ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההבדל בין קאריוס לאליסון הוא שאחד שוער והשני בכלל לא שוער.
    באמת, אנחנו נשרפנו פה מלא משחקים על הדבר ההזוי הזה, אני מקווה שזה מאחורינו.
    אתמול בלילה חלמתי שאליסון נפצע בחופשה שלו באיטליה ויחמיץ חצי שנה, הסיוט הכי גדול שהיה לי אי פעם.
    לא מסוגל יותר לראות את קאריוס, אם הוא רוצה שיעלה עכשיו סרטונים מהבריכות שלו בארה"ב, לא רוצה לראות אותו מעבר לזה.

לגבי ווינאלדום והסיכויים שיימכר, לדעתי יימכר רק אם פקיר חותם.

אני לא תופס משאקירי עד כדי כך שאני מריץ אותו בהרכב נגד יריבות נחותות. הייתי עולה אותו דבר כשכולם כשירים. מעדיף קשר שלישי על שאקירי.

Big Virgil, Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. Esomech Member

כרגע שאין קשר התקפי על הפרק, כנראה שהנדרסון יקח את העמדה של הקשר הפותח.
    השאלה זה התפקוד שלו.
    נניח ואנחנו ממשיכים בשיטה נטולת הקשר ההתקפי מאחורי חלוץ, עם קשר אחד שנשאר מאחור ועוד שניים שעומדים יחסית על אותו רוחב אבל בצדדים שונים שלו.
    מעיין דבר כזה
    -----------קשר 1----------
    קשר 2---------------------
    ---------------------קשר 3
    ------------------------------
    מאנה----פירמינו-----סאלח

קשר 1 זה פאביניו, הוא כביכול הקשר ההגנתי, התכונות הבולטות שלו הרבה יותר קריטיות לעמדה הזאת. (השתחררות מלחץ, תיקולים, קריאת משחק, דחיפת משחק קדמי, נתונים פיזיים.)
    קייטה הוא כביכול הכי מכושר מבין השלישייה, בגלל זה הוא משחק יותר קדמי בעמדה של קשר מספר 3, ממש פליימייקר א-לה מודריץ', הראיית משחק, הדריבל, המסירות, הטכניקה, הכי מתאים לעמדה מבין כל הקשרים שלנו. למרות שאידיאלית הייתי מעדיף קשר התקפי אמיתי שיישחק ממש מאחורי השלישייה ואת קייטה פליימקר טיפה יותר אחורנית שישפע על כל המגרש יותר ולא 60/40 לטובת התקפה.
    משאיר לנו את עמדה מס' 2. תרשו לי לא לקחת את לאלנה בחשבון, משאיר לנו את הנדרסון/מילנר/ווינאלדום.
    לדעתי האישית, מילנר זה דווקא שחקן שהייתי משאיר על הספסל כאס, תכף בן 33. כשהוא עם אנרגיות מלאות הוא תורם המון, לא חושב שריצה קבועה בהרכב תיהיה טובה בשבילו ובשבילנו יחד. אס מהספסל.
    ג'יני מצד אחד מדובר בחתיכת למלם, שלפעמים נראה כאילו פתוחות לו כמה אפליקציות ביחד וזה תוקע אותו טיפה, אבל מצד שני גם לפעמים נותן הופעות ענק, בדרך כלל זה גם קורה במשחקים מול הגדולות, יודע ללחוץ, יודע למסור, אחלה בוקס טו בוקס, השאלה זה היציבות, בעייתית, מאוד.
    נשארנו עם ג'ורדן הנדרסון, החזקתי ממנו מאוד ב2013/14, עונה אחרי עוד יותר, ואז התחילו הפציעות ולא נשאר הרבה מאותו דינמו. הנדו של אז מזכיר מאוד את מילנר, בעיטה טובה, מסירות חדות, ארוכות וקצרות, לא מפסיק לרוץ וללחוץ בתודה ל3 ריאות, והכי חשוב לא אמור להחזיק בכדור מספיק זמן בשביל להתמודד עם לחץ מהיריבה, הנדרסון של היום זה חתיכת סימן שאלה, לא יודע עם זה הפציעות אבל הבחור כבר לא בועט לשער, מרגיע את המשחק מידי פעם, אבל לא תורם מידי להתקפה. השאלה האמיתית האם זה באמת הפציעה או שמה העמדה שקלופ נתן לו.
    במידה וקלופ באמת יפסיק להשתמש בו בתור קשר אחורי ונראה אותו בתור בוקס טו בוקס יותר בתפקוד שלו כמו לפני כמה שנים או אפילו מילנר כיום, כשאחריו פאביניו שייקח את האחריות לסדר מאחור ממש כמו סטיבי, לפניו קייטה שייקח את הסדר של הניהול ההתקפי כמו קוטיניו של אותה עונה (ששיחק קשר מרכזי), אנחנו יכולים לחזור ולהנות מהנדו שוב. אבל זה חתיכת אולי פאקינג גדול.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

להערכתי מה שאתה תראה זה את מאנה הולך יותר לאמצע כמו שהוא עשה מאז שקוטיניו הלך ואז הוא בעצם המספר 10 שלך כשסלאח ופירמינו נמצאים איפה שבא להם, לפעמים בקו, לפעמים במרכז.
    הנדרסון לא פקטור לבוקס טו בוקס כי הוא השתנה לחלוטין מהשחקן שהיה ב2014, פעם היה לו כושר מדהים והוא היה רץ בלי הפסקה. עכשיו הוא שחקן יותר סטטי שנשען על המסירות הארוכות שלו. אני לא רואה בו טעם למשהו שמעבר לקשר אחורי ולדעתי הוא ימשיך לשחק אחורי כשפאביניו קצת יותר קדימה.
    בכל מקרה יהיו מלא פציעות והשעיות אז הקישור הרבה פעמים 'יבחר את עצמו' ולא תהיה דילמה אמיתית.
    אני חושב שמצבת הקישור שלנו כוללת הרבה פועלים שחורים שיכולים לעשות לחץ אבל חסרה מאוד יצירתיות ושחקן התקפי, אני מקווה שיש לנו אלטרנטיבה לפקיר כי זה באמת מוזר שלא נביא שחקן לעמדה הזאת כשהתכנון היה להחליף את קוטיניו ומאז עוד איבדנו גם את צ'מברליין.

4. Esomech Member

נכון, כל מה שאמרתי כרגע זה Big fucking if..
    לא רואה תועלת בהנדו קשר אחורי, ההשתחררות מלחץ ובחירת המסירות שלו שם לא משהו.

הקטע עם מאנה נכון, וזה גם נראה בכלל לא רע, בהעדר קשר התקפי ועם קצב חילופי המקומות של השליישיה הזאת, לא פשוט לעצור את זה, תוסיף הצטרפות של קייטה מקו שני, נהדר.

אבל בכוונה לא התייחסתי לשלישייה ההתקפית כי יש להם פשוט דינמיקה משל עצמם, יחידה בפני עצמה לגמרי..

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  5. oranfu Member

אז מה התועלת של הנדרסון כבוקס טו בוקס?

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

נקודה טובה מאוד. בפועל בפעמים הבודדות שזה קרה בעונה שעברה זה היה יותר סוג של 4-2-3-1 עם פירמינו מאחורי סלאח דווקא. לדעתי במצבים מסוימים כשצריך גול לדוגמה זה יכול לעבוד מצוין. להגן נגד רביעייה כ"כ מהירה וישירה, עם טכניקה ברמה גבוהה מאוד זה סיוט.

הרגת אותי

ESPN
    לינק סביר למשחק עכשיו.

עדכון: 3 וחצי דקות עברו וקאריוס מוסר ליריב כשהוא 40 מטר מחוץ לשער.

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/18
    Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  7. Kloppholic Member

ושוב קאריוס

8. yakov_y YNWA

אותה תועלת שהנדרסון הביא ב-13/14 ו-14/15.
    אותה תועלת שקאן הביא בשנתיים האחרונות.

קשר מרכזי שעוזר לקשר האחורי, משחרר את קייטה למשימות התקפיות, לחץ במרכז השדה, עבודה הגנתית בצד הימיני של המגרש שתוריד את העובדה שסלאח לא עושה הגנה, מבחינה התקפית לא פליימקר גדול אבל יש לו הצטרפות טובה מקו שני, פה ושם יש לו מסירות קצרות וארוכות טובות, סה״כ שחקן שטוב עם הכדור, מילנר/קאן עדיפים מבחינה התקפית בצורה משמעותית ?
    לסיכום, צריך איזון וצריך פועלים שחורים שיישחררו את החלק הקדמי, במקרה של הנדרסון קייטה וסלאח ירוויחו.

לא להתבלבל, הייתי שמח לראות מישהו אחר ואני לא בטוח אם אני לא מעדיף את מילנר/ויינאלדום/לאלאנה/וודבורן עליו.
    לא רואה תועלת בהנדרסון כקשר אחורי, לצ׳לסי יש את קאנטה, ליונייטד את מאטיץ׳ ולנו את הנדרסון, מעניין מה הסטט׳ בתאקלים בניהם ועוד נתונים, בטח זה יהיה מביך לרעת הנדרסון.

-----

מתי שיחקנו 4-4-2 בעונה שעברה ?
    אולי במחזור האחרון או הלפני האחרון כשפירמיניו שיחק באמצע מחוסר ברירה.

9. Scouser Member

שיחקנו 4-4-2 מול ווסטהאם וברייטון בחוץ אני חושב (דרסנו בשני המשחקים). זה היה כשקוטיניו עוד היה אצלנו ובפעמים הבודדות ששיחקנו עם כל הרביעייה ביחד.

להנדרסון אין מה למכור בתפקיד שהוא לא קשר אחורי. הוא רע עם הכדור (ובגלל זה הוא ממהר לשחרר אותו), לא יכול להתקדם איתו מילימטר תחת לחץ ובצפיפות, הוא מזעזע כשהוא מגיע לעמדות התקפיות. מילנר עולם אחר ממנו בנושא הזה (זה בכל זאת שחקן ששיחק ווינגר רוב הקריירה). כמובן שזה תלוי סיטואציה - פועלים שחורים כמו הנדרסון ווינאלדום פורחים אצלנו בעיקר במשחקים מול קבוצות שבאות לשחק כמו רומא, סיטי, טוטנהאם, ארסנל. ברוב המשחקים אנחנו מול הגנה עומדת והנדרסון ליד פאביניו זה חסר תועלת לגמרי.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

1-0 רוברטסון עם קרוס נהדר לואן דייק. שניהם + פאביניו ולאלאנה נראים מעולה בעיניי עד כה. לעומת זאת, אוריגי נראה כבד מאוד.

11. k_700 Member

לאלאנה נראה מעולה?

מה הוא עושה חוץ מלחץ לא חכם כשהוא משאיר חצי קישור חשוף?

איזה גובה עלה שם ואן דייק.
    הבלם אפילו לא ניסה להתחרות בו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

הנדרסון לא מזכיר בכלל את השחקן שהיה אז. חוץ מכושר טוב (וגם זה בספק) - מה יש לו להציע בעמדה הזאת?

לאלאנה מעולה? הוא גרוע. אחד השחקנים היותר טיפשים בסגל שלנו. מת לראות אותנו מעיפים אותו הקיץ. ג'ונס 10 דרגות מעליו.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהמשך המחצית לאלאנה אכן נחלש. בהתחלה היו לו כמה מהלכים שהזכירו את לאלאנה של 16/17... תן לקוות קצת.
    גומז עלה במקום מאטיפ שנפצע, וחילק בערך 50% מהכדורים שלו לדורטמונד. הוא נראה לא מוכן, ואם מאטיפ אכן נפצע... מצב בעייתי ליד ואן דייק.
    ג'ונס גם כן שווה ציון, נתן כמה כדורים יפים.

14. oranfu Member

דווקא גומס נראה לא רע לדעתי. הגנתית הוא היה טוב, הוא מהיר וחזק ומגיע לכדורים הארוכים שלהם בקלות. הוא גם מסר טוב מאוד בהתחלה.
    אחר כך לא ממש היתה תנועה בכלל בקישור והעיף 3 כדורים ארוכים לא טובים, זה כן.

רשמתי מוקדם יותר היום ורושם גם עכשיו - ג'ונס טוב יותר מלאלאנה, ווינאלדום והנדרסון. בטח ובטח אם אין לנו אופציה אחרת מהספסל לעמדת הקשר ההתקפי. הוא חכם, הוא טכני, הוא יצירתי. כמו שאני רואה אותו כרגע הבעיה היא בעיקר בכושר הגופני (אבל יכול להיות שזה בגלל שקורעים אותם שם באימונים והוא בכל זאת רגיל בעיקר לקצב של נוער). אבל יש לו הרבה כדורגל פשוט לא היה לו עם מי לשחק במחצית הזאת.

15. Esomech Member

השאלה מה גרם לשינוי הזה אצלו, הפציעה, הלחץ מלטעות בעמדה כזאת קריטית או בכלל הוראת טקטיות של קלופ.

כי לפני קלופ הוא לא היה נראה ככה, למרות שהתחיל להתאושש מהפציעה רק לאחר המינוי של קלופ.

אבל כל זה בהנחה שלא מגיע אף אחד אחר, הוא כרגע עדיף לדעתי בהרכב מהשלושה האחרים.

מצב נושא:
הנושא נעול.