ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

התחרות היא יותר של שחקן השנה האירופי שבחר לייצג נבחרת אפריקאית, אבל בסדר :)

2. Coutinho10 Member

קיי,

אני לא יודע מה הידע של קלופ בשוק השחקנים העולמי, אם היה לו מושג מי זה אליסון לפני 3 שנים או ואן דייק.
    אתה אומר שהוא רצה אך ורק את ואן דייק, אך ורק את אליסון, אך ורק את קייטה.
    הוא זה שמדבר ולא צוות הסקאוטינג. מה שאני בא להגיד בעצם, מאיפה אתה יודע שזוהי לא החלטה של מועדון וצוות הסקאוטינג/רכש והוא פשוט מדובב אותם ?
    אני באמת חושב שקיים מצב לא תלוש בכלל שהם כמועדון הגיעו להחלטה שהשחקנים האלה הם המועמדים היחידים מהרבה סיבות. אולי כי האופציות הבאות בתור מציגים סטטיסטיקות ונתוני התאמה פחות טובים בפער. אולי כי הם לא מוכנים להתפשר באף מצב ורוצים ללכת אך ורק על הטופ ועל השחקנים שנמצאו כהכי מתאימים ?

אני מסכים שיש למאמן השפעה ענקית על כל התנהלות המועדון, ובייחוד לקלופ, אבל אני לא חושב שהסיבה היא שהוא מקבל את כל ההחלטות ושינה כאן מהיסוד את כל המועדון. בעיניי הוא פשוט גרם למועדון הזה להציב לעצמו סטנדרט חדש ורף של שלמות (החל מרמת השחקנים, רמת המאמנים, הצוות הרפואי ועוד ועוד) , ובעיקר הצליח לאחד את כולם ליחידה אחת מגובשת.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

נגד יונייטד של מוריניו באנפילד? הייתי עולה עם מאנה מגן ימני לפני קליין. גם ככה המגנים שלנו יבלו את רוב הזמן בשליש השלישי של המגרש, צריך שם שחקן שיכול להיות חלק פעיל בהנעת הכדור וגם להבריק בקרוסים מדויקים או מסירות עומק לסלאח. אם מילנר כשיר עולה איתו שם בלי לחשוב פעמיים, הוא יכול לתת הופעה מצוינת במשחק כזה לדעתי.
    פאביניו בקישור האחורי, אין טעם להזיז אותו משם, הוא איטי מדי בשביל לשחק מגן ימני לדעתי ולא בעל הניסיון של מילנר בחילטורים מהסוג הזה. כמו שצוין פה קודם גם צריך את הגובה שלו מול פוגבה/פלאייני/לוקאקו/מאטיץ'/כולם ביחד. לצידו הייתי פותח עם וויינאלדום וקייטה, ובחוד שאקירי, מאנה וסלאח. אני חושב שפירמינו צריך את המנוחה הזאת ושאקירי יכול לספק כדורים באותה רמה אם לא יותר לשני הסילונים.

לא אתפלא בכלל אם ייגמר פה 0-0, חושב שקלופ יבוא גם זהיר למשחק הזה.

WellNeverDie אוהב/ת את זה.
  4. Esomech Member

מישהו יכול להמליץ על מישהו שמוכר חבילות למשחקים שלנו, כולל מלון או טיסה, או מישהו אמין שאפשר להזמין דרכו כרטיסים למשחקים באנפילד

5. Rushie Member

לא ראיתי שדיברו על זה כאן, יש ראיון עם קלופ מאתמול שהוא אומר בו שיכול להיות שנלך על בלם בינואר כדי לחפות על הפציעות של גומז ומאטיפ. הוא גם אומר שיש לנו אפשרות להחזיר את הארי ווילסון בחלון ואם יהיו פציעות בהתקפה זה משהו שיילקח בחשבון.
    לדעתי כל עוד אנחנו רלוונטיים בסוף ינואר כדאי להחזיר את ווילסון בכל מקרה. אני חושב על זה שאם בפברואר-מאי פתאום שניים מסאלח/מאנה/שאקירי נפצעים לנו במקביל אנחנו ישר מדרדרים לאופציות רעות מאוד של לאלאנה או מורנו באגף.

קלופ גם אומר שאם היו שואלים אותו לפני שבועיים, כנראה שלא היה סביר שהיינו עושים משהו בחלון של ינואר, אם יש מישהו שחשב שננסה לחזור לפקיר או להביא מישהו אחר לעמדה הזאת.
    תמיד יש גם את האופציה שהוא סתם מבלבל את השכל.

6. oranfu Member

הוא לא באמת אומר שיכול להיות, יותר כמו לא שולל. הוא גם אומר שהפציעות של גומז ומאטיפ לא ארוכות אז זה לא הכרחי.

לא נראה לי שנחזיר את ווילסון אלא אם נהיה בבעיה. הולך לו מצוין שם וקלופ אמר שמאוד מרוצים מההשאלה הזאת והעבודה של דרבי איתו.

אני לא חושב שנעשה משהו בינואר אבל מי יודע. פקיר עדיין לא חתם על חוזה חדש..

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שאם סלאח ומאנה נפצעים זה כבר לא ישנה אם ווילסון אצלנו או לא.
    אני גם נגד להחזיר אותו רק בשביל סיאוטציה כזאת, אם באמת בונים עליו בטווח הרחוק הרי שהעונה הזאת טובה עבורו.

אין היגיון ברכישה של בלם בינואר בגלל הפציעות, הרי גומז ומאטיפ אמורים לחזור לקראת סוף ינואר.
    אולי השאלה, גם זה לא בטוח. תלוי באופציות. מי ברמה כבר זמין בהשאלות? הרי לא רוצים עוד קולקר.
    כנראה שפאביניו יחלטר שם מדי פעם.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים שאין טעם ברכש, יש לנו 4 בלמים בכירים, זה הsweet spot שקבוצת צמרת צריכה, כל דבר מעבר זה אוברקיל. זה חוסר מזל שיש לנו 2 פציעות די ארוכות וחופפות של גומז ומאטיפ אבל צריך להתמודד עם זה איכשהוא. להביא בלם זה הגיוני רק אם זה מישהו שבאמת רוצים גם לטווח הארוך כשאולי לוברן או מאטיפ יימכרו בקיץ, סתם בתור סותם חורים אין הגיון בזה.

שחקן להתקפה בהחלט צריך. האם יקרה? לא רואה מצב. אנשים לא מדברים על זה אפילו כי ידוע לכולם שזה מועדון שלא עושה כלום בינואר ולא רואה בו חלון העברות אלא אם משהו יוצא דופן קורה כמו העזיבה של קוטיניו.

9. Mellow29 Kopite

״ידוע לכולם שזה מועדון שלא עושה כלום בינואר״ אחרי שבשנה שעברה שברת את שיא ההעברות העולמי על בלם בינואר? או שאנחנו ממשיכים עם הקונספירציה כאילו רק חיכינו לכסף מברצלונה כדי שנוכל להרשות לעצמנו לשלם על ואן דייק? גם לפני זה לא חסר דוגמאות. כמו כל טיעון כוללני שמתחיל ב״המועדון הוא...״, גם זה טיעון חלול ואני בטוח שגם אתה יודע את זה, במיוחד כשלפני שלוש שנים האנשים שקיבלו החלטות היו אחרים לגמרי. ״המועדון״ זה קלופ, שלא התבייש להחתים ו/או לבקש שחקנים בינואר כשהרגיש שהיה צריך, ואדוארדס, שסגר אולי את העסקה הכי משמעותית שהפכה את הקבוצה הזו מקבוצת טופ4 לקונטנדרית.

בהתקפה יש לנו מצב קצת בעייתי, כי יש לנו שלישיה שהיא בכירה כ״כ שגם רכש מפתיע לטובה כמו שאקירי כרגע לא מקבל הזדמנות לשחק בעמדה הזו בלי לאנוס את כל המערך שלנו (סלאח כ-9, פירמינו כ-10). מהצד השני, די ברור שיש לנו מקום לעוד חלוץ לטווח ארוך ברגע שסטארידג׳ ואוריגי כבר לא יהיו איתנו, מה שיקרה כבר בשנה הבאה. שחקן מהסוג של פאקיר נשמע בפרופיל האידיאלי, ואם אנחנו עדיין רוצים אותו במחיר נמוך יותר אז אני לא רואה סיבה שלא נחזור לנסות בינואר. אם לא, אז נשאלת השאלה האם באמת בשוק יש כרגע פתרון לעמדות האלה. בניגוד ל2013/14, אני לא מרגיש שאנחנו מוכרחים להתאבד על איזה שחקן סוג ב׳ כמו קונופליאנקה, שבעוד שנה לא נדע מה לעשות איתו.

10. k_700 Member

המאמן שלך גרם לזה שסאותהמפטון הלכה והתלוננה שאתם יוצרים קשר עם השחקן שלה מאחורי הגב, אז אממ... תן לי להניח שזה לא מהנחיה או מהחלטה של הסאקוטים שזה השם שהולכים עליו לעמדת הבלם
    אז יאללה רוקסטאר תתיישר עם המפקד.
    הוא רצה אותו. הסוג של וטו שהוא פמפם לתקשורת שזה הולך להיות בלם בפרופיל של ואן דייק או כלום זה בדיוק האול אין שהוא שידר לכל המערכת אצלכם עד שאלה עשו את המהלך והביאו לו אותו.
    קלופ זה שדחף כל הזמן מאותו קיץ ועד לינואר שואן דייק יגיע ואדוארדס עשה את העבודה כשהנחית אותו בינואר.
    חלוקת עבודה של מועדון בריא.

למאמן יש השפעה כמעט בלעדית על זה ששחקנים כאלה בכלל נקלטים כל כך מהר והופכים לטופ 3 בעולם לעמדה שלהם.
    כמה שחקנים ראינו כבר שמגיעים עם תג מחיר מפלצתי למועדון גדול יותר ופשוט לא מצליחים להתמודד עם הלחץ?
    יש פה מאמן שזה כבר ברור לגמרי שאין פה מקריות להצלחה ולקליטה של כל הרכש וזה כמעט רק בזכותו.
    זה המאמן שעובד איתם, שמשחק בשיטות שיטיבו איתם, שמנהל להם את הדקות.
    זה עדיין לא פרפקט עם כל הסגל וזה בחיים לא יכול להיות פרפקט בקבוצה תחרותית אבל כמו שאתה רואה התוצאות מדברות בעד עצמן.

המחשבה הזאת שיש פה איזה חלוקה "הגיונית" בהצלחה של 50-50 בין קלופ לצוות המקצועי מעליו היא בדיוק המחשבה המעוותת הזאת שמייצרת לנו יותר אלכסים.
    אם זה לא מצליח אז אחד מהם בטוח לא יודע מה זה נבדל פאסיבי או "שכל אחד פה בפורום בטוח מבין יותר כדורגל" ממי שמקבל את ההחלטות.

11. alexshw Member

לקלופ השפעה עצומה על כל מה שקורה בליברפול, אבל לא כל המאמנים הם קלופ.
    מועדון שיש לו דרך מסוימת ואנשי כדורגל נורמליים לוקח אליפויות גם מנצ'יני ופלגריני - מאמנים בעלי השפעה אפסית על איך הסגל יורכב ובעיקר לא מפריעים במקרה של הצ'ילאני לפחות. מנצ'יני פשוט מאמן זוועה.

ההגנה שלך על הבנקאי מוזרה אפילו כי אני לא מבין מה הוא בדיוק נותן לך כאוהד כדורגל?

12. k_700 Member

אין פה שום הגנה על הבנקאי.

הבנקאי הזה צריך לעוף אם יתברר שזה הוא זה שמתמהמה עם הפיטורים של המאמן הכי כושל בהיסטוריה שלנו(וכרגע אין לי שום הוכחה שזה הוא הבלעדי שמחליט להתמהמה ולא חלקים אחרים בהנהלה/בעלות).

הנקודה היא מעל לDOF/בנקאי כזה או אחר.
    הצלחה של קבוצה בטופ היא הרבה יותר מהירה עם מאמן איכותי והחלוקה אף פעם לא תתחלק 50-50 בין עבודה טובה של מאמן לעבודה טובה של הDOF.

גם על הדוגמאות עם סיטי(שהן די יוצאות מן הכלל בנוף הכדורגל העולמי) אפשר עוד לקיים דיון.

למשל, הג'ק פוט לליגה לעונות הראשונות היה המהלך שבכלל מאנצ'יני יזם עם בניית כל ההתקפה של סיטי מסביב ליאיא טורה כקשר התקפי ולא כקשר אחורי.
    זה שדרוג שאף מועדון בליגה לא מצא לו פתרון במשך כמה עונות טובות.

13. Coutinho10 Member

אני לא חלקתי לרגע על העובדה (וזאת עובדה) שהוא מכניס וקולט שחקנים בצורה כמעט מושלמת לקבוצה. תראה את פאביניו למשל, אחרי חודשיים התקשורת התחילה לפמפם על מכירה שלו וחוסר שביעות רצון ממנו ושלו מחוסר הדקות. למרות הכל הוא לאחרונה כבר משתפר ונכנס לקצב. הוא מגדיל את השחקנים שלו בתקשורת ומקפיץ להם את הביטחון ואפילו ברמת הפופולריות כמו נניח עם אליסון אחרי ההצלה ("הייתי משלם כפול אם הייתי יודע...") או על ואן דייק ("לא היה ספק לרגע שהמחיר יצדיק את עצמו, ידענו מה אנחנו מקבלים והמחיר בכלל לא היה פקטור בהחלטה להביא אותו...").

החלק העיקרי שלו ביחד עם אימון הקבוצה, היה להציב למועדון הזה סטנדרט ורף בשמיים. לשאוף הכי גבוה שיש.
    הוא לא עושה הכל לבד, אבל אני בטוח שהוא גורם לכל חלקיק במועדון הזה להשתפר. אני לא חושב שהוא זה שזיהה את ואן דייק ואליסון כמו שאני לא חושב שהוא זה שזיהה את קגאווה כששיחק ביפן או את לבנדובסקי בלך פוזנן (?).

זה לא 50-50, מסכים לגבי זה. אם לא הוא שום דבר מזה לא קורה. היום ? אני כן חושב שהוא לומד גם מהאנשים שעובדים איתו, שהוא כן מתייעץ איתם והם לפעמים משכנעים אותו לעשות דברים אחרת.
    אני אפילו אגיד לך עוד דבר, לא חושב שלפני קלופ אותם סקאוטרים לא רצו שחקנים ברמות של ואן דייק או אליסון, אבל היה מי שיביא אותם בכלל ? איזה שחקן במעמד של אליסון היה בא לשחק בליברפול של רודג'רס ? אני בטוח שהם רצו שחקנים בפרופיל גבוה כמו למשל אלכסיס סאנצ'ז, אבל הם לא רצו לשחק אצל רודג'רס ומאידך השם של קלופ עושה להם את זה מספיק.

14. Scouser Member

סיכוי גבוה שמילנר יפתח היום מגן ימני לדעתי. וזה יהיה מדהים כי הוא נטחן ומשחק בלי הפסקה, גם במשחקי אמצע שבוע ובכמה עמדות. איזה נכס.
    בקישור אני מקווה לא לראות את הנדרסון, פאביניו יחד עם וינאלדום וקייטה יהיה טוב. אין סרט שקלופ יפתח עם שאקירי והשלישייה ביחד במשחק כזה.

לא להאמין כמה זמן לא ניצחנו אותם בליגה, אם לא נצליח גם השנה כשאנחנו פייבוריטים ברורים אז אני לא יודע כבר מתי כן.

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה קטע שלפני חודשיים בערך זה נראה שקייטה בעניינים ומוכן לתפוקה מיידית ואילו פאביניו נראה לא קשור.
    היום פאביניו נראה פשוט פנטסטי בכל ההופעות האחרונות שלו, נראה כמו חיזוק מעולה לקישור שלנו.
    קייטה...הנקודה השחורה היחידה מיום כזה, התאכזבתי. היה אדיש מדי למשחק הזה, עולים באנרגיות או שלא עולים. אין לו כרגע מקום ב11 אין בכלל ספק בזה.
    קישור של פאביניו ווינאלדום ושאקירי ממש מלהיב אותי. מקווה שנעלה ככה במוליניו.

Mellow29 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.