ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. owen11111 Member

לא מצליח להבין את הטענות לגבי הקישור.
    מבחינת עומק ומגוון - הקישור הכי מרשים שאני זוכר במועדון.

בתקופת בניטז, כשג׳רארד ואלונסו היו בשיאם, יחד עם מסצ׳ארנו, היה לנו את הקישור הכי איכותי בתולדות המועדון, אבל אחרי שלושתם חיכו לנו כל מיני לוקאס או ורסיות מוזרות של 4-4-1-1 עם 2.5 שחקנים התקפיים.

היום יש לנו עומק כמעט בלתי נתפס בעמדה הזו. ומרגיש שלא ממש משנה מה הנדרסון יעשה, אתה איכשהו תחליט שהוא לא רלוונטי. הוא היה אחד השחקנים היותר בולטים בשליש העונה האחרונה הקודמת, כולל משחקי מפתח.
    קישור שכולל את: פאביניו, מילנר, ווינאלדום, קייטה, הנדרסון , שאקירי ואוקס - הוא לגמרי עמוק ומגוון מספיק.

ובליגה שלנו הוא נופל רק מול הקישור הבלתי הגיוני שמנצ׳סטר סיטי מעמידה. ובהשוואה למפלצת הזו, דווקא זו העמדה שיש לנו הכי הרבה עומק.

אולי הם לא תורמים מספיק התקפית, אבל חלק מהיציבות הבאמת יוצאת דופן שלנו בעונה הקודמת, הגיעה מהיכולת שלנו כמעט בכל משחק להשתלט על הקצב ולייצר לעצמנו מצבים, גם במשחקים רעים וזה הרבה בזכות הקישור שלנו.

בסופו של דבר, מה שחסר לנו לטעמי בשביל להרגיש שלמים לעונה הקרובה, אלה אותן שתי עמדות שדיברנו עליהן מאז השני ביוני: מגן שמאלי כגיבוי, ומישהו שיכול לשחק בעמדת הווינג.
    בכל שאר העמדות? לא מצליח לחשוב על שחקן שאפשר להביא שמשפר לנו את ההרכב, ולגמרי חיי בשלום עם מה שיש לנו הספסל.

נ.ב כמובן שהחלום הוא להיות כמו מנצ׳סטר סיטי ופשוט לקנות איזה זאהה או פפה ב-80 מיליון יורו, ולגמרי הייתי רוצה לראות עוד שחקנים שמתחרים על ההרכב. אבל בהתחשב במגבלות שלנו וברצונות של קלופ? אני לגמרי חיי בשלום עם המצב הזה + תוספות קטנות.

2. yakov_y YNWA

יש בעיות בספסל שמתעלמים מהם, לדוגמא:
    מגן ימיני מחליף ? יש את גומז ומילנר (קליין לא שיחק אצלנו בשנתיים האחרונות ולא באמת נחשב) אבל אז יש חוסר בעמדת הבלם והקישור.
    בלם מחליף בגלל שהבלמים שלנו קצת פציעים ? פאביניו למקרה חירום, אבל מי ישלים את מקומות כ-6 ? לאלאנה.
    מגן שמאלי מחליף ? שוב פעם מילנר ?
    חסר קיצוני ? יש כרגע את הארי ווילסון שאין לי בעיה להמר עליו מהספסל אבל אם הוא יושאל מה עושים ? אוריגי יילך לאגף ונהמר על ברוסטר כחלוץ שני בכל הסגל ?

אין לי בעיה שברוסטר יהיה ב-22 אבל ברגע שגם לאלאנה נמצא בהרכב השני (הרי מילנר יישחק כמגן מחליף ולאלאנה ייקח את מקומו במרכז השדה), לצידו של לאלאנה ויינאלדום זה פשוט בינוני והימור גדול מידי, סיום העונה של ויינאלדום לגמרי משכיח את השנתיים הבינונית שהוא נתן כאן.
    תוסיפו לכך את צ׳מברליין וברוסטר שלא שיחקו כדורגל באמת למעלה משנה וזה לגמרי הימור משוגע.

ומה מילנר מגן מחליף שמאלי אז מי הימיני ? קליין ? ילד מהנוער ?
    אין לי בעיה עם עמדת הבלמים או הקישור, ברגע שמסיטים שחקנים מהעמדה שלהם זאת הבעיה.
    ההבדל בין השלישייה הראשונה בהתקפה לשנייה עצומה, כמה שערים כבשו שאקירי, לאלנה, צ׳מברליין, אוריגי וברוסטר בשנים האחרונות ? לדעתי כולם ביחד לא כבשו ב-2/3 השנים האחרונות כמו העונה שעברה של סלאח לבד.
    הייתי מעדיף שווילסון יישאר ולא יילך להשאלה, ברוסטר והילד מפולהאם שיגיע יישאר במועדון ויישחקו גם עם הנוער וגם עם הבוגרים למקרה חירום, זה הימור שאני מוכן לקחת.
    ההבדל בין ברוסטר כמחליף ישיר לפירמיניו לבין ברוסטר ועוד 2 שחקנים צעירים (ווילסון, הילד מפולהאם, קנט, וודבורן) שמתחרים על המקום הזה הוא הבדל גדול.

3. oranfu Member

מילנר, ווינאלדום והנדרסון - אני פשוט לא מחזיק מהם. כלום לא ישנה את דעתי. הם סוסי עבודה וזהו בגדול. צריך כאלה? אולי.
    קייטה עוד לא ממש התאקלם ושאלות לגבי הכשירות שלו.
    אוקס - מת עליו. הוא לא שיחק שנה ואני חושש מאוד לכשירות המתמשכת שלו.
    שאקירי - כולנו ראינו שקלופ כנראה לא ממש מרוצה ממנו\סומך עליו בקישור.
    פאביניו אש.
    זה הקישור הכי טוב שיש לנו מזה שנים? כמובן. זה אומר שלא צריך לשאוף לשפר? מבחינתי לא.
    הוא עמוק, אבל לא איכותי (מספיק) לטעמי.

זה לא שהם לא תורמים התקפית. אני חושב שגם הגנתית הם לא להיט בכלל. והם מאוד מאוד מוגבלים עם הכדור וזה פוגע בנו.
    זה נשמע כאילו אני מתקטנן? אולי. אבל אנחנו מדברים פה על הטופ של הטופ של הכדורגל האירופאי. אם זאת הרמה ששואפים אליה אז צריך להתקטנן ולא להתפשר על כלום.

יחד עם זאת, אני ארשום שוב שיותר קריטי שחקן התקפה שיכול להוות תחליף למאנה או סלאח.

במסגרת המגבלות שלנו? לא מבין איזה מגבלות מדוברות עכשיו. אין לנו יכולת כלכלית להביא שחקן משמעותי (או שניים)?
    אני גם לא מבקש סופרסטאר. אבל באמת רוצים להגיד לי שאין איזה קשר התקפי שמסתובב איפשהו שאפשר להביא ב30 מיליון? כי כרגע המחליפים שלנו זה קנט ווילסון.

לגבי ברוסטר שהוא גיבוי של פירמינו - זה הימור גדול מאוד, כמובן. אבל לפחות במקרה הזה, אנחנו מבינים שברוסטר זה מישהו שבמועדון מאוד מאוד מחזיקים ממנו. מי הגיבוי שלנו לרוברטסון? לארנולד? לסלאח ומאנה?

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך לומר שעם כל הביקורות שלנו הקבוצה הזאת עדיין עשתה 97 נקודות ולקחת אליפות אירופה, בלי צ'מברליין שבונים עליו פה, בלי גומז ל70% מהעונה, בלי פאביניו ל30% מהעונה.
    אז בזמן שאני שותף לחששות, אני קצת יותר מאופק מכם נראה לי.
    חסר לי מאוד שחקן התקפה ומגן שמאלי גיבוי. אם היו מגיעים כאלה הייתי שמח.

5. Rushie Member

אני מאמין שיש את הכסף לשים על כל שחקן שקלופ רוצה. זה נראה שבינתיים אנחנו בוחרים לא להשתמש בו משיקולים מקצועיים.
    המועדון לא עובד בדרך של לחפש "קשר שמסתובב איפשהו ואפשר להביא ב30 מיליון". לא מנסים למלא עמדות רק כדי לסתום חור, מנסים למלא את הסגל בשחקנים מאוד ספציפיים שעוקבים אחריהם הרבה זמן, ושעברו הרבה מסננות כדי להיכנס לרשימת המטרות.
    גם הקיץ שעבר היה מוצלח לא בגלל איזושהי אמביציה כלכלית יוצאת דופן אלא בגלל שהיה לנו מזל והרבה עסקאות שרצינו לסגור התבררו כיחסית פשוטות. כנראה שהקיץ זה לא קורה, לפחות בכל מה שקשור לשחקן התקפה. מבחינת מגן שמאלי אני באמת חושב שקלופ רוצה את מילנר בתור המחליף. החזרה של צ'מברליין לרוטציה נוגסת למילנר בדקות שקלופ ישמח להחזיר לו דרך העמדה הזאת.

אני גם רגוע יחסית. הייתי שמח מאוד שכן נעמיק את הסגל אבל גם אם לא, אחרי 4 עונות שקלופ מוציא מים מהסלע עם כל סגל אפשרי שיש לו אצלנו אני מוכן להיכנס לעונה הבאה בלי חיזוק ולקוות לטוב.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  6. oranfu Member

אני לא אומר סתם למלא חורים אבל לא יכול להיות שאין גם שחקנים שעולים פחות מ50 מיליון ויתאימו לנו.

הקיץ שעבר והעונה המוצלחת היו בדיוק בגלל אמביציה כלכלית שכל כך חסרה במועדון הזה. היינו צריכים שוער ושברנו את שיא ההעברות לשוערים. היינו צריכים קשר אחורי והבאנו אחד בקרוב ל50 מיליון.
    זה בדיוק זה, אמביציה כלכלית.

להיכנס לעונה ולקוות לטוב זה ברור. זה מה שתמיד עושים. מפריע לי שלא מחפשים להמשיך ולחזק את הסגל, בטח כשאנחנו עכשיו בעמדה של כח שלא היתה כבר עשורים.

7. Rushie Member

אתה מתעלם מזה שנהנינו מאוד מהעובדה שמונאקו הייתה בצרות כלכליות ולא ניסתה אפילו לפתוח באיזה בידינג וור על פאביניו כמו שהיא עושה עם כל השחקנים שלה. ושרומא לא ניסתה לעשות שרירים והגיעה איתנו להבנות על אליסון תוך 24 שעות בערך. היינו מוכנים לשים כסף אבל גם היה לנו הרבה מזל בקיץ שעבר. גם שאקירי עם סעיף השחרור הנמוך.
    להפיל את הקיץ הנוכחי על מחסור באמביציה כלכלית נשמע לי כמו הפתרון הקל. לא חושב שזה המצב. גם איך שקלופ מדוברר לתקשורת את חוסר הפעילות שלנו, זה לא נשמע כמו מאמן שרוצה להוציא את הכסף אבל מקבל מהבעלים ברקס.
    אלה החלטות שלו. אני חושב שהוא בונה מאוד על הורסטיליות של השחקנים בסגל. כתבת שווילסון וקנט הם כרגע המחליפים לסאלח ומאנה אבל זה לא בדיוק נכון. שאקירי, אוריגי וצ'מברליין גם יכולים לתפוס את העמדות האלה. קלופ אומר שגם ברוסטר ישחק שם. הוא כנראה מעדיף לנסות את הפתרונות האלה על פני להביא שחקן שהוא לא בטוח בו.

8. oranfu Member

אתה מתעלם מהמציאות וגם מהפואנטה.

על ההעברות של פביניו ואליסון עבדנו חצי שנה. פביניו היה בשקט אבל תנסה להיזכר איך כל יום קראנו שירדנו מאליסון כי רומא רוצים יותר מדי כסף ואיך וורד הולך להיות השוער הראשון שלנו...

לא מפיל כלום ולא אמרתי שיש ברקס מהבעלים. אני רק אמרתי שלא מקובל עלי הטיעון שיש עלינו מגבלות פיננסיות הקיץ.

שאקירי לא מתאים לשחק בחלק הקדמי שלנו, אין לו מהירות.
    אוקס הוא שחקן מרכז קישור אצלנו וכזה שצריך לפתוח, לא רוצה לראות אותו מחלטר באגף.

אוריגי זה נכון, הוא מחליף ראשון בהתקפה. לטעמי זה לא מספיק טוב וחסר לנו שם שחקן.

אגב, מהדקות האחרונות מסתבר שאוקס לא מתאמן היום. אני מקווה שזה רק עניין של זהירות אבל בואו לא נשלה את עצמנו, אי אפשר לבנות עליו להיות שחקן משמעותי מבחינת דקות העונה, אנחנו לא יודעים מה מצב הכשירות שלו.
    מהמרים עליו, מהמרים על כשירות מושלמת של טרנט, רוברטסון, מאנה וסלאח ומהמרים שברוסטר באמת יתגלה ככוכב רציני.
    יותר מדי הימורים כשחלקם לחלוטין לא מובנים לי.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  9. הקופ בישראל Member

10. Rushie Member

מאיזו פואנטה אני מתעלם אם אתה חוזר בדיוק אחרי מה שאני אומר? יש כסף. אין מגבלות פיננסיות. לא רוצים להשתמש בו בינתיים.

במקרה יצאה אתמול כתבה באקו על סיפור החתימה של אליסון. ירדנו ממנו למראית עין כשרומא חשבה שגם ריאל וצ'לסי בעניין והיא תכננה לעשות קופה. כשהיא הבינה שזה רק אנחנו היא חזרה לשולחן וסגרה את זה איתנו מהר מאוד. כמו שאמרתי, היה לנו מזל.

אני גם לא אוהב את האופציות שיש לנו במקום סאלח ומאנה, הייתי מעדיף רכש בלי ספק.
    שאקירי לדעתי שיחק בתפקיד הזה פעמים בודדות בלבד בעונה הקודמת. להגיד שאין לו מהירות? אני מנסה לחשוב אם יש בו משהו אחר חוץ ממהירות.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאקירי? בספרינט של יותר מ5 מטר הוא לא נחשב למהיר. יציאה מהמקום זה המונח שאתה מחפש...

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

נו ראשי, אתה בעצמך אומר שהיתה סאגה עם אליסון אז איך זה משהו שהלך לנו חלק?

שאקירי לא מהיר. טכניקה מצוינת, רגל שמאל אדירה, כח וכמה צעדים ראשונים סבבה. אבל הוא לא מהיר. סלאח ומאנה מהירים וזה שחקן התקפה אצל קלופ, שאקירי לא ולא לחינם לא ראינו אותו כמעט משחק שם.

אנחנו צריכים שחקנים מהירים עם תנועה לעומק שיטרידו הגנות. אין לנו אף מחליף כזה בסגל ולא שום דבר שבאמת דומה לזה.

13. oranfu Member

עוד משחק אימון שאנחנו נראים רע. איך אתם מסוגלים לראות את הקישור הזה ולא לחשוב שהוא עלוב אני לא יודע.

סביליה במשחק אימון מפרקים רגליים כאילו זה גמר גביע, אמא שלהם זונה.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

התצוגה של סביליה פה זה גועל נפש, היו להם איזה 5 תאקלים שלא קשורים לידידות ויש להם מזל שהם בלי אדום.
    מזכיר לי את הידידות המגעילה עם גאלאטסריי לפני מיליארד שנה. מאז לא ראיתי דבר כזה.

ההגנה שלנו נוראית כל הפרי סיזן, מה התירוץ? הרי פה פותחים 3 שחקני הרכב קבוע שלנו מתוך ה4 מאחור ועוד 3 קשרים לגיטימיים.
    בהתקפה אני לא מצפה לכלום מווילסון ו-וודברן, הם רחוקים מאוד מהרמה הנדרשת, הם לא מסוגלים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. owen11111 Member

א. כי זה משחק אימון.
    ב. כי אנחנו לא משחקים נגד קונוסים.
    ג. כי אנחנו חסרים בערך 55% מההרכב.
    ד. כי השחקנים בקישור הזה זכו איתנו בצ׳מפיונס בשנה שעברה, היו חלק מהקבוצה שהשיגה 97 נקודות, והגיעו לגמר צ׳מפיונס בשנה שלפני כן.

ונכון, הנדרסון היה שוב רע בתפקיד ההולדינג מידפילדר ו-ווינאלדום היה לא פחות גרוע. ועדיין, הדעה שלי מתעצבת קצת יותר לפי ניצחונות בחצי גמר צ׳מפיונס בתחילת מאי מאשר ממשחק ידידות באמצע יולי.

סביליה באחד המשחקים המכוערים שראיתי.

Cup of Tea אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.