו זמנית לפני שליון תרד בדרישה שלה, אולי לא.

5. Big Virgil Member

@Scouser Tommy אני לגמרי מבין את הרציונל של הטיעון שלך, אני פשוט חושב שהוא בלתי ניתן לאישוש או הפרכה ועם ההפתעות שהקיץ הזה הביא לנו אני כרגע נוקט במשנה זהירות לגבי הערכות על עסקאות עתידיות.

אם לדייק, אתה משתמש במספר הנחות סמויות שלא ברור לי על מה הן מבוססות. לדוגמא שהתקציב הוא סביב המאה מליון, שנה שעברה פירס אמר 250 וראינו מה יצא מזה, אלו לרב אמירות ריקות. לדעתי ההסתכלות על תקציב רכש (אצלנו לפחות) כקשיח היא שגויה, אני מאמין שקיימת גמישות וזה תלוי הזדמנויות (למכירה או לקניה).

אבל בסדר, לא חושב שיש מה להתעכב על זה, מה שאני מנסה לומר זה שלדוגמה גם הטיעון של קוטיניו שתי הודעות מתחתיך (על מכירת אוריגי) יכול להוות תרחיש אלטרנטיבי סביר לפחות כמו שלך וגם אותו אי אפשר לאשש או להפריך.

אם כבר מדברין על הצורך בפקיר מעניין לנסות להבין את מהות הצורך. לתחושתי רוב האוהדים שלנו מרגישים שיש צורך בעוד שחקן יצירתי בשביל לפתוח הגנות, לדעתי מהות הצורך היא ברוטציה ועומק.

ראיתי בטוויטר נתון מעניין על כיבוש השערים שלנו אם או בלי קוטיניו, שהוא ללא ספק שחקן אדיר בכלל ויצירתי בפרט.

מסתבר שעם קוטיניו בתפקיד קשר מרכזי כבשנו 2.29 שערים למשחק בלעדיו 2.31. כשהוא שיחק כקשר התקפי כבשנו ממוצע של 2.33.

זה מתחבר לנקודה שהבקענו בעונה האחרונה מספיק שערים לאליפות, יותר מהממוצע של אלופה. הבעיה היא שספגנו הרבה יותר מדי, הבאנו בשביל זה את ואן דייק פאבינו ואליסון נקודת הכשל שלנו היא בעומק הסגל בהתקפה ובצרה שתבוא אם יפצע אחד מהשלישיה הקדמית.

בקיצור לדעתי חייבים את פקיר/אחר, אבל לא בשביל "לפתוח הגנות", עומק זה מה שחסר לנו, העם על עומק שווה להשקיע כמעט 60 מליון? שאלה טובה, לדעתי כן.

owen11111, Mellow29 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Big Virgil
    ההנחות אליהן אתה מתכוון לא נכתבו בקטע של "זאת המציאות", אלא בשביל להעביר את הנקודה. אני לא באמת חושב שהתקציב היה 100 מיליון או משהו כזה...

לגבי המשמעות שייעדו לפקיר - זה שילוב של השניים, גם עומק (גיבוי לכל עמדות ההתקפה, כולל חלוץ נסוג סטייל פירמינו לדעתי), וגם היכולת לפתוח הגנות. הסטטיסטיקה לגבי עם או בלי קוטיניו היא חביבה אבל בסוף זה עניין דיי פשוט: עם מי אתה מעריך שיהיה לך יותר קל לפרוץ בונקר סטייל ברנלי - הנדרסון/מילנר/ווייאנלדום, או פקיר? התשובה ברורה בעיניי.

7. Big Virgil Member

1. כנראה לא הייתי מספיק ברור, זה לא באמת משנה את הנקודה אם התקציב הוא 100 או לא, העניין הוא שלטענתך יש תקציב שכרגע אנחנו מתקרבים לסיומו כי את מה שהיה בו שמנו על אליסון ולכן דה-פקטו ויתרנו על פקיר, אני טוען שיש הסברים אלטרנטיבים טובים לפחות באותה מידה שלא ניתן להפריכם. הוספתי שבאופן אישי לדעתי התקציב גמיש יותר ממה שאנחנו כאוהדים נוטים להאמין.

2. על הנייר אתה לגמרי צודק והתשובה אכן ברורה, מה שמוזר זה שאם התשובה כל כך ברורה למה היא לא באה לידי ביטוי במספרים? לדעתי זה פשוט כי אין לנו באמת בעיה כזו באופן כללי, משחקים נקודתיים שלכולנו עוד תקועים בראש כמו ההפסד 2-0 לברנלי בתחילת 16/17 כנראה תמידי יהיו, עם פקיר או בלעדיו.

8. oranfu Member

בקיץ שעבר רצינו קשר התקפי (למאר) ולא הבאנו. בינואר קוטיניו עזב ואמרו לנו שעדיך לחכות לקיץ.
    זה ברור שצריך קשר התקפי וברור שאנחנו רוצים (היינו מוכנים לשלם הרבה על פקיר).

אני לא חושב שהכסף של קשר התקפי הלך על אליסון. עבדנו על אליסון מנובמבר, זה לא קרה בגלל שקאריוס פישל בגמר. ידענו שהולכים לעיסקה גדולה מאוד שם.

לדעתי, הכסף של פקיר עדיין ישנו (אוחי טיפה פחות מה53 מיליון שסוכם עליו).

אני לא יודע מה קורה עם פקיר, אני מניח שאף אחד לא באמת יודע. לצורך העניין, יש אוהד שנפגש אתמול עם פירס בניו יורק ואומר שהוא שאל אותו על זה.
    פירס אמר שהוא משוכנע שפקיר לא יגיע כי התוצאות של המדיקל היו רעות. המסקנה היתה שהברכיים של פקיר במצב לא טוב ותוך 2-3 שנים הוא יעבור שוב פציעה קשה כזאת שתגמור לו את הברכיים. ליון מודעים לזה וזאת אחת הסיבות שהם מחפשים לשווק אותו ככה.
    בסכומים שסוכמו - לא הסכמנו לקחת את הסיכון הזה אבל אולי תמורת סכומים נמוכים יותר נהיה מוכנים.

ז"א לקחת את פקיר ב30 מיליון זה כן נהיה מוכנים. לצאת מנקודת הנחה שמביאים שחקן ברמה אבל זה שחקן שיהיה רמה גבוהה לזמן מוגבל והברכיים שלו הן פצצה מתקתקת.

כמו שרשמתי לפני כמה ימים, ממש עד הסופ"ש האחרון חשבתי שכן נביא אותו בסוף אבל עכשיו כבר לא נראה לי. זה באמת נראה שלמרות שליון מתים למכור אנחנו כבר עברנו הלאה.

אני מקווה שבמידה וזה נכון אז נביא מישהו אחר ברמה גבוהה כי ללא ספק יש לנו צורך.

אני חושב שהצורך בקשר התקפי טיפה ירד עכשיו כי הקישור שלנו עבר שידרוג עצום. יש לנו קשר אחורי שהוא לא נגר ויכול להסתובב עם הכדור ולהניע את הכדור ויש לנו את קייטה.
    זה לא מספיק, בטח ובטח כשלפחות אחד מהם לא משחק, אבל זה טיפה פחות גרוע מהמצב בסוף העונה שעברה.

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההסבר לסטטיסטיקה הזאת יכול להיות אינסופי: יריבות חלשות/חזקות יותר, שחקנים אחרים ששיחקו/לא שיחקו באותם משחקים, פורם טוב/חלש של שחקנים אחרים בהרכב... באמת אינסוף.

באופן כללי אני מתייחס לסטטיסטיקות דיי בחשדנות. בסוף כדורגל זה משחק שצריך להעריך בעיניים, סטטיסטיקה זאת עוד תמיכה אבל לא משהו שלפיו הייתי קובע את דעתי. אם ההבדלים היו מהותיים ברמת החצי גול לכל כיוון, אולי הייתי שוקל מחדש, אבל בהתחשב בהבדלים המזעריים האלה אני יותר סומך על העיניים שלי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Coutinho10 Member

הסיבה היחידה שאני חושב שלא יגיע רכש זה כי קלופ אמר שהוא סיים לקנות שחקנים. תמיד כשהמאמן שלנו יוצא עם אמירה כזו אנחנו באמת לא קונים עוד שחקנים. זה נכון לכל מאמן שהיה כאן בשנים האחרונות.

לדעתי סיימנו, אני לא חושב שיש פלאן ב' ברדאר ואחד שמסוגל כאן ועכשיו לתת את התפוקה שפקיר אולי יכול היה לתת. יש אולי פרוספקטים נהדרים לעמדה הזאת אבל לא מישהו ברמה הזאת. בעצם יש אחד, אבל לא נראה שאנחנו מסתכלים עליו, טיאגו אלקנטרה, אבל גם הוא והברכיים שלו לא ממש הולכים יד ביד.

11. oranfu Member

א - הוא לא ממש אמר את זה.
    ב - גם כשהוא אומר שהוא יביא שחקנים היינו במצבים שלא הבאנו שחקן.
    ג - טיאגו, שחקן מצוין, לא קשר התקפי ונותן תפוקה שונה לחלוטין מפקיר. והברכיים שלו כמו שציינת גם כבר גמורות.

12. Coutinho10 Member

1. "We have everything we need for next season: I don't think we will do more [in the market]. I'm pretty sure."
    2. זו לא הסיטואציה שדיברתי עליה אז לא מבין למה זה קשור.
    3. טיאגו זה השחקן המושלם לפתוח הגנות, בטח אם הוא מצוות ליד קייטה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/18
  13. oranfu Member

הוא לא קשר התקפי. זה שיש לו ראיית משחק מצוינת ויכולת מסירה לא הופך אותו לכזה.

בכל מקרה, פיזית הוא לא שווה את זה.

14. yakov_y YNWA

נאבי קייטה לא יישחק בגלל שנתפס לו הצוואר בטיסה בזמן שישן.

Man City XI: Bravo, Humphreys, Garcia, Denayer, Zinchenko, Harrison, Nmecha, Foden, Bolton, Mahrez, Diaz.

Liverpool XI: Karius, Clyne, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, Wijnaldum, Jones, Lallana, Sturridge.
    Subs: Kelleher, Mane, Salah, Grujic, Klavan, Moreno, Solanke, Phillips, Ojo, Woodburn, Camacho, Chirivella, Grabara.

כן משחק אימון, לא משחק אימון, לאור ההרכבים אני מצפה לתוצאה גבוהה.

15. k_700 Member

וואי איך המגרש נראה.

שילוב של קריוס בשער+ בורות חול כאילו המשחק נערך בדיונות של תל ברוך= צריך להיות ההצגה הכי טובה בעיר.

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/18
    Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.