ליברפול 2017/18: חזרה לצ'מפיונס ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏10/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

העונה הזאת היא עונה טובה שלנו גם אם נעוף לרומא ונסיים רק מקום 4.
    על זה אין ספק.

ארנולד הרוויח מהעונה הזאת ואנחנו הרווחנו אותו במודל משופר לעונה הבאה, גם על זה אין ספק.

אני פשוט לא הולך להעלים עין ממה שנעשה עם הסגל שלנו בחלונות של הקיץ ושל ינואר. בעמדת המגן הימני ובעוד לא מעט עמדות כולל ספסל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. Scouser Member

היו באמת לא מעט מחדלים בבניית הסגל:

- קלופ היה מוכן לחזק את הקישור עם קייטה 75 מיליון בקיץ שעבר, והעדיף להמר על מה שיש לנו ולחכות שנה בשבילו.
    - הימר על העונה שלנו בכך שחיכה לואן דייק חצי שנה.
    - הויתור על אוריגי ואי הבאת חלוץ מחליף.
    - אי הבאת מחליף לקוטיניו.
    - הסיטואציה עם המגנים הימניים שאנחנו מדברים עליה.
    - עמדת השוער.

הכל מיטשטש עכשיו כי בסוף ואן דייק כן הגיע וייצב את ההגנה, ארנולד פרץ, השלישייה בעונה גדולה ולא היו פציעות משמעותיות. אבל בהחלט היינו יכולים ליפול חזק עם פציעה אחת או שניים ומי יודע איך זה היה נגמר.

3. Mellow29 Kopite

מה שקרה זה שקלופ לקח כמה החלטות שהיו מאוד לא פופולאריות (בראשן ההחלטה למכור את קוטיניו ולא להביא מחליף), ובנה קבוצה הרבה יותר חזקה ממה שכולם ציפו.
    מה שקורה במצב מתוקן זה שאנשים אוכלים את הכובע. פה משום מה מה שקורה זה שאנשים עוד מתעקשים שהם צדקו ובעצם העונה הזו היא בגלל הכוכבים שהסתדרו לנו בשמיים.

Big Virgil ו-Coutinho10 אוהבים את זה.
  4. Coutinho10 Member

זה מקרה נדיר של מאמן שיודע טוב יותר מאוהדי הקבוצה. בחיים לא סתמו לי את הפה כ"כ הרבה פעמים, בטח במועדון כ"כ צפוי כמו שלנו.

5. Scouser Member

אתם באמת הולכים להתעלם מהעובדה המאוד ברורה שאין לנו ספסל בכלל? (הגיבוי ההתקפי הראוי היחידי פותח בקישור כרגע)
    ההרכב הראשון שלנו חזק מאוד וזה הכל בזכות קלופ. אבל אין לנו שום עומק בסגל וזה לגמרי היה פתיר.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. Coutinho10 Member

אין עומק זה נכון, אבל כרגע זה בעיקר בגלל שצ'אן ולאלנה פצועים מה שמשאיר אותך עם 4 קשרים במקום 6. בלי קשר, גם אם אחד מהשלישייה למעלה נפצע, גם מאנה וגם סלאח יכולים לשחק חלוצים ואוקס בכנף, זאת אומרת שיש איפה לתמרן. זה לא הכי איכותי אבל אני סומך על קלופ שגם בהרכב כזה הוא יכול לעשות פלאים.

7. oranfu Member

לא יודע כמה זה היה פתיר.

זה שההימור ככל הנראה הצליח לא אומר שנכון היה לקחת את ההימור (זאת אמירה כללית ולא בהכרח נוגעת למקרה שלנו).

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלופ לא לקח "החלטות לא פופולאריות". יש דברים שהוא עשה שהם לחלוטין בגדר הימור, בוא נקרא לזה בשם של זה.
    ההחלטה הגדולה שהוא עשה, מסתמן, זה קוטיניו אאוט וואן דייק אין. כמעט אף אחד פה לא חשב שנצא מזה קבוצה טובה יותר, אני שמח לאכול את הכובע בעניין הזה. לשם האופטימיות ומצב הרוח הטוב סביב המועדון כרגע אני אניח שהוא בחר לחכות עם ה"מחליף" האידיאלי של קוטיניו שלא היה זמין בינואר ושלמעשה כל הכסף הזה לא נעלם כמו כ"כ הרבה כסף לפניו.

בכל מה שקשור לעומק הסגל הוא לחלוטין הימר, לחשוב שלקחת את ההימור היה רעיון טוב רק כי הוא הצליח זה כשל לוגי די בסיסי, ככה נוצרת התמכרות להימורים. זה הטבע של הימורים, לפעמים הם מצליחים ולפעמים לא. ביקום שלנו ההימור הצליח, ביקום מקביל פירמינו נפצע לחודש ודני "מה אני עושה בליברפול" אינגס הוא החלוץ הפותח שלך ברבע גמר ליגת האלופות נגד מנצ'סטר סיטי. לא קלופ ולא אף מנג'ר בעולם יכול למנוע צניחה מטורפת באיכות ההתקפית של הקבוצה כשאתה מחליף שחקן או שתיים בשלישייה הקדמית הזאת בדני אינגס או דום סולאנקי, וראינו את זה בדרבי.

oranfu, אלעד ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  9. Mellow29 Kopite

זו אמירה כללית נכונה אילו מדובר בהימור של ״הטלת מטבע״. אבל אם לדבר על ההחלטה הכי שנויה במחלוקת שלו - ההחלטה למכור את קוטיניו ולא להביא מחליף - הוא עשה את זה באופן מודע ומתוך אמונה שהקבוצה שנקבל תהיה חזקה יותר ובעיקר מאוזנת יותר. אף אחד לא ממציא את זה, הכל רשום שחור על גבי לבן. אחרי שזה התגשם, על ש-100% מחברי הפורום ציפו לתוצאה הפוכה, אנשים עוד מעזים לקרוא לזה ״המחדל של ינואר״? ינואר הזה לקח אותנו מקבוצה של בידור (כמו שאלכס בצדק היה אומר) לקבוצה שאפשר להגיד שיש לה סיכוי לא רע לזכות בצ׳מפיונס בלי להיחנק מרוב צחוק. כן, ביקום המקביל ואן דייק וסלאח נפצעים ב-1 לפברואר ואנחנו נשארים עם הזין ביד, וביקום מקביל אחר אנחנו מפוצצים 90 מ׳ על למאר שגם כן נפצע, וביקום שלישי למאר לא מתאקלם ואתה מוצא את עצמך עדיין עולה ברבע הגמר עם אוקסלייד-צ׳מברליין שם... אין סוף לדברים האלה. בוודאי שצריך מזל, אבל זו הסיבה שמסתכלים על מבחן התוצאה בראש ובראשונה.

קאריוס, אינגס וכו׳ אלה לא הימורים, הזוי בעיניי באיזו קלות אתם הופכים את קלופ לקיי700 שזורק קוביות על הבית שלו בקזינו בוגאס. יש שיגידו שזה בגלל FSG, אבל מה שבעיקר בולט זה האמונה של קלופ בשחקנים מסויימים. הוא מתעקש לחפש את הזהב איפה שכולם רואים חרא.
    אנשים מצקצקים בלשון כשקלופ מביא את האקסטרה צ׳אנס ללוברן ולקאריוס ובאותה נשימה אומרים שהוא הדבר הכי טוב שקרה לנו, אתם לא רואים את האירוניה?
    בעשור האחרון, למעט הבלחה ב-2013/14, אנחנו הקאריוס או הוויינאלדום של הליגה הזו. אם לקלופ היה אופי של אחד שזורק את קאריוס אחרי 10 הופעות, הוא מלכתחילה היה הולך לאמן במנ׳ יונייטד.

Coutinho10 אוהב/ת את זה.
  10. k_700 Member

אז בעצם לפי מה שאתה אומר פה,
    כל רכש שתקנה יכול בעצם להפצע ואז תשאר עם הזין ביד, אחלה לוגיקה.
    לא מבין מה על איזה עץ אתה קופץ.
    פחות או יותר כל המתדיינים איתך מסכימים שכולם, כולל אתה, צריכים לאכול כובע על זה שלא האמינו שהקבוצה תתחזק אחרי ההחלפה של קוטיניו בואן דייק.

יחד עם זאת היה פה המון מזל שסגל מאוד קצר לא קרס בגלל פציעה.
    ראינו עונות של קבוצות טובות יותר מליברפול הנוכחית הולכת בגלל פציעה של כוכב כזה או אחר, אצלכם לא היה לכם תחליף להרבה מאוד שחקני הרכב מינואר.

גם אם נניח הוא גדול המאמינים בקאריוס ווינאלדום, עדיין הסגל הזה קצר מאוד.
    פציעה של צ'אן לקצת יותר מחודש ואתה גם בבעיה במרכז הקישור, פציעה של סלאח או מאנה ואין לך מחליף שהוא אפילו "טוב" לעמדה הזאת.

בהודעה הבאה אתה תכתוב לי שלכל קבוצה שהכוכב שלה נפצע אין מחליף ברמה שלו, סבבה.
    לא לכל קבוצה יש סולנקה, לאלאנה אחרי שנה שלא שיחק ואינגס כמחליפים.
    וזה ההימור, גם אם לא במודע מצד קלופ.

Gianzola, אלעד, yakov_y ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם קלופ יקבל thumbs up על זה שמינואר אנחנו עם אינגס וסולנקי מחליפים של פירמינו (לא החמיץ אפילו משחק אחד בגלל פציעה...), זה שהמחליף הראשון לקישור זה לאלאנה שכשיר ל2-3 משחקים העונה ונראה כמו צל של השחקן שהיה, זה שלא הגיע מחליף כשאתה מוכר את השחקן הכי טוב שלך במהלך עונה שאתה עדיין נאבק על מטרות, זה שרצנו בעמדת מגן ימני עם 2 ילדים שאחד מהם בלם, זה שיש לנו 2 שוערים ליצנים, זה שיש לנו 3 בלמים בינוניים ומטה לצד ואן דייק ופתחנו את העונה עם מצבת בלמים מדהימה שכלל רק את שלושתם, זה שפתאום מגן שמאלי שהוא לא ספר עונה שלמה ולא שיחק כמעט בכלל הוא המגן השמאלי שפותח את העונה - זה סיפור אמיתי..אם על כל אלה נגיד כל הכבוד....רגע...זה בעצם מה שהסקאוזרים עושים כבר שנים. יש מצב שחלק מהסיבות שהמועדון הזה לא לקח אליפות מאז 1990 זה בדיוק הגישה המינימליסטית הזאת?
    אם האוהדים היו יותר ביקורתיים כמו חלקנו ופחות ראש קטן ("המאמן תמיד צודק") כמוך @Mellow29 אני באמת מאמין שהמועדון הזה לא היה מתדרדר לתהום אליה הוא הגיע. ועם כל הכבוד למקומות 3-4 וההבלחות בטורנירי נוק אאוט, התקופה הזאת של 1991-2018 היא תהום חד משמעית עבור המועדון הזה כשמסתכלים על מה שהוא הספיק לעשות ב1970-1990.

אני מכוון לכך שאם אנחנו מחוץ למאבק האליפות בנובמבר זה יפתיע אנשים, זה יגרום להם לשאול למה זה קרה ומה היה רע בבניית הסגל. לא שנגיע לאפריל ונגיד שזאת הייתה אחלה עונה כי אנחנו בטופ 4 והצלחנו להעיף את מאריבור,ספרטק מוסקבה פורטו ומנ סיטי. זה מצבנו היום כי העונה הזאת באמת אחלה בסטנדרטים שלנו...כדי לחזור חזרה לסטנדרטים נורמליים צריך לקחת החלטות הרבה יותר טובות מאלה שנכתבו למעלה וזאת האמת.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/18
    oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Mellow29 Kopite

זה מעניין שאתה כותב את זה, כי דווקא ההודעה שלך, לדעתי משנת 2014 כשרצנו חזק עם רודג׳רס, נחרטה אצלי חזק בזכרון.
    אתה כתבת אז שזה נדיר שאתה מרגיש מה שאתה מרגיש עכשיו (כלומר עם רודג׳רס) - שהמאמן מבין יותר טוב ממך, וכשהוא מקבל החלטה ששונה ממה שאתה חושב אתה קודם כל מתחיל לחשוב איפה אתה טועה ולא איפה הוא טועה. באמת הודעה חזקה, חשבתי לעצמי, אבל עכשיו אני תוהה כמה מזה נכתב פשוט כשהיית שיכור משמחה אחרי נצחון.

אני לא מדבר על מצב גנרי של ״המאמן תמיד צודק״. אני לא חושב שאפשר להתווכח על זה שקלופ הוא מנג׳ר טוב יותר מכל מנג׳ר שאימן אצלנו מאז סוף הדומיננטיות שלנו בשנות ה-80. יש לו יותר כריזמה מלכל המאמנים שעברו אצלנו מאז, ביחד. במועדון שבעיקר נשען על שחקני וורלד-קלאס ספורדיים מאז שנות ה-90, הפכנו למעודון שהדמות הכי חשובה בו זה המאמן. ב-3 שנים הוא החזיר אותך להיות רלבנטי בפרמיירליג ולהיות רלבנטי באירופה.

ועדיין, מאיזשהי סיבה לא ברורה לי, אתה באמת משוכנע שאתה מבין או יודע יותר טוב ממנו.
    תחזור לההודעה שלך מאז ותספר לי מה השתנה אצלך.

13. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שהוא מבין יותר ממני, למה יש ספק בכלל?
    כמה מההחלטות שרשמתי הן בשל התקציב וכמה הן בגלל האמונות של קלופ?

ונניח שחלקן באמת על קלופ, האם הוא מאמן מושלם? חף מטעויות?

14. Mellow29 Kopite

קאריוס זה קלופ. אוריגי זה קלופ. ללאלנה זה קלופ. ללכת עם לוברן ומאטיפ ולחכות חצי שנה לואן-דייק זה קלופ. לא להביא מחליף לקוטיניו, גם אם לא ב-60 מיליון אלא ב-20, זה קלופ. יש ספק בכלל?

הוא לא מאמן מושלם כי דבר כזה לא קיים, הוא מושלם בשביל המועדון הזה, כן.
    אם יש לו חסרון שאפשר להצביע עליו זה אמונה בפוטנציאל של שחקנים במקום שבו אני ואתה היינו מעיפים אותם.
    אם לא היה לו את החסרון הזה, הוא לא היה מגיע לליברפול מלכתחילה, זו הפואנטה שלי.
    אתה מצפה ממנו להתנהג out-of-character בסיטואציות כאלה, למרות שהאופי שלו זה בדיוק מה שהפך אותו לדבר הכי טוב שיש במועדון הזה. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

15. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוריגי הלך ובמקומו נשאר סטארידג' שלא מסוגל להיות כשיר 3 משחקים ברצף ואז גם סטארידג' הלך. אני מתקשה לראות את קלופ בסיטואציה הזאת.
    אם אינגס זה קלופ אז יש ספק שקלופ פשוט טועה פה בצורה מוגזמת כבר? אם פירמינו היה נפצע לשבועיים שלושה כמו שהיית מצפה, היינו מנתחים את הסיטואציה הזאת עם הרבה יותר כעס ופחות שלוות נפש.

אני לא יודע למה אני צריך לקבל את זה שזה מחוץ לאופי שלו להביא שחקנים במקום כאלה שכושלים.
    למה להחליף את בנטקה ולא להאמין בו זה כן קלופ? איך אתה יודע מה זה קלופ ומה זה מגבלה תקציבית?
    למכור את ג'ו אלן זה קלופ? למכור את סקרטל זה קלופ?
    איך אפשר לדעת מה זה קלופ ומה זה לא קלופ? הכל ספקולציות.
    קשה לי לראות איך אינגס וספסל כמו שיש לנו כרגע זה קלופ.
    ואם זה קלופ, אז למרות שהוא מושלם עבור המועדון הזה ומבין פי 100 יותר ממני, הוא צריך גם להשתפר בקבלת ההחלטות שלו.

oranfu ו-Walkon אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.